Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
10. feb 2010

vau pipi... myslím že z tých značiek čo si vymenovala, nebude ani jeden nekvalitný, su to tie naj značky, po ktorých som v obchode len tak jedným očkom pokukovala, teda hlavne ten concord 🙂

alic, ja neviem prečo nie aviváž... Ved šak to tie vecičky ešte zmäkčí... A je na nom nakreslené bábo, podla mna nemôže byť škodlivá...

malalady
10. feb 2010

ahojte babule 🙂 😉

tak teda ja som po poradni všetko je v poriadku o 20€ som lahšia 😠 a idem nabudúci týžden na tie prietoky na sono.. 🙂 a mám sa stavit potom aj tam u neho a ide ma vypísat na materskú 😉

blondy12
10. feb 2010

caute babenky no teda vy tu toho preberiete ja som od 6ej hore...a aj vybavujem doklady som o 44e lahsia 😠 ....boze clovek sa vyda a este si za to aj poriadne zaplati..no na nervy..uz mi bolo aj jedno aku fotku mi robi... 😝

no ja som dnes na obed urobila zemiaky s jaternickami 😀 ...sme mali ...

a pytali ste sa ako vydata...no neviem nejako nepocitujme iny rozdiel akurat ze mam o prsten navyse 😀 ...a o jedneho chlapa navyse.... 😝

nejaka som unavena tak asi si pojdem zdriemnut...som sa najedla....

nasa mala mala inac minuly tyzden 1050gr...tak nebude asi nejaka velka...ale doktor hovoril ze vsetko ok..tak sme radi..

ja este nemam nic do porodnice stale mam nejake ine veci ze nestiham tieto...musim asi na dalsi tyzden ...lebo uz je streda a nemam vobec chut uz chodit po obchodoch...este aspon do polska zajst a kupit vanicku a mozno aj na UA..ach jaj neviem neviem kedy to vsetko stihnem....

KAMI len nech ta MM velmi nerozculujem 😀 ..aby si ten tlak mala nizsi ....

stanusa
10. feb 2010

na pranie mam batole prasok a gel lovelu - tam netreba avivaz, nam tiez periem v geloch takze aj vacsinu baby veci budem a ten prasok mam na plienky a tie sa peru bez avivaze, lebo znizuje ich savost

citam, ze nie som jedina co si plati za sono - ak som dobre pochopila malalady

blondy gratulujem k stavu manzelskemu a novemu zivotu 😵

uz mam zoznam do porodnice, tak idem si pomaly popripravovat veci a vcera som dostala kopec malickych veci pre babo, tak potriedim aj tie
kozmetiku pre babo do nemocky nekazu ziadnu, len plienky...kamoskina segra kupe malu tak, ze v kanvici prevari vodu a doleje ju studenou a zatial je v pohode 🙂

kats
10. feb 2010

ahojte hned docitam aj ostatne.... zatial len stanuska tvoj prispevok... ale aky ma vyznam ze prevari vodu v konvici a aj tak doleje studenou? Ak prevara koli dezinfikovaniu, tak to vlastne tou studenou vrati naspat 😅
My sme kupali normalne vanicka polozena na pracke, natiahli sme sprchovaciu hadicu a napustili vodu 😉

stanusa
10. feb 2010

ved prave, aj ja si myslim, ze to asi nerobi kvoli dezinfekcii 😅 len kvoli teplej vode
a tiez neverim, ze by v nemocnici pouzivali prevarenu vodu...

kats
10. feb 2010

minka drz sa 😉 urcite bude dobre tak aj tak ale skuste este vydrzat 😅 😉 myslim na vas ...

niekto pisal o osetreni pupceka materskym mliekom... nepocula som ale moze byt... viem o tom ze ak sa zapali ocko mozes mu streknut par kvapiek mliecka a velmi to pomaha 😉

prala som v lovele praskovej bez avivaze, po roku uz normalne ariel alebo persil ale stale bez avivaze... beriem to tak ze veci su aj tak vonave a cim menej chemie tym lepsie 😅
chvilku sme presli na SLIZ - tj mydlove vlocky rozpustene vo vode a ako zmakcovadlo ocot... to ked sa mu na nozickach spravili take skarede suche flaky, ale nakoniec to mal len z pancusiek ktore neboli 100%bavlna, odvtedy len tie a nie je problem... 🙂

baby co potrebujeme do porodnice? uz si to nepamatam 😅 vlozky, podlozky, plienky pre babo, kosele a ?? 😅

martina05
10. feb 2010

Baby, nám dnes priviezli postieľku aj s matracom, tak sa vytešujem... Už máme objednaný aj mantinel a baldychýn, takže sa neveim dočkať, kedy to všetko skúsime poskladať ....... 🙂 🙂 🙂

stanusa
10. feb 2010

doklady - OP, tehu knizka, kopia sobasn. listu, karticka poistenca
pre mna - kosela na porod, na kojenie, zupan, ponozky,nohavicky, podprsenky, 2 uteraky, prezuvky, vlozky /30ks/ , hyg. potreby
pre babo - plienky/30ks/, obrusky, latkova plienka alebo podbradnik a moze byt aj ciapocka, body a ponozky

pribalim aj sietovane nohavicky, podlozky, tampony do podprsenky, prebalovacie podlozky aspon 3 ks, odsavacku mlieka... a este uvidim co ma napadne

mata uz nepamatam 😅 to je ta so zirafou?

inac som pozerala sitie hniezda, neoplati sa to velmi, este paplon a vankusik ano...vcera som nasla peknu zirafkovu latku...tak spekulujem

kats
10. feb 2010

dakujem za zoznam 😉

kats
10. feb 2010

so sitim sa na vas nechytam 😅 u nas aj chybajuci gombik musi prisit muz 😀

stanusa
10. feb 2010

nemas za co,
tak sa majte a pekne piste 😎

evil15
10. feb 2010

Ahojte maminky ako sa dnes máte až teraz som sa dostala na comp ani Vás nestíham čítať som totálne K.O aj bruško ma dole pobolieva tak divno asi som to prehnala dnes ☹ dám si magnézium snád mi to pomôže ...

dnes sme boli na nákupoch s mm kúpili sme takú tlmenu lampu aby ked sa v noci mimi zobudí som ja mala svetlo ale neprebrala mimi 🙂 potom som mm prehovorila a išli sme kuki do hypernovy no mali tam akcie pre baby vecičky ale ja už nemôžem kupovať ved náš drobec má tolko vecí že tolko ani my dvaja nemáme 😀 tak ak niektoré plánujete nákupy tak hypernova to istí 😉 ozaj a v IKEI mali tiež dosť vela dobrých vecí v akcii 😵

bambulky dúfam, že ste všetky v pohode a aj drobčekovia sú v pohode 😀

juliap
10. feb 2010

ahojte tehulky,

co sa tyka kupania deticiek, v nemocke si ho sestricka vezme na 1 ruku bruskom dole, pusti vodu, maju tam take vacsie umyvadla, ako v skolskej jedalni a strci dietatko pod tu vodu, druhou rukov mu prejde po chrbatiku a dupke a hotovo takze o ziadnej prevarenej vode nie je ani rec. zohrievala by som vodu na kupanie v tom pripade, ak vam doma nejde dostatocne tepla, my to mame tak u mojej maminy, tam ma voda maximalne 30 stupnov, takze sme museli vzdy trochu prihriat, inac som naliala do vanicky vodu tak ako pise kats, sprchovou hadicou. mydielko bupi s lanolinom, ale s mydielkom sme umyvali tak kazdy 3 den, inac som davala do vody harmancekovu tinkturu kupenu v lekarni vo flasticke, lebo kazdy den varit vecer kamilkovy odvar sa mi nechcelo a tato tinktura sa kvapnu 3-5 kvapiek a mate to ... 😉

juliap
10. feb 2010

tlmene svetlo som mala tiez vyriesene spekulantsky, nocnu lampu som jednoducho premiestnila pod postielku, takze ak som ju v noci zasvietila, nerusila som mimco.

kats
10. feb 2010

naaakupy 😀 v piatok sa snad uz na utz dozvieme co to schovavam 😀 mozno budem musiet nakupit aj dake tie ruzove vecicky 😉

juli - presne mydlo bupi s lanolinom a to len obcas ritku s nim 🙂

my sme nemali tlmene svetlo - ale poulicna lampa nam svietila aj cez zaluzie 😅 teraz sme premiestnili izby tak sme kupili taku dotykovu co ma tri intenzity 🙂 matusa to celkom bavi ju prepinat len tak ze sa dotkne prstikom 😀

moni
10. feb 2010

ahojte, my sme zas dnes doma, snezi ako zadarmo 😀
idem vas docitat, chyba mi par stran 😅

moni
10. feb 2010

kamiiiii 😀 😀 😀
aj na letisko ta pridem zobrat ked prides s tym vrecom 😵 😵 😵

lienka, vitaj medzi aprilovkami.
gabikam vsetko naj k meninam, ja uz nemam slovensky kalendar a nie kazdy den pozeram slovenske noviny takze na meniny zacinam zabudat 🙄

minka, moja kamoska (zilincanka) lezala s tebou v nemocnici...aspon sa mi zda podla jej opisu ze si to bola ty 😵 drzte sa co najdlhsie, ale ked teda tak velmi chcete byt prve aprilove babatka, tak nech vsetko dobre dopadne 🙂

vodu asi nebudem prevarat, ale tu je tak otrasna voda, ze na varenie ju filtrujeme, takze uvidime ako to bude znasat krpata.
lieh na pupcek tu neodporucaju, vraj to robi vacsie chrasty a nici aj zdrave bunky naokolo. este sa musim poradit s tunajsimi mamickami ako to riesili.

dejna3
10. feb 2010

ahojte 🙂
tak ja mám dnes za sebou prehliadku u očnej a hurááá, nerozkvapkala mi oči... povedala, že ma nebude trápiť, keď som tehu 🙂 😉 pozadie mi pokontrolovala len tým prístrojom so svetielkom... inak je to známa, pozná ma od malička, všetky vyšetrenia som vždy absolvovala u nej, takže aj preto si to dovolila 😉

idem prečítať, čo ste popísali 😅

minka21
10. feb 2010

moni a ktora??ja som ich tu vystriedala 5🙂 potom som sa hodila na ssamotku🙂

moni
10. feb 2010

minka, napisem ti IP 🙂

minka21
10. feb 2010

oki🙂

lubkamik
10. feb 2010

Ahojte,
tak som naspat z kocikova. Objednala som konecne kocik a bude uz buduci tyzden 😀 Tak sa vytesujem 😵
Co sa tyka prania veciciek, tak ja som vsetko oprala v Persile Sensitiv a bez avivaze. Prala som to na 60 stupnov ale v specialnom programe na spodnu bielizen ktora ionizuje vodu. Zatial myslim sa mi nic nezbehlo a vsetko v poho prezilo 😀 😀

cicimon
10. feb 2010

caute,

ja mam v robote tolko toho ze vas ani nestiham citat

inac....mne to magnezium nejako nezabera na to trpnutie prstov, male kope jak dive..

ale tesim sa z toho, ze postielka uz dosla na sklad, tak si ju uz len pojdeme z kocikova zobrat niektoru sobotu a spravila som vacsiu objednavku na kojenecke-obleceni, tak som zvedava, kedy to dojde...potom uz len nejake drobnosti a kozmetika 🙂

blondy12
10. feb 2010

caute tak ja som si pospala ...

ja nekupujem nakoniec ziaden detsky prasok...som sa rozhodla ze budem kupovat iba obycajny taky gel...a v nom budem prat...ak by nahodou mala mala nejaku alergiu tak by som presla ale nebudem uz teraz vsetko pomaly sterilizovat....

a co sa tyka kupania tak ma ani nenapadlo ze by som prevarala vodu...este to je problem ze ja nemam rada velmi horucu vodu tak dufam ze nebude jej to vadit...lebo ja do vriacej vody ruky nedam ...no ale laket to ist nie? aspon tak to mienim robit ja...zas moj MM ten sa kupe vo vriacej vode...tak jedine ze to prenecham na neho 😀 😀 😝

dejna3
10. feb 2010

minka, držím moc palčeky 😉 inak, ja trošku nerozumiem, prečo chcú lekári ten pôrod zrazu posúriť? prečo nie je lepšie počkať, až kedy sa to ozaj spontánne spustí... veď pri tvojich problémoch to istotne až do riadneho termínu nepotrvá 😕

na kúpanie som vodu neprevárala nikdy... takisto sme len sprchou napustili vaničku 😉 a ja som tiež dávala malej do vodičky pár kvapiek tej kamilkovej tinktúry - volá sa to tuším chamomilla... ale kamilky môžu byť vraj pre niektoré detičky alergén, takže aj s tým opatrne.... sofi nemala žiadne reakcie, tak sme kúpali v tom 😉
a aviváž som po určitom čase tiež začala používať - bábätkovský silan... inak ja som časom začala prať aj naše veci v tej lovele a silane 😅

moni
10. feb 2010

blondy, mozno pridaj nejake extra plachanie a bude dobry aj dospelacky prasok 🙂

s tou vodou si to ani ja neviem predsatvit, to by bolo treba mat dopredu prevarenu a vychladenu? neplanujem ani teplomer do vanicky kupovat, z labaku som zvyknuta rozozant 37, 42, 55C takze tiez budem strkat len ruky 😀

cici, ak mas cosi pricviknute tak magnezium asi moc nezaberie 😒

cicimon
10. feb 2010

moni - neviem, ci mam nieco pricviknute, myslis, ze by som to nejako citila?

ja mozno kupim nejaky detsky gel, a na kupanie asi fakt iba cistu vodu z vodovodu 🙂 kamilky sa mi velmi nezdaju

moni
10. feb 2010

cici, neviem ti povedat. kamaratke trpli ruky a lekarka jej povedala ze jej maly na nieco tlaci a privrzol jej nerv 😖 a ona bola na velkych davkach magnezia 😒

cicimon
10. feb 2010

hmmm...ja si davam 1 tab denne..., podla mna sa to nemeni, ani + ani -...tak neviem, ci by sa oplatilo ist na masaz abo pockat na prietoky, ci neico nezistia..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre