Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
3. mar 2010

Moni,kedze tvoje dieta pride na svet aj ako maly Slovak,tak potrebujes slov.rodny list a pri jeho vybavovani si mame hned o tento prispevok zaziadat.....
poradila mi to jedna dobra dusicka z inych zahranicnych tem....

fleury
3. mar 2010

moni no neviem ci frucht je poistena zdravotne na svk, ale vyzera to podla toho, ze ked nemas zdrav.poistenie na svk narok nemas..ale spominala tento priplatok

tarinka333
3. mar 2010

Ahojte babenky, tak ja kym odpisem, furt vas najprv docitam, chystam sa zehlit plienocky, tak vam napisem zopar postrehov:

VEJULKA neboj, nic sa nemohlo stat, ja som tiez robila vyplach rozalginom v tehu a zasunula som takmer cely aplikator a je to v poho. K drobcekov v brusku sa nic nedostalo. Bud kludna 🙂
STANUSA palacinky mnam. Ale viete, co je u nas paradox? Ze mne sa stale pripalia, takze u nas doma je na palacinky expert manzelik 🙂
MINKA 😉 Som rada, ze malicka tak krasne pribera a aka je krasnucka 🙂

k tomu hojeniu ran, viete, co pomaha? Napr. ja ked som mala mykozy, tak som si stale urobila taky "vyplach" harmancekovym cajom. harmancek ma hojive a ukludnujuce ucinky a odporuca sa to pouzivat aj na stehy. Takze poprosite manzelov, nech Vam kazdy den navaria cerstvy cajik do 2 l flasky, potom si v sprche cupnite a lejte vlasu na chrbat... vsetko Vam stecie na stehy 🙂 Pripadne si v tom cajovom odvare namacajte gazove stvorce a prikladajte jemne na stehy. Fakt to pomaha. A je to prirodny prostriedok. Nase mamky nepoznali rozalgin ani nic podobne a vyuzivali harmnacek., Pripadne aj repik je dobry 🙂

fruchtbar
3. mar 2010

Nie fleu,nie som poistena na Sk,trvaly pobyt mam tiez v Rakusku,ale maly bude Slovak a nie rakusan....mozno to funguje len tu v rakusu tak,neviem poinformuj sa u vas co a ako !
Ja mam skorej termin ako ty,dam potom vediet ako som dopadla !

fleury
3. mar 2010

frucht ale prispevok sa vybavuje na matrike a je o dost nizsi ako si pisala ty..neviem presne cca 150 euro??

moni
3. mar 2010

frucht, no v ramci EU to snad pojde rychlejsie. ale ja sa obavam ze to nestihnem vybavit, len na americky rodny list budem cakat zopar tyzdnov, a potom este zapis do osobitnej matriky...no neviem neviem.
ja mam super poistku, celosvetovu, ale co z toho ze na slovensku si myslia nieco ine 😝 a pritom idiocita najvyssieho stupna je to ze nemozes byt poistena v 2 krajinach...och ako ja milujem uradnikov 😅

fleury
3. mar 2010

ja som informovana, ja mam narok 😀 ty sa poinformuj,aby si sa predcasne netesila 😀

aktakk
3. mar 2010

Ja si tiez nieco kupim na rany, na 100%. A vodou nech si cistia rany doktori ak im to pomaha.

fruchtbar
3. mar 2010

no ved uvidime,este som sa tu nikoho nepytala,ale ked uz si budem vybavovat rodny list ,tak sa spytam hned aj na ten prispevok,sak mi nikto z nosa neuhryzne.....

Tzeraz musim ist....mm pride domenkov,idem nakrajat kalerabik

Pa pa zajtra cmuk

fleury
3. mar 2010

tak tu to mate povysvetlovane http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
vyzera to, ze sanca tu je 🙂 kazdopadne si to musite poobvolavat ci to tak je aj naozaj

stanusa
3. mar 2010

dnes nerobim palacinky, lebo svokrusa poslala buchty na pare 😝

repik je dobry na zapaly, zatial mam kupenu len cicadermu

cheerlady
3. mar 2010

caute,od rana som sa nezastavila,som upratovala a mala som tu na navsteve kamosku s malym-teraz mal 1rok a uz beha,tak sme boli nonstop v pohotovosti,behal po celom dome 😀 a teraz sa mozem pustit do toho zehlenia,bleeee 😝

veve23
3. mar 2010

no aj ja som sa teraz zastavila, este umyt riad a na dnes koncim, polka okien umyta, nakupene ......mm dojde az vecer tak mam veget 🙂

inak co si pamatam, rakusko ma zo slovenskom niaku dohodu co sa tyka vybavovaciek, to co plati tam tak aj tu, Frucht a krpec nebude sniclik???

cheer, jk si pamatam, ty rodis v ruzinove, uz tam chodis na poradne??

cheerlady
3. mar 2010

veve dobre si pamatas,ale ja nechodim na poradne do nemocky,lebo moj dr. patri pod ruzinov a ambulanciu ma v juri,takze ja budem az do porodu chodit k nemu do ambulancie tak ako doteraz,aj ked si ho nezazmluvnujem.

veve23
3. mar 2010

ty chodis k Andelovi??

cheerlady
3. mar 2010

ano,aj ty? 😕

veve23
3. mar 2010

hej, aj ja k nemu hodim, a on ta aj odrodi????

civavava
autor
3. mar 2010

ahoj babule, sprava od zuzanky1971, dnes o nej rozhodol prednosta, zajtra jej pichnu do brucha ihlu, vyberu plodovu vodu a ak bude Maxik zrely, tak jej ho v piatok vyberu 😵 😵 😵 , drzme jej palce!!! zuzka by chcela CS....

frucht, k tym chlapom - ja som vzdy chcela starsich partnerov - o 5-10 rokov, teraz mam super kompromis - manzelik je od mna starsi o 8 rokov 😵
rovesnika som nikdy nechcela a mladsieho uz vonkoncom nie 😵 😝 😀

dufam, ze sa mate dobre babule, my s Renkom vsetko OK 🙂

cheerlady
3. mar 2010

veve ja som k nemu presla asi v 17tt od mojho predchadzajuceho dr.debila 😠 ale som zatial velmi spokojna,nemozem povedat jedno zle slovo.a ty? ale nezazmluvnujem si nikoho,su to podla mna zbytocne prachy,v ruzinove su vsetci lekari fajn podla toho,co som pocula a citala 😉 ty si ho platis?

cheerlady
3. mar 2010

civi no to so zuzkou je super!!!! tak mozno v piatok uz budeme mat dalsie babatko 😵 😵 😵

fleury
3. mar 2010

civi a v ktorom tt je teraz zuzka? drzime palce na piatok, dalsia mamina v aprilovkach 😵 preco jej idu vyberat plodovu vodu? to nevedia zistit cez sono, ci je maly zrely?

civavava
autor
3. mar 2010

fleu, zuzka je od dnes v 37tt pokial viem 😵

civavava
autor
3. mar 2010

fleur, viac mi nenapisala....ale asi z plodovky je to najvierohodnejsie, nez zo sona.... 😲

bo sak aj amniocentezu robia po tom, co si nie su isti zisteniami na UTZ.....

fleury
3. mar 2010

tak to je uz maxik pripraveny na zivot mimo bruska!! 🙂

civavava
autor
3. mar 2010

😵 😵 😵

fleury
3. mar 2010

ja len, ze preco ju tolko trapia, ked uz je v takom tt..a ten cs stale nema isty??

kika29
3. mar 2010

fleury no sestra musí ležať tečie jej infuzia. zatial nevie že z čoho sú tie bolesti ale bábo je v poriadku. bude tam vraj až do pondelka a ani návštevy nemôže mať lebo ju nepustia na chodbu. vraj aby sa nezačala otvárať.

civavava
autor
3. mar 2010

zial nie, cs jej nikto zatial nepotvrdil 😠 😠

idem sa venovat nasim, pa pa zajtra 😉

fleury
3. mar 2010

civi no to su blbci, tolko ju natahovat, ale hlavne, ze to uz riesia, paa 🙂

kika hlavne, ze babo je ok, to potom maminy lahsie nesu ostatne problemy 🙂

veve23
3. mar 2010

cheer, aj ja s nim nemam problem on je v pohode, aj moja mama k nemu chodila ked cakala mna 😉 ona mi ho odporucila, ale nezazmluvnujem si ho, ale vsak posledny mesiac bz si mala chodit do nemocnice kde budes rodit aj ked nemas zazmluvneneho, aspon sa mi tak zda.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre