Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
25. jan 2010

fruchtbar pekny kocik....a super cena...

civi no nezavidim ti zimu tak snad ze to bude uz opravene...ja len ked si spomeniem ako sa nam pokazil v dome kotol a bolo -15vtedy a cez vikend a samozrejme nerobili ...tak do pondelka same zeny v dome s malym chlapcom ...ach jaj..

a inac som sa objednala ku kadernicke...sa musim pochvalit 😀 ..uz som dlho nebola na farbenie pred sobasom nech trosku vypadam pekne..

fruchtbar
25. jan 2010

dakujem ,aj mna to potesilo,v Lidli mali akciu.....este dokupim tu taku vanicku,a bude vyzerat ako hlboky....

Prajem vam pekny den a dobru naladu!

zuzana1971
25. jan 2010

kiwi, ze vraj aj tie piliere treba nahlasit,len neviem kam 😝 neviem ci do socialky, alebo do tych firiem kde mam piliere, a zachvilu budem bez netu tak to uz fakt budem uplny debil kde co treba, kde sidlia, ma porazi 😝

tantama
25. jan 2010

zuzi prečo budeš zasa bez netu ☹ ????

zuzana1971
25. jan 2010

fruchtbar taky nejaky kocik som chcela aj ja, aj hauck, super cena ked je novy a ta macicka v nom nema chybu 😵
napodiv moj kocur sa nevala vo veciach pre mimi,on sa inak tlaci do vsetkeho, aj vanicku vcera odignoroval, kocik este nemam doma, tak neviem ci by vyskusal 😀

na schranku som si vycapila velky odkaz pre postarku, ze som doma nech mi nosi doporucene zasielky na 2 posch, tak uz idem treti krat omrknut ci to niekto nestrhol

inak to co mi posielala kamilka dodnes nemam ten zlty papier, ze mi daco doslo, keby som nevedela, tak nevyzdvihnem

este mi jedna davnejsie poslala jednu mikinku z netu a z casopisu dieta uz pred takmer 2 tyzdnami daco a nic nedoslo, ani zlty listok nemam, tak som zvedava, kde tie 2 zasielky skoncili 😝 mauz z tej posty fakt porazi

cheerlady
25. jan 2010

ahojte babule,tak ja sa zase hlasim 🙂 cez weekend nebolo casu-som bola v robote a vcera sme sa konecne nastahovali do domceku,tak som net ani nezapinala 😀 juuuuj,tak sa obidvaja tesime!teda vlastne traja 😀 idem vas docitat a vecer ked stihnem,pofotim konecne aj vecicky a mala by som pridat uz aj fotku bruska,lebo uz si teda pripadam fakt velka! 😲 😀

kamilakd
25. jan 2010

ahojte dievcata krasne zimne ranko 😒 fuj ja tak nemam rada zimu v meste...fruch krasny kocik a kocurik uz skusa? a co zamnavkal?

civi no uzas s tym kurenim sa poriadne naobliekaj aby si nenachladla a aby neboli curdo veci....

zuzka myslim ze automaticky mas prednost s malym dietatom na uradoch treba byt neodbytna a kaslat na ludi ...ty tam predsa nemozes vystavat aby si aj neodpadla...ku kojeniu na verejnosti no tak to mi pride dost nechutne,vcera som bola s nasimi v centre kde bolo viac deti a zenska sedela v kaviarni kde bolo kopec ludi a kopec chodilo okolo a veselo kojila a ani si nic neprehodila...prislo mi to dost zvlastne 😅

zuzana1971
25. jan 2010

tami musim vratit tento sluzobny notebook zaciatkom februara ked pojdem na matersku 😝, takze net co som si musela kupit na 2 roky budem mat, a budem ho musiet zbytocne kazdy mesiac platit 2 roky, len notebook nebudem mat 😝

kamilakd
25. jan 2010

tantamka a uz sacitis dobre???davaj na seba pozor este ze si mala muza doma

vejulcek ani sa ti necudujem ze sa ti nechce ist von v takej koske

zuzka a neda sa zohnat daky pouzivany???

veve23
25. jan 2010

zuzi, ak by si nahodou nezohnala niaky notebook, neviem aky mas net, ale ako slabu utechu ak mas t/mobile , orange neviem, sa da ten net supnut aj na mobil. Ja mam t/mobile, tych 10 Giga a mozem to vyuzit ako na notebook tak aj na mobile, len neviem ako to mas ty.

civavava
autor
25. jan 2010

babenky tak kotol je uz opraveny, nestiham z rychlosti miestneho servisu, mm volal, ze dosli pred pol hodkou a uz aj idu prec, vymenili cerpadlo a radiatory su opat horuce 😀 😀

zuzi a ten pouzivany notebook co ti raz tusim seuska nukala , nemozes zobrat??? co si tu bez teba pocneme?
😢

tantama
25. jan 2010

kami hej už je dobre... a zuzi no hádam sa niečo podarí zohnať. inak by to bolo zbytočné platiť a presne ako píše civi by si nám tu chýbala🙂

civavava
autor
25. jan 2010

tantami ako sa mate s Gretkou? 😵

vejula
25. jan 2010

civi, tak super že kotol je OK, sa teraz aj s vojimi šelmičkami riadne ohrejte

Kami, čavi 😉

Zuzi, no ja verím že sa to s tým compom nejako vyrieši.. Bolo by tu smutno bez teba 😢

tantama
25. jan 2010

civi no idem na poradňu 3.2. a hádam už to zasa bude lepšie..... myslím že sa má dobre lebo stále skáče a teraz s obľubou vystrkuje na pravej strane pod rebrom nohu a nedá ju preč kým ju nepotlačím... asi sa jej to páči 😀

kamilakd
25. jan 2010

baby ja vas na chvilku opustim idem poupratovat a hlavne pozehlit hodila som pracku a asi si urobim nejaku polievocku....

civi este ze tak ze uz mas teplucko...

roxi
25. jan 2010

ahojte, tak my sme práve dorazili z hematológie, trčali sme tam od 7,30 do teraz, ale našťastie malá bola dosť trpezlivá, tak sme to zvládli, prepísali mi nejaké lieky, ale vraj sa to od posledného odberu zlepšilo, len budem musieť chodiť na kontroly aj na hematológiu a bábo mi vraj veľmi tlačí na pečeň, ale pečeňové testy vraj nie sú veľmi zlé, čo myslela tým nie veľmi zlé som sa radšej nepýtala, len teraz rozmýšľam ako môže plačenia na pečeň zhoršiť pečeňové testy, no je to divné.

malý sa v poslednej dobe strašne vrtí, tak dúfam, že tento víkend naozaj pracoval na pretočení, lebo keď už som si to raz odrodila normálne, tak nemusím vyskúšať ešte aj cisárky, to si odpustím 😅

a kojenie na verejnosti, ja som sa kvôli tomu nikdy nezvykla pohoršovať, ale keĎže som hanblivá chcela osm sa tomu vyhnúť, lenže po pôrode som musela obehávať toľko vyšetrení a všade som strávila takmer celé doobeda, že inak ako ísť tam s malou sa nedalo a jasné, že keď bola hladná tak čo sa dalo robiť, na wc by som určite nikdy nekojila, veď kto by si dal obed v takom smrade, že 😀 , a odísť, keď čakáte u lekára je riziko, lebo vás predbehnú, takže hanba nehanba, bábo chce jesť, ja ho nechcem naučiť na fľašu, lebo chcem kojiť čo najdlhšie, takže som kojila všade, v čakárňach - niekedy sestričky vyjdú v ústredy a uprednostnia vás, ale to je skôr zriedkavosťou a niekedy vás aspoň pustia na sesterskú alebo do nejakého kútika, kde môžete kojiť v kľude a nikto vás neočumeje, v nákupných centrách už zvyknú byť miestonosti na prebaľovanie alebo na kojenie, ale stane sa, že nejaká mamička sa tam zamkne a už sa tam dlho nik nedostane, takže tiež som sa niekedy zašila niekde do kútika v nejakom detskom obchode a kojila tak, veď bábo prsník zakryje svojou hlavičkou, takže nie je nič vidno a zas niekto nie je až tak netaktný, aby doslova na vás čumel a ak máte tolerantné bábo, tak sa dá cez plece prehodiť plienočka, alebo nejaká šatka, ale malá mi ju stále sťahovala, lebo ju to rušila a nechcela takto piť, verte, že keď začnete kojiť, tak prsia budete vnímať, jedine ako mliekárne 😀 , nič erotické na nich ešte hodnú chvíľu nebude 😉
názory na to kojenie na verejnosti sú rôzne, ale veď aj my sa najeme keď sme hladné a nerobí nám problém jesť pred ľuďmi a bábo má tiež svoje potreby, je síce lepšie ak je to aspoň v provizórnom súkromí, ale u nás ešte také možnosti ako na západe nie sú, takže bohužiaľ moc možností nám nezostáva

cicimon
25. jan 2010

caute

ako ste pisali s tym kurenim, tak u nas v robote kuria az tak, ze som pootvarala okna....som zvedava, kedy ma niekto z kolegov pride zahrdusit 😲

prave som volala na gyn. a ze krv ok, cize cukrovka nie je,tak mozem pokracovat v mojom doterajsom stravovacom rezime 😀

a vraj malo zeleza, ale to ma v porovnani s cukrovkou trapi najmenej, tak mi len na poradni v pondelok da recept 🙂

tantama
25. jan 2010

no čo sa týka kojenia na verejnosti tak tiež nie som puritán 😀 dnes je to viac menej normálne a hlavne asi najlacnejšie.. roxi má pravdu že síce sú kútiky na kojenie ale niekedy je problém najsť ho prázdny ale nejak som s tým aj pri malom problém nemala keď sme boli vonku tak aj v parku ved to fakt skoro nevidno.... a potom keď fľašu nechce tak čo mu dáme hotdog???? a úprimne ked si mám vybrať medzi kojením na verejnosť samozrejme slušne a revajúcim miminkom ked sa všetci pozerajú čo som za neschopnú matku keď to dieťa tak plače a ne druhej strane by mi bolo luto že je hladné tak som jednoznačne za kojenie

kiwinka
25. jan 2010

zuzka, ten 2 pilier zevraj v socialke sa vybavuje, ze ist do socialky a pytat tlacivo- ziadost o prispevok do 2 piiliera aby za teba platili..alebo si tu ziadost napises sama,,ale do socialky treba odniest.

takze si to zhrnieme: 4februara ma vypisuje na MD takze az potom idem k obvodnej na ukoncenie PNKy a do prace odnesem jednak papiere o MD a jednak ukoncenie PNky a oni sa postaraju o zmeny do socialky lebo su povinni. a ja pojdem do socialky vypytat to tlacivo ohladom 2 piliera aby mi platili, pripadne tam uz donesem ziadost napisanu ... a hotovo :P

a MD trva 6 mesiacov! potom ideme na rodicovsku a to zase musime nahlasit na socialke :P !

takto by to malo vizerat v praxi teda :D je to spraaavne???

roxi
25. jan 2010

tantama - som rada, že nie som sama 😉 , a doslova neznášam rady typu - aby sme radšej kojili na wc, ja sa tam bojím niečoho vôbec dotknúť, nie aby som si tam sadla a kojila, to sa mi zdá ako totálne nehygienické a dvíha sa mi už len pri pomyslení na to žalúdok a zas nemôžeme byť len doma, lebo kojíme, veď kto za nás povybavuje veci, nakúpi a pod. takže ja to pokladám za nutnosť

roxi
25. jan 2010

kiwi - s tým vybavovaním máš pravdu, a po ukončení materskej som tuším žiadala o rodičovskú dov., ale už si presne nepamätám, aké papiere a kde som nosila, musím si to tiež pozisťovať, to zas budú behačky po úradoch a ešte to len príde, keď sa narodí bábo

cicimon
25. jan 2010

kiwi - ten postup je asi ako pises...len podla mna by nebolo odveci asi tak tyzden po tom, ako sa zanesie zamestnavatelovi papier o MD zavolat na tu socialku, ci to naozaj zamestnavatel spravil - len overit pre kazdy pripad

inac...o tom kojeni mam podobny nazor, mne je na WC sa blbe aj napit, nie to este jest. Tak to asi fakt budem radsej kojit niekde na lavicke ako na WC

kiwinka
25. jan 2010

jaj, ale zlozity postup to je pre tehulu a este aj na rizikovom 😖 ale snad to nejak zvladneme! :P hlavne, ze uz mam statnice za sebou :P
tak pekny dniik,,ja idem k obvodnej po listok na peniaze. papaaaaaaaaa

tantama
25. jan 2010

roxi je to tak... ved sme cuckali všetci tak čo sa pohoršovať 😀 a tie vybavovačky to je des.....už teraz sa mi nechce a nie to potom aj s miminkom... ☹

seuska
25. jan 2010

Ahojte kočky. idem spätne reagovat.

Blondy gratulujem ku skuskam.
Civavka jasne ze sme ok, len cas nebol, keby nebolo nieco ok tak uz Vam tu depkujem neboj... aj ja mam zajtra poradnu a snad aj UTZ tak drzim aj tebe palceky... ja mam zas tu hnusnu mikozu vsetko ma svrbi stipe, som zvedava co do mna zas ide pchat doktor?!

Ja som si kupila tiez fit loptu a aj dvd som dostala na cvicenie pre tehotne, ale fakt ma to vobec nechytilo tak som to predala cez mimiaukcie...

Frucht peknucky kocik ste kupili fakt

Zuzi je mi to luto s tym notebookom, ale manzel nedostane v praci novy takze nebudem moct ti pozicat ☹ mrzi ma to, vies ze by som ti pomohla keby to slo... a zas mi je jasne, ze kupovat nebudes, ze mas kde davat peniazky teraz na maxika...

ada_april
25. jan 2010

Caute kocky,
dlho som tu nebola, ale vidim, ze rozoberate co a kde treba ponahlasovat pri materskej a rodicovskej. Nasla som velmi dobry link kde je to vsetko zhrnute, tak posielam: http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55

roxi
25. jan 2010

a ešte sa dá kojiť v skúšobných kabínkach 😀 v obchodoch, ak tam nie je veľa ľudí, aj to som už absolvovala, síce raz nabehla predavačka, že či som ok, zdalo sa jej, že sme tam dlho, ale keď nakukla tak pochopila, že papáme, tak sa len zasmiala a že ok, že nech len kľudne baští 😉

zuzana1971
25. jan 2010

civavka ako sa tii dari s dietkou?

seus to je v pohode s tym notebookom...
no veru kupovat nebudem, nemam za co, vsak keby som mala prachy kupim lepsi kocik, nez za 20 euro a radsej kuim maxikovi co treba vanicku, atd, nez mne notebook, to nie je zivotne dolezite...

ada dik za link,idem pozriet, aleviem, ze som to uz raz pozerala a neboila som z toho mudra
ja ako slobodna mamickabudem musiet podpisat cestne prehlasenie, ze zijem sama, aby mi dalipredlzenu matersku, pozerala som na ich stranke,lebo tampisu, ze to maju medzi formularmi a nenasla som to tam 😲

tamtami mne dnes bolo strasne na odpadnutie a napadlo ma, ze keby som odpadla zomrela, tak ma tu tyzdne nikto nenajde 😲 a to by uz bolaj maxik a kocurik mrtvy 😝 , keby mi aspon moja mama na chvilu obcas zavolala, ci zijem, vsak mam cukrovku, som tehotna a v poslednej dobe este aj ten problem s tym tepom a dychanim a pocitmi na odpadnutie...tak taketo horrory ma dnes napadaju, ze ako ma tu najdu po 2 tyzdnoch v rozklade 😝

tarinka333
25. jan 2010

Ach jaj, ja ked tak citam a sledujem aj na sebe, tak mam pocit, ze spolocnost a stat su uplne proti materskosti!
Ved si len zoberte:
- nizka materska
- nizky rodicovsky
- kojenie na verejnosti ludi pohorsuje
- kojit inde ako na verejnosti sa neda, lebo nemate na to ziadne zariadenie
- obchody su vacsinou na poschodi, kam sa s kociarikom nedostanete
- restiky tiez
- v restikach sa niekde este stale fajci!
- u lekara na vas zazeraju, ak malicke place
- aj ak ste tehotna, nepustia Vas sadnut
- ak ste tehotna, kukaju na Vas, ze kam sa hrabete, ked ste tehotna
- ak ste s kociarikom, kukaju na Vas, ze kam sa s kociarikom hrabete
- ak ste na MD cele 3 roky, mozete prist o pracu
- ak na MD otehotniete, zrejme o pracu pridete urcite
- cim viac deti, tym viac peniazkov potrebujete, tym menej vsak od statu dostanete.
- a inak, u nas uz takmer nie su detske ihriska

a potom, ze stat podporuje rodiny, haha 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre