Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
5. okt 2010

@maya30 no ten teplomer, čo sme dnes kúpili stál 35 eur. Sme sa ho ale nahľadali, všade mali len taký za 55 eur alebo drahšie, až v štvrtom elektre sme našli tento. Odskúšala som ho na sebe. Na papieriku píše, že odchýlka môže byť 0,2 stupňa. Ja som merala na čele 36,7...ucho 36,6...a normálnym teplomerom 36,7 som mala, dúfam, že je to presné aj na deťoch. Je síce ušný, ale vlastne sa nevkladá do ucha, ale sa prikladá na tepnu za uchom, čo je super, lebo nie všetky deti znesú niečo v ušku.
Ja dúfam, že sa to s tým mliečkom napraví. Chceme už prejsť na dvojku mliečko, tak snád zachutí.

Máme aj taký cumlíkový, ale malá ho nechce....tak ak by ste niektorá mali záujem rada predám za rozumnú cenu. Pôvodne stál 8,70 eur a bol použitý asi trikrát.

karmelka77
6. okt 2010

@maya30 myslim ze sa naucia casom vsetko jest a ked nie, tak aj oni maju narok nieco nelubit🙂)) tak ako my.🙂)) s tym mlieckom myslim ze piju dost ved 180 ml. moj Filipko vypije raz za den, inak pije menej...my sme dnes presli na dvojku mliecko tak som zvedava co to s nim spravi🙂)

karmelka77
6. okt 2010

@annika11 netreba na to mysliet tak zeby sa nieco mohlo medzi Vami stat...neboj zvladnete to, len si musite verit...ale pekny rozdiel v plate to je fakt, sa ani nedivim ze ludia chodia pracovat von...inak ani tu v BA to nie je o moc lepsie...moj otec tiez robi s drevom, vyraba nabytok atd...ma na to zivnost, ale nic moc...su mesiace kedy nic nezarobi...nebyt mamy ktora zarobi aspon nieco...no neviem...u nas je to zatial v pohode, ale teraz ked uz idem na RD to bude asi trochu boliet...uz vymyslam kde a nacom usetrit...

venita
6. okt 2010

ahojte.
chcem sa vas skusenejsich opytat 🙂. Buduci tyzden zaciname s prikrmami... uz teraz sa toho bojim 😅 . Ale chcela by som sa opytat - kedy ste zacali cajickovat? davali ste ho vzdy po jedle? nie hned po prvom, ale napr. ked uz vam babo papalo viac? alebo niekedy medzi krmeniami? a davate caj alebo len vodu?

annika11
6. okt 2010

@venita ahoj, tak držíme palce, aby pekne papala 😉
Moja pila takmer od narodenia aj čaj ,aj mlieko. Ked som začala prikrmovať, dávala som aj mliečko a potom, ked už zjedla 200g som začala robiť tak, že som jej dávala už len čajík. Ked kojíš, treba zozačiatku po papaní aj nakojiť, pretože nespapá ešte toľko, aby bola sýta.

venita
6. okt 2010

@annika11 🙂 dakujem. dufam, ze sa rychlo naucime papat. viem, ze zozaciatku po papani len mlieko...
no som zvedava ako nam to pojde 🙂

karmelka77
6. okt 2010

Tak my sme boli dnes druhykrat plavat, ale sranda, hovori sa ze babatka potom spia jak zarezane a ten nas nechcel vobec spat, dokonca si posunul kupanie z 19.00 na 19.30 aj to nasilu...taku dobru naladu nemal uz dlho ako dnes...nechapem, chlipol si trochu vody, ale kto vie co v nej bolo🙂)) inak stvrty zub sa nam konecne prerzal tak uvidime dokedy bude pokoj...inak dnes som sa pytala zubara kedy mame ist prvy krat na prehliadku a povedal mi ze az tak v dvoch troch rokoch, ze pediatry sice hovoria ze hned ako prvy vylezie, ale ze nie, lebo nevedia tym krpcom ani usta otvorit, ze to treba sledovat, cistit a az neskor prist...len aby ste vedeli, a to je zubar ktory je dost casto aj v telke🙂)

miska246
7. okt 2010

Ahojte maminy, pomaly zaciname s prvym prikrmom, s mrkvickoou... Ako dlho jej mam davat mrkvicku? Kedy mozem prejst na jablko? A este, kolko jej mam dat tej mrkvicky? Kolko moze spapat? Aby som jej nezatazila brusko... A prikrm sa ma davat pred alebo po kojeni? A ked vobec nedavam cajik, mam zacat? DAkujem za rady...

miska246
7. okt 2010

@cicimon Ahoj, uz sa prikrmujete? Ako vam to ide? Ja uz davam malej treti den mrkvicku, celkom jej chuti... 🙂

karmelka77
7. okt 2010

@miska246 davaj mrkvu tak dva tri dni po sebe, na zaciatok staci lyzicka dve aj to je uspech, mozes aj viac ale neprezen to moc...potom davas mlieko, nie predtym, lebo sa naje mlieka a nebude chciet mrkvu...postupne po troch dnoch pridavaj vzdy iny druh zeleniny, s tym jablckom trochu pockaj, to si nechaj ked vypustite na obed mlieko na olovorant...

miska246
7. okt 2010

@almita Ahoj, uz si si kupila ten cajik na podporu dojcenia? Pomaha? My sme zacali uz pomaly podavat mrkvicku... 😅 😅 😅

cicimon
7. okt 2010

@miska246 no mrkvicka jej az tak nesla, po 3 dnoch sme dnes presli na mrkva + zemiak, trosku zjedla , ale celkovo sa tvari, ze jej to jedlo nechuti 🙂)
zje zatial max tak 3-4 lyzicky a tie pohlady...

a mnozstvo zatial neriesim, kedze je menej ako by asi trebalo

cheerlady
7. okt 2010

ahojte baby,neviem ci viete,ale uz je novy Vigantol! 🙂 volala mi kamoska,ze jej to dnes povedala doktorka a hned jej dala aj recept na novy 😉

miska246
7. okt 2010

@cheerlady a je uz po celom SR? 🙂

karmelka77
7. okt 2010

@cheerlady tak super poobede pojdem kupit, mne nechali stary recept a ze nech pridem s nim ked budu mat, tak som zvedava🙂))

cheerlady
7. okt 2010

@miska246 ano 😉

karmelka77
7. okt 2010

Baby co uz dlhsie dokrmujete - v ktorych casoch a co davate??? Lebo som zistila ze ked dam malemu o pol 6 tej ovocie tak sa potom na noc nevie dojest mlieka a nesadne mu a potom grca...ale az tak skoro po hodinke co ho ulozim...nechcela som mu davat kasu, ale neviem ci by to nebolo lepsie o tej pol 6 tej davat kasu aby mal pocit ze je najedeny...ale kedy potom dat ovocie? Na obed papa plne zeleninku sem tam s maskom a ovocie mi tiez jedol uz bez mlieka o tej pol 6 tej...

kaktusik007
8. okt 2010

@karmelka77 ja davam velmi individualne, ale samotne ovocie tak do tej stvrtej max...

ale my sme specificky pripad, on ked je totiz fakt ze moc hladny, nezje nic ine, iba mliecko 😀

karmelka77
8. okt 2010

@kaktusik007 no asi na tom casovani nieco bude, aj dospely ked zje navecer ovocie tak mu je tazko...asi prestanem davat v tom case ovocie len neviem ci to pomozem urobit tak ze rano o 6tej dostane mlieko o 9.00 ovocie a potom obed zeleninku, nie je to vela dve taketo jedla po sebe??? Lebo ked mi na obed zje zeleninku tak dalsie jedlo je mlieko a vtedy je dost hladny...

annika11
8. okt 2010

@karmelka77 ja dávam tak ako píšeš:
6.30 mlieko
9.00 ovocie
12.00 zeleninka+mäsko
16.00 kašička
19.30 mlieko

ale akosi nám večer štrajkuje s mliekom, vypije len 150, neviem, či to nie je preto, lebo je sýta, takže kým prespí celú noc, nejako extra to neriešim, ved aj dospelý má jesť na večeru len niečo malé... Minule som jej chcela urobiť mliečny deň 😉 , že sa to trocha napraví 😉 😉 😉 no asi vôbec mi nechcela už cez deň mlieko, musela som dať tak ako vždy. Ešte možno skúsim prestriedať, na desiatu kašičku, na olovrant nejaké ovocie, možno viac vyhladne do večera

annika11
8. okt 2010

ešte jedna vec ma napadla...ved sa hovorí....raňajky ako cisár, obeduj ako kráľ, večeraj ako žobrák... 😉

karmelka77
8. okt 2010

@annika11 o.k. dik moc, idem mu skusit urobit kasu prvy krat a uvidime, ale do 16.00 sa mi to asi nepodari natiahnut🙂) Dnes mame pol roka, tak to bude mat k "narodkam"🙂)) ja som mu kasu nechcela davat koli tomu ze je dost velky aby nebol este viac ale snad dnesne kase su uz inak robene ako volakedy...

annika11
8. okt 2010

@karmelka77 no ved ked mu velmi nechceš dávať kašičku, daj mu aj o 16.00 len nejaké ovocie...

karmelka77
8. okt 2010

@annika11 skusala som davat kasu, mal jest pred tretou a chcela som mu to natiahnut trosku, tak o 15,15 spustil krik, z kase zjedol asi tri lyzicky skoro sa zadusil, potom zjedol dalsie tri a ked uz straaasne vrieskal a plakal som to vzdala a urobila som mu mlieko, tak teraz cakam ci vydrzi do kupania, lebo on sa kupe o 19.00...skusim zajtra kasu ked nebude taky hladny ako dnes...

maya30
8. okt 2010

@karmelka77 aj moj sa zlosti ked je velmi hladny a davam mu kasu...pripomina mu to mlieko a hneva sa ze to donho netecie tak rychlo ako je zvyknuty, az ked sa trochu zasyti tak sa ukludni. A z tychto kasiciek ti nijak extra nepriberie, to sa nemusis bat, pribera sa z tej klasickej krupice mucnej...
Tie nase zubky nie a nie vyjst, maly si jazykom sucha dolne dasienka tak silno ze mu obelievaju, aj je nekludny, no, uz aby boli von... A dnes zvladol az 100ml caju, jupiii
Vozite deticky v kociku este stale nalezato ? Ja som malemu tento tyzden zdvihla opierku vo vanicke, ale aj ta najnizsia poloha je taka ze v podstate sedi, ale drobec sa uz pekne drzi a nepada do stran, tak snad uz mozme...

annika11
8. okt 2010

@karmelka77 a keby si urobila takú redšiu a dala do fľaštičky? skôr spapá a nebude sa zlostiť, no a potom, ked si zvykne budeš dávať lyžičkou...

annika11
8. okt 2010

@maya30 ja som už malú dala sedieť, pripútam ju a ona pekne sedí, nepadá na stranu. A ked sa mi zdá, že chce spinkať alebo, že má dosť, tak jej to sklopím a leží. Takže my sa vozíme už v športiaku... 😉

karmelka77
9. okt 2010

@maya30 my sa vozime v sportovom uz asi mesiac🙂) ked ideme von tak ho ma zdvyhnuty do takeho polosedu pozera okolo seba a strasne sa mu to paci, a ked chce spat tak sa vypyta, zacne trochu mrncat, tak vtedy dam kocar do lahu otocim ho na brusko a spinka🙂) ale kludne mozes, aspon ten moj sa celkom pekne uz drzi v sede tak myslim ze mu to neublizi...

karmelka77
9. okt 2010

@annika11 dnes skusim kasu v normalnom case ked nebude az tak hladky ako vcera a uvidime...🙂)) potom ked to nepojde spraivim redsiu🙂)

lenushka
9. okt 2010

@karmelka77 ahoj, ja tiez velmi neviem, ako to mam malemu zadelit, lebo mi to nevychadza na 5krat denne☹ maly je v noci este kojeny, ked sa zobudi, takze ked sa zobudi okolo stvrt na sest, beriem ho k sebe a papa..Potom spinkame este vacsinou do siedmej. Potom sa ideme prbalit a dalsie jedlo si pyta okolo pol deviatej... To mu robim mliecko, ale ako vidim, mozem mu davat ovocie? Moze byt ovocie prve jedlo po tom, ako sme uz hore? hmmm. O 10tej ho davam spat (celkom sa nam to dari podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat 😉 ) Vstava okolo pol 12tej, ked sa nezobudi, budim ho o 12tej 😅 a o pol jednej- jednej obeduje zeleninku s mäskom 🙂 Tak sa oblecieme a ideme von. Okolo 2hej (asi hodinu po obede) mu robim mliecko a o 15tej ho davam spat. Okolo piatej, pol siestej mu robim kasicku. Tiez som malemu nechcela davat kasu, lebo je tiez dost velky, ale doktorka mi povedala, ze sa nemusim bat, ze nejak vyrazne "z kase" nepriberie. A tiez som mu ju prvykrat dala do misticky a po lyzickach, ale to mi nezjedol ani jednu ☹vyplul to 😀 Ale ked som mu to dala do flase s väcsim cumlikom, spraskal celu flasku 😉 Vyskusaj🙂 O 19tej sa kupeme, obcas aj trosku skor (podla nalady) a medzi siedmou a pol osmou papa mliecko..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre