Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

almita
31. aug 2010

@miska246 ja dufam,ze sa nam trosku spomali rast a vanicka vydrzi este par mesiacov.Aspon kym bude malinka sediet.to su presne tie aprilove a majove deti,do najväcsej zimy pojdu do sportakov 😒

miska246
31. aug 2010

@ivuska1807 ja mam presne to iste, mala bude otocena opacne a ja budem kazdu minutu nakukat, ci je vsetko ok, uz sa viem nazivo predstavit... 😝 😝 😝 A my by sme sa chceli vynosit vo vanicke aspon do zaciatku jari, ale to asi tazko... 😒 😒 😒

miska246
31. aug 2010

@almita A odkedy by si chcela davat malu do sport. casti?

almita
31. aug 2010

@miska246 az ked bude vanicka uplne mala.Podla mna oni uz nebudu tolko rast a este tam par tyzdnov vydrzia.ja som teraz kupila teutoniu spirit,super sportak,da sa z neho urobit aj vanicka pomocou predlzovacieho dielu a moze byt v oboch smeroch.tak budem na nu vidiet.

annika11
31. aug 2010

@cicimon možno tebe nechutí, ale moja sa za tým ide potrhať 😉 😀 😀 z tých všetkých kombinácií, čo som odskúšala, táto je výherná 😀

annika11
31. aug 2010

ja mám kočiarik babyactive a rúčka sa dá preklápať aj na športovej časti 😀

karmelka77
31. aug 2010

@annika11 dnes mrkva s baklazanom, spapane 120ml. a mlieko uz nechcel!! Asi zatial najvacsi uspech🙂)

ivuska1807
31. aug 2010

@miska246 ja počítam s tou vaničkou tak mesiac, maximálne dva...už mám síce všetko nachystané- dokupovali sme na športovú časť nánožník, takže v podstate by sa mohla nahodiť. Nechápem,prečo sa výrobcovia rozhodli pre to nepraktickejšie nasadenie šport.časti..keď my potrebujeme a chceme vidieť na mimi , no nie? toto ma odrádzalo aj pri kúpe kočíka....ale keď mi predajcovia tvrdili, že naozaj veľká časť kočíkov to má práve takto, tak sme kúpili...... ☹ a aká veľká je Tvoja malinká?

ivuska1807
31. aug 2010

tak to máš super......vééééľmi oceňujem, ak sa dá športová časť točiť v oboch smeroch.

annika11
31. aug 2010

@karmelka77 super 🙂 len aby mu to aj vydržalo. Tak ten baklažán musíme skúsiť aj my...uvidíme, či bude tiež taký úspech 😀
My sme dnes veeeeľmi umrnčaný. Ako ma minútku nevidí, už mrnčí. Asi to bude tým počasím... 😖

pippi84
31. aug 2010

Ahojte, som tu nova, ale vzdy som rada citala toto forum, v kutiku duse zavidela, ked mnohe zeny napisali, ze uvideli 2ciarky a ako sa tesia. dnes uz aj ja mozem povedat, ze 2 ciarky su uzasny pocit a velmi sa tesim na prvy ultrazvuk, kedy uvidim nasu fazulku 🙂 zacali sme 6tt 😉

karmelka77
31. aug 2010

@annika11 my sme boli vcera umrncani...dnes sme boli na ockovani a predstavte si mame vonku 2 zuby!!🙂))) inak s prikrmovanim mi lekarka povedala ze uz moze aj maso a aj ovocie na desiatu, olovrant a ak chceme aj kase na vecer, ze sa vobec nemusi cakat kym sa zvladne jedno jedlo...

maya30
31. aug 2010

teeeeda, @karmelka77, blahozelam k prvym zubkom, si urcite prva z apriloviek 😉 inak, moja lekarka tiez vravela ze po niekolkych druhoch zeleniny moze ist hned maso aj kasa na veceru, ja sa chystam po 2 tyzdnoch zeleniny dat aj masko...inak, zajtra zaciname s prvou mrkvickou, uz sa tesim. Moj maly bol tiez dnes umrncany, zrejme pocasim, ani vonku sme neboli a doma lezkat mu je uz dlho. Posledne dni chce cez den spinkat na boku, neviem ci ho uz neboli chrbatik od tolkeho lezania, doteraz na boku nespaval vobec. Myslite ze na von uz treba davat aj pancusky, alebo je to skoro ?

karmelka77
31. aug 2010

@maya30 dakujem aj ked radsej ako zubky by som ho videla sa prevracat co urobil len raz doteraz...spinkame totiz stale na brusku a asi nema zatial potrebu sa tocit...:(( my prikrmujeme uz vyse dvoch tyzdnov takze to zacneme mat pestrejsie..ja pancusky nedavam, dnes som ho zakryla dvomi dekami a bolo mu teplucko...

juliap
31. aug 2010

@pippi84 vosiel ti prispevok do nespravnej temy, sa prihlas do april 2011, ale tesime sa aj my, ze sa pocet zucastnenych o rok od nasej temy rozrasta a drzime vsetkym prsteky, nech maju take uzasne pokladiky, ako mame my ... 😉

juliap
31. aug 2010

@maya30 my tiez pancusky nedavame, ale ma take hrubsie teplacky a na kociar davam ten vrch zapinaci, takze mu je teplucko nefuka mu dovnitra ... horsie je to u nas s ciapkou, cele leto bol bez capice a dnes sme mu uz museli dat na prechadzku, tak bol najprv nervny ... 😝

miska246
1. sep 2010

@ivuska1807 no moja Timuska ma za tyzden 5 mesiacov, no uz je velka kocka 😝 😝 😝 No do vanicky sa este zmestime, ale neviem kedy ju mozem davat do sport. casti... 😝

miska246
1. sep 2010

@almita tak to mas super, my mame altlantic espiro a sportova cast sa ku mne otocit neda, no skoda 😒 Ale my sa budeme nosit vo vanicke dokym sa bude dat...

ivuska1807
1. sep 2010

@miska246 keď som sa pýtala, aká je Timka veliká, myslela som na váhu a dĺžku...ale aj tak...písala si, že máš atlantic a ten má určite priestranejšiu vaničku ako náš kočík jané. naša Nelinka má 4mesiačky a týždeň a má 7200g a 66cm.takže ona by sa aj tak zmestila len do máloktorej vaničky. kým v nej nebude musieť krčiť nožičky a pokým nebudeme musieť používať fusak, dovtedy budeme v nej.no na dlho to nevidím.... 😵

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 ahoj! ja som pri staršom synovi mala tiež preklápateľnú rúčku a možem povedať....veľmi dobrá vec. teraz žiaľ nemám....budeme si musieť zvyknúť. čítala som, že už si tu píšete aj o prikrmovaní....Ty malú prikrmuješ aj UM alebo len kojíš?

juliap
1. sep 2010

@ivuska1807 tak to mame rovnake miery, len nas je o 2t mladsi ... a tiez je vo vanicka ltt a este si zvykol teraz natahovat ruky nad hlavu, tak sa vzdy zosnie nizsie a vylozi nohy na okraj, len teraz uz nebude moct, ked bude take hnus pocasie, bo mu davame navrch kryt, tak nervny je z toho ... ale nechcem ho este davat do sportaka, tak uvidime

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 ja som vyskúšala kašičku, na olovrant, takú, čo je od ukončeného 4. mesiaca, šak za chvíľku to aj bude 😀 😀 😀 nestle ryžová kašička, mieša sa to s vodičkou a chutí to super, bezlepková a bez cukru. Malá to zbaštila jedna radosť, len plačkala, lebo jej to chutilo a bolo málo 😀 ale viacej som jej neurobila, lebo tak písalo na krabici a nechcela som prekračovať dávku. Tak som ju trocha ešte nakojila a bola spokojná. Zajtra už budem vedieť aká je reakcia, tak skúsim dať čajík.

annika11
1. sep 2010

@ivuska1807 ja kojím už len 2x denne a dokrmujem um, na obed papáme už zeleninku a tento týždeň som začala dávať na olovrant kašičku 😉 ty ešte kojíš celý deň?

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 ja musim s kasou opatrne lebo uz teraz mame zevraj 1 kg. nadvahu🙂) aj ja som dnes kupila ryzovu kasu Hipp ale do um som mu na veceru pridala iba dve male lyzicky, v podstate to zahustilo to mlieko a vypil o dost menej ako obycajne, tak som zvedava ako bude spinkat, lebo sme dnes uboleny, vcera ho ockovali o 5tej rano sme mali teplotu a cely den bol taky umrncany lebo ho boleli nozicky...inak skusala som dnes davat banan, ale vobec ho nechcel...

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 mne sestra poradila, že nemám dávať na večeru, lebo je kašička ťažšia, a tak som dala na olovrant. Ja som už uvažovala nad banánikom na desiatu, ale ešte som neskúšala. Si ho pomixovala, alebo len popučila vidličkou?

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 len som ho popucila vidlickou...ale absolutne nechcel...preto so davala iba trochu kase do mlieka aby mu nebolo zle z toho v noci...inak tie kase nemaju vyznam, pytala som sa lekarky na co to vlastne je a ona mi povedala ze na to aby deti lepsie v noci spali...🙂))

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 🙂 🙂 🙂 nooo dobrý názor ...podľa mňa aj na to, aby si detičky zvykali na hustejšiu stravu a trocha inú chuť, nielen tekuté mliečko. Ono tie kašičky, čo sa miešajú s vodičkou obsahujú aj um, takže v podstate, ked sa logicky zamyslíš, je to hustý um s príchuťou 😀

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 áno, my iba kojíme. čítala som, že kojené deti stačí prikrmovať od šiesteho mesiaca....tak uvidíme, či vydržíme kojiť ešte dva mesiace a potom tiež začneme s príkrmami. Syna som kojila len dva tt, teraz si to užívam a budem rada, ak vydržíme čo najdlhšie... 😉

annika11
1. sep 2010

@ivuska1807 tak nezačni skôr prikrmovať, lebo by sa mohlo stať, že prídeš o mliečko 🙂 držím palec, o nič nepríde, ak budeš prikrmovať od 6. mesiaca

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 ja inak davam zahustovac do mlieka uz dlho koli grckaniu Nutriton, takze maly je zvyknuty na tuhsie mlieko...neviem myslim ze v tych kasach je aj nieco, nejake ine vitaminy, ktore z inej stravy nedostanu mozno...moja lekarka je inak taka stara skola, aj som rada, ale niekedy mozno viac odvazna🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre