Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
16. sep 2010

@cheerlady to uz je aky hrniec ked aj mixuje🙂))) sranda...

venita
16. sep 2010

@cheerlady moja praveze nie je stekliva..... asi bude po tatovi 🙂. lebo mna sa len niekto dotkne a uz sa chechcem :D.

inac baby.... tie, ktore mate dievcatka. Vytierate kazdy den pisulu? mne lekarka kazala kazdy den vytierat olejcekom a kamoske to ina lekarka zakazala... vraj sa tam nema vobec sahat! co povedali vam?

venita
16. sep 2010

@karmelka77 :D moja rada krci nos a fuci pri tom 🙂 to sa naucila, ked mala raz trosku sopliky... ale ten ksychtos stoji za zasmiatie 🙂

karmelka77
16. sep 2010

@venita nemam sice babu ale urcite to nerob, si to zober podla seba robila by si si to?? Podla mna cokolvek co jej tam das je nanic, lebo to ma byt prirodzene prostredie, a takto sa to narusi...ved tie olejceky su parfumovane, a to je este horsie...je to na tebe...

cheerlady
16. sep 2010

@venita ja by som to tiez nerobila,len umy s cistou vodou.

cicimon
16. sep 2010

@venita mne dr. kazala tam vytierat, len ak ma spinave od kaky, inac nie..... suhlasim s karmelkou, ja by som tam ani olej ani nic

venita
16. sep 2010

ok, takze mam asi 9 hlasov proti 2 🙂... aj mne to bolo divne... vsak ani nam to nerobili a sme tam dole ok :D... vraj sa to robi, aby sa nezrastli py(i)sky...

cicimon
16. sep 2010

@venita na nezrastanie max tak ich odtahovat, ale vytierat nie

annika11
16. sep 2010

@venita ja vytieram, len ked sa pokaká a ked kúpeme umývam čistou vodou, ale nejako špeciálne olejčekom nie, ani nekázala doktorka, len z času na čas trocha odtiahnem a skontrolujem...

cheerlady
16. sep 2010

fiiiha,to sa mozu aj zrast? 😕 som nevedela...

venita
16. sep 2010

hmmmm... divneeee... preco mi tak povedala??? skida jedna 😠

venita
16. sep 2010

@cheerlady vraj ano. aj som citala v par diskusiach, ze niekomu sa zrastli.

cheerlady
16. sep 2010

baby,aha co som nasla o tych ovocnych prikrmoch 😉
http://www.najmama.sk/clanok/224563/prve-prikrm...

juliap
17. sep 2010

@venita urcite nevytierat ziadnymi pripravkami a tak ako pisu kocky, len ked tam zajde kaka, tak pouzit cistiaci tampon namoceny vo vlaznej vode a pretriet, nic viac, ani detsky puder sa nema davat dievcatkam, lebo sa lahsie zanesie ...

venita
17. sep 2010

@juliap asi zdrbem lekarku 😠

karmelka77
17. sep 2010

@venita co lekar to iny nazor, ale na toto by si fakt mohli dat pozor, lebo potom dievca bude trpiet cely zivot viem o com hovorim ja s tym mam velke problemy...aj ked neviem ako to robila mam so mnou🙂)

venita
17. sep 2010

mrk
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zrastene-pysky-u-dievcatka-viete-poradit/
je tu o tom normalne tema.... tak sa toho bojim, aby sa jej to nestalo

karmelka77
17. sep 2010

@venita neboj, aj u chlapcov moze kozka zrast, a tiez som sa bala toho ze by som mu to mala nejak "rozbehat"🙂) ale zevraj sa tym netreba vobec zaoberat do dvoch troch rokov🙂) nemysli na to ved aj my sme boli babatka a je vsetko o.k.

annika11
17. sep 2010

@venita keby si nemala internet, vôbec by si o tom nevedela a netrápilo by ťa to 😉 🙂 🙂

venita
17. sep 2010

@karmelka77 vsak hej 🙂 ja len, ze jej nechcem zle... a takto ani neviem co je dobre 😖

venita
17. sep 2010

@annika11 🙂 idem si ho odhlasit... ok, tak oddnes jej tam prestavam vytierat... uz len kakanice 😀

magic08
17. sep 2010

baby, v akej vode varite babatkam zeleninku a masko? v dojcenskej, alebo v riadnej z vodovodu? a este sa chcem spytat, polievocky este nevarite? mne uz doktorka kazal, nech zacnem po 20. septembri, no nepovedala ako ju mam uvarit 😒 neviete ako na to?

karmelka77
17. sep 2010

@magic08 polievku varis ako klasicku, kuracie masko, mrkva, petrzlen...neviem cibulu tam radsej nedavaj...neochutis to a uvaris...potom si to dochut pre vas, ale malej daj to neochutene a pomixuj aj s tou vodou...inak polievku som varila s normalnou vodou z vodovodu ani som si to neuvedomila, ale ja vacsinou robim na pare zeleninu , ale keby som ju varila tak asi v Lucke.

zuzanka.j
17. sep 2010

dievcence, ked citam ako vase deticky papaju tisko zavidim. moje babo spapa max za 1 velku lyzicu mixovanej zeleninky a zjest toto mnozstvo trva aj pol hodinu. co mam robit aby papal viacej? mam to spravit uplne riedke a dat do flasky? inak je zatial len dojceny.

karmelka77
17. sep 2010

@zuzanka.j a pred tym ako mu das zeleninku ho kojis, alebo az po??? Nemusis mu to davat z flasky, len to poriadne pomixuj a nech je to redsie, nie huste...ale ked to inak nejde tak mozes aj do flasky. Preco ho vlastne prikrmujes ked ho kojis?? Ved este nemusite...

zuzanka.j
17. sep 2010

@karmelka77 doktorka nam kazala davat zeleninku od 5 mesiaca. tak hadam vie co hovori, ked mi to kazala 😕 .... dojcim az po papani, ale aj to az minimalne po hodine, lebo nechce. a pomixovane je to myslim dost, konzistencia je podla mna dost riedka. aj to chuti celkom dobre, tak neviem preco za tyzden co to davam niesu v papani nijake pokroky... 🙄

karmelka77
17. sep 2010

@zuzanka.j tyzden je malo, bud trpezliva, my papame uz mesiac preto tolko, ale trapili sme sa tiez, hovori sa ze na prvy krat ked zje lyzicku je to vela a uspech...tak neboj pojde to, co mu davas? Mozno mu to len nechuti...my sme dnes dali napr. jablko a banan, nechcel to tak sme vytiahli hrusku a isiel sa potrhat...oni su mali spekulanti, len co im chuti🙂)) trpezlivost...

cheerlady
17. sep 2010

@magic08 ja varim v normalnej vode z vodovodu-samozrejme prevarenej a aj cajik aj mliecko zarabam do takej.
@zuzanka.j
@karmelka77 ja tiez este kojim,ale kedze zacal Risko papat na vecer 1davku UM,tak som zacal prikrmovat,ale teraz mam pocit ako keby som mala zase dost mliecka 😕 ale ked uz som zacala s prikrmami,tak to nebudem zase rusit 😕

zuzanka.j
17. sep 2010

@karmelka77 teraz som mala na 3 dni pripravenu mrkvu + trocha brokolice a karfiolu. bolo to aj dost sladke podla mna. no tak budem trpezlivo pokracovat 😅 . mama sice vravi ze mu to mam urobit len take riedke do flasky, ale neviem - sak to bude pomaly sama voda aby to preslo dierkou v cumliku...

karmelka77
17. sep 2010

@zuzanka.j treba sa snazit lyzickou, aby ti potom z tej lyzicky chcel papat...ale nato ze tyzden prikrmujes uz pekne kombinujes🙂) ja som davala prve tri dni iba mrkvu a potom som k tomu nieco domiesavala ale vzdy iba nieco k mrkve...napr. mrkva + brokolica, a neskor som davala tri veci...inak u nas zabralo aj to ze som kupila hotove hippky a to mu straasne chutilo a potom sme sa nenapadne vratili k varenemu, skus este toto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre