Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jankako
25. mar 2010

ale len ich tam nechajte.oni vedia kedy maju isť von... 🙂 Vy máte na Velkonočny pond.TP!!!EJa na Velky piatok..Ake sviatočne detičky budeme mať.Velkonočnych zajkov. 😀
Ozik,ktovie ako sa má fleury...či porodila alebo sa drži.čo je to ozaj tá amputácia krčka??to hrozilo fleury,ked jej vybrali steh..musim to vygoogliť..

kiwinka
25. mar 2010

cafteee babule 😀

uz sa dlho neozvala tantamka ako sa maju sgretulkou...?

dnes sme zacali 40tt no na porod sa teda necitim,,, naopak je mi podozrivo lepsie cim viac sa blizi TP 🙂
asi dnes upeciem pernik od Dr. Oetkera,,je to fajne na chut mnam 🙂 a vonia z toho cely byt,,teraz mi tu vyvoniava prasok a avivaz uff,,to je sila,, az mi to vadi ta vona vyprateho pradla,,, vzdy som to milovala,, ale teraz uff..

baby tak kupila som si podprsku jednu vcera konecne uz je aj vyprata a susi sa 🙂 a rozopina sa medzi kozami 😀 su viacere typi, ale moje cislo mali iba takuto,, tento typ...

grekyna23
25. mar 2010

ahojte dievcence 😉
zas je tak krasne, aj ja by som nieco robila, ale dodrziavam kludovy rezim, takze nemozem 😒 , ale po velkej noci, uz nieco porobim, to uz budem mat ukonceny 38tt a mozem rodit 😵
aj u nas byvaju v jednych novinach fotky babatiek, ktore sa narodili, tak to vzdy prestudujem, ake mena a ake miery maju tie deticky 🙂 a uz sa tesim, ked tam bude to nase 😉
jankako, ta amputacia to je odstranenie casti krcka maternice, vola sa to aj konizacia,a zevraj to nie je problem pre dalsie tehotenstvo, ale ja ked som bola v nemocnici, tak tam boli 2 zeny, ktore mali konizaciu, podla mna, vsak ked sa krcok pocas tehu skracuje, to nie je dobre, to som mala aj ja, a taketo zeny ho maju od zaciatku tehu kratsi, tak sa zvykne zasivat
a ta jedna zena ho mala 1cm, zasity od 14tt a este mala aj pesar, aby trosku to babo bolo nadlahcovane, aby netlacilo na krcok, a chudatko porodila v 27tt tehotenstva (ale ona mala asi aj problem z donosenim, lebo predchadzajuce babatko potratila v 25tt ☹ ), ale akurat vcera som jej volala, tak ze su zdravi a ze mala ma po 3tyzdnoch od narodenia 1600g, ona je z cadce, mala je v martine v nemocnici, tak za nou chodia kazdy utorok a sobotu, to je take smutne, ale musia byt silny a vydzat to a potom bude dobre

kikarv
25. mar 2010

ahojte. konečne som doma. nohy ma bolia jak fras. bola som na opakovanom CTG kedže v čera nebol najlepší. dnes je to v poriadku aj tlak ukážkový 120/80 takže to mi asi tá káva porobila šarapatu. malej sa akosi dnes CTG nepáčilo kopala a vrtela sa poriadne. aj ma nastrašila. bolo nahlas počuť srdiečko ako bije a odrazu akoby sa vypol stroj nebolo počuť nič a ani sa nevrtela. potom som si troška poťapkala po brušku že čo je čo sa deje tak sa začala hemžiť. také šoky mi robí
z 😠

nemocnici som utekala do škôlky dnes mali rodičia deň otvorených dverý tak tam som si vysedela na maličkej lavičke. nohy ma boleli jak fras. deti boli zlatučké. ukázali nám ako sa učia ačo už vedia.

ráno som skoro vstala prehnalo ma a už som nešla spať ale uvarila som mm obed fazuľkový paprikáš. už o 7:30h bol obed hotový.

teraz troška ležím a driemkam kým nepríde mm na obed.

ináč ma všetko pobolieva a ja by som to už chcela mať za sebou 😅

sanyk
25. mar 2010

ahojte koceny, nestiham vas tu citat co ste popisali za ten cas co som bola v nemocke a vlastne nestiham nic chcem vam oznamit ze nase vrabciatko je uz na svete o dva mesiace skor ale je to velky bojovnik narodil sa 5.3. (pov. termin bol 1.5)vola sa Christopher vazil 1480g a meral 41cm. aj ked sa to snazili udrzat maly si nedal povedat ked uz praskla voda nedalo sa nic robit. po dvoch dnoch prisiel na svet cisarskym rezom. chvala bohu krasne napreduje a je zatial uplne v pohodke ja som si vytrpela svoje pretoze som dostala do rany taku pliagu na trojfazove antibiotika a znova ma sili take bolesti nedoprajem nikomu ale uz je to ok a pustili ma domov chodim za malym dva krat denne zatial je v inkubatore. ked si najdem viac casu stiahnem aj nejake foto. zatial takto okrem Vanesky pribudlo este nejake aprilovcatko alebo sa pekne drzite a babatka si uzivaju vase garsonky?

kiwinka
25. mar 2010

sanyk, gratulujem k syncekovi! kraasne sa drzi malicky naaadherne, len tak dalej! a veela stasticka a zdravicka zelam!!! 😀

kika a co to pichanie? mne to polavilo,, asi stvrty den je mi lepsie,, a sem tam pichne,, ale uz nie tak katatsrofalne ako predtym,,,

grekyna23
25. mar 2010

ahoj sanyk, gratulujem k syncekovi a prajem vela sil, aby ste napredovali a pekne priberali a rastli, a aby si Christopher uz cim skor uzival svoju krasne zariadenu izbicku a svoje dve velke, pomocichtive sestricky 😉

jankako
25. mar 2010

kiwi ja začínam zajtra 40tt a tiež sa citim ovela lepšie ako tie tt predtym..hádam to nie je ticho pred búrkou.moja musi ked tak,tak dozajtra vydržať,musi počkať ocina.
grekyňa dik za vysvetlenie..len nechápem prečo ho chceli fleury teraz odstrániť..chudiatko tá tvoja známa ☹
sanyk gratulujem ku chlapčekovi a prajem mu vela síl a hlavne vela vela zdravička..si si pekne vytrpela ešte aj poporode..nie je sranda bojovať s pliagami v rane..tak sa držte obaja.. 😉
kika super že ctg dopadlo dobre...

cheerlady
25. mar 2010

sanyk gratulujem k drbocekovi a prajem hlavne vela zdravicka 😉

kiwinka
25. mar 2010

jankako,, jasne, ze este vydrzi tvoje babuliatko,, predsa sa nenarodi ked tatinko nie je doma 🙂 ona vie kedy ma dojst na sve neboj nic 🙂
nasi su dnes v Brne cez den, mm je v praci,,, na mna ked to dojde, tak jedine ze 112ku, alebo sa odvezem sama,, 🙂 tašku mam zbalenu v aute.
taku mam dobru naladu,, dnes sa aj teism na porod,,,, len mne sa tie nalady tak striedaju! 🙂

jankako
25. mar 2010

no hádam bude rozumná.. 🙂
tvoj by dofrkol dom z práce keby to nateba príde,nie?aj moj,ale či by stihol,kedže je v At.. 😖 a to má tak na 2,5-3hodky..
no ja som rozmýšlala kedže mám zajtra poradnu,no a jasne že sa veziem sama,či by som si tiež nemala preistotu hodiť kapsu do auta... 😕
no kiwi,take náladičky mám aj ja..ale ked je krásne vonku ako bolo napr.včera tak ani neviem že som tehotna..behám povonku,prechádzam sa,kukam kvietky v záhradke..hned má človek lepšiu náladu..slnko robi zázraky a zle počasie depresie,fujj.

kiwinka
25. mar 2010

ano jankako,, suhlasim,, robi to svoje, kvietky, jarna vona, slnko.... aj mne to pomaha,, ale dnes je nejaki zatiahnute 😕
ani neviem ci je dobre mat tasku v aute ci doma.... keby si volala 112ku tak je zdrzovanim ist po tasku do auta,, alebo zas naopak ked ides autom, tak zdrzujes ak musis ist domov pre tasku ked si dakde mimo... ja neviem 😀 my ju mame v aute, ale uz teraz neviem kde mam co zbalene! xixii

majca424
25. mar 2010

Ahojteee 😉
Ako vidím, tu stále vládne nálada, že všetci chcú ísť už rodiť 😀
ale ani sa nečudujem, veď už ste to skoro všetky v 39-40tt a to už by som chcela aj ja rodiť, ale ešte musím zo 2-3 tt vydržať, ale po veľkej noci by som tiež už išla 😀

sanyk, gratulujem a veľa zdravíčka prajem 😵
Inak, detičiek je tu už dosť veru, tuším takých 6-7 s Tvojim malým možno už aj 8 🙂 Normálne nestíham sledovať 😀

cheerlady
25. mar 2010

u nas je tiez dnes nejak pod mrakom,aj ked na chvilku vykukne slnko,hned sa schova 😖 ale uz som sa nevedela dockat jari,ta jesen a zima boli dobre akurat tak na depku 🙄

dejnas
25. mar 2010

ahojte babule,

sanyk gratulky k christopherkovi, držte sa a pekne napredujte 😉 veľa zdravíčka 😵

ja sa necítim najlepšie, drobec mi už vyše týždňa tlačí ne neajké nervové zakončenie a bolesť mi neskutočne vystreľuje do chrbta a do pravej nohy... zdolať pešo naše 4 poschodia je úplné utrpenie ☹
navyše dnes v noci už som myslela, že asi pôjdeme na pohotovosť... malá mrnkala a keď som sa k nej zdvihla, že jej dám dudlík, tak sa mi zatočila hlava, že som takmer so sebou švihla o zem 😒 neprešlo to, ani keď som si ľahla späť do postele... teraz je trošku lepšie... drahý musel ísť dnes súrne do práce, tak sme dohodnutí, že keby dačo, tak mu zavolám a dojde ... pobolieva ma aj hlava, asi mám niečo s tlakom, tak rozmýšľam, či predsa len na večer neskočíme na tú pohotovosť ...

cheerlady
25. mar 2010

dejna no aj mne sa tocieva hlava,ale ja to pripisujem nizkemu tlaku a tomu,ze beriem zelezo 😖 snad to po tehu prejde,lebo to je otrava ☹ ale ak by sa ti to nezlepsilo,tak zbehni predsa len k lekarovi.

dejnas
25. mar 2010

cheer - kokso, vidíš - aj som myslela, či to nemôže súvisieť s tým železom 😕 beriem ho asi 3-tí deň 😝 idem si ešte raz kuki leták... mám ferretab - nejaký nový prípravok, aj my ho špeci museli objednávať, lebo v celom meste ho nemali...

cheerlady
25. mar 2010

dejna no vela bab pisalo,ze im to zelezo nesadlo a bolo im z neho zle,tak im dr.musel zmenit preparat. tak to skus spomenut dr. a mozno ti ho zmeni. mne z neho zle nebyva,len ciitm,ze ked si ho zabudnem dat,tak som taka malatna a slaba ☹

dejnas
25. mar 2010

hej, len minule som tiež brala železo (iný prípravok) a bolo to v pohodke... a bolo mi čudné, že by to až tak rýchlo malo taký negatívny účinok...... ja si skúsim dať pauzu, nebudem ho pár dní brať, v pondelok mám poradňu a aj tak mi už budúci týždeň budú robiť sekciu... takže to doriešim asi až v nemocke, lebo ho mám brať vraj aj po pôrode...

cinocka
25. mar 2010

ahojte, tak ja mam tiez teraz akosi viacej energie...vcera som sa nezastavila cely den..najprv malovala izbu, potom kreslila na stenu motyle (som si zafrkala farebnu stenu bielou farbou, tak som to takto vyriesila), pak este zametala cestu pred domom a nakoniec prechadzka 😀 😀 len chrbat potom vypovedal sluzbu... 😠

gratulujem ku novym prirastkom 😉 aj ja uz chceeem 😅

zajtra mam tiez poradnu, tak dufam ze bude vsetko v poriadku 😕

cinocka
25. mar 2010

babule, mate niektora tieto jednovelkostne vrchne nohavicky?? http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/gro... ,stale rozmyslam ci kupit 😒

marika1902
25. mar 2010

Ahojte babeny tak som vas docitala, konecne 😀 😀

Sanyk gratulujem k Christopherovi, nech rastie ako z vody aby bol co najskor s vami doma 😀 😀

dejana ja mam tiez problem so sedacim nervom, dr. mi povedal ze mam ist normalne k neurologovi na obstreky aj ked som nesla lebo nechcem bojim sa o maleho

inak ja som dnes zas varila svokru mam u dcery v ba tak gazdujem ja. Varila som sampionovu polievku na kyslo a leco. Svokor chvalil ze si pochutil tak super 😀 😀 😀 😀

ani ja este nie som zbalena 😀 😀 cez vikend sa asi pobalim

roxi
25. mar 2010

ahojte baby,
posledné dni mi poriadne blbne pc, takže som nemohla mrknúť, ale dnes sa mi ho troška podarilo rozbehnúť,
pozerám, že pribudli nové detičky, takže všetkým čerstvým maminkám srdečne blahoželám 😵 a želám veľa mliečka a detičkám všetko naj naj naj do života 😵

ja som bola včera v poradni, tak vraj všetko ok, že do týždňa by to už malo byť, ale to mi povedali aj pred týždňom, sono mi nerobil, tak aký veľký je malý neviem, ale pred 10 dni mal cca 3800 g - vraj, takže fakt netuším, čo ešte chce v brušku, veď ho potom ani nevytlačím, no a cítim sa príšerne a fakt to už chcem mať za sebou, lebo neschopná akejkoľvek aktivity, bolesti krížov príšerné, ale doki vravel, že som sa už začala otvárať tak hádam sa to už rozbehne, mohlo by sa aj hneď 😅

jankako
25. mar 2010

roxi,takže ty by si mala isť prvá,potom kiwi a potom ja...čiže streda,štvrtok,piatok..uvidime ako sa to vyvrbi..
dneska som sa cvakla...aha..

marika1902
25. mar 2010

jankako pekne brusko 😀 😀

roxi drzim palce aby to uz prislo

jankako
25. mar 2010

inak to je super že sa daju takto pridať fotky..nemusim ani album robiť.marika dikes..určite máš aj ty krásne brušenko,ako každá z nás.. 🙂

marika1902
25. mar 2010

jankako dnes rano ked som sa zobudila krasne nebolo hehe kubko bol pricapeny na jednom boku tak som ho lala dost krive hehe divno to vyzeralo 😀

cicimon
25. mar 2010

musim sa pochvalit - pizza sa podarila uplne skvele, 3 plechy, aj kamoske chutilo - na prve robenie kysnuteho cesta dobry vysledok 🙂
este musim spratat ten bordel v kuchyni 🙂)

jankako
25. mar 2010

tak to sa neráta... 😀 moja tiež ked hodi ten jej výpad nohami,jedna tam druha tam,tak je to pekne komicke a premňa bolestive...maska jedna 🙂

marika1902
25. mar 2010

cici to ked sa ti podarili tri plechy tak to by sme mohli dojst nie? 😀 😀 na malu ochutnavku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre