Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenushka
31. júl 2010

@cicimon Prijemnu zabavu 😉

lenushka
31. júl 2010

Si predstavte, ze moj maly tuto noc prvykrat prespinkal presne 7 hodin a teraz zarezava uz 2a pol hodiny 🙂 V noci som sa zobudila o pol tretej, ze co? 😨 Dycha? Zije? Tak pokojne spinkal 🙂 Az o 4tej sa zobudil papat a aj tak som si este musela odsavat... 😝

stanusa
31. júl 2010

@lenushka ja mam mini electric,odsavam 2xdenne
po jahodach mal cervene flaky na tvari, nic hrozne to nebolo a druhy krat uz nic - uz si asi zvykol

pepita52
31. júl 2010

@lenushka noo opitam sa ked pojdem ale sa mi zda dnes ze sa jej to konecne zacalo hojit tak uvidim pojdem na poradnu a sa spitam mozno ju už aj zaockuje ,,,a ako ti spava v noci malinky

pepita52
31. júl 2010

inak mamicky vy už papate vsetko alebo este nieco nie ze viete ze to skodi babatkam

juliap
31. júl 2010

mamicky, tak ja jem vsetko za radom, aj ked mandarinky a pomarance zrovna nie, dala som si po porode mozno 3 mesiaciky dokopy ... ale inac fakt vsetko, aj kyslu kapustu, zasada je taka, ze co ste jedli v tehu, mozte si kludne dopriat aj pocas kojenia, len napr. menej korenene jedla ... a ak ma mimi nejaku reakciu, tak si zapisat, od coho to mohlo byt a radsej sa tomu vyhnut

my ideme na to ockovanie 3.8, ale neviem ako dopadneme, nasmu to nebolo najprv ani vidiet, mal len hrcku pod povrchom az pred 3 tyzdnami mu vystupila hore a ma tam taku hrcku, akoby modrinu, rozumiete? take normalne fialove a tvrde, tak neviem, ci nam to tiez nebudu vytlacat a z ockovania bude prd ...

anicka20
31. júl 2010

@pepita52 ahoj no my sme boli na to ockovanie do noziciek vcera a zvladla to celkom dobre nema ani teploty ani neni neako podrazdena takze super ani neviem ze bola ockovana 🙂

stanusa
31. júl 2010

ja som jedla dnes uz druhy den fazulovu polievku, maly zatial oki

@juliap kedy vas potom zaockuju?
@anicka20 ty mas medzi dvomi detmi len 6 mesiacov rozdiel...ak dobre pocitam 😅

juliap
31. júl 2010

@stanusa no neviem, ak to nebude o.k. tak potom posuvaju ockovanie, aj v aprilovkach sukromnych je par deticiek, co este neboli koly tomu ockovane ...
a anicka ma rozdiel o.k., len od 3 rokov uz pise kon len roky, nie mesiace

zuzkabar1983
31. júl 2010

Ahojte baby ...
Pisali ste o jedle. Ja stale kojim a od ukonceneho tretieho mesiaca som zacala do mojho jedalnicka zaradovat vsetko. Z ovocia jem hlavne osupane jablka (supky naduvaju), melon, banany, slivky, ale jedla som uz aj zavarane jahody a mandarinky. Vraj zavarane sa mozu .... a malemu nic nebolo. Uz som aj kapustu jedla, aj fazulu a dnes som mala prvy krat sosovicu. Vsetko zvlada ok, ale snazim sa jest ''s mierou'' ked pridavam nieco nove do jedalnicka. A hovori sa, ze ani cerstva cibula a cesnak by sa nemali, ale uz aj to papam, pretoze mi rapidne chybali vitaminky.

Inak ja sa trapim s rucnou odsavackou, mam tu Avent a tiez som rozmyslala nad elektrickou, ale neviem, ci sa mi to este oplati ...

zuzkabar1983
31. júl 2010

A co sa tyka ockovania .... ani mi sme este neboli zaockovany, lebo naposledy bol maly chory a potom mala dr dovolenku. Mali by nas ockovat 4.8 ( a to uz bude mat 4 mesiace)

cicimon
31. júl 2010

caute
tak my ideme na ockovanie az 11.8.
ja som tiez mala dnes prvykra sosovicu a myslim ze mala v poho

pepita52
1. aug 2010

@anicka20 fu tak hadam to bude poriadku a vela plaKALA LEBO ja som tak citliva a potom ako jej prepichovala uska tak mam už strach ist aj na ockovanie tak ste to zvladli no hadam už nic nebude mat ked doteraz nemala

anicka20
1. aug 2010

@pepita52 no nemala doteraz nic ani teploty ani nebola nervozna a ked ju ockovali tak zo zaciatku ani nezaregistrovala lebo sa stale usmievala az potom jak zacitila ze ma nieco v nozicke tak potom troska plakala ale hnet prestala tak neboj zvladnete to aj vy

maya30
1. aug 2010

@pepita52 ahoj, nas ockovali uz pred 3 tyzdnami. Ked mu sestricka pichala do noziciek tak dost plakal, ale to trvalo asi 1 minutu a hned ked prestala tak sa ukludnil. Vecer mu nabehla horucka 39 st. a mal ju aj cely nasledovny den, ale vobec neplakal. Davala som mu paralenove cipky a mozem povedat ze sme to prezili celkom v pohode. Keby nebolo tej horucky tak ani neviem ze mu nieco robili, lebo sa stale smial...a este aj spal dlhsie ako zvycajne 😉

anicka20
1. aug 2010

@maya30 ako hovoris ja tiez ani neviem ze moju ockovali lebo nemala ani teploty nic a stale sa smiala takze jej nic nebolo

pepita52
1. aug 2010

@anicka20 fi tak to mas odvazne dievcatko dudam ze aj moja taka bude chii

anicka20
1. aug 2010

@pepita52 no ja som bola tiez z nej velmi prekvapena

pepita52
1. aug 2010

@maya30 fi tak to vas už dost davno sa vam to rychlo zahojilo co no mi ideme stredu tak hadam to bude ok mam nurofenovy sirup lebo cipku sa bojím dávať

pepita52
1. aug 2010

@anicka20 tak to bud rada ja som ine prípady počulaa tak som sa bala ale ked vravis ze to bolo ok a mozno aj oca poslem s nou chii

anicka20
1. aug 2010

@pepita52 no vsetky deti su ine

carrie4
1. aug 2010

babulky malá je zlatúšik, ale posledné týždne máme problém, že začne plakat hned ako uvidí niekoho cudzieho.... a keby plakat, ale to je rev, že sa mi nedá ani utíšit. nepočuli ste o tom ? len sa bojím či ju to prejde....

cicimon
1. aug 2010

nasa praveze pri cudzich je ticho ako miska

carrie4
1. aug 2010

@cicimon ved to, niekde som čítala, že detičky v ich veku sa začínaju viazat na rodičov a cudzích pozorne sleduju... ale ona sa na človeka pozrie, a hned potom vykrivý pusinku a plačeeeee

juliap
2. aug 2010

@carrie4 kazde dietatko je ine, ked ti takto place pri cudzich osobach, potrebuje mat asi pri sebe znamu osobu, mamku alebo tatika, ja by som to riesila tak, ze ju bud drz za rucku, ked pride niekto novy pre nu a prihovaraj sa jej, alebo prvy kontakt s cudzim clovekom spravte ta, ze ju budes drzat na rukach, predsa len bude mat pocit bezpecia ... nas je opak, musim poklopat, ked je niekto novy, cudzi, tak najprv okukuje a potom nahodi usmevcek ... 😀

annika11
3. aug 2010

🙂 ahojte ženy, čítam pozadu, o čo som prišla, lebo sme zopár dní nemali net. Do susedov udrel blesk a na celej ulici niekomu niečo odišlo, u nás to schytala pevná linka aj s routerom . Našťastie nič vážnejšie, len sme sa všetci vystrašili....teda okrem malej, tá sa vyškierala dookola, asi nad výrazom našich tvári 😀 😀 😀
Tiež ešte nie sme zaočkované, čaká nás to 10.8., som zvedavá, ako to malá bude znášať. Prežili sme podstrihávanie jazýčka, frejkovu perinku, zopár kolík, vytláčanie hnisu z miesta očkovania, snáď prežijeme aj toto.
Inak, tie čo máte dievčatká, kedy im dávate prepichovať ušká??? ja jej chcem dať náušnice nastreliť, vraj to menej bolí a rýchlejšie sa zahojí

cicimon
3. aug 2010

@annika11 my sme malej dali nastrelit ked mala12t a hojene v poho

annika11
3. aug 2010

@cicimon a to jej tak skoro nastrelili??? mne dr. povedala, že malej nastrelia, ale až ked bude mať aspoň 6. mesiacov

cicimon
4. aug 2010

mne povedali ze po 2mes v poho, ze ma pekne vyvinute usnice

annika11
4. aug 2010

@cicimon tak to máš super, už to máte za sebou 🙂 nás to ešte len čaká, ale každopádne chcem, aby mala náušnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre