Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
30. sep 2009

inak ja som pri prvom synovi nebrala vôbec nič a je szdravý a teraz som brala calibrum babyplan a uvažujem že o druhe balenie si nekúpim.. doktor mi povedal že to je na mojom uvážení či chcem alebo nechcem brať vitamíny....

nika12
30. sep 2009

lubi ja zijem v uk a tu kyselinu listovu v tabletkach dostat v kazdom supermarkete skoro ....neviem, aku kyselinu listovu mas na mysli, ktora sa moze brat az po 13 tyzdni?? ved vsade sa pise, ze kyselina listova je dolezita hlavne v prvych troch mesiacoch pre spravny vyvoj dietatka ....

martina05
30. sep 2009

Kiwi jasné, že sú dôležité ale dnes je strava pestrá, ovocie a zeleninu máš po celý rok ... POdľa mňa sú vitamíny a rôzne výživové doplnky strááášne preceňované.. Napríklad aj tu na koníku som našla babu, ktorá písala, že kyselina listová jej pomohla otehotnieť... No po mojich ročných skúsenostiach, čakaní, vyšetreniach si myslím, že je to pekná blbosť ... Ale vieš, je to biznis... Zober si, že v minulosti neboli žiadne preparáty a tehule rodili a všetko bolo ok...
Vitamíny sú naozaj dôležité ale farmaceutický priemysel je jeden veľký biznis a prachy sú prachy ..... Veď už napr. na tehotenskej knižke máš reklamu na vitamíny ..... To je môj názor ... ale kľudne akceptujem aj názory iných ... 🙂 🙂

nika12
30. sep 2009

ja si myslim, ze ked zena konzumuje dostatok zeleniny a ovocia, a ma vyvazenu stravu, tak ziadne vitaminy nie su potrebne ...ale zas musim povedat, ze aj ked som nemala v plane, vitaminy pre tehotne uzivam odkedy mi -ako som otehotnela strasne zacali vypadavat vlasy, takze nejaky vitamin mi asi chybal, lebo sa to zlepsuje pomalicky ...

martina05
30. sep 2009

Pipussa, No pri ťažobe, pocite plnosti žalúdka, jednoducho pohne trávenie a dodá potrebné kyseliny do žalúdka podobne ako tá iskra ... Na vracania a kyselinu určite nie ... na kyselinu by malo byť mlieko ale ešte som to netestovala...

kiwinka
30. sep 2009

mas pravdu martinka05! uplne s tebou suhlasim! presne 🙂
ja len ze ako lekar ti povie v ziadnom pripade to neberte! s uplnou hrôzou ze nesmies!
druhy ti povie doporucujem vam uzivajte vitaminy dobre vam urobia aj babetku a treti ti povie je mi to jedno podla vlastneho uvazenia ako chcete. tak ja len nerozumiem ze preco ta jeden vystrasi na smrt ze nesmies brat,,akoby to bol jed 🙂
ale s reklamnym tahom mas pravdu,, studuejm ten obor a je to tak, potvrdzujem 🙂 xiii 😅

maxii
30. sep 2009

na kyselinu mi pomahaju pukance a pivo samozrejme nealko 😀 😀

martina05
30. sep 2009

Maxii, tak ty budeš mať malého pivára 😀 😀 😀 😀 😀 . Mne pivo stráášne smrdí, teraz v tehu a aj káva ....O tých pukancoch som počula, len mám problém, že keď ich začnem jesť neviem prestať .... 😀 😀 😀

martina05
30. sep 2009

No kiwi, najlepšia je podľa mňa zlatá stredná cesta, selektovať informácie a vybrať si zo všetkých to, pričom sa citiš najspokojnejšia ty a tvoje bábo.... Kamoška dobrala Calibrum a nemala ďalšia balenie a bola v úplnej panike .... No tak to je podľa mňa "závislosť" ..... Mňa mrzí to, že nejem žiadne ovocie a zeleninu ale naozaj nemôžem... napne ma a končím...a keď chcem telo oklamať, že si dám napríklad rajčinovú polievku - vyvrátim ju. Jediné čo jem je mrkva v mäsovej polievke, sem tam jablko a cibuľa vo váre... NO a to som predtým žila na šalátoch celé leto ....

cheerlady
30. sep 2009

mati ja teraz neznasam zeleninu v akejkolvek forme 😒 ale o to viac mi chutia jablka,hrozno a vseobecne akekolvek ovocie 🙂

martina05
30. sep 2009

Cheer, to je super, tak si to aspoň nejako kompenzuješ... Skúsim aj ja to hrozno a uvidím, čo na to drobec povie 🙂 🙂

dejna3
30. sep 2009

ahojte,
ja teraz beriem len kyselinu listovú... pri malej som užívala calibrum babyplan - začala som cca mesic pred otehu a skončila som s ukončením prvého trimestra 😉

teraz mám v pláne tiež len doužívať súčasné balenie kys. listovej - mám tam cca 10 tabliet a čakám ešte na krvné výsledky, lebo pravdepodobne budem anemická.. ☹ v takom prípade mi vitamíny doporučili brať naďalej

martina05
30. sep 2009

Cheer, pozerala som tvoj album a našla som tam, že by si mala byť teraz 12tt+ niečo /pokiaľ som to správne pochopila/. Tak to sme na tom podobne... Kedy idete na ďalšie vyšetrenia a poradňu ?? Budú ti robiť aj ten AFP test ?? A Nt sme mali úplne rovnaké .... 😉 😉

tarinka333
30. sep 2009

niekde mi zmizol prispevok, hm... vcera som sa k Vam neodstalal a kym som as docitala, tak to trosku trvalo.
Seuska, ja idem na NT tam, kam sa chces objednat 🙂

cheerlady
30. sep 2009

mati ano,teraz som 12+2 🙂 ja mam dalsiu poradnu 14.10.,ale ja mam problem s lekarom-ten moj je strasny blbec a dr. ku ktorej som chcel ist ma plno,takze teraz patram po nejakom dobrom lekarovi - mama k jednemu chodi a ten patri pod ruzinov,kde chcem aj rodit,tak mozno pojdem k nemu,ale neviem,tiez som na neho moc dobre nepocula... 😒 ten moj dr.mi nepovedal absolutne nic kedy sa ake vysetrenia robia,proste ziadne info,keby nebolo MK,tak som fakt stratena-dokonca aj na NT screening som sa objednala sama a ked som chcela od neho pre nich odporucanie na vysetrenie,tak este dobre,ze mi nevynadal,ze ako som sa to odvazila sama sa tam objednat,ze on posiela pacientky do inej nemocnice na to vysetrenie a bla bla.ale keby som sa ja neobjednala,tak ma na to ani neposle,ved uz by mal na to len tyzden a vobec mi o tom vysetreni na poradni nehovoril 😠

tantama
30. sep 2009

cheer ako to že ti to píše 14 ked si 12+2???? a kam si chcela isť k lekárke??

seuska
30. sep 2009

ahojte damy.
Luci no vidis 🙂 super, gratulujem ze ti nepotvrdili tu somarinu.... a tie vysledky dalsie budu tiez v poriadku, drzakm palce...

ja beriem kazdy den kyselinu listovu, a kazdy druhy calibrum mami, aj ked je tam napisane ze denne dve tabletky, ale netreba to prehanat, lebo potom bude dieta velke zbytocne... beriem to len ako doplnok, kedze moc zeleninu a ovocie nejem...

dnes som si kupila uz aj ja tehu gate, take cierne manchestraky, riadne zneuzivaju to tehulkovanie, cena bola 40 € a to som si ich este musela dat dole zuzit lebo to boli take dole trosku rozsirene a ja nelubim take, mne to pripada ze sa take nosili v 90-tich rokoch 😀 tak som si z nich dala spravit uzky strih, tak este tam 6€ za toto, ale mali paradne aj rifle, aj take rifle 3/4 aj suknu riflovu, len to postupne, teraz budem nosit chvilku tieto manchestraky jak hrosiu kozu 😀 a zas potom o 2-3 tyzdne kupim daco nove....

civavava
autor
30. sep 2009

ahojte kocky,

janka neboj, urcite to bude dobre, moc drzim palceky na krv. bolo by dobre zistit ci ten tvoj lekar ma vobec certifikat na robenie NT ultrazvukov...lebo to nie je len tak, ze ti hocikto spravi NT ultrazvuk. musi byt na to vyskoleny v Londyne cez fetal medicine Foundation. Pekne o tom pisu na tehotenstvo akademy.sk. Podla mna preto je tolko nepresnosti, ze to NT robi na SK kdekto kto na to nema ani skuesnosti a pristroj a potom sa len mamicky zbytocne boja a stresuju. 😠

Minule som si citala tunak na Koniku vo fore NT hodnoty, kolko mamiciek bolo nastrasenych nepresnymi udajmi a nakoniec sa im narodili nastastie zdrave babatka, ale ten stres celych 9 mesiacov - a uplne zbytocny - si neviem ani len predstavit ☹(

aj ja mam hroznu zapchu, az ma zadok boli, najradsej by som nesla nai na velku..
baby ma niektora z vas uz toho hemoroidy? Ja hej a je to hruuza ako to boli ☹

civavava
autor
30. sep 2009

luci, super, gratulujem k dobrym vysledkom!

cheerlady
30. sep 2009

tantama-lebo podla ms by som mala byt 13+4 a to je uz 14tt 😉 takze miminko je vlastne o tyzden mensie ale preto,ze som mala ovu o tyzden neskor 😉

lubi44
30. sep 2009

nika12,ja som pozerala cez vykend vitaminy pre tehulky,ale na kazdom baleni som nasla ze sa maju brat az od 13teho tt,takze neviem a ake beries ty?
prave preto som ich pozerala,lebo viem,ze by sa mali brat v 3mestri

tantama
30. sep 2009

cheer aha..... chi 😀

fida
30. sep 2009

Janka, mne NT robil moj lekar, ktory nema na to skolenie predpokladam. On mi ho vlastne ani nerobil, len ked som sa potom opytala, ze ci mi ho urobi, tak vravel ze on to uz odmeral, bolo to 3 mm, ale ziadne hrozostrasne zavery z toho robit nemam, ze to nie je presne a aj tak sa budu musiet robit este testy v 16tt. az potom sa vyrata pravdepodobnost poskodenia plodu. a vraj aj preto tehulkam nehovori vysledky NT, aby uz od 12tt neboli v strese.
Takze ziadna panika, si mlada tak predpokladajme ze vsetko bude ako ma 😉

lucinka1104
30. sep 2009

díkes mne to poevdala len na zaklade starých vysledkov teraz musím 2 tt čakať na tie nové

lucinka1104
30. sep 2009

jani podľa man bude babo v poridku totí dr často zbytočne vystresuju

matenka
30. sep 2009

kočky, ja som pri prvom nebrala žiadne vitamíny, prvé 4 mesiace mi bolo stále zle, nič som nejedla a schudla som na 46 kg, nakoniec som si vyrobila ťažkú anémiu, malá sa narodila maličká 49cm a 2700g ☹
navyše mala tiež anémiu, liečili jej ju rok železom, teraz to vyzerá ok, takže ja teraz vitamíny beriem, nielen kvôli drobčekovi, ale aj kvôli sebe 😵 lebo ešte minulý týždeň som vracávala, ale vyzerá to tak, že už bude len lepšie 😵

cheerlady
30. sep 2009

inak baby,dnes vlada schvalila ten rodicovsky prispevok 256eur! 😀

dejna3
30. sep 2009

cheer, to je super, len to ešte musí ísť do parlamentu... dúfam, že to aj tam prejde 😉

inak, cheerlady, ja mám tiež termín 10.4. a svieti mi 13-ty týždeň 😕 sranda, ako to koník počíta 😀

dejna3
30. sep 2009

ozaj, babuľky, chcem sa ešte spýtať, či si niektorá aj platíte DNP? 😕

matenka
30. sep 2009

ja si platím, myslíš nemocenské?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre