Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
4. mar 2011

@maya30 Sunar ked je v akcii stoji 7,99🙂) u nas teraz je v Hypernove, alebo mozno bol, lebo som kupovala minuly tyzden zasoby v nedelu🙂) inak aj ja som sa divila ze je taky drahy skoro ako Beba...A inak aj Bebu mali v hypernove za nejakych 9 eur...Esteze nemate teploty, ja som si ich teraz teda uzila 4 dni...uz som myslela ze budeme musiet ist zas k lekarke, ale chvalabohu ustupili, dnes sme uz boli bez teploty...inak ja som riedila sopliky morskou vodou, potom hned odsala a dala nasivin...ale stale sa s nimi este trapime...a dufam ze uz aj spat bude v noci🙂)

cheerlady
4. mar 2011

ahojte baby,nahodou citam,ze pisete o sunare-ja mam doma SUNAR od 10.mesiaca a NUTRILON 2 - nevhodne darceky-ako keby bol problem dopredu sa opytat,ktore mlieko mame 🙄 tak ak by ste niektora chceli,predam-samozrejme lacnejsie,naco mi to tu bude,mlieka by sa nemali miesat,vsak?

lenushka
4. mar 2011

@karmelka77 @maya30 babulkyy, skore uzdravenie, nech sa uz netrapite ☹ My sa zatial nastastie drzime. V stredu sme boli na poradni, tak mame 78cm a 10 100g. Este raz skore uzdravenie malinkym

karmelka77
4. mar 2011

@lenushka dakujeme🙂)) pekne miery skoro ako my🙂) len sme mali o 2 cm viac🙂))

lenushka
4. mar 2011

@karmelka77 🙂 tak vidis 🙂 Mam doma väcsiu buchticku ako Ty😀😀😀

lenushka
4. mar 2011

Este som ohladom poradne nenapisala, ze som bola dost sklamana, pretoze som sa pytala, co moze maly papat a pani doktorka mi vsetky moje predstavy zrusila ☹ Ziaden puding, ziadna krupica, ziaden prechod na "dospelacku" stravu... :( Este nie, minimalne do roka... ☹ Joooj, ja som sa tak tesila na krupickuuu 🙂 Odovodnila to kravskym mliekom, ze ho ako "alergik" este nesmie... Ziadna sol, cukor, korenie... Skratka vsetko postarom ☹ Tak si este pockame 🙂

karmelka77
5. mar 2011

@lenushka no mala som napisany pre teba uz dlhy prispevok a Filipko mi ho vymazal🙂)) v skratke - kazdy lekar ma iny nazor podla mna sa kludne riad sebou, len treba opatrne...my mame dovolene vsetko a tak som aj zacala, ale po par dnoch som dosla na to ze musim opatrne...akoze velmi mu chutilo nase jedlo, ale vecer mal velakrat problem zaspat, tak mozno mu to dobre netravilo...takze som trochu polavila, aj ked teraz ked bol chory som mu radsej davala klasiku, ale pomalicky idem zas na nejakym sposobom upravenu nasu stravu🙂) dnes som mu napr. spravila polievocku z mrazenej zeleniny, dala som zaprazku, trochu cestovin, zltok...stipku soli, no spraskal to🙂)) ale myslim ze sa nic nestane ak mu spravis napr. nejaku omacku, kde bude aj mlieko, bude prevarene...🙂) ale zas na druhej strane mate iba" 10" mesiacov🙂) naco je vlastne maly alergicky??

luka03
5. mar 2011

@lenushka @karmelka77 Ja uplne suhlasim s Karmelkou v tom, ze 100 lekarov 100 roznych nazorov a odpovedi... Tiez si myslim z uz sa mi to velakrat potvrdilo, ze je najlepsie sa riadit sebou. Samozrejme v nejakej rozumnej miere a s troskou zdraveho rozumu... 😉 Mna napriklad prekvapilo ked som sa minule pytala nasho lekara co mozme davat papat (to bolo uz davnejsie - v 6 mesiacoch ked sme zacinali s prikrmami) a okrem ineho nam povedal aj tvaroh s ovocim... Pritom sa vsade docitate, ze tvaroh do roka nie. Tak si vyberte komu verit. A to bol len priklad, takychto situacii som zazila uz velmi vela. Takze sa riadim podla seba, tvaroh do roka nedame, nie je sa kam ponahlat. Este sa kadecoho v zivote najedia az az ;-D My tiez este stale papame tak "babatkovsky" 🙂 Akurat sa snazim trosku jej obediky ozivovat napr koprom alebo mletou rascou, inak mavame na ranajky pecivko s masielkom (raz margarin, raz maslo), na desiatu ovocie, na obed zeleninku, masko..., akurat dnes sme zacali aj olovrantovat (biely jogurt) a na veceru kasa. Inak ja som celkom rada, ze este nepapame dospelacky lebo ja na varenie velmi nie som, takze este tu zeleninku s maskom povarit a rozmixovat zvladnem, ale ked bude treba naozaj varit, tak to uz bude horsie 🙂

bublinka144
6. mar 2011

@luka03
No musim sa priznat, ze ma Tvoj prispevok, hlavne ta cast na konci, potesil. Ide o to, ze ani ja nie som nejaka extra kucharka a podobne ako Ty aj ja zvladam tie zaklady, ale na nejake extra zlozite jedla sa zatial necitim. Je mozne, ze napokon budeme musiet obidve popracovat na nasich zrucnostiach kvoli nasim detickam. Vzdy si hovorim, ze ked to zvladli ine, tak to zvladnem aj ja, teda aspon to, co bude naozaj nevyhnutne. Takze my ficime na vyzivach, jogurte s ovocim, kasi, zelenine s roznym masom. Zatial to malemu staci, odhadom ma okolo 80 cm a cca 12 kg, s kakanim problemy nema, pije dost, chory zatial nebol.

aaangella
6. mar 2011

ahojte dlho som tu nebola citam ze uz daktore davate dospelacku stravu tak sa pridam ku vam .Skusila som uz puding z kravskeho moc nechutil ked robim masko na hrasku malej dam trochu vegety a ked ideme do restiky tak malej vzdy objednam kuraci vyvar s pecenovymi haluskami a cele to zlupne zatial som nespozorovala ze by jej daco z toho bolo akurat jej to velmi chuti sem tam jej dam babovku a brumika miluje ked varim zemiajovy privarok dam mletu rascu zatial nebol problem a dokonca jedla gulas s knedlou teda tu knedlu som trochu poliala tou stavou

karmelka77
6. mar 2011

@luka03
@bublinka144 Baby mam kamosku ktora m uz skoro dospele dve deti cely zivot vari doma tatino🙂) lebo ona varit nevie...a funguju v pohode...treba si muzickov vychovat uz teraz🙂)) ja inak varim aj tak stale to iste, ja som co sa jedla tyka strasne, zjem iba moje oblubene, a toho moc nie je...vsetko bez zeleniny, neznasam varenu zeleninu🙂) takze ja mam skor problem co budem varit🙂) aj ked varim celkom rada...Dnes som ale po sto rokoch upiekla buchty so slivkovym lekvarom a to som malemu po kusockoch davala do ust🙂 ale len trosku, a len za mnou chodil ze mama da...🙂))

karmelka77
6. mar 2011

@aaangella my sme uz aj gulas papali🙂 som to vsetko pomixovala a taaak mu chutilo, samozrejme bez korenia🙂)

lenocka84
6. mar 2011

@karmelka77 ej bistu gulas? z akeho maska si robila? co k nemu? daj tip 🙂

karmelka77
6. mar 2011

@lenocka84 no veru hej, ale robila som to tak ze som dala cibulu, zemiaky, hovazdie maso, paradajku, vsetko som to povarila a pomixovala som mu to...bez nicoho, ved su tam zemiaky, my ku gulasu nic nejeme iba chleba..a jak mu to chutilo🙂) my inak bezne pouzivame hovadzie maso, bud cerstve alebo kupujem hipp hovadzie maso🙂)

lenocka84
6. mar 2011

@karmelka77 a este Filipkovi mixujes?
ale dobry napad, Patko sice cibulu este nemal, ale troska by mu zaskodit nemala 🙂 a hovadzie mame v mraznicke, tak mozno aj zajtra urobim 😉

karmelka77
6. mar 2011

@lenocka84 mixujem, ale uz spapa nieco aj nahrubo🙂) som zistila ze ked je klasicku zeleninku ktoru jedol doteraz musi byt pomixovna a ked je nieco nase tak to mu nevadi ze su to kusky...dnes mi ujedal z buchty pecenej🙂)) davala som mu kusky do ust...alebo ked mal ryzu so stavickou z maska tak aj to...ked mu dam rozok do ruky tiez ujeda...no nejak to pojde...ale zeby som ho krmila polievkou lyzickou to nie, to je aj moja pohodlnost, to by bolo vsade🙂) tiez mu to mixnem🙂) ved cibulu uz mozu nie??? skus...ja to mam do hodky spravene taky gulas max. mam na to taky hrniec, nieco ako kuchta...takze to vsetko naraz nahadzem do toho a zachvilu je to hotove...🙂)

miska246
6. mar 2011

Ahojte maminy, zajtra sa chystam varit kapustovu polievku, myslite ze mozem dat na obed aj Timejke? 😝 😝 😝

lenocka84
7. mar 2011

@karmelka77 ja to risknem v klasickom hrnci, sak masko na drobno a je raz dva uvarene.
urcite ti dam vediet ci to malo uspech 🙂

stanusa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
almita
7. mar 2011

Ahojte kocky,idem si k Vam opät po radu.Okrem toho,ze nic nechceme papat a uz nam dosli vsetky finty,chcem sa opytat ake topanocky davate detickam,ked sa ucia chodit.Davate papucky alebo nechavate naboso?A vomn im co obuvate?

miska246
7. mar 2011

@almita Ahoj, ja malej na doma obuvam papucky a ked ideme von, obuvam jej klasicke capacky, mame sice aj cizmicky, ale su jej nejake velke a vyzuvaju sa jej. 😀 😀 😀 A k tomu papaniu, aj nam Timejka zacala v poslednom case vsetko vypluvat, ale posadim ju do kresla a pustam jej Gummy macka, vtedy papa ako drak, je zaujata mackom... 😝 😝 😝

almita
7. mar 2011

@miska246 lenze moje dieta nic nezaujima.Je totalne prefikana,vie ze je to finta.Len vidi lyzicku a totalne si zamkne usta.Ja len kazdy den uvarim a vyhodim 😒 nechapem,uz ako tak jedla a zasa prestala...este kojis?

miska246
7. mar 2011

@almita Este kojim, ale uz len rano a vecer pred spanim, a co ty? Za mesiac uz koncim s kojenim, chcem konecne zacat chudnut... 😝 😝 😝 😝

almita
7. mar 2011

@miska246 ja kojim stale rovnako,mali sme noci,ze aj kazdych 45min 😔 .ked je dobra noc tak okolo 5krat.a cez den musim taktiez,kedze herecke nic nechuti.Ked Ti napriklad nechce obed alebo desiatu,tak nekojis?co jej das namiesto toho?

karmelka77
8. mar 2011

@almita podla toho co pocuvam okolo v poslednom case tak kojene deti strajkuju s jedlom, mozno je najvyssi cas odstavit, nechcem ti do toho hovorit, je to kazdeho vec ale fakt co tu aj citam a co mam v okoli kamosky, ked dokojili deti zacali jest🙂)) je to na tebe...inak ja davam malemu na nohy doma boticky, no su to vlastne sandalky a maju uz aj vlozku taku aby sa mu tvarovala klemba...cely den to ma obute ked sa hra, a je to aj lepsie lebo ked sa stavia sa mu nesmyka...akonahlae sa zacnu stavat uz im treba davat boticky...🙂)

miska246
8. mar 2011

@almita Moja Timejka je nastastie taky papkacik, ona spapa vsetko, este sa mi nestalo, ze by nieco nezjedla 😝 😝 😝 Len teraz trosku vypluva, ale to som ju uz prekabatila s mackom... A kolko este planujes kojit? Mne ten rok absolutne staci, mala ma niekedy tak cvakne do bradavky, ze vidim hviezdicky... Au, au... A konecne sa chystam zacat so Zumbou... Treba mi zhodit par kil...

aaangella
8. mar 2011

ahojte dnesna poradna super 78 cm a vaha 8600 a mozme papkat uz vsetko tak tesim

karmelka77
8. mar 2011

@aaangella mala modelka🙂))

aaangella
8. mar 2011

@karmelka77 no ale nevyzera aj doktorka kukala ze myslela som si ze ma viac mi povedala

karmelka77
8. mar 2011

@aaangella divne vsak je aj dost dlha🙂) my sme mali pred mesiacom 80 cm🙂) a vyse 10 kg...a vyzera dobre🙂) sice na aspon 1,5 roka, ale tak je to chlapisko🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre