Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
9. feb 2010

Veve, ty sa nezdas .... len si daj pozor, aby si tvoj manzel moc nenavykol, lebo bude chciet hned dalsie babo , ked ti to varenie a pecenie v tehotenstve tak ide 😀 😀 😀

civavava
autor
9. feb 2010

vejuli ale to len v prvom trimestri sa tusim neodporucaju hriby.... 😲 aj to len tie lesne, nie sampinony..tie by mali byt OK...ja som ich jedla od zaciatku tehu, na pizzi, aj v polievkach a na cestovinach a myslim, ze nic sa nestalo malemu.... 😲

kamilakd
9. feb 2010

babule a zase tu jeme 😀 veve no tak munu mas dobre ja som robila cervenu sosovicovu a napacovala som steaky ale asi by som si dala tu rybku...mnaam...

moni
9. feb 2010

veji, huby mozu obsahovat toxiny, ale to by ich bolo treba zjest kilo 😀 a tie umelo pestovane sampinony su v poho 😵

veve, mnam. robis chutky, tak idem cosi natlacit 😅

zuzkabar1983
9. feb 2010

civi, tak ako sa to vezme, vsetko ma vyhody aj nevyhody .... bol tam pohodlny zivot a clovek si mohol dopriat takmer vsetko co chcel, ale to pocasie ..... 300 dni v roku prsalo a to sa ani nedalo nikam ist, take pochmurne pocasie tam v kuse bolo. No a po piatich rokoch nam to uz liezlo na nervy ... My sme povodne chceli vratit na Slovensko na konci tohto roku, ale kedze som otehotnela, tak sme to urychlili. A som rada. Sice tu nema clovek taky zivotny standard ako tam, ale ja by som uz asi nemenila.
A spravne si spominas ... Temple Bar 🙂 🙂 🙂 No to si musela mat super sluzobky, ked si spominas prave na tuto ulicku 🙂 🙂 🙂

zuvinka102
9. feb 2010

zuzi ak budes chciet pediatra takeho ktoremu mas patrit podla bydliska tak ta musi zobrat.. ale ak chces niekoho ineho je lepsie pred tym ist za nim a spytat sa ci vas vezme, lebo to potom zalezi na jeho rozhodnuti.. no ja som uz mojej povedala, ze chcem tam chodit aj s malym nakolko som lekarku este od malicka nemenila.. a paci sa mi aj to, ze robi aj na detskej pohotovosti, prepichuje uska, jasne ze Lukaskovi ich nedam 😀 .. ale aj co sa tyka lieceni je super a hlavne nedava hnet antibiotika aj ked je dieta len prechladnute.. treba si zistit o danom pediatrovi co najviac aj podla recenzii nanho

veve23
9. feb 2010

noo, musim davat pozor, to ja zastieram svoje chute, som mala chut na nieco s knedlou , ale aj na cestoviny a sladke ani nehovorim, ja si dam s kazdeho trosku aby som ukludnila chute a polovicka je spokojna ze ma na vyber, este a to neprisiel ze varim pre seba 😉 , len ja mam chut aj na rezne, on teraz niak vyprazane nechce, tak to niak zakamuflujem. A posledne tyzdne mavam strasne chut na zmrzlinu, co som nikdy nemala, tak neviem...., no dost uz o jedle, niektore mate dietky tak nebudem vam robit chute
ja som zila sice iba u susedou v rakusku, ale tiez ked som mala chut na klasiku som salela, najma ze tam niesu obchody nonstop jak unas Tesco, no a nedela to ani nehovorim, to tam skapal pes, a jedlo....to som zdrhala domov

zuzkabar1983
9. feb 2010

Sa tu bavime o jedle a ja som normalne ostala hladna 😅 cIdem nieco zbastit 😝

vejula
9. feb 2010

no to asi ked chce bikto velmi zaujať tak napíše taký článok abyvyvolal nejaké emocie... No ten chlapík priamo písal o šampiňonoch. Ale zrejme sa chce fakt nejako zviditelniť tak trošku prehána. Len najhoršie je že ja som taká osoba že teraz ma normálne z tej zjedenej pizze naťahuje, ani si to nechcem pripúšťať ale to je asi tá psychosomatika...

moni
9. feb 2010

vejulka, skus to pustit z hlavy 😒 naozaj sa malemu nic nemoze stat

vejula
9. feb 2010

moni, skusim to. Fakt mám taku blbú povahu všetko si moc pripušťam 😒 Mala by som sa asi trenovať, že ani pri bábatku nebudem mocť kvôli všetkému stresovať.

veve23
9. feb 2010

veji, kasli na to keby si mala citat vsetko, tak nemozeme nic, hriby zaludok tazko spracuvava, to je fakt, teraz neni sezona ze tlacime lesne hriby s vajickom, to je tazke jedlo, ale tych par hribikov na pizzi, to je uplna pohoda, to ja som robila minule hribovu omacku, dala som cerstve hriby aj susene koli arome a pohoda. To je o psychyke, si vsugerujes ze to neni dobre a bude ti zbytocne spatne.....

vejula
9. feb 2010

presne tak veve, ja si to uplne uvedomujem že to je čistá psychika... Ja ked mám z niečoho strach tak telo ako keby začalo normálne reagovať ako keby to fakt bolo v jeho záujme vypudiť zo seba... Aj minule som robila puding a neviem už čo to bolo len viem že som si dala pár lyžičiek a potom som to už nemohla dojesť čo zas som mala z čohosi strach a aj tých pár lyžičiek som potom vyplula do hajzliku... A mm zjedol dvakrát tolko a tvrdil že je uplne v poriadku ani mu z neho nič nebolo... To ešte tá moja choroba psychická.. Už to musím nejako dobojovať do konca.

veve23
9. feb 2010

ja viem veji, ja to poznam, ked som bola mladsia som chodila psychologicke, lebo tiez som si takto moc pripustala, a odniesol si to zaludok...som si vsugerovala a bolo....neboj bude babo a bude vsetko ok, len si netreba robit zbytocne stresy, raz sa na tom zasmejes 😉

moni
9. feb 2010

veru tak veji, asi treba nejako trenovat aj ked to bude pre teba tazke. lebo pri malom budes musiet robit rozhodnutia a nespochybnovat ich, nevidiet vo vsetkom strasiaka. aby sa ta prilisna uzkostlivost nepreniesla na maleho.
neboj sa, vsetko zvladnes! 🙂

vejula
9. feb 2010

sjj kočky máte pravdu, asi su pre maličké neni dobré také stresy... Inač veve, mne sa tiež všetko prejaví na žaludku. ako každá psychická nepohoda.

dejna3
9. feb 2010

no, tak som sa po 2 hodinách hokejových majstrovstiev mm dostala k netu 😝 😀 😀

sa bavíte o varení - aj ja teraz, keď som tehu vyváram akosi častejšie a skúšam všelijaké novinky 😉
my sme dopapali guláš - uf ale bol pikantný 😅 pikantné by sa vraj tiež veľmi nemalo, ale raz za čas nezaškodí 😀 pri sofi som pojedla toho viacej pikantného😉

civi - dík, no dúfam, že budeme o.k. 🙂

naše pečivo je zrejme absolútne nanapodobiteľné a nenahraditeľné nikde vo svete 😀 ja mám skúsenosť s pobytom v zahraničí skôr na východné strany, ale tam je to tak isto 😉

k pediatrom - keď som čakala sofi, bola som sa spýtať našej dr., pár tt pred pôrodom, či k nej môžeme chodiť a v pôrodke som už len nahlásila jej meno 😉 teraz už vie, že čakáme druhé, už sa jej nebudem ani pýtať a minule aj tak niečo prehodila, v zmysle že dúfa, že sa stretneme až pri prvej kontrole malého drobčeka 😉

moni
9. feb 2010

dejni, pikantny gulas, to je cosi pre mna 😅 ja mam velmi rada pikantne, ale ked som videla kolegynu z thajska ake stiplave jedla ona...kam sa hrabem. u mna to isto nezaberie na urychlenie porodu 😀

dejna3
9. feb 2010

hehe, moni, veru ani na mňa - resp. na malú to nezaberalo 😅 ani horúca vaňa... som myslela, že si tam domček postaví a bude sa nosiť v bruchu do 18-tky 😀 😀

cheerlady
9. feb 2010

ahojte babule 🙂

alicc ved ty nemas takmer ziadne brusko 😲 🙂

zuzkabar pediatra musis mat vybraneho pred porodom a v nemocke uz len nahlasit,lebo tam sa ta na to hned budu pytat.

baby no k tomu jedlu-ja sa spolieham,ze ked budem teraz doma,tak sa zdokoknalim vo vareni a budem vzorna gazdinka,len co ked ja nemam fantaziu a ked sa spytam mm,co chce,aby som navarila,tak mi neda ziadny tip a ja nikdy nemam napady co varit 😒

zuzkabar1983
9. feb 2010

Cheerlady inak aj tu na MK je v teme recepty podtema co dnes varite... 🙂 Som tam minule nakukla a celkom dobre napady mali 😀 😀 😀

moni
9. feb 2010

cheer, aj receptov je tu kopu, aj na mimibazare 🙂

dejni, no sak hadam tam do maturity kempovat nebudu 😀

civavava
autor
9. feb 2010

alicc, pridala som fotecku tv. bruska do albumiku brusiek 😉

ja som si povedala, ze zacnem piect, ked budem doma...bo este som v zivote nic neupiekla 😲

moni
9. feb 2010

civi, stiahnes prosim ta z mojho albumu stvrtu fotku od konca do bruskoveho albumu?

pecenie je super 😵 akurat sa chystam na malinovu bublaninu 😝

civavava
autor
9. feb 2010

moni, uz je to tam 🙂

mnaaam bublanina 😝

moni
9. feb 2010

civi, dik 😵 tu staru fotku z 14tt mozes vymazat ked uz ta otravujem 🙂

civavava
autor
9. feb 2010

neotravujes 😉

civavava
autor
9. feb 2010

inak tie fotky mas krasne, moni 😵

moni
9. feb 2010

dik, pochvalim manzela 😵 musim ho aj k nejakym spolocnym dokopat, nech mame pamiatku

alicc
9. feb 2010

jej civi dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre