Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
4. dec 2009

veji presne tak, no vidis...chces pizzu tak si ju daj..a neskumaj co obsahuje 😀

kika presne tak to je krasne ked tie deti tomu veria, a taku inu atmosferu hned urobia.. 😀

sice moj brat ma uz 9 ale tak este stale veri..sice uz to nie je take ako niekedy ale stale je to tam a to nase male ked bude mat viac ako rok uz tiez bude skor sa tesit..lebo pochybujem ze hned prve vianoce mu budu nieco hovorit 😀

kika29
4. dec 2009

blondy moja malá na prvé vianoce mala len polroka a sedela pod stromčekom a vybalovala si darčeky s velkým úsmevom ani chúda nechápala čo to všetko je ale bola úžasná. Páčíl sa jej svietiaci stromček a darčeky ako trhala ten papier to ju bavilo velmi 🙂 no proste krásne spomienky

kika29
4. dec 2009

sorri že som sa tak rozpísala. Viete ked som čakala ju bola som strašne citlivá asi tak ako opisuje vejula no des a hrôza. Plakala som bála som sa čo to bude ked sa narodí ako to zvládnem či budem vedieť okolo nej robiť a podobne. Ale ke sa narodila a prišli sme domou všetko opadlo. Ja som sa do toho tak vžila a s úsmevom som si hovorila že tie stresi boli úplne zbytočné. Teraz by som ju nedala za nič na svete 😀

vejula
4. dec 2009

:D Kočky nom môj bráško má osem... Na to že Ježiško nosí darčeky už neverí... To medzi deckami v škole, sa už ani nedá. Ale teší sa stále a fakt, ked sa nám narodil, vianioce chytili zas uplne inú atmosféru... Zas tam bola ta radosť. Lebo ked mi sme boli už všetci dospelý skoro, tak to bolo také že aj tak každý vedel čo dostal, lebo sme chodili kupovať darčeky spolu aby sa nám to páčilo. Ale to dieta to veľmi oživí.

vejula
4. dec 2009

Kikuš ja dúfam že aj zo mna to opadne. Lebo manžel sa bojí, že ak budem taka precitlivelá na dieťatko ked sa narodí, tak z neho vychováme asociála, ktorý nude tiež zo všetkého vystrašený. Tak dufam že to prejde postupom času ako sa oťukám troška.

kika29
4. dec 2009

😀 vejula presne tak tie deti vedia ešte aj nás dospelých vnoriť speť do detských čias a vnímať tie vianoce ako oni. Ved ja som sa teraz tešila z Mikuláša jak malá a to som ho len z okna videla 😀
Teraz budete mať detičky v brušku a to je radosť samozrejme ale na budúci rok ich už budete mať v náručí a to už budú mať8 mesiacov pomali budú liezť a tie okále vyvalené na stromček a všetko dookola to budú najkrajšie vianoce 😀 To bude ta pravá vianočná atmosféra neopisatelná.

kika29
4. dec 2009

vejula opadne to neboj trocha budeš unavená vyčerpaná prvé mesiace lebo treba vstávať v noci ale ja som to riešila tak že som spala v tedy ked aj malá a bolo dobre. Neboj povec mužovi že bude pomáhať aj on a ty budeš kludná. Postupne to odýde opadne a potom už bude všetko ako má byť. Takéto obavy máme asi každá niektorá to znáša lepšie iná horšie ale niesi v tom sama. Ja teraz som kludnejšia lebo už viem čo a ako ale to prvé tehotenstvo mal môj muž peklo pri mne no ale vytrpel si to somnou a teraz je dobre. 😅 😀

vejula
4. dec 2009

Dakujem kika. Ja si tiež stále hovorím že potom už bude lepšie. Tak snád aj bude. A pri druhom si to hádam aj viac užijem... Niežeby som si to teraz neužívala, ale ruší mi to všetko ten strach a obavy.

dejna3
4. dec 2009

ahojte babule,
ja sa tak veľmi teším na tento víkend... kvôli malej 😉
dnes ideme do mesta na mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka a zajtra dáme malinkaté čižmičky do okna 😵 😵
je to presne tak, ako ste písali - s malým drobčekom sú tie sviatky také romantickejšie a rozprávkové 😵 keď vidíte tie rozžiarené očká, to je najkrajší darček pre vás 😉

civavava
autor
4. dec 2009

ahoj babule, tak me sa podaril paradny ulovok do vybavy pre Renka 🙂 bola som v outlete Villeroy & Boch kupit darcek kamoske na narodky buduci tyzden a co nevidim - krasne flasky pre babatka, zlacnene z 15 EUR na 2,50 😀 😀 no a kedze na jednej su psici, hned som zobrala 2 ks, 240ml a 125ml 🙂) tak sa tesim, sice taka hovadina, ale preco nie, za tie peniaze..no nekup to 😀

inak frucht, mna neuspi ani poriadny sex, ani 2 orgazmy, takze ta nespavost je faakt silnaaa :-PP ale aspon budem svieza ked sa mi bude v noci budit mimi 😉

anaja, gratulujem k dalsiemu chlapcekovi, idem zapisat do tabulky 🙂)

vejula
4. dec 2009

jeeej dejni ti normálne závidím... Ale v dobrom samozrejme 🙂 Na tieto chvíle sa aj ja veľmi teším 😵

vejula
4. dec 2009

čivavka, som kukala fľastička, zlatučké 😉
No a tá nespavosť, to nechápem, to ako vôbec nespíš????? Ja si nevime predstaviť ako to môže tvoj organizmus zvládať... Ved to ani fyzicky nieje možné... A hovorila si to dokimu? )Čo ti na to hovoril?

blondy12
4. dec 2009

no veji moj 9rocny brasko este stale veri, mozno nieco tusi,ale neviem este je taky veriaci v toho jeziska... 😀

a ja neviem kika,ale tym ako mam toho 9rocneho braska tak som bola mamine nutena pomahat...aj s kupanim aj s krmenim...a ked bola chora tak aj v noci,lebo otec bol vzdy v zahranici...tak viem,co je to vstat o 3rano a robit total zaspat mlieko..a ked este reve..no hruza.. 😝 , tak si hovorim, ze ked som zvladla toto tak aj svoje snad zvladnem...a budem mat este MM pri sebe,sice niekedy robi nocne ale zas ma 3dni volno po nocnej...tak to budeme na to dvaja..nech si aj tatino zazije co to je 😀

a ja radsej ani nerozmyslam uz teraz, ze to nezvladnem, lebo potom by som bola taky chodiaci uzlicek nervov..a ja nechcem nikoho zatazovat svojim tehotenstvom..co mozem si sama urobim...a vlastne ani buduca svokra sa ma nic na tehotenstvo nepyta, mama iba obcas..ona je skor nastvana na to, ze som tehotna..takze iba s MM sa mozem o tom bavit alebo s kamaratkami ..aj to ich nemozem zatazovat nejakymi blbostami...takze nakoniec sa bavime dvojka ja a to malicke..mozno Olivia 😅 , snad 21ho dec.nam doktorko uz povie...a mozno to uz vie,len on nechce hovorit a hlavne prvorodickam, vsak jednej znamej 37rocnej povedal v nejakom 34tyzdni 😖 somar...ale ja sa nedam ho k tomu dozeriem 😀 , ako sa poznam

civavava
autor
4. dec 2009

vejuli, no spim tak ze zaspim, ale potom sa zobudim vzdy po polnoci- okolo 1ej, ze mi treba cikat a potom uz nezaspim...dokimu som to vravela, povedal, ze to nie je vazne....tak tych par hodimn spim, ale je to tak 2-3 max, zalezi kedy si idem lahnut.

dohanam cez vikend ked som doma, lebo sa mi da spat cez den....rano od tej 7ej nahor 🙂)

blondy12
4. dec 2009

inac som pridala fotky veciciek pre babo co mam...co som neodolala este pred mesiacom...a par som kupila, ale potom sa moja nakupovacia mania zastavila..lebo vecicky dostanem tak nebudem zbytocne nakupovat 😀

kamilakd
4. dec 2009

ahojte dievcence,takze vas pozdravujem z gnekolog.oddelenia rano mi robili vylucovacku(koli tym ladvinam) preto ten doprovod,potom filtraciu a a teraz nam nieco kvapka kurnik sopa mna to uz moc nebavi,vraj do vecera by sme mali byt doma podpisali sme reverz ze keby nahodou nieco vieme sa dostat do nemocnice do 10min...doma mi bude lepsie ved tam by som len lezala a to mozem aj doma a hned vedla mam sestricku z ara a mojho gynekologa.viete aka katastrofa tie nemocnice???sa tesim ked dokape tento sajrajt...

vejula
4. dec 2009

blondy ja tiež som pomáhala pri bráškovi a myslela som si že aá budem pripravená... Nom ale teraz neviem. Už ked bol bráško maličký tak ja som ho nekupala, to som sa BáLA žE MU UBLížIM.. No a teraz, dufam že to zvládnem. a navyše to som mala 16 rokov ked sa brásko narodil. A ti poviem že už si toho aniveľa nepamatám... Ale dufam že to je jak jazda na bicykli, že ked sa to raz naučím už nezabudnem.

čivavka, no tak tri hodky to vážne nieje veľa. Ja spávam tak 10 hodín 😅 v noci. A to sa mi ešte cez den potom zýva. No ale tak teda dohánaj aspon cez den ked sa dá, nech máš dosť sily... A takto cez den necítiš že nevládzeš alebo ta? Či to zvládaš všetko v pohodičke.

Kamilka, no doma je určite lepšie jak v nemocke... Ale moc som nepochopila že čo ti vlastne je, a čo kvapká... Asi som momentálne trošku pomalšia 😅 Vysvetlíš mi to???

kamilakd
4. dec 2009

vejilik mam zapal ladvin a mocoveho mechura ladviny vplivom tehotenstva nestihaju tak ako maju,jasne v nemocni nechcem byt aj ked by som mala byt ale sak naco ked gyndosa mam cez ulicu a sestricku z ara hned vedla o mojom rizikovom stave ve dia tak su po ruke,a kvapka mi daky sajrajt do zili koli zapalu,potom este dake vysetrenie a dufam ze dnes budem spat vo svojej postelke...tvrdia ze maju vsetko pod kontrolov a babo je vporiadku tak ja len dufam ze tie antibiotika neuskodia.....i ked celkom nerozumiem ze na liekoch je napisane..bezpecnost pouzitia u zien pocas tehotenstva nebola stanovena..co to znamena hadam vedia co predpisali

kamilakd
4. dec 2009

baby mam troska strach

blondy12
4. dec 2009

veji no ja som mala 14 ked sa brasko narodil a dufam, ze to zvladnem, hoci tiez malinkych babatiek sa bojim ale neboj kamaratka porodila mala krasneho chlapceka a ked som k nim prisla tak mal 2 tyzdne...a hned mi ho supli na ruky a to ho mali bez perinky...a prve minuty bojim bojim a potom som s nim uz chodila ako herecka takze s tym bicyklom to je pravda neboj 😀 , vsetko to pride...a kazdy sa boji aj ked uz to prezil...zas ziaden strach tiez nie je dobry...

kamilka drzim palce aby bolo vsetko ok..

vejula
4. dec 2009

kami, jaaaj tak. Chuda moje, tak to teraz musíš mať ťažké... Ved ja viem čo to je len ked som mala mechur zapaleny ani cikať som poriadne nemohla.. AUUU. A tá bezpečnosť že nebola stanovená, to asi že ten liek netestovali na toľko aby mohli na obal písať že je bezpečná... Ale myslím že to je ten lepší prípad, lebo keby ten liek obsahoval nejakú látku ktorá by mohla bábu uškodiť tak by to museli na obal napísať... To je veľa takých liekov, že sa píše že nebezpečenstvo nebolo dokázabé ani vyvrátené.

A blondy, snád máš pravdu, však zvládli to už toľké ženy, musím aj ja 😀 😀 😀 Ako teraz sa moc nestresujem nad tým čo bude, ale ked to príde asi budem mať zo začiatku trochu strach 😅

blondy12
4. dec 2009

veji ja verim, ze to vsetky zvladneme 😀, vsak mas este aj maminu nie?tak ta nieco pomoze, poradi..aj MM pomoze, aj on sa nieco priuci...to som zvedava ako ten moj to bude znasat..lebo ja aspon ako tak viem, co ma caka..ale on s malymi detmi sa nehral..nebol s nimi..nestaral sa o nich..a vadi mu aj ked place..ale tak to si zvykne, uz to bude jeho bude musiet 😝

vejula
4. dec 2009

hihi, no nič iné mu neostane 🙂 No ten môj má celkom ku detom vzťah, tak snad čo to pomôže. A maminka bez nej si to ani neviem predstaviť.. Ešte že ju máme 🙂

blondy12
4. dec 2009

ako ja nehovorim ze moj nema kladny vztah k detom ma ich rad..len o take malicke sa ani trosku nestaral a ani s nimi nebol, takze podla mna on bude mat vacsi strach nez ja...vobec ho vziat na ruky... 😀

grekyna23
4. dec 2009

babenky nebojte sa , to zvladneme, skoro prideme na to co a ako, co male potrebuje a tak, hovori sa tomu materinsky cit
a ja mam starostlivost o deticky ako tak natrenovanu na mojich krstnatach a o mm sa tiez nebojim, on sa o krstnata aj sam postalal, ked bolo treba, aj ich uspi, aj najest im da, aj pekne sa zahraju 😉

lubkamik
4. dec 2009

ahojte baby 🙂
boli sme dnes s mm pozerat kociky - asi sme vybrali nakoniec to Brio - smotanovy a objednali sme aj postielku a kupili baldachyn 😵 😵
Bola som kuknut aj v tom novom detskom obchode Brandon v Raci - celkom pekne vecicky tam mali ale sa mi dost drahe zdali 😖

adasik
4. dec 2009

lubka-a kde ste nakoniec kupili /objednali postielku? Aj ja sa chystam do Brandon-no ale ked tam maju palky...tak neviem 😒

moni
4. dec 2009

mm sa uz teraz boji ako take malicke bude obliekat do tych mini-veciciek 🙂 a uz vyjednava ze on bude len pocikane plienky vymienat a ja tie nalozene 😀
my tu nemame nikoho takze to budeme musiet zvladnut sami, bude to tazke ale urcite to zvladneme. uz aby to bolo 😵

lubkamik
4. dec 2009

adasik, nakoniec v kocikove v Ivanke - maju tam nove postielky za 70 Eur 😉 Skusim najst obrazok na nete a dam do albumu 🙂

blondy12
4. dec 2009

lubka no pekny kocik ste si vybrali, len skoda, ze je taky drahy ☹ to uz sa mi zda vela..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre