Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kats
16. feb 2010

tiez sme nedavali feniklovy caj ani nic ine 🙂 a hlavne ked som si ja vypila taky cajik aby babo pekne prdkalo, skoro maleho roztrhlo 😅 on je doteraz citlivy na vsetko take prdave 😅 takze pre kazde babo vyhovuje inak 😉
takze vsetko co vypijes alebo zjes prejde do mliecka tj nemus babo davat pit caj, staci ked ho budes pit ty 😀 😉

kamilakd
16. feb 2010

veve gratulacia k chlapcekovi

civka aj ja by som rada plavala ale ja mozem max v sprche medzi kvapkami 😅 ked budem moct zuzke zavolam ale neda sa mi vykecavat

alic viac ako kazde 2hodiny??????? 😅 no tak to bude vesele sa mi zda prilis casto ved naco potom mame odsavacky?ved krpec sa ani nevyspi a ked bude spat to ho mam budit na kojenie?

civavava
autor
16. feb 2010

kami a preco nemozes plavat??? asi si to uz niekedy davnejsie pisala aj...sa nepamatam... 😢

aktakk
16. feb 2010

Ahojteeee....

Dejni- ja som planovala ist do porodnice Piestany, mam to tak 5minut cesty, co poznam baby, tak sa nestazovali, povedali, ze sa im tam pacilo. AJ doktori su tam fajn, zevraj az na jednu lekarku. Ja nakoniec ale idem do TN, kedze to tam budem mat vybavene.

Ozaj, co sa tyka kosielok, vy nekupujete take tie na kojenie? CO maju otvory po bokoch???

kats
16. feb 2010

kamila - alic pisala sice 2 hodky a aj menej... ale to zalezi od baba ako si vypyta 😉 moze to byt aj kazdu hodinu a potom prespi kludne 4 hodky bez kojenia 🙂 v horucavach si pytaju viac , su babatka co papaju pravidelne v rovnakom case a ine len tak hala bala 😀 .... budit babo na kojenie nemusis, iba ak by malo este silnu novorodenecku zltacku - to je velmi spave a pod... 😉

ja mam kosielky s otvormi 🙂 ale este stary 'model' spred 2 rokov 😅 takze prsicko hocikedy vykukne 😀

kamilakd
16. feb 2010

civka ja mavam casto zapaly mocovych a zenskych ale nasla som tie tampony do vody od veve co tu spominala...na mna je v tom bazene vela bacilov ktore utocia 😅

kamilakd
16. feb 2010

kats 😅 no aleluja... a to ako budem vediet z chce papkat??? ja by som ho rada naucila teda ak by som kojila na nejaku pravidelnost a rezim...

kosielky s otvorom hladajte aj v lacnych obchodoch ja mam 3ks a jedna stala cca 7-10e v tych origos obchodoch pre tehu maju tie iste cca 25-40e presvedcila som sa na vlastne oci 😠 zdieraci a zuzkabar mi poradila aby som si tam nasila taky cvocik babka dedko sa to vola aby sa to neotvaralo nech nam didi nekukaju 😀

cheerlady
16. feb 2010

ahojte babule,ja som si dnes bola vybavit a zaplatit epinu,tak uz mam dusu na mieste 😀
a ja som vcera robila franuzske a uz nie su,mm strasne chutili-a to som sa tesila,ze dnes nebudem musiet varit 🙄

kamilakd
16. feb 2010

cheeer ahoj a co vsetko si potrebovala? brali ti krv a potrebovala si absolvovat prednasku no sup sen info a hlavne cenu

aktakk
16. feb 2010

Kami- aj ja mam na nich babku dedka 😀 .

Inak co ste z BA, neviete mi poradit, kde je najlepsi vyber kocikov? Zajtra sa tam chystame a budeme mat casu kopec, tak by som niekam zasla. Sestra mi spominala, ze bola v Babymarkete- hovorila ze je to kusok od Ikey...ale na ich stranke je pisany bud Senec alebo BA Vajnorska. Neviete teda co kde a ako? Dakujem

cheerlady
16. feb 2010

kami len som zaklopala,podali mi 2papiere-jeden,co som si mala precitat-tam bolo z oboch stran popisane o epi-na co sa pouziva,kedy sa moze a nemoze podat,ale su rizika a bla bla.a na druhom som len odpovedala na par otazok-ci uz som rodila,ci uzivam nejake lieky a tak.a zaroven tam podpisujes suhlas,ze si bola poucena a boli ti zodpovedane tvoje otazky o epi.no a potom sme isli po jednej donutra-tam sedela taka mladucka doktorka-anesteziologicka,ale bola strasne milucka a velmi prijemna,ta si to precitala,opytala sa ma,ci som mala nejake problemy pocas tehotenstva a ci ma nejake otazky k epi.podpisala mi ten papier,co som vypisala a hotovo.potom som to isla zaplatit do pokladne 😉
inak mm asi nakoniec pojde k porodu,kedze v ruzinove to funguje tak,ze navstevy na izby nepustaju a dokonca babatko sa moze ukazat len cez sklo,cize mm by si ho mohol pomojkat az ked by sme isli domov a to je pre neho nepredstavitelne,takze uz sa tak nepriamo vyjadril,ze pojde 😀 ale ja ho nenutim,ved bude si moct vybrat,ci tam bude so mnou stale,alebo pride dnu uz ked bude maly na svete a budu ho merat,vazit a tak 🙂
ozaj a este som si kupila ten novy persil sensitiv a silan avivaz,co teraz reklamuju,tak uz mozem oprat aspon to malo,co mam 😅

kamilakd
16. feb 2010

aha takze sa musim na poradni poinformovat a aky mas s toho dojem s tej epiny a ten pich 😅 ...no klobuk dolu pred mm ze sa tak rozhodol....

kats
16. feb 2010

kamilka to ci chce papkat casom poznas a na zaciatku skusis vsetko 😅 tj prebalis, pomasirujes brusko a nakojis 😀

kociky neporadim 😕

moj muz bol pri porode, aj ked zo zaciatku nechcel - velmi sa bal, nechcel vidiet krv a pod... ale nakoniec bol rad ze ma tam nenechal samu, kedze cely cas o mna nikto ani nezakopol... aj ked vravel ze je strasne vidiet ako sa niekto koho miluje trapi 😅

kamilakd
16. feb 2010

kats tak trochi ti zavidim ze uz mas skusenosti...kde sa to ja prvorodicka naucim 😅

kats
16. feb 2010

a jasne ze fotil maleho po narodeni 😀 aj ked na to uplne zabudol, ale sestricky mu to pripomenuli 🙂 teraz uz automaticky ze ide s nami 😀 si aj srandu robil ze da kameru na stativ nech mame vsetko nakrutene 😀 😝

cheerlady
16. feb 2010

kami o com sa chces na poradni informovat? no v podstate som si neprecitala nic nove,tie info o epi som vedela aj z netu.ak chces,hodim si do albumu vecer tie 2strany o tom 😉 ja sa ihiel a injekcii nebojim a navyse na chrbte to aj tak neuvidim,takze z toho strach nemam a radsej som si to zaplatila,lebo uz ked by som prisla rodit,uz by mi ju nedali aj keby som si ju pytala-lebo nemozes o nu zo zakona ziadat,ked si pod vplyvom bolesti 🙄 a keby mi ju vobec nedali,tak peniaze vratia 😉

kats
16. feb 2010

kamila myslim ze pri druhom mi tieto skusenosti nepomozu, kazde babo 'rozprava' inak 😅 😀 takze budem tapat rovnako 😀 😀

cheerlady
16. feb 2010

kats presne kvoli tomuto nechcel ist mm-boji sa toho,ze ma uvidi ako sa trapim a on mi nebude mat ako pomoct 😒 ale ja sa tesim - apon pofoti maleho - ak teda bude pri vedomi 😀 😀 😀

kamilakd
16. feb 2010

cheer no mojho gyndosa ten to stale odklada debatu o epine...ved ako mam vediet kde si to mam ist obehat u nas to funguje tak ze absolvujeme skolenie u anesteziologicky ale kde to mam ist absolvovat sa musim popytat...

kats ale uz vies co bude a budes skusat... 😉

cheerlady
16. feb 2010

kami to musis ist do porodnice,kde chces rodit-teda aspon tu v blave to tak je 😕
mne moj gyndos o epine este vobec nehovoril,ja som sa tu docitala,ze musim ist do porodnice,kde chcem rodit.

kamilakd
16. feb 2010

baby moja polovicka razne odmietla maximalne by zostal na vzdycharni ale na salu ani bohovi sak by mi tam skolaboval ...ale ani neviem ci by som ho tam chcela...nutit ho vsak urco nebudem

kamilakd
16. feb 2010

no tak ja este netusim kam pojdem rodit 😀

cheerlady
16. feb 2010

moj tiez razne odmietal,najviac ma vedel vytocit,ked povedal,ze co on tam bude tak dlho robit a ja mu na to-a ty si myslis,ze mne sa tam bude chciet tych niekolko hodin lezat a cakat??? 😠 uvidim ako to bude prebiehat,ak by bol so mnou uz na vzdycharni,tak uz tych par minut na sale by podla mna bolo nic.ja chcem,aby aj on pocul,ked maly prvy krat zaplace 😵 😵 😵

kamilakd
16. feb 2010

cheeer no tak moj by to nezvladol by tam rovno odpadol 😀

kamilakd
16. feb 2010

idem ja zas podriemat do postele bo ma boli cely clovek

alicc
16. feb 2010

kamilka kats má pravdu, babo si vypýta kedy bude hladné, može to byť každé dve hodiny a môže to byť aj každé styri, to je indivindy. 😉

moj mm pri porode nejako byť veru nechcel, ale nám sa to potom vyriešilo tým, že budem mať sekciu a tam byť nemohol, ale bol hneh za dverami a malú videl skoro súčasne ako ja, lebo tam bolo sklo,

juliap
16. feb 2010

no moj mm chce ist so mnou na porod, len si nie som ista, ci to stihne, ak bude v praci. ak to u mna pojde tak rychlo ako pri emke, za 20 minut bola na svete, tak pride akurat po vsetkom, lebo kym sa v praci prezlecie z monterok a dojde do nemocky, tak to bude mat cca za 30 min, este si robi srandu, ze sa prezliekat nebude, vsak mundur jak mundur, zeleny ci modry, jedno ... a ze splasi nejakeho kolegu, aby ho hodil autom a to by stihol tak akurat, kym by ma doviezli do nemocky, bol by tam aj on ... 😀
k tomu cajiku pre mimi, ja som davala na lyzicke, ked boli malinke, mliecko, ktore od vas vypiju sa v brusku babatka vdaka detskej zlaze meni na zrazeninku podobnu tvarohu a ta uz nie je s takym obsahom vody, ako ked vychadza z prsnika. vodicka alebo cajik na lyzicke sa odporuca preto, aby babatko nestracalo saci reflex ide to velmi pekne aj u tyzdnoveho miminka. ak by ste presli na rezim ked dieta zaplace, strcim mu prsnik, tak nie ze budete mat viac mliecka, ale o chvilu by ste boli vycerpane ...

zuzkabar1983
16. feb 2010

Ahojte babulky,

Veve gratuujem k chlapcekovi.

Kamilka dufam, ze ti je aspon o trosicku lepsie .. hlavne vela cajiku a pekne lezkaj, nech to co najskor vypotis.

Co sa tyka pritomnosti mm pri porode ... hmm ..... s tym moc nepocitam. On povedal, ze ak ja velmi chcem tak pojde, ale mm je typ, ze vidi injekciu a odpadne .... tak by som sa asi viac strachovala o neho, nez o mna 😅

Inak uz asi treti den ma pobolievalo v podbrusku tak som dnes zavolala mojej doktorke, ci to moze nieco znamenat a ona na to, ze mam zajtra hned naklusat do poradne, ze to musi skontrolovat, ze aj ked to nic vazne nemusi byt, ale v tomto stadiu tehotenstva sa nemoze nic podcenit ... tak som zvedava, co mi povie ... ☹

vejula
16. feb 2010

ahojte kočky...

Kami dufam že angina už ustupuje 😔 akosa cítiš???

Čo sa týka tak moj mm ide ku pôrodu šááák ja by som mu dala keby odmietal... Určite mi to pomôže ked tam bude so mnou niekto blízky akoby som tam mala sama trpieť 😒

kiwinka
16. feb 2010

aktakk, pri Ikea je Babyland.. taky ako sklad,mne sa to tam teda nepacilo vobec....
a Babymarket je ine,,to je na vajnorskej.vedla Mitsubischi, vedla slovnaft pumpy.
kocikovo je v Ivanke pri Dunaji
Brendon je v rači- velky obchod /drahý podla mna /
a viac ani neviem poradit,,,ja som len tuto bola.... 😉

veve gratulky k chlapečkovi 😀

zuzka,, to nemyslis vazne , ze oni dokaslu termin poradne a este aj volaju drzo, ze ty si neplnis snad povinnost dojst na poradnu, preboha.... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre