Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
3. feb 2010

ani ja ju nemam rada 🙄

adasik
3. feb 2010

ahoj baby,
tu v Ba katastroofa s pocasim, snezi a snezi...uz aby tu bol april...

ani my este nie sme na 100pro rozodnuti, ci na prenos vanicka al. autosedacka...uvidime, ale na kratsiu vzdialenost asi autosedacka...

do nemocky si pre maleho zoberiem nejake body, dupky, nieco teplejsie pribalim...overal, kabatik, ciapocka, rukavicky a nech si sestricka vyberie, do coho mi maleho oblecie... 😉

jankako
3. feb 2010

No toho 23.2.by som už mohla isť,ked sa ide aj na porodnu sálu..Aj Peťka myslim pojde..Len dúfam že nebude taketo počasie 😖 .Poradnu máme 16.2.takže toho 23.2.by to šlo..ved my sa Vám ozveme,by sme potom skočili na čoko... 😝

kats
3. feb 2010

babyyy aj v meste treba sneh 😉 ved su tu deti ktore sa z neho stale tesia 😀
aj ked vidim sneh, prve co mi napadne - musim ist odhadzovat 😝 ale matus ho miluje a stale sme vonku 😀 ja som uz menej nadsena, ale vzdy ma nakoniec nadchne 😉
idem vas docitat 😉

tarinka333
3. feb 2010

... kde ste to citali o Belohorcovej?

kats
3. feb 2010

prevoz z nemocnice - urcite pojde vo vajicku, nemam taku vanicku ktora by sa dala pripevnit na bezpecnostne pasy v aute a to ze by som ho mala na rukach alebo len tak polozene v nepriputanej vanicke neriskujem 😠
videli ste tie paradne brutal 😵 reklamy na bezpecnost v aute??... 'vzdyt je to jenom kousicek' tak to si vzdy povieme s muzom ked vidime nepriputane deti v aute....
oblecene bude mat body, dupky, ciapocku a navrch este daky overalik... ale zalezi od pocasia 😉 este deku.
adasik kde budes rodit ze ti male oblecu? 😅

zuvinka102
3. feb 2010

Ahojte velmi pekne Vam dakujem za kazdy hlas pre Tobiaska, vcera som volala z jeho maminkou, ked sme este boli druhy ale aj tak mala velku radost a povedala, ze je to pre nu maly zazrak. Ked sa prihlasovala do sutaze tak neverila, ze sa to moze podarit.. no musime vydrzat este 3 dni a nas bilbord pre Tobiaska bude realny 😅

kats
3. feb 2010

tu som nasla belohorcovu.... http://www.topky.sk/cl/15/668074/Belohorcova-po... 😉

vejula
3. feb 2010

ahojte kočky...
Tak ja som došla z poradne. Bola som aj na sone a drobček má 1700g vraj je to tak ako má byť 😵 Tak som moc rada. Inač všetko v poriadku maličký je otočený dolu hlavičkou...Len nám nepotvrdili chlapca ale ani nevyvrátili, chrobáčik sa nám zas nechcel ukázať, tak asi chlapček ale nie na 100%... Tak budeme mať také male prekvapko nevadí... Aspon budem do konca pravé kinderko s prekvapkom vo vnutri 😉 Ale myslím že to bude chlapček, už som sa namotala 😀 Ale keby dievčatko nevadí, len nech je zdravučké 🙂
A čo ste hovorili že už chodíte na poradne každé dva týždne, tak mna zas objednal o mesiac 😒 No nevadí, asi sa mu zdá zbytočné aby som tam chodila tak často, tak aj tak dobre 😝

kika29
3. feb 2010

ahojte. Teraz som došla domov z poradne. Bola som od rána na lačno lebo mi brali krv do 5 skúmaviek. No všetko je v poriadku aj placenta. Malá je otočená už dole hlavičkou a váži 1812g. Už budem chodiť do poradne častejšie teraz ma objednal na 19.2. Dnes mi robil komplet vyšetrenie koza+ultrazvuk. Meral malú od hlavičky až po pätičky a všetko mi komentoval a ukazoval na ultrazvuku. Ukazoval mi že dievčatko a ja sa ho pýtam že kde tam čo vidí tak mi ukázal kávové zrniečko 😀 .
Výsledky mám volať o týždeň tak som zvedavá či je ok aj krv.
Predpísal mi čipky lebo som mu povedala že mám troška bieli výtok tak mi dal na preliečenie MIDOCAL čipky a trocha som mala zvýšené bielkoviny v moči ale že to nieje nič hrozné.

Idem vás počítať lebo somlen sadla a hned začala písať tak nech som v obraze čo dnes preberáte. 😀

alicc
3. feb 2010

ahojte,
tak ja som práve dala prať do práčky plienky a vytriedila som malé vecičky, je toho neúrekom, tak pomaly asi začnem prať aj tie, ved cca za 8-9 týždnov to je tu a može to byť aj skor, človek nikdy nevie.
v piatok idem do poradne, tak dúfam, že všetko je ok.

aj ja som za prevoz z nemonie vo vajíčku, hoci mám tiež dilemu ako bábo obliecť aby mu nebolo chladno, v perinke to bolo vyriešené, táho hriala, ale myslím že ked bude zakryté dekou a bude mať dupky poprípoade ešte nejaké nohavice tak to bude ok 😉

stanusa
3. feb 2010

zuzkabar diky, som uz zahlasovala
vejula gratulujem 😉
aj moj doki dal poradnu az koncom mesiaca a to ma uz vypise rovno na MD, posledny mesiac uz budem chodit do poradne v nemocnici a to kazdy tyzden...blizi sa nam to kocky

aj u nas snezi od rana, uz je vsetko opat biele
🙂

dejna3
3. feb 2010

ahojte,
aj u nás navlailo snehu 😀
tiež som poslala hlas tobiaškovi 😉
ja sa dnes už cítim lepšie a zdá sa, že aj malá je o.k. 🙂
belohorcovej dcéra mala presne také isté miery, ako moja sofi 😉
ja si nemyslím, že je to každého úplne osobná vec, či povezie bábo v autosedčke... baby, nezabúdajte, že to prikazuje aj zákon... asi dobre vedia prečo... veľa krát sa stala autonehoda a dieťatko vyviazlo bez zranení, len vďaka tomu, že bolo pripútané v autosedačke 😉
dieťatko nie je z vaty, keby ste vedeli, čo všetko - aké vyšetrenia s ním robia po narodení... do akých polôh ho dávajú a podobne - padla by vám sánka a neverili by stevlastným očiam 😉

dejna3
3. feb 2010

mne sa dnes už tiež snívalo, že som šla rodiť 😅 už ma asi začínajú chytať stresy a mala by som začať konečne chystať vecičky 😀

stanusa
3. feb 2010

kika pekne ste dopadli, vidis ani do nemocnice ta neposlal 😵

vejula
3. feb 2010

stanus Ďakujem, mne už teraz vypisoval tú žiadosť o materské... Bo ja idem 10.2. na urad práce tak to tam už rovno zanesem, nech sa tam nemusím zbytočne trepať aj potom. _Inač materská mi začína od 25.2.
A ozaj neviete že ked nemám nárok na matersku, bo hned po škole som otehu tak či budem dostávať rodičovský príspevok aj pred pôrodom či až po pôrode???? Ja som z tohoto uplný jelen 😝

A kika ty máš riadneho cvalíka 😀 Termín máš neskôr ale malá je o 100 gramov ťažšia 😉 Ale ja som rada pretože s mojou uzkou panvou by som 4 kilové bábatko asi len tak lahko nevytisla 😅

zuzkabar1983
3. feb 2010

Baby, tak karfiol konecne obaleny !!! Ku koncu som uz aj nadavala, ze som sa na to dala 😀 😀

Dejna, to, ze je to kazdeho vec som myslela tak, ze aj ked tu budeme vraviet sto dovodov, preco by malo ist dieta vo vajicku, aj tak sa najdu ludia, ktori ho ponesu v perinke a budu ho drzat len na rukach. 😖

stanusa
3. feb 2010

ked vas tak citam, tak som si dala zavazok, ze cez vikend zacinam prat mimi veci...aspon 1 varku

dejna3
3. feb 2010

veji, po pôrode ti priznajú RP aj prídavok na dieťai... len si treba ísť vyzdvihnúť žiadosti a potom to tam - najlepšie čo najskôr - odniesť 😉

vejula
3. feb 2010

Vdaka dejni 🙂

zuzi tak ty dnes karfiol, ja mám ešte tu presolenu r&bu zo včera, tak som si uvarila zemiaky uplne bez soli a ked to budem jesť spolu bude to akurát 😀

dejna3
3. feb 2010

zuzi, to máš pravdu ☹
moni to tu raz krásne napísala:
že 9 mesiacov nosíme mimi v brušku a staráme sa, sledujeme každé sústo, ktoré zjeme a tak podobne a potom, keď sa narodí, chceme hazardovať?

dejna3
3. feb 2010

baby, ja som včera robila tie francuzáky, ale tak sladké zemiaky som ešte asi fakt ani nejedla.. ja neviem, čo to bolo za odrodu, ale toľko som solila a furt boli sladké 😖

stanusa
3. feb 2010

vejula na RD sa spytaj, ked pojdes niest papiere...pokukaj aj paragrafy a a opytaj sa tam - ti isto poradia

na rukach by som sa bala ho drzat pocas jazdy 😔

alicc
3. feb 2010

ja som dnes robila slivkové guľky a šúlance, moji to majú strašne radi, bud s tvarohom alebo opraženou strúhankou, alebo makom, vlastne oni sú takí cestovinoví a majú radi všetko od cesta, takže ja od cesta varím aspon dvakrát za týžden. 🙂

dejna3
3. feb 2010

a veji - ešte máš samozrejme nárok aj ma tie príspevky pri narodení mimi - cca 25 tis. Sk 🙂

stanusa
3. feb 2010

my si dnes urobime tvarohove rezance so smotanou 😝

dejna3
3. feb 2010

alicc, ideme k vám na obed 😀 😀 😀

vejula
3. feb 2010

jj stani spýtam sa toho 10 ked pôjem na urad...

Dejni tak tzo mám e opačný problém, mne sa ani nezdalo že som až tolko solila,al ked som to ochutnala 😕 Tak to bolo fakt brutal slané...

alicc
3. feb 2010

ja mám tiež z tých papierovačiek chaos, zajtra idem za mzdovou nech mi povie čo všetko budem potrebovať a prišlo mi aj ročné zúčtovanie z poisťovne tak to jej idem zaniesť a zajtra ma čaká aj zubárka, takže to bude dosť náročný den na nervy 😝

stanusa
3. feb 2010

alicc skoda, ze nemam ten lis na zemiaky, makove su moje naj...alebo sa daju zemiaky aj inak popucit 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre