Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
10. aug 2010

@miska246 zaujima ma ako pribera mimi len na MM

z.valovic
11. aug 2010

@miska246 no moj Miško chce byť v kočíku len ked spinká,inak začne vykrikovať a ja som mu už pomaly začala davať aj káričku do polosedu,aby videl....

lenushka
11. aug 2010

Ahojte po dlhsom case 😉
Gratulujem mamickam, ktore ste zvladli dalsie ockovanie 🙂 My ho este za sebou nemame, ani tak skoro mat nebudeme ☹ Sme na liekoch dalej, hoci je to na dobrej ceste... Chcela som dat malemu proti rotavirusom vakcinu, ale zial, je to nemozne zatial a podla vyjadrenia pnumologicky neviem, ci to do pol roka stihneme☹
Boli sme na ortopedii v pondelok. Vsetko je v poriadku, liecby ci pozorovanie je ukoncene, len este nemame osifikovane jadierka, preto doporucuje dalej balenie nasiroko 😀 takze budeme balit vzorne aj dalej 😀 😀
Z mesiaca nam postumne uz ubuda...zacali ste uz niektora s prikrmami? 😝 Ja sa tesim uz o dva tyzdne 🙂 Pytala som sa doktorky a ta mi povedala, ze deti, co nie su len kojene, sa musia prikrmovat uz od 4.m, pretoze UM im neposkytne vsetko, co potrebuju...
Brali nam aj krv a mame trosku menej zeleza... ma niektora s tym skusenosti? Mam si prist po nejake lieciky....
A ako sa mate? 🙂

lenushka
11. aug 2010

@lenushka a co sa tyka kocika, tak zaspat v nom uz ani nahodou nehrozi, ani v aute uz nespinkame, to uz musi byt veeelmiunaveny, aby zaspinkal v sedacke 😉 Ked ideme von s kociarom, vzdy nosim aj manducu so sebou, pre pripad, keby bolo zle... ale zatial to este ide 🙂

annika11
11. aug 2010

@lenushka ahoj, my sme tiež chudokrvné...toto zdedila malinká po mne, lebo ja som s tým mala vždy problém...aj v tehotenstve som sa ládovala železom, mala som z neho potom zápchy, z toho zlatú žilu, ktorej sa neviem zbaviť dodnes, lebo počas pôrodu sa to zhoršilo 😒 proste des. Aj teraz beriem nejaké vitamíny na železo.
Malen dr. predpísala kvapky. Volajú sa maltofer. Dávam jej ich do čaju alebo do mliečka, ale nie každý deň pravidelne, lebo z toho máva zápchu, rovnako ako ja. Tak každý druhý-tretí deň, raz denne 3-4 kvapky. Dr. mi to schválila a naposledy sme už mali lepší krvný obraz.
Čo sa týka kočiara, ja som tiež na tom rovnako. Malá mi nechcela poobede v ňom spinkať, tak som to vyriešila tak, že ju poobede ukladám do postielky spinkať, bezproblémov prespí 3 hodinky a potom podvečer, ked už nie je tak teplo ideme na prechádzku. Občas zájdeme aj doobeda trocha do obchodu, a tak. Ale málo spinká v kočiari. Neviem čím to bude, lebo sestrin spí v kočiari jak zarezaný...a to je len o mesiac mladší od rebeccy.
Ale v čom sme úspešný 😀 😀 😀 to je večerné spanie, prespí nám celú noc,. Teraz prechádzame do vyššieho levelu 😀 😀 pokúšame sa zaspávať bez cumlíka. Má ho len na spinkanie, ale zistila som, že po piatich minútach ho aj tak vypľuvne, tak sa učíme zaspávať bez neho.

sasikas
11. aug 2010

@miska246 - no nasa mala detto...iba ked spi je v nom spokojna, ale to je tak max pol hodinky, viac neda....potom za zobudi, chvilu kuka , potom zacne mrncat a potom chyti hysak....takze mam v taske babyvak a sup s nou do vaku a tam cuci....a takto chodime z prechadzky skoro vzdy... 😉 ale predvcerom som ju prvy x dala do sportoveho kocika, sice je v noum uplne nalezato ale viac vidi von...a vydrzali sme sa prechadzat az 2.5 hodiny bez revu....dokonca aj zaspala bez revu....a dneska zase....takze dufam ze to nie je len chvilkove a bude sa jej tam pacit.... 😅

juliap
11. aug 2010

@lenushka nas je tiez chudokrvny, ja ho len kojim, dala nam kvapky maltofer, ale museli sme vysadit, mal z nich krce v brusku, tak teraz uvidime, ci nam da nieco ine ...

juliap
11. aug 2010

@cicimon moje vsetky deturence priberali do 3 mesiaca cisto na MM vzdy kilo, ani jarko nie je vynimka, po 3 mesiaci to uz nebude tolko, predsa len sa uz viac miminka hybu, tak aj spalia nejake kalorie ...

cicimon
11. aug 2010

@juliap dobre ze spominas....moja za 7t pribrala 820g, takze dnes ma 5440g a 61cm - cisto na MM

lenushka
11. aug 2010

len na rychlo, docitam neskor... Ako ste nanasali salyciovu mast? Ako casto? Viem len, ze na 24hodin a potom umyt a vycesat... Dakujem 🙂

maya30
11. aug 2010

ahojte 🙂 dnes sme boli v poradni, hlasim ze mame 7030g a 66cm 😉 druhykrat nas ockovali do noziciek, a uz ma maly horucku a konecne po 2 hodinach placu zaspal ☹
pytala som sa znova na prikrmy, tak nam povedala ze mame zacat od 5. mesiaca;
okrem toho ma maly stale makku hlavicku, uz pred mesiacom dostal kapsulu vit.D ale nepomohlo, ma uzit este jednu ☹ vraj ma byt viac na slnku 😔

annika11
11. aug 2010

@maya30 ako mäkkú hlavičku? nemá zrastenú fontanelu?

maya30
11. aug 2010

@annika11 nie vpredu, ale vzadu, doktorka mi to dala vyskusat, prilozila mi prst vzadu na hlavicku a pritlacila a normalne sa mi zaboril dnu ako do plasteliny 😕 😕 😕 normalne som este teraz sokovana ☹

annika11
11. aug 2010

ahááá, no o tomto som ešte ani nepočula, ja som myslela, že v takomto veku už majú zrastené všetko okrem prednej časti, tá myslím, že až po pol roku. A na to zaberá vitamín D? aká je vlastne príčina, že to nestvrdlo?

maya30
11. aug 2010

@annika11 on ma lebku normalne zrastenu (teda okrem fontanely) len kost na zahlavi je makka...a nato sa dava vigantol, aby spevneli kosti. No a nam je ta davka vit.D vo vigantole malo, preto dostal mega davku v kapsule, ale ani to nezabralo, tak len dufam ze po dalsej kapsuli to uz bude dobre, ak nie, tak neviem co potom...

maya30
11. aug 2010

ups, zmazali mi fotku 😲

annika11
11. aug 2010

@maya30 tak vám budem držať palce, nech to zrastie čo najskôr

miska246
11. aug 2010

@cicimon tak nasa Timejka vazila pri narodeni 3140 gr. a teraz ma 4 mesiace a ma 6740 gr. Preco?

miska246
11. aug 2010

@sasikas tak u nas je to presne o tom istom, len s tou vynimkou, ze my sme si babyvak kupili len minuly tyzden 😲 ked sa mi mala zobudi, viem, ze do piatich minut ideme na ruky, ja mam na rukach svaly ako Schwarzeneger...neznasam ked ludia po mne pozeraju akoby som ju v tom kociku rezala...normalne ma to rozculuje... a co sa tyka spanku, my zaspime najprv na rukach a az potom ideme do kocika 😀 a ako je to ked ste doma? ja sa od malej nemozem ani len pohnut ...aj ja by som chcela skusit sportovu verziu, ale podla mna je este skoro... drzim palce, nech sa vozite bez placu a hnevu... 🙂 🙂

cicimon
11. aug 2010

@miska246 len ma zaujima ako priberaju deti co su cisto na MM

cheerlady
12. aug 2010

nas pribera cca 1kg za mesiac 🙂

juliap
12. aug 2010

@annika11 dietatko po narodeni ma velku fontanelu, ta je na vrchu hlavy a ostava otvorena u niektorych deticiek az do 18 mesiacov, to je v poriadku ... no a dietatko ma aj na temeni malu fontanelu, ktora by mala zrast a zosifikovat do 3 mesiaca ...
@miska246 ved ma vahu v pohode ...

annika11
12. aug 2010

@juliap 😀

lenushka
13. aug 2010

@maya30 ciii, pekny buckooo 😉 super 🙂 Aj nas ma uz 66cm, ale asi o pol kila menej 🙂 Jooj, je mi luto, co sa deje 😔 Dufam, ze sa vam to cim skor zrastie a nebudu problemy ☹
Sranda. Ty si pisala, ze maleho dokrmujes UM, ze? Nam doktorka kazala prikrmovat uz od 4mesiaca..ze v UM nie je tolko latok..co potrebuje. Vazne kolko hlav, tolko nazorov. Ja sa budem tiez snazit cim neskor zacat, asi 4 a pol, uvidim este, ale na jedno sa uz tesim. A to na vecerne mliecko alebo kasicky..pretoze maly sa mi opät zacal budit na kojenie 3x za noc a to potom uz navladzem a okolo 5tej ho beriem k sebe do postele... 😖 Tak snad potom prespi viac 😉

lenushka
13. aug 2010

@annika11 tak to ti nezavidim 😔 ja som mala tiez po porode, ak to bolo ono, ale uz je to nastastie prec 🙂 uz asi mesiac.
Ano ano, maltofer aj mne spominala, este si ponho musime ist a som velmi zvedava, ako to bude u nas, pretoze maleho dost boli brusko z tych antibiotik, co berie, tak neviem.... ☹ snad bude dobre 🙂
Presne ako pises, aj my to tak riesime 🙂 Maly mi ide spinkat okolo 10-tej do 12-tej +-, potom sa hrame.. a druhykrat ide spinkat okolo 2hej, pol tretej... zvykne tak do piatej spinkat, ale to som ho uz musela 2krat budit 😀 Tak ideme von a vraciame sa na 7mu.. Akurat vcera a dnes sa mu uz akosi spinkat nechcelo 😒 asi som ho prechvalila 😀 Napr. dnes mi zaspal az teraz 13:40 ☹ Tak som zvedava.. Myslis, ze to mozu byt uz zubky?? 😠 Ruky nevyberie z pusinky, cumliky nechce a hryzatka aj ked drzi, tak aj tak si kuska (cmula) do rucky 🙂 😒
Supeeer to mate s tou nocou🙂 Skus mi dat zase tip, aby spinkaaaaal ☹ Neviem, co sa stalo, pretoze uz pekne spinkal väcsinou 6 hodin, 2krat 7 a obcas 5a pol...ale ako som pisala, teraz uz len nanajvys 4 a potom uz len po hodinke ☹ ☹ Som opät nevyspana uz asi tyzden ☹
Neviem, aky tip ti mam dat, pretoze nas cumliky vobec nechce a zaspava tak, ze sa rozprava s kolotocom a potom odkväcne 😀

annika11
13. aug 2010

@lenushka a robíš mu na večeru mliečko? koľko?, vieš, či mu nie je málo, tak sa od hladu zobudí...aj náš krpec sa niekedy v noci zobudí, ale už to neriešim papaním, dám jej cumlík alebo chytím za rúčku a zaspinká ďalej. Alebo si na noc prichystaj trocha čaju a daj mu len to. Nejako ho skús uspať bez prikladania na prsník, lebo to mu bude príjemné a potom sa bude budiť len kvôli tomu. A dám ti tip- nemaznaj sa s ním, rozprávaj len minimálne, veď je noc, nech si uvedomí, že treba spinkať...dúfam, že som nejako pomohla
My sme kúpili naposledy nejaký nový nutrilon, píša na ňom, že pre dlhší pocit sýtosti, ale je drahšie, stojí kolo 16 eur 😖 dávame ho ale len na noc, tak ma to až tak netrápi ( nedávno mi mama doniesla z maďarska za 8 eur 😒 😀 )
Nám už vidno pod ďasienkom zúbky, ale ešte sa neprerezali. Zubárka povedala, že to môže trvať a máme kontrolovať čistým prstom, zatiaľ nič ostré necítim 🙂 hryzátka ešte veľmi nechce, lebo ju zlostí, že si sama nevie trafiť do úst, najradšej obhrýza svoje prsty a moje 😀 😀 😀 a vlastne všetko, s čím si trafí do úst moje tričko, plienka, podbradník, traky na nohaviciach....všeeeeeetko na čo dočiahne No nemusí to znamenať, že idú zúbky, deti majú sací reflex a takto si ho upokojujú alebo môžu svrbieť ďasienka, skús sa pozrieť, prejsť čistým prstom, či na niečo nenarazíš...

maya30
13. aug 2010

@lenushka aj rozmyslam ze zacnem prikrmovat o nieco skor, mozno nam to vyjde tak ze zacneme spolu 😉
na tie vecerne kase sa az tak nespoliehaj, su deti s ktorymi to nic neurobi a nespia tak ako aj predtym 😒 ale dufajme ze to nebude tvoj pripad 🙂 moj sa budi v noci len raz okolo 3, dam mu papat a potom spi ako kedy, niekedy do 6, inokedy do 8...Nechcem zakriknut ani denny spanok, lebo este stale spava 3x po dve hodky 😵 mozno preto tak pekne pribera 😀 Alex je zvyknuty zaspavat s cumlikom a ked zaspi tak ho vypluje, neriesim to, nema vyznam stresovat ho s oducanim, ono to pride samo...

@annika11 my mame takisto zaslintane uuuplne vsetko 😀 hryzatko si sice vlozi do pusy, ale nehryzie tam kde ma (aspon podla mojej predstavy), ale vraj ho treba nechat, tym ze to hryzie tak ma rozmasirovane dasienka a to prerezavanie bude menej boliet 😉

jaro_sipos
13. aug 2010

ahojte baby :O)

zial musim pisat pod prihlasovacim menom mojho mazela lebo som zabudla moje prihlasovacie meno - volam sa Lucia a mame aprilove babatko. Chcem sa opytat ako su vase babatka na tom so sedenim. Nasa Lianka drzi chrbatik rovno ale nespavnovali sme ho lezanim na brusku lebo straaaaaaaaaaasne protestovala a plakal ze sa to nedalo pocuvat. Tak neviem ci ju mame davat do kocika do polosedu. V kociku som to par krat skusala ale v zasade kocik nejak nemusi tak skusame rozne nosice a jediny kt. je schopna akceptovat je baby vak ale to musi sediet tvarou od nas aby videla. Vsade pisu ze babatko ma byt tvarou k rodicom ale Lianka to neznasa tak som teraz zufala... Na jednej strane by asi este nemala sediet ale jedine co akceptuje je ten vak a mala by byt tvarou k nam ale to zas nechce a place tak ze je jedina kt. pocut na ulici cize vyzerame akoby sme s nou robili neviem co.

PROSIM PORADTE

dakujem Lucia :O)

jaro_sipos
13. aug 2010

@miska246 ahoj Miska :O)
volam sa Lucia musim pisat z manzelovho nicku lebo som zabudla svoje prihlasovacie meno. Vidim ze mas ten isty problem ako my. Aj nasa Lianka neznasa kocik - skusali sme tiez najskor uspat na rukach a potom ju dat do kocika ale vydrzala spinkat asi 30 minut a potom zas plaaaaaaaaaaaaac no hrozne. Teraz mame vak ale neviem ci je dobre ked v nom skoro sedi. Hmmm... ako mas malu ulozenu vo vaku?

cicimon
13. aug 2010

@jaro_sipos nasa zo zaciatku revala, ked mala byt na brusku, ale treba trenovat, teraz sa jej to uz paci.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre