Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
20. mar 2010

juli a pred pôrodom je bábatko nejako kludnejšie, lebo ten môj sa mrví jak taký svištík, tak snad ešte sa nič nechystá... Tebe sa babulky hýbali normálne pred pôrodom?

cicimon
20. mar 2010

moni - kontrakcie snad hej, ja som bola vzdy v tom, ze najprv voda a potom kontrakcie...

ale som sa pytala mamy, kolko to trvalo jej, tak ze pri mne jej nestihli dat ani klistyr, ze to bolo asi 2-3 hod od odtecenia plodovej vody a pri bratovi len o trosku dlhsie

juliap
20. mar 2010

martinka v den porodu bola kludnejsia, to je pravda, ale emka sa mi vrtela stale a zapierala sa v bruchu presne ako tento svistik, ze sa zaprie o rebra a asi sa snazi narovnat abo co, lebo okamzite mi tlaci viac dole ... 😀

juliap
20. mar 2010

no a este aj mm ked som mu povedala, ze mame uz 6 aprilovcatko na svete zahlasil, ze sa mu ti nepaci, ze nejako idu skoro von, a ja nemam nic nachystane, zbalene ... xixi ... 😉

moni
20. mar 2010

cici, no ale nie vzdy praskne voda...

nejako to rozozname, a zvladneme 🙂 utekam do ikea, snad sa tam zas nerozbijem pri nakupoch 😀

cicimon
20. mar 2010

no ja som dnes 3 hodky chodila s mamou po auparku...nohy ma bolia ze az, ale ulovok : slnecne bryle, tricko a jarna bunda "na potom"

cicimon
20. mar 2010

no ja som sa doteraz spoliehala na tu vodu....no co uz...

juliap
20. mar 2010

ale je pravda, ze skor ja som mala ten den taky, ze sa mi chcelo straaasne chodit, dosla by som mozno do kosic 😀 , len teraz sa mi bude chciet, ked uz bude slniecko, ale nemozem, lezat musim a kludovy rezim ...

marcy30
20. mar 2010

Ahojte baby, ja som sice este len v 32 tt, ale mam jednu otazocku: citim dolu akoby v krcku take trhanie, sklbanie, nie je to bolest a nie stale, len tak miestami, ani neviem ako to popisat....mali ste niektora nieco podobne?

cheerlady
20. mar 2010

baby mate niektora tu pakovu odsavacku avent?lebo ja som teraz s hrozou pri baleni tasky zistila,ze nemam odsavacku-lebo ta,co som si myslela,ze si vezmem od svagriny je taka skareda zajdena,tak budem musiet este rychlo kupit novu.

alicc
20. mar 2010

ahojte,
tak my sme doma z návštevy-teda prišli sme skôr len som sa sem dostala až teraz. tem malý chlapčúrik bol taký sladký, alicka sa stále na neho pozerala a dávala mu dudlík, strašne sa tešíme na ten náš poklad 🙂

cicimon
20. mar 2010

cheer - a nemozes ju len vyvarit?

juliap
20. mar 2010

marcy, to mozu byt poslickovia, ak je to len take sem tam, tak by to nemalo byt nic vazne, ale ak by to bolo nejako pravidelne, alebo sa k tomu pridali krce, popr. by si zacala spinit, alebo citila slabsie pohyby, tak by som pre istotu isla do nemocky

juliap
20. mar 2010

cheer ak mas tu odsavacku, co sa da rozobrat na taky ako lievik + flasticka, tak skus zobrat hubku na riad, trochu ryze, ryzu si nasyp na ten lievik a hubkou ho parkrat prejdi aj s tou ryzou, no a do tej casti co je ako flaska nasyp tiez ryzu, kvapku citronovej stavy a pohrkaj nou tak, aby si presla vsetky boky, mozes potom aj s takou tou kefkou co je do flias, no a potom oplachnut a dat sterilizovat ... od ryze by malo to zasle pustit, ja s ryzou cistim flase od kedy boli kocky male aj sklenene aj plastove, lebo tam nechcem davat ziadne prasky, a krasne to pusti

marcy30
20. mar 2010

Vdaka juliap, je to len sem-tam, pohyby citim praveze dost, mozno prave vtedy ma to pichne, ked sa babo hybe...len doteraz ma nic nepichalo, preto som znervoznela.

cheerlady
20. mar 2010

cici no ona uz je vyvarena a vyzera hrozne-vraj ju okrem svagriny pouzivala aj jej nejaka kamoska,tak asi radsej kupim novu-ved ta pakova myslim nie je az taka draha 😒

alicc
20. mar 2010

babulky tak som vás dočítala a idem si lahnut, nejako ma tá nvšteva zmohla, tak dobrú noc a nepíšte vela. 😀 😀 😀

kamilakd
20. mar 2010

cheer nekupuj teraz vydrz mozno ani potrebovat nebudes skus ju vycistit a radsej potom posli muza kupit nevyhadzuj eurace 🙂

kikarv
20. mar 2010

ja ani odsávačku nemám. nepotrebovala som ju pri malej a tak som ani teraz nekúpila.

moja bublina sa naťahuje a zjedla som hrozienka v čokoláde 😅
strašne ma bolia kríže neviem už ako si nájsť miesto. dnes som akási nie vo svojej koži 😖

kamilakd
20. mar 2010

kika nestras co uz aj na teba to ide???? fuj ja mam dake cipky na vkladanie na dezinfekciu a som zabalena vlozkou no fuj...ja som vlozky nikdy nepouzivala tak sa citim spatne

kamilakd
20. mar 2010

kika mam dojem ze tu vecer strasime len dve 😉

kikarv
20. mar 2010

kamilakd mňa už tieto tlaky a bolesti strašia dlhšie. len kríže začali bolieť teraz asi 2 deň a preto si neviem nájsť miesto.

cicimon
20. mar 2010

kamila - ale nie

a to uz vsetky nosite vlozky "pre pripad"? ja nemam nejaky velky vytok, tak sa mi to zda zbytocne este...

kikarv
20. mar 2010

ja by som už aj išla nech to mám za sebou. doktor povedal že do termínu nevydržím a bolo by dobre keby som vydržala do 37tt a ten som v čera ukončila. lenže ja mám pocit že porodím na termín. 😅 uvidíme čo povie v stredu idem do poradne.

kamilakd
20. mar 2010

cicimon ja vlozku nosim koli tej cipke to mi dal gyndos ale neviem naco mi to dal je to uzastna vec fuuuj...moj gynekolog povedal ze vytok je ok a vyter bol negativny...a teraz kled chodim do poradne do nemocky tak mi povedali ze pre boha a nic s tym vytokom nerobite???kukala som ako puk 😅

brali ster aj krv ze som bleda...ale moj doktor mi bral tiez a vsetko bolo ok ja som stale do tvare bledula a zeleza mam akurat 😎 tak asi nechcu nic zanedbat....alebo co...

cez den si vlozku teda neviem predstavit nosit 😕 fuuj ja to neznasam

kikarv
20. mar 2010

cicimon ja nosím slipovú vložku kôli bielemu výtoku. stále mám pocit že som vlhká zo spodu 😖

cicimon
20. mar 2010

kamila - presne, ja tiez vlozku niee. Zelezo beriem, aj ked nemam dojem,z eby som bola nejaka bleda... A streptokok negativny, tak aspon daco

kamilakd
20. mar 2010

kikus aj ten moj sa zapiera do rebier aj teraz ...no tie krize to neviem aka je bolest ale asi to nie je prijemne a mozno je to predzvest nemyslis?si druhorodicka co na to hovoris???zeby si sla?

cicimon
20. mar 2010

kika - no ja mam len taky slabsi vytok, podla mna to nie je na vlozku...tak hadam okolo toho 39tt ak dovtedy vydrzim 🙂

kamilakd
20. mar 2010

cici dufam ze aj u mna bude negativny...a do nemocky sa mi preventivne moc teda nechce....a ATB TIEZ BRAT UZ NECHCEM ...som sa ich nabrala ked som bola tie 3tt s kaslom marod....

a slipova vlozka tiez nie je bohvie co inak ja som nasla take co nemaju celu igelitovu naplast ale len pasiky a su take ako bavlnene,lebo vraj pri slipkach to tam kvasi a nie je dobre ked mame vlhko...to mi povedal gyndos

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre