Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
16. apr 2010

ahojte 🙂
Angel care mame tiez, par krat spustil v noci poplach - teda to prve pipnutie, potom som nastavila vzadu citlivost na 4 a odvtedy pohoda...inak som spokojna, lebo by som v noci len kontrolovala ci dycha a takto kuknem ci blika zelene sveto 🙂
nas maly spava nejako menej, v noci minimalne raz papa okolo 1-2, dnes potiahol az do pol 7, tak sme sa aj my vyspali
uz sme aj my nasadili cumel a je hned spokojnejsi 😅

mliecko sa mi zacina spustat, uz pocucka dlhsie a nezaspava pri tom, len ma trapi zapcha, tak idem prejst aj na ovocie -
ako pisala civava treba si odskusat co mimcu sadne alebo nie

tehulky drzte sa!

kiwinka
16. apr 2010

ahojte,,nasa princess este haja, ale uz cakam ze sa zobudi,,spinka od 11:30 😀
jaj, bradavky este bolia, ale je to lepsie ako to bolo,,, vcera som dala prvy krat nutrilon a taku hnacku mala z toho dva krat ze sa prekakala celaaaaaaaaaaaaa
a zda sa mi to nejak vela ze 90ml davku urobit babu od 0 do2tt..ona vypije tak 50ml max...ani to nie,,, a grckala mi z toho

vy mate ake skusenosti,?myslim s nutrilonom

stanusa
16. apr 2010

...materska u nas chodi na ucet vzdy 15. v mesiaci, vcera prisla ale vymer este nie a vcera dosla aj prva cast porodneho

stanusa
16. apr 2010

kiwi nas bez kojenia stiahne tak asi 80 ml, negrcka a nehnackuje - mame nutrilon 1 HA (proti alergiam)
uz placka tak bezim

janicka11
16. apr 2010

jááááááááj,kedy to budeme mať konečne zasebou?Už ma to nebavý a to prenášam zatial druhý den,a už fakt nevldzem,už je to s posledných síl sa mi zdá..Vonku tak krásne rada by som už svoju princezničku aj vozila a tulila si aa nie len ju stále skovávala v brušku..INak neviete čo pomáha na to aby už konečne chcela ísť von?Lebo zatial s ajej nechce..--(((((((((((

moni
16. apr 2010

mackopuf, vitaj medzi nami...kazda posila je vitana lebo nase aprilove mamicky nas valcuju 😀

dievcata moje, vcera som aj ja take nervy chytala ze som sa nespoznavala. kurnik tak ked sa ma 10 ludi neopytalo ci a kedy idem rodit, a ci uz mam tasku zbalenu tak ani jeden. mna najviac vytaca ta sprosta taska! do frasa, tak ked mi treba doniest zupan a papuce, tak snad nie som magor aby som to nezvladla zbalit aj s prasknutou vodou, alebo kontrakciami. a okrem toho, naco mam manzela? no ja som bola taka zuria ako uz uz davno nie!
vecer sme sa boli s mm najest v nasej oblubenej restike, vybavili sme aj pediatra, takze na mojom zozname uz nic nie a mala sa moze narodit 🙂

seuska
16. apr 2010

kiwi my tiez dokrmujeme Nutrilonom HA a doktorka nam kazala 3 x za den dat malej plnu davku 90 ml, mne sa to tiez zda vela, vcera som jej vecer dala 80 a mala toho vela, sice nahltala vsetko, ale bola prejedena kedze sa jej ckalo asi 20 minut, tak jej davam od 60 - 80 uz dnes, podla toho ako dlho spi, teraz som jej sice dala odsate moje mliecko, ale nebolo toho vela, tak som zvedava kolko vydrzi....

cicimon
16. apr 2010

stanusa - moja vypije tak 50ml, rozrob jej cca tolko a uvidis, ci jej to bude dost, 80 je asi vela

moni - tak uz fakt len rodit musis 😀

mackopuf
16. apr 2010

moni-dakujem za privitanie 😉
o tych blbych otazkach,ci uz mam tasku zbalenu mi ani nevrav 😠 . Niektore mamicky mi vravia: To ja som mala tasku do porodnice zbalenu uz od 7.-ho mesiaca 🙄 . Ani pri prvom som nemala zbalenu tasku a zbalila som si ju,az ked som sla do porodnice,sice som prenasala a nesla som v bolestiach,ale aj tak 😵 . A ja si tak v nadeji hovorim,vsak mam este minimalne 9 dni 😎

cicimon
16. apr 2010

sorry - to malo byt kiwi

silvia7
16. apr 2010

ahojte 🙂
baby, ktoré už máte mimi - vidím, že sa bavíte o dokrmovaní, prečo dokrmujete?a akú odsávačku používate??? my musíme tiež začať, malý totiž strašne malinko pribral od prepustenia v nemocke za týždeň len 50g a dnes nám ho ani nezaočkovali kvôli tomu a ak nepriberie do bud. piatku, tak ostávame v nemocke ☹ ja mám bio mlieko z dmky - to mi kamoška odporučila, ale tak neviem.. malý mi vypil len 30ml a potom už nechcel viac.. on proste po 10min spí na prsníku (nedá sa mi ho odlepiť, bolí to ako fras, keď mu chcem vytiahnuť bradavku z pusinky) a ja s ním "bojujem" ale nechám ho, on si tak raz za čas cucne, potom ho šteklím po líčku, tak zase cucne.. ja neviem.. dnes len plačem kvôli tomu.. v nemocke nás dali kojiť, že nech vidia, koľko zje a zase len 30g pribral po kojení... 😔

cicimon
16. apr 2010

silvi - ja som tiez zvedava, kolko mala pribrala, od odchodu z nemocky sme ju nevazili
ja ju zvyknem po 15min od krmenia odstavit tak, ze jej vopcham do ust prst a odtiahnem ju od prsnika - tiez to trosku boli, ale lepsie akoby tam mala lezat hodinu

moni
16. apr 2010

mackopuf, no to ma trosku svokra vytocila, lebo ta sa ma to ozaj pyta uz 2 mesiace. lebo ona bola tiez tak zbalena. tak som jej zase vysvetlila, ze som v inej situacii ako ona....nepomohlo, zmenila som taktiku, a kazdemu hovorim ze som zbalena 😀

cicimon, no veru manzel si robil srandu ze som si na ten moj zoznam mala napisat ten porod 😀 aby som naaaahodou nezabudla 🙂

silvi, aj ostatne mamicky, drzim palce nech sa to kojenie upravi a papacikovia priberaju ako maju!

zuzana1971
16. apr 2010

kiwinka dik,ved aj karolinka je krasna princeznicka, uz som videla fotky minule 😵

precitala som si, ze moni mala narodky, tak dodatocne gratulujem 🙂

popozerala som krasne fotky babatiek co ste sem popridavali

ja som uz dlhsie nefotila, lebo uz Maxik nespava tak ako donedavna, ale dost poplakava, neviem ci ho brusko boli, ale nic take nejem co by som nemala, alebo sa chce len stale na rukach mojkat, teraz som mu primojkala k licku taku plysovu zirafku z ikey lebo on sa chce furt mojkat, stale ho musim hladkat a niekedy uz nevladzem, tak mu stacila teraz aj zirafka pri licku 😀, zajtra ho dufam, ale pofotim, ked uz ma ten mesiac a kupila som vodove farby, chcem mu urobit otlacok rucicky a nozicky, chcela som hned po narodeni ale som sa k tomu nedostala

kinderka nezavidim vam to cakanie, ale zavidim vam, ze sa mozete este ako tak vyspat 😅

moni
16. apr 2010

zuzka, dakujem 🙂
mne osobne to cakanie az tak nevadi, lebo viem ze to nie je v mojich rukach a neviem to velmi ovplyvnit. ale zneprijemnuje mi to okolie....teda, iste osoby ;)

len sa veru mojkajte s maxikom! toho nie je nikdy dost 🙂

zuzana1971
16. apr 2010

kiwi ten nutrilon sa dava nejako podla vahy babatka, neviem presne ako, v porodnici to ratali s kalkulackou na mobile kolko mu mam davat...zacinali sme s 50 ml, potom 70 ml /uz aj s praskom/ v porodnici, potom 2,5 odmeriem a voda tusim 75 ml, a teraz 3 odmerky a voda 90 ml, nie je na krabici napisane ako sa to ma davkovat podla hmostnosti dietata? mozno je 50 ml v pohode...mne detska lekarka tvrdi, ze mu mam robit tolko kolko vypije

zuzana1971
16. apr 2010

tak sa lucim, lebo Maxik je uz hore a pokusa sa strcit si zirafkinu nohu do ust 😀 chce jest 😀 no a uz spustil rev tak bezim, cafte

veve23
16. apr 2010

ahojte dievcata,
tazko sa mi to pise, a nechcem strasit este babule co cakaju na svoje babatka. V piatok rano som isla do nemocky, hned si ma tam nechali ze sa otvaram a mam kontrakcie, ktore som ani moc necitila, tak ma dali na monitot a ihned hospitalizovali. Okolo 12 tej som uz mala silne kontrakcie cca kazdu chvilku tak som dostala prvu epi , lebo som mala bolesti, potom druha, tretia, stvrta a tak sa to tiahlo skoro do pol 6 vecer, ked ma na pojili na iny pristroj, behom 5 min som bola na sale a koli cisarskemu. Ani neviem preco cakali tak dlho. Malinky mal 3300 a 51 cm, do poslednej chvili bolo vsetko v poriadku, podla spravy zacal skoro dychat a bohuzial zomrel. 4 dni ma drzali v nemocke a pustili domov teda ja som tam uz nevydrzala a radsej chcem byt doma, som na liekoch aby som sa dala dokopy. Uz to presetruje dohlad nad lekarskou starostlivostou, lebo takyto pripad sa este nestal a obidvaja sme boli na 100% v poriadku, ale aj ked pochybili doktory , maleho mi to nevrati.......Nakolko sa na rodil zivy , budeme mat behom par dni pohreb.

Gratulujem vsetkym maminkam a prajem vam krasne chvile s babatkami.

moni
16. apr 2010

veve, tak velmi sme na teba mysleli, a spominali...toto ale nikto necakal :(
strasna tragedia! placem ako pisem...ani si neviem predstavit co prezivas ty a tvoji najblizsi. tolko bolesti!
velmi na teba myslim!

jankako
16. apr 2010

toto čo som si prečítala,mi príde ako neskutočne...predýchavam..veve,úprimnu sústrasť..... 😢 😢 😢 😢

mackopuf
16. apr 2010

ahoj veve...neviem co ti na to napisat,je mi to strasne luto ☹ .. Ja viem,ze ziadne slova utechy ti tvojho maleho nevratia a ani najdenie vinnika 😔 . Tak ti zelam,co najrychlejsie zotavenie sa (hlavne po psychickej stranke) a aj ked viem,ze sa nebude dat zabudnut,tak sa snaz pozerat dopredu 😉 . A v buducnosti vela zdravych deticiek 😉

marika1902
16. apr 2010

veve uprimnu sustrast nemam slov neviem ako ta utesit je mi to velmi luto 😢 😢 😢 😢

zuzkabar1983
16. apr 2010

veve, ani neviem ako vyjadrit ako velmi mi to je luto. Uprimnu sustrast. Ty musis byt teraz silna, ja ti prajem len to najlepsie a hlavne vela sil, aby si prekonala toto tazke obdobie.

minius
16. apr 2010

veve uprimnu sustrast. Tiez mi je to prestrasne luto a nie su slova ktore by to trosku zlahcili ale vela sil a hlavne oporu tvojich najblizsich. Drzkaj sa !!!

evil15
16. apr 2010

veve je mi to veľmi lúto prijmi moju úprimnú sústrasť ... viem že sa nedajú nájsť slová utechy ale musíš byť silná a ver že tu na MK vždy nájdeš oporu a útechu od nás ...

domika9
16. apr 2010

veve je mi to velmi luto čo sa vam stalo ☹

cicimon
16. apr 2010

veve - uprimnu sustrast !

alinka01
16. apr 2010

veve je mi to velmi luto, uprimnu sustrast ☹

michalag
16. apr 2010

veve, to mi je naozaj velmi luto 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 ...... uprimnu sustrast!!!

fleury
16. apr 2010

☹ veve uprimnu sustrast ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre