Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
7. dec 2009

ešte čakááám čakááám kamilka.... juj 😵 A mandarinky su dobré??? Ja som sa dnes napchávala ananásom, som ho už nemala asi pol roka, tak som si užila
Majča tak držím palčeky nech vám v stredu prezradia čo maličké skrýva medzi nožkami 😉

zuzana1971
7. dec 2009

vejula, kebyze mam tel. cislo poruke na nejaku pizzerku, tiez by som si objednala pizzu 😀 , ale na tebe vidno, ze si tehulka, ale na mna budu pozerat ked dojde ujo s pizzou ze co si ta pazrava v noci objednava taku kaloricku bombu 😀

fruchtbar
7. dec 2009

Ahooooooooojte babenky,ja prave peciem zlepovane krehke hviezdicky a napchavam sa popritom mandarinkami,uz som zjedla aspon pol kila...... 😝

michalag
7. dec 2009

mandarinky, mnaaaam, len skoda ze uz nemame a pali ma zaha 😒 , ale dala by som si aj pomarance

vejula
7. dec 2009

jáááj zuzi , mne by to teraz bolo asi dosť jedno čo si o mne pomyslia, a zuzi kukni na net, tam určite budeš mať číslo na nejaku pizzerku 😉
Frucht dobruuu chuť 😉
AAAA zvonček, je tuuuu je tuuuuu, pizza je tuuuuu.

kamilakd
7. dec 2009

vejulik ja tlacim uz asi piatu mandarinku mnam su skvele a bez zrniecom,

zuzanka bud rada ze mas malinke brusenko aspon nemusi nosit velku kotlinku pred sebou a mozes sa este pohode holit 🙂 ja uz potrebujem zrkadielko 😉

fruchtbar juuuj tak to by som si dala mnam vanilkovy cukor dzemik vianoce....

miska ja som si kupila 4 sacky keby si bola niekde tu na okoli tak ja by som ti jedno vrecko pustila

zuzana1971
7. dec 2009

pre 24 tt tehulky

24. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 22 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 24 týždňov.
Ste v 2. trimesteri - v 6. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Intenzívne pohyby dieťatka vám určite prinášajú veľa radosti. Neľakajte sa ani, keď ich pár hodín necítite. Vždy, keď niečo robíte a hýbete sa, bábätko sladko spí, lebo pohyb ho uspáva. (samozrejme jemný a nežný pohyb. Ostatným by ste sa mali vyvarovať – športom s prudkými skokmi a pod.) V brušku dokáže dieťa prespať aj 20 hodín denne. I napriek tomu sa jeho telo zdokonaľuje. Končí sa napríklad tvorba nechtov na rukách a vaše dieťatko už má zvukovod i ušnicu a počuje. Keby ste sa pozreli 3d ultrazvukom na svojho drobčeka, celkom zreteľne by ste rozoznali tvár, možno by ste už aj skúšali odhadnúť na koho sa podobá. Je to už malý človiečik.

Aké sú vaše pocity
Nálada vám môže kolísať v úplných extrémoch, niekedy nespoznávate samu seba v prudkosti a precitlivelých reakciách, niekedy naopak tehotenstvo so sebou prináša kľud storočnej korytnačky. Ak vám je ľahko doplaču, nebránte sa tomu, hormóny sa plačom vyplavujú, uľaví sa vám. Ak ste na opačnom póle, možno sa vám všetko vo svetle nastávajúceho materstva zdá menej dôležité. Vychutnajte si tento stav a v kľude si užívajte rýchlo ubiehajúce týždne.

Telesné príznaky
Počas tehotenstva sa pokožka zmení každej žene. Zatiaľ čo pleť na tvári vyzerá vďaka lepšiemu prekrveniu väčšinou lepšie a viac sviežo, vyžaduje si pokožka na prsiach, bruchu a na stehnách, aby ste jej v tomto období venovala zvláštnu pozornosť. Ženské väzivové tkanivo je od prírody vytvorené tak, aby sa mohlo veľmi napínať. Okrem toho zaisťujú v priebehu tehotenstva väčšiu pružnosť tkaniva špeciálne hormóny. Len tak sa môže koža bez problémov prispôsobiť zvyšujúcej sa potrebe miesta rastúceho bábätka. Aj preto dochádza počas tehotenstva často k nadmernému napínaniu tkaniva (predovšetkým v oblasti brucha, pŕs a bokov), ktoré potom za sebou zanechávajú nežiaduce jazvičky alebo strie.

Prevencia proti striám:

pravidelnýné ľahké cviky,
masáž a ošetrovanie pokožky,
otužovanie (striedavo teplá a studená srcha),
vyvážená strava,
pitný režim
a dostatok pohybu.
Ak sa vám strie vytvorili, nebuďte sklamaná, je to aj žáležitosť genetiky, ktorú neovplyvníte. Potešitelné je, že strie sa po pôrode čiastočne stiahnu a vyblednú, zostanú však slabo viditelné, ako tenké striebristé pásiky.

kamilakd
7. dec 2009

vejulik dufam ze si si nozky nepolamala ked si tak utekala 🙂

malalady
7. dec 2009

michalag ahoj🙂 no kedy ideš na sono?? 🙂 😀

kamilakd
7. dec 2009

zuzka na akej stranke si toto nasla

alicc
7. dec 2009

ahojte,
aj ja komzumujem pomaranč a mandarinky. tieto večerné nájazdy sú hrozné, naštasie mne najviac chutí ovocie a zelenina, takže... ale aj taká čokoládka nie je zlá, zvlášť teraz ked je doma toľko sladkostí.

malalady
7. dec 2009

alicc ty si ako ja 🙂 ovocie a zelenina musí byt.. inakšie vraždím 😀 😀 😀 😀

kamilakd
7. dec 2009

alicka no krasne si to nazvala nocne najazdy 😀 inak viete ze ked chlap papa ananas tak mu aj sladko chuti a je to afrodiziakum 😝

civavava
autor
7. dec 2009

kamilkaaaa 😝

kamilakd
7. dec 2009

co civi 😀 nedala by si si ????

zuzana1971
7. dec 2009

vejulka mam smolu nenasla som ziadnu donaskovu pizzeriu v BA Nove Mesto a z inej lokality stoji dovoz 90 sk tak to si mozu nechat

civavava
autor
7. dec 2009

sak praveze dalaaaaaaa, mesiac som sama 😲 ale 15.12 uz dojde mm 😎 😝 😀

zuzana1971
7. dec 2009

kamilka to mi chodi kazdy tyzden mailom...tusim som sa zaregistrovala na www.rodinka.sk

vypadol Bendig 😲

kamilakd
7. dec 2009

civi jupi budu slavnosti 🙂 ale opatrne nech male nezazije sok 😀

zuzka kde si naslo to ze ked ste v 24tt pocali ste pred 22tt....

kamilakd
7. dec 2009

idem to kuknut zuzka dik...inak ze bendik vypadne to som netusila

alicc
7. dec 2009

a ešte mávam strašnú chuť na vločky a jogurty 😉 😉 😉 .Bukovský by mal zo mna asi radosť. 😵 😀

majca424
7. dec 2009

vejula, ďakujem a dúfam, že sa ukáže 🙂

zuzana1971
7. dec 2009

este som nevecerala, robite mi tu chutky tak idem poprehrabovat co mam a co si lupnem na veceru, mnam 😀

majca424
7. dec 2009

a už tiško s tou pizzou, lebo sa ešte oblečiem a pôjdem si kúpiť 😀

fruchtbar
7. dec 2009

Som odfotila a hodila do albumu moje prve tohtorocne vianocne kolaciky.....ak ma niekto chut !

jana3
7. dec 2009

Ahojte, nepokusajte s tou pizzou... Hned by som si dala, ale najjednoduchsie riesenie bolo zobrat jogurt z chladnicky 😉

zuzana1971
7. dec 2009

frucht ty provokaterka 😀 , pekne si napiekla a isto aj chutne
ja uz tlacim tiez daco do seba, tak sa lucim na dnes

blondy12
7. dec 2009

juj ja som zjedla skoro cele pims coko piskoty 😀 tak uz nejako nemam chut na nic.. 😝

ale predtym som mala veceru ako baby hranolky na vecer s brokolicou..ale ked chuti tak chuti 😀

vejula
7. dec 2009

jaj vejka má už plné bruško ale podelila sa aj s drahým 😉
Zuzi no to je čo že nemáš žiadnu pizzerku poblíž, mi ich tu máme ajajaaaj a za donášku je to myslím 30 centov.
No a honzom to je riadne prkvapko 😕
Inač kamilka do tehotenstva sa ti započítavajú aj dva týždne pred oplodnením, akože tie od poslednej menštruácie, čiže naše bábatka maju o dva týždne menej ako týžden tehotenstva ktorý beží.

moni
7. dec 2009

jaaaj dievcata, vy zas o jedle tocite...teraz mam chut na mandarinky, pizzu, kolaciky, jogurt a jedine co mam po ruke je baby mrkvicka 😝
ani nestiham citat dozadu tak sa ani nepokusam reagovat na to co ste dnes rozoberali 😅
aha viem, mne na palenie zahy pomaha pohar mlieka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre