Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
18. feb 2010

pepita, neviem kde budes rodit,,na kramaroch zevraj prepichuje hlavna sestra novorodeneckeho uška ak chces,,muis doniest nausnicky v sterilnom prostredi... ona prepichne,,,, a dobre je, ak jej za to das, nie jej, ale ako oddeleniu, npr: blik plienok, ci vloziek,,, ako protihodnotu za prepichnutie..kedze peniaze sa nedavaju za to.
ale to je asi na kazdom nas...
ja osobne mam zaujem a ked to stale bude mozne, tak dam malej pichnut uska hned v porodnici!

aktakk
18. feb 2010

Kiwi- myslim, ze budes s kocikom spokojna. Sestra nema ziadne vyhrady. Jedine co sa jej napacilo bolo, ze jej neprisli nejake veci ani po pol roku. A nie len jej. Povedala mi, ze ak si vyberieme Teutoniu tak iba v pripade, ze by nam ho rovno poskladali na predajni, ze sa nemame nechat ukecat na objednavku. Takze ste dobre spravili. 😉 . Mne sa zdala ta Teutonka inak uplne skvela. Len ta cena. Mohli by sme si ku kludne dovolit, ale neplanujem dalsie babatko hned, cize by mi asi zbytocne stal v garazi, ak by sa mi ho nepodarilo predat lebo ktovie co bude za par rokov.
Moj prvy favorit bol X-lander, momentalne cakam na 2010- nie su tam sice take pekne farby ako pri 2009 ale da sa tam sportova cast otacat v smere a proti smere jazdy.... 🙂

Tamtami- s takou vahou si myslim, ze sa nemusis bat. Uvidis, malinka to zvladne a ked nerastie v brusku dozenie to mimo bruska!!!!!!!!!!!!

Vidim, ze rozoberate svoje "polovicky" a ako tak citam, asi su vsetci rovnakí. Ten moj sa tiez tvari ako keby som padla z ceresne niekedy, ze si namyslam atd, flegmatik velky..... Ale ked bolo zle so mnou, tak to mal hned slzicky v ociach. 🙂

alicc
18. feb 2010

ahojte,
vidím, že hovoríte o naších pokladoch-deťoch. veru aj tá moja ma vie tak vytočiť najnovšie začala tak žiarliť(je to lev) na to maličké v bruško, ked kúpim niečo bábu, že to je krajšie ako ona mala atd. no ide ma rozdrapiť 😠 lebo sa človek fakt snaží aby mala všetko čo potrebuje a ešte aj navyše ved bola 7 rokov sama tak mala tolko lásky od všetkých a práve teraz asi preto začína vymýšlať). ešte mám trpezlivosť nezvyšovať hlas a vysvetlovať,ale čo bude potom ked budem doma z porodky a nebude tolko času ani trpezlivosti veru neviem, už teraz to s mm rozoberáme a hladáme ako na to.

téma náušničky: malej som dávala ušká prepichovať už v nemocnici a bolo všetko ok, tak zoberiem náušnice do nemocky aj teraz namočené v liehu a uvidím či dám alebo nie.

aktakk
18. feb 2010

Ja nausnicky neberiem, lebo nevieme co cakame...Alebo zeby som aj chlapcekovi nahodila popripadne 😀 ?

kiwinka
18. feb 2010

do kelu aktakk, zcinam mat obavy,,, chyba nam este kabela zavesna na kocik,,ak tu nedodaju na cas, nezblaznim sa,,len este nam chyba nejaky diel,,ja ti ani neviem co to je,, nieco tusim aby si zapla vajicko do auta,,neviem celkom a to je dost nutne,, bez toho je to potom nepouzitelne,,, a to potrebujeme teda ako soľ.. HM..
nechapem preco je taky problem s teutonkou,,, asi preto, ze ju nepredavaju na SK velmi,, babymarket je jeden z mála kde maju taky vyber.. este Kika som videla,, mali 2 druhy..
no ten Xlander 2009 krasne su a lahke, super sa s nim tocilo,,, ja som bola nadsena z neho,, davali k tomu aj kabelu v cene, aj fusak, aj plastenku.. za tych 464eur,, no uplne vyhodne! mali posledne kusy v kocikove a uz len tie dve farby...

baby inak, ja mavam stale castejsie pichanie dole a nepomaha mi ani magne B6 uz, do teraz pomohlo ked som si sadla,,ale uz aj ked sedím ma to vie pichat,,vcera som mala doslov akoby tlaky na konecnik... az som sa zlakla..neviem rozpoznat tie falosne kontrakcie od normalnych kedze som prvorodicka :P ale tie pravé sa asi zintenzivnuju a naberaju na sile vsak? 😲

pepita52
18. feb 2010

DAKUJEM VSETKYM co zareagovali ja jej dam prepichnut asi v nemocke ked to nebudem vydiet lebo ja by som s nou nedokazala ist niekde a ju drzat chuda moje mne tiež len teraz potvrdili na sto percent ze je to dievcatko tak sa vytesujem ,a te nausnicky zoberem zo sebou do nemocky a a keby nieco tak jej nedam ale vela mamiciek to dava hned tam

zuvinka102
18. feb 2010

ahojte no konecne som vas aspon ako tak docitala..

inac co sa tyka tych snov ohladne porodu a tak mne to konecne preslo a citim sa celkom fajn odkedy som zacala chodit na cvicenie a preberame tam aj dychanie a vsetko okolo toho citim sa ovela kludnejsia..

a tu par mojich reakcii na vas

lubkamik a kde si bola na tej prednaske.. lebo mne na cviceni povedali, ze mam ist az 36tt. A k tym krcom a opuchom no to ma uz trapia, dlhsiu dobu ale pomaha mi na to magnezium..

susanita ja uz som sa dohodla s doktorkou, nakolko viem, ze ma vela deticiek tak som chcela vediet ci nas vezme.. vybrala som si ju aj preto, ze robi na detskej pohotovosti a robi navstevu aj domov keby nieco.. ale hlavne je mam ju hned za domom.. Skusim dat do vyhladavaca na nete, detsky pediater a su tam potom aj rozne diskusie aj tu na MK je diskusia o tom .

aktakk no my sme to vymysleli tak, ze drevenu postielku budeme mat v spalni a cestovnu budem mat rozlozenu v pracovni, lepsie povedane uz to v tej dobe bude detska alebo ju na kolieskach presuniem kam budem potrebovat.
No my sme si vybrali ten X-lander 2010 a uz len preto, ze cenovo nieje velmi odlisny od 2009 a skor sa nam pacia fotky v novej kolekcii.

vejula no ja toto iste som s mm riesila a povedal, ze ked ma vidi ako tie hormony somnou kolisu tak on uz dalsie babo nechce.. ale tak snazim sa teraz uz byt pred nim kludna a nic nedat najavo.. ale uz mi nahlasil, ze piatok ide von a na poker takze ho mozem cakat az rano.

no snad som to napisala ku kazdej spravne a nepomiesala nejak 😀

cheerlady
18. feb 2010

baby k tym chlapom-mm ma praveze sokoval s tym,ze teraz sa mu zdam taka pokojnejsia a vyrovnanejsia,ze uz tak po nom neziapem ako pred par mesiacmi 😅 no ja teda neviem,skor je to asi preto,ze on teraz viac zacal posluchat,tak sa tak nenervacim 😎

cheerlady
18. feb 2010

tantamka drzim vam velmi palceky,neboj nic,ked sa aj Gretka narodi,tak vonku bude lepsie priberat,asi nema dostatocnu vyzivu z placenty,tak bude lepsie,ked bude uz na svete 😉 potom sa ozvi a inak nechces dat na seba kontakt niekomu inemu,kedze zuzka nema teraz pristup na net? 😕

kiwinka
18. feb 2010

cheer, aj moj MM tvrdi, ze som pokojnejsia a nehucim ako predtym 😉 inak, mam aj ja ten pocit, ze som pokojnejsia a vyrovnanejsia... asi mi pomaha tehulkovanie xixi,i ked moj MM s snazi ma nenervacit a preto sa nemusim tolko rozculovat 😅

cheerlady
18. feb 2010

kiwi no ja mam ten pocit az nejak posledne 2,3mesiace,predtym som sa s nim nervacila riadne,ale teraz tym,ze je uz aj on kludnejsi,tak sa nemusim ani ja rozculovat 🙂

aktakk
18. feb 2010

Kiwi- ak som spravne pochopila, tak ta podlozka co je pod autosedacku je len este pre lepsiu bezpecnost, lebo normalne sa autosedacka uchytava normalne pásmi, v tomto pripade sa bude nejak naklikavat. Nie je to povinne, cize sa neboj. A nevravim, ze to nepride, to som Ta nechcela preboha vystrasit. TO nutne, co potrebujes mas, tak si myslim, ze mozes byt bez obav!!!!!!!!

Zuvi a ty uz mas kupeny kocik, asi nie, ze? Lebo ak viem, mal by byt v predaji az koncom februara.

kiwinka
18. feb 2010

aktakk- hih 😅 no snaad, dam Ti vediet ked budem mat nejaky problem,,

cheer, ja som kludna aod zaciatku tehu,,, taky pokoj ma zalial a pohoda, klud.... ved ono dojdu stresy ked zacnu kontrkcie haha 😀 😀 😀 ale ked , ja sa uz tesim na porod! a isla by som aj hned.. 🙂

zuvinka102
18. feb 2010

aktakk nie nemam ho este kupeny ale uz sme na 100% rozhodnuty len vyberame z dvoch farieb a tento tyzden by ho mali mat v hlohovci v aladinovi tak sa tam pojdem pozriet lebo tu v BA maju len XA 2009...

cheerlady
18. feb 2010

kiwi ty myslis ten adapter - ten sa necha pripevneny na sedacke a autosedacku z neho len odpojis a ides 😉
no inak aj ja by som uz isla rodit-som hrdinka,ked mam od vcera zaplatenu epi 😀 😀 😀 vcera som aj povedala mm,ze uz sa doma zacinam nudit,ze uz by sa mohol ten krpec za take 3tyzdne aj narodit 😵 a mm zase hovoril,ze jemu to do toho 7.mesiaca ubehlo strasne rychlo a ze teraz sa mu to tak vlecie,vzdy ked sa rozprava s bruskom,tak mu povie,nech uz pride za tatinom 😀

aktakk
18. feb 2010

Zuvi- tak ja som prave zistovala ohladne X ladnerov info, chcela som ten kocik s otocnym sedom a zial tie sa budu predavat asi tak niekedy v polovici roka udajne. A co sa tyka 2009 a 2010 bez otocneho sedu, nie je tam udajne nic rozdielne okrem farby. Tak to je vsetko.

Cheer- nie nie, to nie je adapter. Adapter je na nakliknutie na kocik, toto je nejaky "specialny uchyt" do auta.

kiwinka
18. feb 2010

cheer, no ja ti nevie,,moze to byt aj ono
ale moze to byt aj to co vravy aktakk,,ked ja neviem do kelu xixi 🙂 najlepsie bude, ked sa tam s MM vyberieme a opytame sa nato a hotovo !
mna zasa picha dolu sakra..dala som si magne B6,,hm... snad to prejde...
a rano som sa zobudila na taky krc v lytku akoby mi rezali nohu,strasna bolest strasnaaaa,,preslo po minute,,ale taku bolest som este necitila!
tusim lubkamik si pisala ty, ze aj ty si mala krc v lytku?????mozno aj na to pomaha magnezko.. to pomaha tusim na vsetko podla gyndošov xixixix nech sa stazujes na cokolvek. 😀

jankako
18. feb 2010

zajtra dom,jupiiiiiiiiiiiiiii.ale ležať..

tarinka333
18. feb 2010

babusky, my uz kociarik mame, takze to uz neriesim,... ale ked som zacala kukat na kociariky, tak to bolo jak auto kupit pomaly...
Mam cisielko na Tantamku aj ona na mna, tak verim, ze budu v poriadku s Gretkou obidve. Viem, ze budu v poriadku.
Malicke ma teraz tak v brusku kopka, mala som sladky obed, asi preto 😀

zuvinka102
18. feb 2010

aktakk no len my sme nasli vsade ten kocik uz len v oranzovej a modrej a tie farby mm nechce ako ani mna moc ta modra nezaujala, ale mi ho objednava s prahy je drahsi od 2009 o 50€ tak aj preto sa tak mm rozhodol a ma tam navyber farby ktore sa mu pacia.. ako mne je jedno aky to bude model ale chcem x-lander 😅

cheerlady
18. feb 2010

no ale aj to do auta sa vola adapter 😉

mna tie krce v lytkach nastastie nejak obchadzaju - co som tehu,tak som mala dokopy asi 3,klop.klop,klop.

lubkamik
18. feb 2010

adasik a kedy to je v pondelok? To je len jedna prednaska ci ako?

zuvinka102
18. feb 2010

inac rodi niektora z vas na kramaroch?? neviem ci ste o tom uz pisali ale zaujimalo by ma to :o))

lubkamik
18. feb 2010

zuvinka, bola som na Antolskej - je to tam kazdu stredu o 14.00 😉 Ale ta lekarka bola fakt divna...

zuvinka102
18. feb 2010

lubkamik no ja sa chystam na kramare takze dufam, ze tam to bude ine.. potom dam vediet ale bude to az za 4tt 😅

lubkamik
18. feb 2010

kiwinka, presne taky krc v lytku som mala aj ja - bolo to strasne a este aj teraz ma noha boli ☹ A magnezium uzivam uz dlho ale dako nepomaha.

kiwinka
18. feb 2010

janee, ja na kramaroch 😀
uz som sa na to pytala,,,, viem ze tam ideme ja, zuzanka, silvi7 a teraz ty :D a odalsich nevieeeeem.
ja uz som sa aj pytala ci uz mate lekarov na kramaroch ,kedze uz tam do poradne treba chodit,,tie ktore ste chodili do teraz k vlastnym gynekologom.

cheer , ano, nazval to ten predajca adapter,,kokos, este aj to stoji dalsich asi 60eur,, takze cela cena kocika je o mnoho vyssia ako nam nasluboval.. ach jaj..

veve23
18. feb 2010

ahojte,

Veji...kasli na mm, vsak jeho to zas prejde a budete si hrkutat, niektore sme precitlivene a muzi to beru inak, niektori nechcu mat doma umrncanu zenu, nevedia pochopit hormony, vsak o chvilku bude babo, tak ta zamestna ze na muzove pripomienky nebudes mat cas. uvidis vsetko bude ok 😉

Tantama..drzim palce, takze drobcek sa uz pyta na svet, tak aspon ze doteraz vydrzala, uvidis vsetko bude v poriadku.

Kami...bola som ti kuknut tie kolisky, videla som 5 druhov, pri 4 je to komplet aj so supravickami, jedna je len hola. Tie ovalne su ale akoby ten kos bol jak pruteny. Mne sa lubila taka hranata, ale to je tazko opisovat. Niake foto som spravila mobilom aj ceny som kukla, predavacky nula bodov 😒, tak som kazd pokukala a skusia jak sa hybe 😉

fleury
18. feb 2010

janka no vidis, super, ze ta pustia domov 🙂 ale doma fakt poctivo lez

jankako
18. feb 2010

no fleury,ved to...dúfam že to zvládnem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre