Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kaktusik007
18. okt 2010

@annika11
@p69majka heh, jednym uchom dnu a druhym von... vam sa to radi.... ja to nejako nezvladam 😀 😀 😀

karmelka77
18. okt 2010

@maya30 ono to zas neslaha tak ze s tym spravis slahacku z toho🙂)) neboj kludne si to kup...my s tym aj normalne mlieko mixujeme, lebo naozaj Nestle vyrobky su take hrckave...a zatial je vsetko o.k.:))

karmelka77
18. okt 2010

@annika11 ja som dala Filipkovi biely jogurt s detskou vyzivou, lebo samotny ho nechcel, ale vcera som mu dala uz aj normalny jahodovy...my sme tiez tak vyrastali a moja mam na mna stale pozera ze preco nedam malemu obycajne piskoty...ze mi sme to uz davno jedli...teraz v sobotu mu chcela dat dokonca jablkovy kolac ktory robila🙂)) vsade cukor, vajicka v ceste...no hruza...nedovolila som...Inak my byvame vedla mojich rodicov, tak to si nevies predstavit, ako som ja medzi nimi vsetkymi...a moj mm je este neskutocne na malom zavisly...nedajboze ked moja mam pride k nam, uz sa stalo ze jej ho trhal z ruk...dolezite je ze pride, odide...ked nebyva niekto spolu tak sa to da...

annika11
18. okt 2010

@kaktusik007 aj ja mám s tým občas problém 🙂

annika11
18. okt 2010

@karmelka77 my bývame so svokrovcami a moji rodičia oproti nám 😉 takže mám tiež veselo. Inak moja mamka a svokra skoro to isté....najradšej by boli, keby som malej dala do ruky kus klobásy, do druhej kus chleba 😀 😀 😀

p69majka
18. okt 2010

@annika11 ja mám maminu super, moc mi pomáha, ale tie generačné rozdiely jednoducho nezmeníš. Skúsim jogurtík.

p69majka
18. okt 2010

@kaktusik007 neboj sa, raz to príde 🙂 🙂 .

p69majka
18. okt 2010

@karmelka77 ahoj ja som to nášmu Filipkovi tiež tak robievala, keď bol malinký, tak som ho trošku šálila. 🙂

p69majka
18. okt 2010

my sme mali prvý krát kupovaný príkrm s teľacím mäskom. Malú najprv trošku napínalo, ale potom spapkala, herečka. 🙂

karmelka77
18. okt 2010

no baby to by ste neverili🙂)) boli sme na plavani a ked sme dosli spravili sme malemu kasu - no ale on chytil taky rapel revu, ze sme nevedeli co sa deje - ci ho to popalilo, alebo co...straaasne vrieskal, tak sme mu spravili mlieko, lebo iba to zabera, spravili sme 150 ml. stiahol to hned a ze dame mu este trochu tej kase, ze trochu on ju celu zjedol!!!! Fuuu som zvedava kolko bude grgat🙂)

miska246
18. okt 2010

KOjace maminy, kde ste?

karmelka77
18. okt 2010

@miska246 a my nekojace ti nestacime????

miska246
18. okt 2010

@karmelka77 ved jasne ze stacite, len som zvedava, ako to ide aj kojacim maminam s prikrmkami... 😉 😉 😉

karmelka77
18. okt 2010

@miska246 ja myslim ze asi tak isto...ono to chce cas, kazdy sa naucit papat🙂))

cicimon
18. okt 2010

@miska246 tak ja len kojim a moja zatial papa prikrmy ako taky vrabcek,zje max 1 /3 hipp flasky - teda domacej uvarenej ale presypanej do tej flasky. najvacsi uspech mala kombinacia zemiak mrkva brokolica karfiol

lubenka01
18. okt 2010

Ešte sme neskúšali jogurtíky, to aké jogurtíky dávate detičkám,

miska246
18. okt 2010

@lubenka01 Ja som dnes kupila na odporucanie mojej obv. doktorky malej jogurtiky od Nestle v tescu, su urcene pre deticky od ukonceneho 6. mesiaca. Boli 4 kusy v baleni, sice to bolo dost drahe, dala som za to nieco vyse 3 Eur, ale stalo to za to. Urcite ich kupime aj nabuduce, maju rozne prichute a malej strasne chutilo... 😝 😝 😝 Vyskusajte, odporucam 😉 😉 😉 😉

miska246
18. okt 2010

@cicimon Tak my sme na tom asi podobne 😉 😉 😉

lubenka01
18. okt 2010

Tak zajtra idem na nákupy, malá je strašná jedáčka.
😝 😝 😝

miska246
18. okt 2010

@lubenka01 Potom napis ako vam chutili 😉 😉 😉

fitny
18. okt 2010

annika, juliap, už som to zistila 😀
Neva, hlavne, že nič horšie sa nestalo! Majte sa 😅

annika11
19. okt 2010

@miska246 určite vyskúšame tie jogurtíky...my máme dnes novú kašu lipovú od nestle. Ja som myslela, že to bude nejaká super chuť, ale chutí a vonia rovnako ako čistá ryžová, ja necítim žiaden rozdiel, neviem ako malá 😉 nepovedala na to nič, zjedla ako obyčajne.

Baby nám sa malá začala normálne sťažovať...by ste neverili. Včera som ju mala na rukách a ako zbadala moju mamu začala jej niečo vysvetľovať ba,ba,báááá,baba...takým štýlom, ozaj to znelo ,akoby sa sťažovala 😀 😀 potom sa vyškerila a začala híkať....no divadlooo 😀 😀 😀
A musím sa pochváliť, naučila sa robiť ťapky ťapky, síce len o moju ruku svojou, ale aj to je niečo. Teraz stačí, ked niekto spomenie ťapy ťapy a ona už trieska rukami kolo seba 😀 😀 😀
A dnes máme za sebou poradňu, máme 7520g, myslím, že to je v norme. A máme za sebou očkovanie. Ja neviem, sestrička ma presviedčala, že si nemôže pamätať prvé očkovanie....ale len čo som ju vyzliekla a položila na podložku spustila nekonečný rev a to sme ju ešte len išli vážiť...kým jej pichli vakcínu, bola bordová, tak žalostne plakala. A len čo to mala za sebou a ja som si ju zdvihla do náruče, taký víťazoslávny úsmev hodila na sestričku, skoro sme sa popučili z nej...myslela, že si vybojovala svoje 😀
Teraz spinká, žiadna zvýšená teplota, nič, akoby jej nič nepichli, uvidíme čo bude večer...

karmelka77
19. okt 2010

@annika11 skus este jablkovu, ta nam velmi chuti, ked nemozete marhulove a pod...🙂) inak toto sa nam stalo tiez minule u lekarky - len co som vosla do cakarne maly na mna bojazlivo pozrel a zacal krcit usta ze ide plakat...musela som ho na rukach nosit a ked sme vosli do ambulancie strasny rev, som sa pytala lekarky ci si to moze pamatat a ona ma presviedcala ze nie (dva krat pred tym sme tam boli na ockovani) no ale podla mna ano, ked takto reval, lebo pred tym to nerobieval...gratulujem k tapkam🙂)) nas ma najradsej hijo hijo na konicku...ucim ho moja, ale zatial som len docielila ze nema ruku v pasticke a ma ju uz vystretu ked mu ju davam na moje lico🙂))

juliap
19. okt 2010

@fitny vsak neva, aspon si sa mrkla, co budes takto o rok rozoberat ty s malym pokladom ... este raz drzim prsteky, nech vsetko ide o.k.

juliap
19. okt 2010

no a my sme dnes boli na poradni, mame 8100 g a 70 cm, dostali sme pochvalu, ze pekne na kojene dieta ... tak sa vytesujeme

karmelka77
20. okt 2010

@cicimon ahoj tak dnes som bola na UP pytala som sa na tych 41 Eur ze co to je a povedala ze to je ten prispevok ktory maju od januara zdvihnut na 300 eur ze ked niekto cerpa dovolenku vtedy vlastne nema ani matersku uz ani rd este a preto davaju tuto davku...inak mi dala podpisat prevzatie akoze rozhodnutia o RD ze aby som nemusela ist na postu lebo sa to stava pravoplatnym az po prevzati 15 dni...a mohol by mi potom prist RD neskoro o mesiac...len aby si vedela...lebo tym ze maju na rozhodnutie 30 dni + tych 15 dni pravoplatnost...

maya30
20. okt 2010

ahojte babulky kdeze ste ? Mne sa maly daval dodnes dokopy po vikende - v sobotu navsteva, v nedelu oslava, a bolo to nanho asi vela ludi lebo v pondelok bol uplne priserny, prehukal cely den...
Chcela som sa opytat ci ste davala niektora cviklu ... dostala som jej kopec, chcem ju zavarit, ale ak mozem dat trosku aj malemu tak by som mu uvarila, lem neviem s cim...

@juliap jarko je uplne tabulkovy fesak 😉 vidim ze mas dcerku priblizne vo veku ako moj starsi - v com vsetkom ti moze pomahat pri malom ? Ja som niekedy uplne na infarkt co ten moj s tym drobcom stvara a to ho mam stale pod dozorom 🙄

juliap
20. okt 2010

@maya30 no nase sa s nim povacsinou salia, ako spievaju mu rozne somarinky, citaju mu rozpravky, velmi nie som za to, aby ho tahali po rukach, takze to maju zakazane, ale aj plienku niekedy mu vymenia, samozrejme len ked sa im chce, cajik mu daju napit a take drobnosti ... ale najcastejsie sa vychechtavaju o 106 😀

maya30
20. okt 2010

@juliap no ved prave ze aj moj by ho chcel stale na ruky, sem tam mu to dovolim ale nie som velmi nadsena lebo po chvili zacne struhat frajera, nedava az taky pozor, maly sa nahodou sklbne a katastrofa je na svete....a zas ked mu to nedovolim tak sa kazdemu stazuje ... ale inak ho vie uzasne rozosmievat a zabavat ho, aj mi ho postrazi ked nieco robim v kuchyni a tak, len keby ho furt vlacit nechcel (raz ked mal maly asi mesiac si ho aj napriek zakazu zobral na ruky ked sme sa sekundu nedivali, pozriem nanho a maly unho na rukach, hlava odkvacnuta, no koniec....) nuz, musime to len nejak vydrzat kym budu vacsi...

p69majka
20. okt 2010

Ahojte. Tak my sme sa tiež dávali dokopy po víkende, lebo som oslavovala 30-tku a malá bola nepokojná, aj horšie papala. Začala som jej dávať homeopatiká, lebo sa mi zdá, že idú zúbky, aj natierame Dentinoxom. Dnes spapala krásne veľa mrkva, cuketa, zemiak , kuracie mäsko. Včera som do tej istej kombinácie namiesto mäska dala žĺtok a to bola bašta. No aj tak sa dotlačila mliekom. Dnes poobede nevedela zaspať, bola hore od jednej a zaspala o pol piatej, aj to v babyvaku, lebo nevedela zaspať v postieľke, stále plakala. Večer zaspala v pohode, no a na brušku. Kúpili sme Nestlé sušienky a nastrúhala som jej dnes na desiatu do probiotického jogurtu, zjedla polovicu, ale netvárila sa moc nadšene. Musí si zvyknúť na novú chuť, lebo mala dnes jogurt prvý krát. Dnes sme kúpili v Tescu tie nové plienky len za 6,99 €, 64 kusov /4-9 kg/, volajú sa Gaga. Trošku som sa bála, že čo to bude zač, ale sú to tie čo boli v Tescu voľakedy tie fialové, som ich kupovala pri Filipkovi a bola som spokojná. Uvidíme, lebo zatiaľ som väčšinou mala len Pampers a Huggies, Helen Harper. Uvidíme, no teraz sú v akcii, tak neviem, koľko budú potom stáť. My zatiaľ kašu večer len do fľašky, lebo lyžičkou už večer nechce, je akási večer podráždená a som rada, keď vypije z fľaše. Snáď sa to časom zlepší. Cvikla sa tuším dáva až po 10. mesiaci alebo až po roku. Pozri na stránke www.dieta.sk , tam tuším bol článok o tomto. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre