Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
13. jan 2010

cici no asi podla tych tabuliek sa to neda..vsak moja mala mala v 23tt taku vahu ako v tej tabulke pre 27tt.. 😅

vejula
13. jan 2010

monineviem či si tam, ale ako si vravela že hnedá vždy prebije.... Tak napr mojí starí rodičia maju obaja hnedé oči a narodili sa im tri modrooké deti.... A to nieje možné že by starká zahýbala 😀 😀 😀 je silno veriaca 😉

A u nás je to tak že ja mám modré aj obaja rodičia modré a mm hnedé a jeho rodičia jeden hnedé a jeden modré... Ako to vidíš????

No dobre idem vás dočítať, to som tu len tak šlahla, ked som videla že sa tu baví o tých očiach 😉

cicimon
13. jan 2010

blondy - ani mne to nesedi....tak neviem teda 🙂)

kika29
13. jan 2010

blondy a cheerlady no ja si pofotím to moje bruško a ked ste také šarlatánky tak mi poviete čo sa skrýva v mojom brušku? 😀 Podľa vás mám bruško na chalana či babu? Len tak so srandy. 😀

vejula
13. jan 2010

čavte kočky... Mne pre istotu už doki ani nehovorí kolko malý váži. Ani kolko meria, vraj to už nieje také smerodajné, lebo už sa prejavujú gény, tak sa ho na to ani nepýtam, ja mu verím a ked povedal že nieje tak nieje 😝

cheer, tebe to pohlavie stále riadne vrta hlavou čo???? No však teraz v 30 tt už budete mudrajší aj ty aj doki...

Inak ja ako maličká som bola na maškarnom tiež princezná, to sa mi páčilo... Ale v nejakej tretej triede som bola ovečka, mala som na sebe ovčiu kožu a zvonček na krku a decká sa mi smiali že som rohožka... Blbí....
No ale ked som bola ešte celkom maličká a pýtali sa ma že čím chcem byť ked budem velká tak som vždy povedala že mamička, a oni že ale ako zam,estnanie a ja no že však mamička.... Ja som si myslela že však ked je niekto mamička tak je mamička, čo iné ešte má byť 😀 😀 😀 Tak zo mna nedostali žiadnu poriadnu odpoved...

kika29
13. jan 2010

vejula no tá ovečka musela byť zlatá 😀 a že sa ti smiali aj mňa to rozosmialo že rohožka 😀 😀

michalag
13. jan 2010

Ahojte 🙂
kami a aku knizku hladas?

katka, krasne fotocky 🙂 😵 a koho si mala na sone?

stanusa
13. jan 2010

tak som sa dotrieskala z nasho tesca, som sa aj spotila 😝
tabulky som nepozerala, lebo kym mi otvori stranku tak prejde vecnost, ale my sme v 26 tt+2 mali 900 - 1000 g. doki to nijako nekomentoval a dlzku ani nevieme.
hlavne, ze sme tabulkovi podla rozmerov kosti atd 😀

grekyna23
13. jan 2010

zuzka, v nemocnici budes pekne pod dozorom, dobre na vas dohliadnu, vysetria. dufam, ze sa vam obom tep umudri a vsetko bude v poriadku. kvoli vecickam sa netrap, urcite vsetko s prehladom stihnes 😉

zuzkabar, nadherne fotecky, velmi vam to s mm pristane, prajem stastny spolocny zivot a nech vam babatko prinesie vela radosti do spolocneho zivota 🙂

babenkam gratulujem k odhaleniu pohlavia, hoci fakt na 100pro je to az po porode, vzdy v brusku je tam nejake co ked nahodou 😵

s tou dedicnostou je to tak, ze za kazdy dedicny znak su zodpovedne 2 chromozomy. Ked aj maju obaja rodicia hnede oci (kazdy z tychto rodicov ma jeden chromozom pre hnede oci a jeden chromozom pre modre oci, ale kedze chromozom pre hnede oci je domonantny tak oni su hnedooki) ale pri ich detoch sa mozu spojit prave tie dva chromozomy pre modre oci a uz je z toho modrooke baby 😉

stanusa
13. jan 2010

typicky priklad takeho krizenia je moja mama a jej brat - ich rodicia matka hnedooka,tmava /akoze romsky typ/ a otec modrooky, svetly no a deti vysli pol na pol -moja mama je svetla a jej brat tmavy po jeho mamke - su uplne odlisni

nas maly by mal mat modre oki, lebo obaja mame...ale co ked bude mat hnede 😕

grekyna23
13. jan 2010

inac vecer, ked som vas opustila bolo vo mne este riadne rusno 😖 , manzel ma az chcel odviest na pohotovost, ale vravim, ze keby kazda vracajuca a hnackujuca tehotna mala byt v nemocnici, tak asi aj oknami by vypadavali 😅
ale tocil sa okolo mna poriadne, lieky, deku, cajiky mi nosil...to mame za to, ze zatial moje tehu bolo v pohode, ale to z tej hnusnej sladkej vody a nato dieta kvoli hnackam, tak sme sa jej museli zbavit inak 🤐

vejula
13. jan 2010

kika, teraz to už aj mne príde smiešne, myslím ta rohožka 😀 Ale vtedy som to všetko brala smrtelne vážne, a ta ovečka bola fakt zlatá 😝 Len vieš aké su decká, ked môžu tak zarýpnu...

ehm greky, tak dobre si to vysvetlila, takže to máme teraz tak 50 : 50... Ja mám určite oba chromozomi modré takže odomna pôjde určite modrá a záleží len od mm ktorý chromozóm poslal on ak hnedý bude hnedooké a ak modrý bude modrooké... Dobre som to pochopila???

vejula
13. jan 2010

stanuša tak ak bude maž hnedé oči tak potom by som len dufala že sa tvoj mm moc do genetiky nevyzná 😀 😀 😀

cheerlady
13. jan 2010

vaji,ze rohozka 😀 😀 😀 no to vies,ze mi to vrta hlavou,uz som kupila part kuskov oblecenia ale zase som si povedala stop kvoli farbam 😕 uz nech je 26.1.,to je nenormalne ako ma ten drobec natahuje! 😀

petulka777
13. jan 2010

Ahojte baby,dakujem pekne za vcerajsie gratulacie k malemu 🙂 sa ho neviem dockat,nech uz je april 🙂
Zuzkabar,gratulujem,krasna nevesta si bola,vela stastia a lasky do zivota prajem.
S tymi ockami,ja mam hnedo-zelene a mm modre,tak sme tiez zvedavi,ake bude mat Samko 🙂

janicka11
13. jan 2010

Awojte babuľky...aj vy sa tak bojíte pôrodu a všetkého okolo toho či to dobre dopadne???čim sa to blýži,tým sa viac obávam aby všetko dobre dopadlo...

stanusa
13. jan 2010

vejula 😀 tak ja mu toto vysvetlovat pre istotu nebudem

grekyna23
13. jan 2010

veji, pochopila si to na 1 😉

petulka777
13. jan 2010

Ahoj Janicka,najlepsie je na to nemysliet,vobec o tom nerozmyslaj,treba verit,ze vsetko dobre dopadne 😉

janicka11
13. jan 2010

sa tak teším ked sa malá narodí už aby to bolo zanami že?

janicka11
13. jan 2010

ahoj Petulka,to áno to my všetci hovoria,ale keby to aj fungovalo..Inak vieš čo?som zistila že máme ten istý termin,len ja som si blbo asi vypisala svoj profil,a ukazuje mi to o jeden týžden dopredu,ale som len v 27 ako si ty...A neviem ako si to mám zmeniť... 🙂 🙂

petulka777
13. jan 2010

Presne tak,trosku sa potrapime,poriadne potlacime a bude to na svete 😉

lucinka1104
13. jan 2010

ja čakam malú tiež 14.4

janicka11
13. jan 2010

no keby to tak naozaj bolo,bolo by to super..--)

janicka11
13. jan 2010

Petulka,no už mi to ukazuje správný termín,len nechápem prečo ty si v 27tt a ja už v 28tt ked máme istý termin...som z tohoto jelen.. 😉 🙂

petulka777
13. jan 2010

Jani,to asi preto,ze ja som mala cyklus kazdy 27 den,inak neviem.
Lucinka,super,teraz ste 2 baby na 1 chlopa 🙂

vejula
13. jan 2010

stanusa 😀 😀 😀
cheer 26 je tu cobydup 😉
kočky ja sa na pôrod ešte moc nebojím... Asi len skôr o mimi aby všetko prebehlo ako má a nič sa maličkému nestalo 😔

janicka11
13. jan 2010

petulka,asi áno..to ma nanapadlo..My sme chceli tiež najskor chlapčeka,ale teraz sme radi že je to aj dievčatko.,ved je to jedno,hlavne aby to bolo zdravé,že?

grekyna23
13. jan 2010

stanusa, ked to bude hnedooke, este stale to mozes zvalit na nejaku mutaciu 😉
a porod tiez este moc neriesim, netreba sa bat, ako bolo povedane, tolke to zvladli, zvladneme i my, a ked bude po tom , uz na to ani nepomyslime, budeme sa tesit z nasich drobcov 😉

petulka777
13. jan 2010

Vejula,ja si myslim,ze si treba tehotenstvo uzivat naplno,mysliet pozitivne a ked uz to bude mat prist,tak vtedy sa nebat porodu,ale vytesovat sa na male 🙂
Janiska,u mna to bolo naopak,strasne som chcela dievcatko a mm chlapceka,ale presne tak,hlavne,nech je zdrave.MM vravi,ze je najstastnejsi chlap na svete,lebo caka syna 😉 a ja sa tiez velmi tesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre