Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
16. okt 2009

Neobjednavali ste si niektora tehu pasu? Nieco taketo, len kus lacnejsie ☹
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=65013
Chcem si kupit, lebo ked bude vacsie brusko, tak mi svetriky budu - vlastne uz aj su - trosku kratsie a taha na krize, tak chcem zababusit brusko aj krize a toto je super, mala to kamoska.

mamajka72
16. okt 2009

ahojky no ja to mam rovno na 1 aprila 2010 je niekto s podobnym osudom???

lubi44
16. okt 2009

ahojte babulky,ako dnes?ja uz som dost unavena z celeho tyzdna,ale hlavne,ze je piatok
aj ja so si robila tabulku a vysiel mi chlapcek,ten april sa mi zda,e bude skoro cely aprilovy,chichichi 😀

blondy12
16. okt 2009

ahojky no aj ja som hotova z celeho tyzdna ☹ , a uz sa strasne tesim na vikend 😀 😀 😀
som normalne dnes dostala chut na detsku krupicku 😀 tak som si kupila, ale to je dobre aspon trosku mlieka mi treba, pretoze ja mlieko nepijem jedine trosicku do kavy...
aj mne vysiel chlapec ale keby to bolo dievcatko teraz nepohnevala by som sa 😀, no hlavne u tych, ktore maju TP ku konci aprila budu chlapciatkove 😀 😀 , som zvedava kjolko sa toho vyplni

civavava
autor
16. okt 2009

tarinka, juj aku krasnu fotecku mimiska mas v albumiku!!! super ze ti spravili aj 3D.

evil
16. okt 2009

AHOJTE...
tak ja mam termin 25 aprila.. uz sa neviem dockat 😵

tarinka333
16. okt 2009

Civavavka, aj ja som z nej mimo... stale na nu pozeram 🙂 Ahoj Evil a v ktoromze si teraz tyzdni?

lubi44
16. okt 2009

blondy12,mna zas niekedy chytaju chute na kysele uhorky,ale s akou kombinaciou?moj sa uz chytal za hlavu a ked som mu povedala,ze nech to skusi ako e to dobre,este ze ho skoro nenatiahlo 😀ja mlieko tiez nepijem,ale za to jogurtiky a syru bu som mohla ziest aj za kilo 😀 a prepacte myslela som,ze ten april bude sami chlap 😀
tarinka,krasna fotecka

aktakk
16. okt 2009

Mamajka- ja mam tiez termin 1.aprila 😀

subidubi
16. okt 2009

caute babiny, dlhsie som tu nebola ale dnes som si vas precitala....
NT som mala tiez 1,2. Neskor mi brali krv na AFP a prisiel vysledok ze vysledky sa nedali interpretovat tak som sa zlakla a zevraj to bolo len skoro robene-o tyzden (bola som vtedy v 14+4 ale realne sme o tyzden mensi).

Ide niektora z vas na morfologicky ultrazvuk? Ak ste boli tak ako to prebiehalo?
... tehotensku modu zohnat v obchodnych centrach je problem, v HM uz nic nemaju a CA asi 3ks 🙂, a cez internet sa tazko objedava ked neviem ci mi tie nohavice sadnu :/
... myslite zeby sa dali klasicke rifle prerobit na tehotenske? : )))) rozmyslam nad tym ale neviem co by sa tam dalo nadšiť take elasticke latky asi nepredavaju

... aj mne uz brusko vidno, tesim sa uz na prve pohyby jupiiiiiiiiiiiiiii

blondy12
16. okt 2009

tarinka fotecka je krasna...ja som videla aj to 3D video, kamoska mala, a to bolo nieco krasne, ako si tam zyvalo, hybalo sa,palec si cmulalo, uz to bol taky 26 tyzden ...

ja si zatial tehotentske nepozeram ani, akurat predvcerom som si kupila nove dziny o cislo vacsie, su elasticke, a mam pocit, ze mi vydrzia do vacsieho bruska, teraz na opasok musim nosit, a este pri noseni sa roztiahnu... 😀 😀 😀 , aspomn zatial naivne si myslim, ze aspon 2mesiace mi budu stacit...a kupit este tak dvoje, za dobru cenu...

tarinka333
16. okt 2009

Subidubi, ja som tiez bola na krv, ked som bola v 13+3... hm, ved to nie je skoro, lebo ten NT sa ma robit do nejakeho 13+5 najneskor, potom ze to uz nie je velmi presne, hm tak nechapem, preco sa nedali vysledky interpretovat...
Na morfologicky idem, 26.11. - uz som objednana 🙂
A k tym nohaviciahm. Ja som napr. kupila v HM rifle tehu za 1200 Sk 😠 Hruza cena. No a nosim ich stale a vsade, lebo klasicke rifle ma uz tlacia na brusku, potom rozopinam gombiky, tak som sa rozhodla urobit malickemu priestor a nosim tehu a je to super pocit.
NO a vcera som chcela kupit este jedne, lebo chodit stale dokola v tych istych sa neda. Bola som v tehu obchode a tam som si kupila tehu menzestraciky za 1300 Sk 😠 Takze hold, lacnejsie nohafky asi nekupime 😒
A ked treba, tak treba 🙂

blondy12
16. okt 2009

no presne tie tehu su trasne drahe, ja som sla do cinaka, a nasla som tam v pohode rifle nevypadaju ako od cinaka, take akoby aj od CaA, ked nejake lacnejsie chcem, a stali 250 tak si hovorim aj keby na mesiac, no kamoska tehotenstvo tak prezila na dvoch nohaviciach, a aspon nelutovala, ze za nich nedala tolko penazi, a presne tarinka ako hovoris iba v jednych sa chodit neda, a vobec mi v tych rifliach nie je zle, aj ked nosim s opaskom este teraz...praveze sa v nich citim pohodlne

😀 😀

subidubi
16. okt 2009

asi som to zle napisala, ale NT a krv k NT boli OK. Ale potom mi brali krv znovu na to AFP a to ze bolo skoro. Ved uvidim co mi teraz vyjde.
...tarinka v kolkatom tt budes toho 26.11. ?

tarinka333
16. okt 2009

Subidubi, tusim v 22t, tak nejako mi to vyslo. Ze sa robi okolo 20 - 24tt 🙂

blondy12
16. okt 2009

baby a co je to AFP?ked sa mozem opytat??? 😖

klongova
16. okt 2009

ja mám tiež tehu nohavice z čínskeho za 13 eur a som s nimi spokojná. Pri prvom tehotenstve som si dala šiť nohavice také slušné no do nich som ešte moc "chudá" a sú skôr na teplejšie obdobie tie využijem okolo marca, apríla. Boli šité na svatbu takže sú nie na denné nosenie. Možno po sviatkoch kúpim nejaké menšestrákové a to bude stačiť.

subidubi
16. okt 2009

tari ja budem na morfologickom v 19tt+6 ale predtym mam este poradnu tak zistim ci si to nemam posunut.
... blondy... AFP su myslim povinne testy, podobne ako tripple testy, z krvy sa zistuju hodnoty ci je riziko na down.syndrom a ine...

klongova
16. okt 2009

píšete tu o kadejakých vyšetreniach o ktorých ja nemám ani tušenie. So ma 100 % presvedčená že na 3D ani 4D nepôjdem ani na nič čo treba platiť pretože žial na to nemáme. Muž je nezamestnaný a žijeme len z toho čo dostanem ja + nejaké jeho brigády no vyskakovať z toho nemôžeme - žiaľ. Rodičia nám pomáhajú ako môžu no nemôžem od nich žiadať peniaze. Je mi to dosť trápne i keď u nich nejaká rezerva je - no to je na čas keď bude najhoršie.

civavava
autor
16. okt 2009

ja idem na morfologicky 16.11., budem v 19tt+3.

a uz mam na sebe inak tehu gate, ja mam od kamosky 2 rifli a kupila som si mencestraky a s tym to dobojujem
😝

subidubi
16. okt 2009

klongova tie vysetrenia (AFP, tripple) ti budu robit lebo su povinne. Morfologicky uzv neviem ci je povinny lebo ja ho budem doplacat.
Nohavice som tiez kupila na trhu ale niesu tehu ale mali taky vysoky pružny pas; ale bude treba aj vacsie.

... idem off... držte sa .)

blondy12
16. okt 2009

a to sa robi spolu s tymi tripple testami??myslim tie AFP? ja som na tak 16 tyzden objednana na tie tripple testy...

tarinka333
16. okt 2009

Blondy, triplle test je trojity test a obsahuje AFP, HCG a este udaj UE3, ale vysvetlit ich neviem 🙂

tarinka333
16. okt 2009

Toto som nasla k Tripple testu:

Tripple test (stanovení hladin AFP, hCG, E3 a jejich závislosti) se provádí v 16.týdnu gravidity. Na dni nezáleží. Přesnost testu je dána hlavně dvěma faktory:
1. Přesnou datací délky gravidity - hladiny se poměrně rychle mění a tak nepřesný údaj může způsobit falešnou pozitivu či negativitu testu.
2. Množstvím referenčních údajů v databázi (pokud je jich dostatečné množství pro 14. či 15.týden gravidity, je možné test provádět i dříve než v 16.týdnu) - zjištěná hodnota tripple testu je porovnávána na základě "plovoucího průměru". V podstatě jde o to, že se do databáze pro každý den těhotenství neustále přidávají nově zjištěné hodnoty a jako "plovoucí průměr" se bere hodnota, která je uprostřed celé řady čísel.
Současně se vypočítává z hodnot i směrodatná odchylka. Nejde tedy o prostý aritmetický průměr. Za negativní se považuje, když zjištěná aktuální (Vaše) hodnota leží v prostoru vymezeném směrodatnou odchylkou.

Četnost výskytu vrozených vad zjistitelná tímto testem se pak porovnává s četností výskytu vad pro jednotlivé věkové skupiny (riziko se zvyšuje se stoupajícím věkem). Riziko výskytu m.Down 1:70 odpovídá zhruba 42.
roku života ženy.

civavava
autor
16. okt 2009

mam spravu od zuzanky1971, dnes ju pustaju z nemocnince, babatko je v poriadku, ma uz vyse 16cm od hlavicky po ritku, pohlavie este nevideli 😉 vsetky nas pozdravuje. inernet zial toho 23.10. nebude mat ... 😒

seuska
16. okt 2009

subidubi k tej prerabke tehu rifiel, mne krajcirka povedala, ze ak mam nejake rifle co uz nechcem nosit, ze mi ich presije na tehotenske, ze pas odstrihne a nasije tam taku siroku gumu ako na tehu original, lenze problem je ten, ze ja uz skoro ziadne rifle nepretiahnem cez boky 😀 nakolko zeriem vsetko a vela 😀 ja som si tiez kupila v tehu obchode menchestraky tehu za 40 eur 😝 drahe su tie veci jak svina a to si musim este minimalne jedny gate kupit..

seuska
16. okt 2009

civavka super, dakujeme za spravicku, pozdrav zuzku a ze sa tesim ze je mimi v poriadku...

cheerlady
16. okt 2009

ahojte babule,tak ja hlasim,ze brusko mi je uz vidiet,ale zatial len v obtiahnutom tricku,pod mikinou alebo niecim volnejsim zatial nie 🙂 ale uz aj ja sa chystam kupit nejake tehu gate,no ale ako citam tak do avionu sa mi ani ist neoplati a cez net to tazko odhadnem,ked som take gate este na sebe nikdy nemala 🙂 ale este mozno skusim o tych cinanov,len uvidim,ci u nas vobec take predavaju 😒

minka21
16. okt 2009

awojky,u nas sa uz pomaly sneh topi...a tehu gate..moja mamca bola v auparku v H&M a C&A lebo mi nejake kocky pisali ze tam sa daju kupit,a jej slecny co tam boli povedali ze tehu modu nevedu,alebo ze nic take nemaju,tak mi nic nedoniesla:( a ja som si kupila jedny gate cez net,ale tie mi vobec nesadnu,su totiz obrovske,zle som odhadla velkost,tak zasa vraciat a to som pekne prerobila na postovnom hore dole:( a inak leginy budu v mode aj cez zimu,vraj aj pancusky pod to takze asi takto to budeme tiez riesit,co uz 😅

civavava
autor
16. okt 2009

minka, to co je za haluz, v C&A maju v auparku tehu modu, sak som si tam v septembri kupila tricko, to co jej narozpravali????? a mali tam praveze kopec peknych veci, aj vekla gati na vyber.... 😠 slecny boli asi mimo, alebo nahulene 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre