Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
16. aug 2010

@lenushka inak mne maly prespi 10 hodin v noci🙂) ale to len preto ze poobede mu nedovolim spat, myslim tak po 5 tej ked sa da, unavi sa, okupe napapa a spi, a ked sa aj zobudi tak mu nedavam jest iba ho utisim a spinka dalej...netreba im hned davat papat, uz by mali prespat noc...skus tak🙂)

maya30
16. aug 2010

@karmelka77 nas sa sice budi v noci iba raz okolo 2-3, ale evidentne hladny, ked nedostane, reve na ratu... 🙂
Dievcata ako ste na tom s bruchom po porode ? Stiahlo sa vam do povodnej formy ? Ja som furt ako v 5 mesiaci 😒 Nebola som sice stihla ani predtym ale taketo brucho...v tehu som pribrala 21kg, po porode zislo 12kg dole, a odvtedy nic...stihate niektora aj cvicit ?

karmelka77
16. aug 2010

@maya30 moze byt, moj je na UM od zaciatku mozno len tak dobre spinka🙂) raz sa to este da, ale viackrat by som nedavala🙂)

maya30
16. aug 2010

@karmelka77 aj my sme na UM od zaciatku - kolko ti spapa ? mojmu robim 180ml, ale v poslednom case sa dost pokazil a necha 40-60ml nedopitych 😒

karmelka77
16. aug 2010

@maya30 no ako kedy, teraz vecer zjedol 260!! ale to bol rekord, lebo mi zacal vynechavat dve davky cez den odkedy som zacala pred tromi dnami s mrkvou🙂) inak tak okolo 150ml. jedol doteraz v priemere

maya30
16. aug 2010

@karmelka77 fu, po takej davke ti bude spat do zajtrajsieho obeda 😀 a po mrkve mu nedas este mlieko ? Lebo takto na zaciatku jej asi vela nezje (taka je aspon moja predstava...) nie je za nou este hladny ?

karmelka77
16. aug 2010

@maya30 ano davam mu aj mlieko potom, ale zatial som mu dala max. 1 mrkvu takze treba dokrmit...on spi tak dobre skoro do 2 mesiaca, odkedy spava sam vo svojej izbe🙂))

maya30
16. aug 2010

@karmelka77 tak to si si super zariadila, priznam sa ze ja na to nervy nemam 😀 by som ani nezaspala, aj cez den ked spi tak ho v kuse kontrolujem ci je ok....ale no co uz, je to po 5 rokoch vymodlene dieta 😵 preto tak sa bojim 😉

katka444
16. aug 2010

babenky a ako ccasto davate UM? lebo nsa spapa len 120. ale papa kazde 2-3 hod

maya30
16. aug 2010

@katka444 ja davam malemu 180ml kazde 4 hodiny, vychadza to na 4krmenia cez den a 1 v noci....ale ako som spominala, posledne dni mu nejak prestava chutit a casto sa stava ze nedopije...a pred tyzdnom vazil 7030g

annika11
17. aug 2010

@karmelka77 😉 naša malinká je veeeeeeeľký papkáč, tak verím, že dobehneme 😀

annika11
17. aug 2010

@maya30 niežeby som sa chválila, ale mne brucho zišlo do dvoch týždňov po pôrode som zapla svoje pôvodné nohavice...ale u nás je to genetika, aj mama aj sestry boli na tom rovnako...ja som počas tehu pribrala nejakých 15 kíl. Mne skôr vadí, že nemám také pevné brucho ako pre tým 😀 no čo už nemôžem mať všetko...trocha mi na ňom visí koža, ale možno by to chcelo zopár brušákov...

annika11
17. aug 2010

@maya30 a nechutí mu náhodou menej od toho dusna vonku?

lenushka
17. aug 2010

Ahojte 😉 My sme tuto noc spinkali 5 a 4 hodiny s 20 minutovym papanim 🙂 😉 😀 a od 6:20 sme si este podriemkali do pol osmej asi 😉
Hmmm, zeleninka 🙂 Ja sa velmi tesim na prikrmovanie, ale na vsetko, naco sa tesim, dopadne katastrofalne, tak som zvedava 😀 este 10 dni 🙂
Nas maly papa v primere asi 120-ku, pretoze vzdy mu robim viac a väcsinou stale mi necha...☹ Robim mu 4 davky, rano, okolo 9:00pred spinkanim, ked sa zobubdi a vyhladne-okolo pol jednej, dalsiu ma, ked opät vstane, okolo stvrtej, piatej a poslednu, ked ideme spinkat, po kupkani okolo pol osmej. 🙂 Tiez si myslim, ze je to tym teplom... ale ja ho aj kojim takmer pred kazdou flaskou a ked su velke dusna, tak aj medzi nimi, aby sa napil 🙂
Ja a moje brucho 🙂 Ja sa stazujem, ale myslim, ze je to slusne 🙂 Tiez som pribrala "len" 14 kil a hned na prvej vychazdke, ktoru sme mali, ked mal maly 6 dni, som si uz obliekla rifle, kte som nosila pred tehu 🙂 Ale brucho mam nespevnene, ovysnute...Ked stojim, vyzera to este ok, ale ked si sadnem, tie faldiky 😀 Uz som roz urobila 10 brusakov, viac som nevladala 😀ale odvtedy som sa akosi opät neodhodlala...To bude aj tym casom 😀

annika11
17. aug 2010

mne malá tiež tak necháva niekedy vo fľaške, ale u nás zabralo, že keď už nechce, dám ju odgrgnúť, trocha počkám, cca 5-10min a potom dopije celú...tak skúste 😉

anihra
17. aug 2010

Ahojte dievcata, rada by som sa k Vam pridala. Sledujem tuto diskusiu takmer od zaciatku, maly sa mal narodit v aprily, i ked nakoniec sme marcovy. Chcela som sa spytat mamiciek, ktore uz prikrmujete zeleninkou, z akeho dovodu davate zeleninku tak skoro? Myslela som, ze sa u nekojenych deti ma zacinat po ukoncenom 5. mesiaci a u kojenych dokonca az po siestom. Doporucoval Vam to lekar, alebo to robite proste podla seba a potrieb deticiek? A este som sa chcela spytat, kolko mliecka vypije Vase babo za 24 hod.? Moj je na UM a vypije tak maximalne 750 ml za 24hodin. Niekedy ledva 600 ml. Nezda sa Vam to malo? Ma 4,5 mesiaca a vazi 6,2 kg (porodna hmotnost 3180).

cicimon
17. aug 2010

@anihra u deti na UM sa ma zacat prikrmovat po 4m...
a ta hmotnost - podla mna je ok, 6mes dieta by malo mat 2x porodnu hmotnost, takze vy ste popredu 🙂

lenushka
17. aug 2010

@anihra Ahoj, no mne napriklad kazala doktorka prikrmovat od ukonceneho 4 mesiaca, pretoze maleho aj kojim, ale hlavne je na UM. Oddovodnila to tym, ze UM malemu neposkytne vsetky ziviny, ci co a ze je nutne dokrmovat. Este sme nezacali, mame este 10 dni 🙂
A nas vypije asi 630 ml UM, ale ako pisem, este sa snazime aj kojit, cize +este nieco 🙂

anihra
17. aug 2010

cicimon z akeho zdroja mas tie 4 mesiace? pretoze ak otvoris akukolvek odbornu literaturu urcenu pre lekarov a zdravotne sestry, vsade je uvedeny 5. a 6. mesiac. So 4 mesiacmi som sa stretla len v propagacnych brozurkach od Hippu, Hami alebo Sunaru a to beriem s rezervou. Ale prave preto sa pytam, ci Vam to radil lekar. Nas pediter nam radil az po 5. mesiaci. Tak som z toho blazon. I ked osobne si myslim, ze mesiac hore dole je uz asi jedno. Aj ja by som uz totiz najradsej zacala, len nechcem proti voli pediatra.

cicimon
17. aug 2010

@anihra myslela som ukonceny 4ty mesiac = zaciatok piateho
napr http://www.kojeni.net/prikrmy.php
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

anihra
17. aug 2010

@cicimon aha, uz mi je to jasne 🙂

fruchtbar
18. aug 2010

@anihra my sme zacali trosku skor,odporucila nam to dr.,ale vela zalezi aj od vyvoja dietata,niektore deti su na dokrmovanie jednoducho neni pripravene ani v 6 mesiaci!

anihra
18. aug 2010

@fruchtbar no ved prave, ze moj maly pije pomerne malo a zatial pribera dobre, tak nas doktor rozhodol, ze na prikrmy je este cas, ze mu zatial mlieko staci. Ale aj tak ste ma tu na tie prikrmy navnadili, tak uz som objednala bio zeleninu, v pondelok mi ju dorucia a od utorka zaciname 🙂

kaktusik007
18. aug 2010

@anihra deticky, ktore su na UM, zacinaju s prikrmami od ukonceneho 4. mesiaca... takze aj my uz tu mrkvicku mame ochutnanu 🙂

inak, sa chcem spytat, vas vsetkych, tak trosku provokacne.... kedy planujete dalsie babatko??? 😀

kaktusik007
18. aug 2010

@anihra nezacinaj s prikmami ked nemusis... naco??? 😒

cicimon
18. aug 2010

@kaktusik007 ja by som chcela niekedy buduci rok 🙂

@anihra - presne, naco skor ked netreba? ja som rada, ze este nemusim a malej staci MM

anihra
18. aug 2010

@kaktusik007 no, doktor povedal, ze mam zacat az po ukoncenom piatom mesiaci, tak vlastne zacnem buduci tyzden, to budemem mat akurat 5 mesiacov.
A kedy dalsie mimi? Ja by som chcela medzi detmi cca 2 roky rozdiel, takze ked maly dovrsi rok, zacneme o tom s mm asi uvazovat 🙂

fruchtbar
18. aug 2010

@anihra ved vyskusaj,ale nic nenut,ked nebude chciet,nechaj tak a zeleninku pozavaraj,budes mat na potom!

@kaktusik007 ja som uz nakukla do temy april 2011,lebo mi uz meska ....nam by nevadilo aj hned jedno ci vlastne druhe....a ty? Si tehotna???? 😉 🙂

anihra
18. aug 2010

@fruchtbar fiiha, tak sup sup kupit tehu test, nie?

annika11
18. aug 2010

baby, tak som malej urobila mrkvičku... 😀 😀 😀 ...myslela som, že jej dám tak lyžičku-dve, na ochutnanie, to ste teda mali vidieť, ako blažene sa tvárila 🙂 nakoniec mi zbaštila pol misky, zapila mliekom a zaspinkala akoby sme ju s niečím ovalili 😀 ešte aj zo sna sa usmieva, tak predpokladám, že zachutilo. Teraz počkám jeden-dva dni a skúsime znova.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre