Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenushka
8. feb 2011

@annika11 Tak to je parada 🙂 Si ma normalne ze navnadila :D:D Ale nas maly asi neposedi 🙂 On sa bude urcite hombikat :D:D Maly sa pri vsetkom hojda :D Ale naozaj mate paradny uspech, len tak dalej 🙂 Tiez by som to skusala dalej, drzim palcuchy 🙂

fraufrt
8. feb 2011

@annika11 Jee, ako tak citam, okrem toho, ze nase zlaticka maju rovnake mena, su aj rovnako sikovne. Aj my uz pouzivame nocnicek, uplne obycajny za par E, najskor ho vyskusala oblecena a od 1.2. ho pouzivame aktivne, s vacsimi i mensimi uspechmi. To, ze mala nedociahne na zem mi vyhovuje, pretoze ona je take sidlo, chvilu neobsedi aj v stolicke sa stavia, tak som ju dnes musela lepsie zabezpecit (postrojcekom)....drzte sa 🙂

annika11
9. feb 2011

@fraufrt
@lenushka dnes ďalšie úspešné ráno 🙂
vidíš to som sa nad tým takto nezamyslela, že keby vedela vstať, tak mi ujde 😀 😀 😀 nám sa v stoličke postavila len raz, tiež odvtedy pripútavame 🙂 takže nebudú mať spoločné len to meno 😀 😀 😀

lenushka
9. feb 2011

@annika11 ciii, parada 🙂 A to ked sa vypiska, tak jej das normalne plienocku a fungujete dalej? Dava ti aj nejak najavo, ze sa jej chce? Inak, nesnazite sa znakovat?

annika11
9. feb 2011

@lenushka nie, to ma ani nenapadlo, zatiaľ skúša ,,vychytať,, tie chvíľky, ked sa jej chce, budem pozorovať, či nejako naznačuje alebo nie 😅 ešte jej dávam plienočku, možno o pár dní ked budem istejšia, tak vyskúšame bez nej... 😅 🙂

karmelka77
9. feb 2011

Takze boli sme v poradni, ockovat budeme zaciatkom marca🙂)) predsa len p. doktorka pochopila ze mame cas...🙂) inak mame 10 kg a 80 cm🙂)) kto ma viac???🙂)) idu nam stolicky, takze mame trochu hnacky🙂) aj klbiky su v poriadku, takze choditko mozme pouzivat oficialne🙂) p. dr. ortopéd povedal ze nie je problem s choditkom, ale mame davat papucky s tvrdou podrazkou a to robime🙂)) od zajtra zacinam varit to co nam aj Filipkovi, mame povolenie pouzivat v jedlach aj mlieko, tak dufam ze mu to bude chutit, lebo uz ma nebavi robit jemu stale zvlast zeleninku🙂) Inak sme sa bavili aj o serblikoch, akoze nie cielene, ale popri tom ze som sa pytala na to plavanie ci moze byt ze sa Filipko sprajcol, koli tomu co mi povedali na plavani, ze uz pouziva rozum a ze nam dokazuje ze to nechce...takze to nie je pravda, lebo ze deti zacinaju chapat vyznam az okolo 15 mesiaca, a dala mi priklad so serblikom, ze na serblik chodia deti az neskor, ze teraz je to kvazi nahoda🙂)) ale aj my sa obcas pokusame, ale zatial sa tam nic neobjavilo🙂)) tot nasa dnesna poradna🙂)

miska246
9. feb 2011

Ahojte, tak konecne pisem po dlhom case... Momentalne chodim na brigadu, ocko je doma s malou a mamicka pracuje... 😎 😎 😎 V piatok uz ale koncim, tak sa tesiiiiiiiiiim 😀 karmelka77, aj my sme boli vo stvrtok v poradni a mame tiez 10 kilov 😉 😉 😉 , len sme o nieco mensi / 72 cm. Nas uz aj ockovali, prezili sme si posledny horor z ockovania, moj anjelicek plackal cely den, ani obklady$ nepomahali ☹ ☹ ☹ Tak dr. ti poradila, ze mozes zacat s klasickym mliekom? Takze mozem zacat pomaly s griskou a klasickym pudigom? 😝 😝 😝

ivka1603
9. feb 2011

@miska246
Ahoj Miška... a na akom očkovaní ste boli? na niektorom z tých povinných? som myslela, že už máme do jedného roka pokoj s pichaním ☹

karmelka77
9. feb 2011

@miska246 mozem, ale tak myslela ze do jedla, ked sa vari, jasne ze nie pit len tak, ale prave aj na puding som sa pytala a ze kludne uz mozme...aj napr. zemiakovu omacku, alebo polievku so smotanou a mliekom, perkelt atd...ze mame mu davat vsetko co jeme aj my, len nie tak ochutene...dokonca ze aj kapustu kludne🙂)) a preco chodis na brigadu? a kam? ci mm ostal doma, tak si isla aspon ty?

lenocka84
9. feb 2011

@karmelka77 my mliecko uz dlhsie pouzivame, no cca 2tt
aj dnes mal krupicu z neho. a chutiiiii

karmelka77
9. feb 2011

@ivka1603 minule sme to tu rozoberali, ale maju byt este medzi 11 - 12 mesiacom ockovany to je tretia davka uz...🙂)

karmelka77
9. feb 2011

@lenocka84 no ja som to chcela pocut od lekarky🙂) takze uz aj palacinky mozme🙂)))))

ivka1603
9. feb 2011

@karmelka77
Ahoj karmelka....ja som pred dvomi dňami robila starším deťom na večeru krupičnú kašu a čo zostalo, to som dala spapať Rastíkovi, lebo som úplne zabudla, že je to z kravského mlieka a nič mu našťastie nebolo...tak sa zalizoval 😀 Naša pediatrička zakázala Rastíkovi krupičnú kašu, aby rýchlo nepriberal, lebo je lenivý sa hýbať 😉

karmelka77
9. feb 2011

@ivka1603 no to by som asi tiez mojmu nedala, tiez ho je dost, ale zacal sa hybat a poriadne, ved stvorozkuje o dusu, stavia sa vsade, zacina aj ruckovat v ohradke🙂)) ale ja nelubim sama krupicnu kasu ani by som ju uvarit nevedela🙂) ale puding preco nie...🙂)) mne islo hlavne o take jedla s mliekom lebo to mam rada, a teraz ked sme presl na Sunar maly zacal kakat az moc, a uz musim davat pozor co mu dam jest aby ho neprehnalo🙂) a vidim ze ta zelenina co mu davam ho asi prehana...tak som chcela uz nieco ine...🙂)

lenocka84
9. feb 2011

@karmelka77 tak je dobre

bublinka144
9. feb 2011

No tak sa opat hlasime, my sme mali v januari 11360 g a 76 cm. Ockovanie mame naplanovane na marec - tretie povinna davka. Inak zubkov mame stale sest - posledny narastol este v decembri. Maly sa cely den stavia na nohy, ruckuje popri stole a preplata nozkami. Choditko mu je nejake male, dost casto vzadu zakopava a tak si vyzuje topanocku. Spava dvakrat denne - niekedy polhodinku, no maximalne po hodine. Blaboce a tak sa mi zda, ze prve, co sa naucil povedat je taka jeho verzia na NIE. Doteraz chory nebol, to sa tesim asi najviac. Len keby trosku lepsie v noci spaval ...

annika11
9. feb 2011

@karmelka77 neviem, neviem, či je to náhoda s tým nočníkom....to sa mi už 5 dní stávajú pravidelne 4x denne náhody 🙂 mala by som podať asi športku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bublinka144
9. feb 2011

@annika11
Tesi ma, ze aj nasmu malemu sa dari cikat do serblika - zatial ho davam iba vecer okolo 19, lebo vtedy na neho zvycajne idu tlaky - tak som to aspon v sucasnosti vypozorovala - a pokusy su pomerne uspesne. Asi z desiatich pokusov sa iba dvakrat nevycikal, mozno aj preto, ze tesne predtym kakal do plienky, takze mechurik bol prazdny. Velmi sa z toho tesime, po case ho zacnem davat na serblik aj rano a na obed, ale teraz mi aj ten vecer robi neuveritelnu radost. Citala som prispevok o cikani a o nejakom ZNACKOVANI? Co to je?

annika11
9. feb 2011

@bublinka144 ono sa myslelo znakovanie, ja s tým nemám osobnú skúsenosť, ale prebieha to nejako tak, že dieťatko ukáže nejaký znak, ked sa mu chce pišať alebo kakať...vraj sa to rýchlejšie naučia, ako povedať, že im treba...dúfam, že som to dobre vysvetlila

bublinka144
9. feb 2011

@annika11
Aha, tak to pocujem prvy krat a vysvetlila si to zrozumitelne, vdaka. Ja nasmu hovorim na serbliku cik cik a teraz sa ho snazim naucit tlacit a to tak, ze ked on tlaci, tak aj ja spolu s nim a potom to opakujem, ked je na serbliku. Neviem, ci to bude fungovat, nemam ziadne skusenosti, ale ked to nepojde takto, tak potom vyskusame nieco ine.

annika11
9. feb 2011

@bublinka144 mne zatiaľ zabralo pš pš pššššš 😀 zakaždým sa vycikala a včera, ked sa jej podarilo aj vykakať, tak robila e-e-e, takže kakanie je momentálne e-e-e 😀 😀 😀 😀

karmelka77
10. feb 2011

@annika11 tak u vas to asi nahoda nie je, hovorim ze u kazdeho je to inak...mozno je mala chapavejsia, ved je aj sikovnejsia v pohyboch a tak🙂) podla toho co citam...citala som viac clankov o tomto chodeni na serblik, kedze moja mama nam kupila serbel, a stale do mna huci aby som ho nanho davala...a vsade je pisane to co mi povedala aj lekarka...obcas som saj dala ale bez uspechu, ale nevadi, nauci sa, vsetci sa naucili skor ci neskor🙂)) jasne ze u Vas je to ine, ked chces ist pracovat bude lahsie ak mala uz nebude mat plienky.🙂) my mame cas🙂) leto to snad isti🙂)) ale musim uznat tvoja mala je fakt sikovnica🙂))

annika11
10. feb 2011

@karmelka77 bola by som rada 🙂 lebo pol roka bude s mojou mamkou, kedže do škôlky berú až od 2 rokov a my tu nemáme jasle, najbližšie sú cca 30km 😒 aspoň by moja mama mala ľahšie. Ja som sa spoliehala na to, že v lete odučím, lebo však oblečenia menej, a tak...ale ked ju takto pozorujem, tak ono to asi bude aj skôr.

Boli sme si podať prihlášku do škôlky 🙂 takže moja malá bude od budúceho roka škôlkarka....ten čas už aj tak dosť rýchlo letí a teraz mám z toho normálne depku ☹ 😉 😉 😉

karmelka77
10. feb 2011

@annika11 ale aka je chutna🙂)) veru leti to ved ja som si to teraz uvedomila ako sme mali 10 mesiacov, ze za dva mesiace uz chystame prvu narodeninovu oslavu🙂)) aj ja sa chystam v lete oducat🙂) a ked je pravda co sa hovori a pise, tak by sa to mohlo podarit🙂) lebo prebalovanie u nas je teraz nadludsky vykon🙂) a to mi zacal kakat o dusu a najradsej mam ked je cely od toho a este si chyti pipika🙂) no my tiez budeme musiet s tou skolkou nieco vymysliet, lebo tu mame trochu problemy so skolkami, vela deti malo skolok..ale to asi aj u vas🙂)

aaadinka
10. feb 2011

ahojte babule,
ked tu tak citam, ze uz oducate od plienok,tak som sa namotala.Chcela som pockat do jari,aby nemusela teraz vysedavat na nocnicku,ale ved v miestnosti mame teplo.Inak nasa mala je tiez aprilovka a popri stole sa postavi ale kedze nemame choditko - bala som sa kvoli klbikom a chrbatiku - tak zatial sa vie trosku postavit a kolenackuje....Kamoska ma tiez aprilove dieta a to uz za pomoci pekne kraca...Baby viete mi poradit nieco,z coho sa mi mala dobre vykaka?trosku som ju zapiekla cokoladou...☹

karmelka77
10. feb 2011

@aaadinka cokoladou?? No mas odvahu🙂)) skus slivkovu kasu od Nestle...ta zvykne pomoct🙂)

p69majka
10. feb 2011

@karmelka77 ahoj. aj my sme mali v utorok poradňu. my vážime ako modelka 8100 g a 71 cm. No pri jej pohyblivosti sa nečudujem. u lekárky sa ukazovala a štvorkovala tam ako divá a stále niečo mrmotala, až sa doktorka smiala na nej. My máme očkovanie v apríli. Filipko je už zaočkovaný, bol hrdina. Už mám za sebou aj zápis do prvej triedy a aj tam sa ukázal a bol veľmi šikovný. 🙂 to je sranda, že vám už idú stoličky a Sárka má len jeden spodný zúbok, aj to ešte nie celý 😉 . Ozaj je každé to dieťa iné. Malej sa už sem tam podarí zostať stáť bez opory. Po štyroch už sa púšťa aj na schody, musím dávať pozor. Tata bude musieť namontovať bráničku. My máme BEBU HA posledné dve balenia a prechádzame na normálnu. Lekárka povedala, že v lete môžeme prejsť na normálne mliečko, keď nemala reakciu na plnotučné jogurty. my sme ešte nočník neskúšali, zdá sa mi to skoro. len doktorka teraz potrebuje odchytiť sterilný moč, tak to bude zábava. 😀

karmelka77
10. feb 2011

@p69majka inak ale si zober ze obidvaja aprilovy a rozidel 2 kg a 9 cm🙂) to je ina sila fakt ze kazdy je iny🙂) aj my sme sa inak ukazovali po styroch a aj ako si vie sadnut, potom hral na klavirik u lekarky, hadazl usmevy a rozpravall🙂) takze sme sa tiez predviedli..ja som dnes spravila taky zemiakovy privarok, je tam aj mlieko tak som zvedava ci mi to zje, idem na to🙂))

p69majka
10. feb 2011

@karmelka77 no super si navarila. 🙂 veru je to sranda, no môj Filipko bol tiež vždy štíhly. Teraz má 5 rokov a má 20 kg a 115 cm. Lekárka nás za to chválila, že aspoň nebudú musieť odtučňovať 😀 My s mužom sme boli tiež veľmi chudí, keď sme boli malí. No teraz to trochu dobiehame 😀 .

lenocka84
10. feb 2011

@karmelka77
@p69majka a my sme tiez aprilovy, predcasniatka a dobehli sme Vas
76cm a 10kg 🙂
ake su sikovne tie nase deticky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre