Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

carrie4
4. aug 2010

@annika11 my sme dali prepichnut ušká malej asi v 3 mesiaci. ale po tom čo jej dr. prepichol jedno a ona tak rumázgala, myslela som, že mu poviem, nech sa na to vykašle. ale trvalo to kratučko a pekne sa to zahojilo 🙂. ja sama som si dala v dvadsiatke prestrelit uši a aj ked to bol hororový zážitok, bola to len sekunda.

annika11
5. aug 2010

Dnes boli moji rodičia na nákupe v maďarsku, ženičky neuveríte, ale nutrilon o polovicu lacnešjí ako u nás a o 100g väčšie balenie 😀 😀 😀 mama mi jedno doniesla, je to úplne rovnaké ako naše slovenské, obsahuje presne to isté 😉 vyšlo ma na nejakých 8 eur, pri dnešnom kurze

annika11
6. aug 2010

tu to teda žiiiije 😒 😒 😒 všetky ste vonku, lebo je krááásne počasie??? aspoň u nás na východe 😀 😀 😀
svokruška nám kúpila hojdaciu sieť, tak sme dnes boli s malou sprobovať, kráááásne sa nám tam obom driemalo

maya30
6. aug 2010

@annika11 nestihas citat, ze 😅 ? Ja sem tam nakuknem, vidim ze nikto nic, tak zas padam... 😒 U nas bola doobeda poriadna burka, hrmelo nenormalne a maly spinkal ako anjelik 🙂 Pocula som ze teraz sa v Madarsku oplati kupovat, musim ist pozriet, my to mame len na skok, ale mlieko sa mne asi neoplati, ked to tu mam na predpis

z.valovic
8. aug 2010

@carrie4 no maly to robí ked mna nevidi ked vstáva...ale inak je to normalna reakcia..začínaju v nimať svet a rozdelovať si v hlavičke ludí🙂

carrie4
8. aug 2010

@z.valovic no len keby to nerobila svokrovcom... je mi to luto, ked viem ako ju lubia ☹

z.valovic
8. aug 2010

No to ano,ale to je len prirodzená reakcia....ju to prejde,pretože dieta prechádza určitými etapami....neber to tragicky....len nech sa jej nepchaju,ked plače,nech ju nechaju tak,ju to prejde...

annika11
9. aug 2010

@carrie4 moja malá to robila, ked dlhšie nevidela svokra, ked ho potom uvidela preplakala celý čas, čo bol u nás, odvtedy k nám chodí častejšie 😉 možno keby ich videla častejšie, ak by sa dalo...

carrie4
9. aug 2010

@annika11 no vída ich tak 1-2 x do týždna... ved to nie je tak málo

annika11
10. aug 2010

@carrie4 ono detičky majú dosť krátku pamäť, je možné, že keby boli viacej v kontakte, tak by to prešlo

cicimon
10. aug 2010

baby je tu niektora co cisto koji?

cherryblossomgirl
10. aug 2010

@cicimon nahodou som si precitala tvoju otazku - v marcovkach 2010 je nas este dost.. preco sa pytas?

cicimon
10. aug 2010

@cherryblossomgirl zaujimalo by ma, kolko vam priberaju deticky. moja mala na poslednej poradni 21.6. 4620g a teraz pri domacom vazeni cca 5400g

annika11
10. aug 2010

@maya30 kde bývaš, ked to máš na skok? teda ak smiem vedieť...naši chodia na nákupy pravidelne, ale doteraz som nevedela, že sa až tak oplatí. Ja malú nemám v pase, takže neviem s ňou ísť, ale od nás je to tiež na skok, tak rozmýšlam, že na 2-3 hodinky, čo spinká poobede by k nej prišla mama a my by sme s manželom skočili. Zaujímalo by ma, či sa oplatí aj na plienky, na kašičky, vlhčené obrúsky, detská kozmetika atd atd atd... 😀 to sa nezdá, ale niektoré veci sa tááááák rýchlo míňajú.
Ja dávam malej sušené mlieko len na večeru, ale úprimne je mi ľúto mamičiek, ktoré musia dávať stále, ide to stráááášne do peňazí 😖

cherryblossomgirl
10. aug 2010

@cicimon hm, a co ti na jej priberanie hovori lekarka? Aku mala Martinka porodnu vahu? moja ma teraz okolo 7,200 gramov, je iba dojcena, ziadna voda, ziadne cajiky, ziadne kasicky. Ale je to velky papkac..

sasikas
10. aug 2010

@cicimon - ja tiez len cisto kojim, a minuly tyzden mala sarinka rovnych 6000g....ale zas ona bola velka ked sa narodila...mala 3700g...si myslim ze pokial je martinka spokojna, dost kaka a cika tak sa nemusis obavat....vsak by ti lekarka povedala keby bolo treba dokrmit.... 😉

cicimon
10. aug 2010

@sasikas uvidime zajtra, dufam ze to bude ok

grekyna23
10. aug 2010

@cicimon nasa mala v 10 tyzdni 4720g a pred 2 tyzdnami na poradni necelych 5500g, doktor je s priberanim spokojny, nic jej nechyba, je cula, pretaca sa jedna radost 😉
a teraz som citala, ze babatko ma zdvojnasobit svoju hmotnost vo veku 5-6 mesiacoch
(nasa mala pri narodeni 3150g)

http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=151

cicimon
10. aug 2010

@grekyna23 tak k omu zdvojnasobeniu hmotnosti pomalicky smerujeme

grekyna23
10. aug 2010

@cicimon no vidis 😉 , myslim, ze Martinke tiez nic nechyba, je krasna, krasne drzi hlavicku, sikovnica je to 😵

maya30
10. aug 2010

@annika11 my sme zatial tiez neboli lebo sme nemali maleho v pase, ale uz nam ho zapisali, tak pojdeme pozriet. Nablizku mame madarske tesco a tam chodia vsetci hufne nakupovat pampersky. Pred poklesom kurzu vysiel 1 ks v akcii na 14 centov, teraz mozno este menej. Mame doma nejake letaky tak vecer prestudujem preratam a dam vediet. Ale drogeria sa tam vzdy oplatila aspon co ja viem...o tychto plienkach viem od kamaratky ze to je velmi dobra cena, nam ich doteraz vacsinou kupovali svokrovci, tak nie som velmi v obraze.
Ale zato UM je poriadna palka ked davas iba to, 400g beba ha stoji 11,59 a mas to ledva na 4 dni, nastastie s receptom je to za polovicu, ale poznam baby co to kupuju za plnu sumu...no, dakujem pekne...

maya30
10. aug 2010

@annika11 IP 😉

z.valovic
10. aug 2010

@cicimon ja len kojím a chcem čo najdlhšie...

annika11
10. aug 2010

@cicimon nám povedala doktorka, že kým má malá pravidelnú stolicu a mokrú plienku, tak je všetko v pohode, ja síce dokrmujem ( len večer), malá mala pôrodnú váhu 3720g a pred 2 týždňami keď nás vážili na poradni mala rovných 6000g.

cicimon
10. aug 2010

tak som zvedava, kolko zajtra nameraju 🙂

annika11
10. aug 2010

inak dnes nás očkovali, malinká sa strááááášne naplakala, ešte som ju nepočula tak plakať ☹ ☹ ☹ , ale za chvíľku sa ukludnila. Našťastie nemá ani len zvýšenú teplotu, takže sme nemuseli podávať žiadne lieky 😉 som zvedavá ako jej zareaguje chrastička na ruke, lebo nás na pľúcnom upozornili, že sa jej môže vrátiť ten zápal s hnisom, tak jej to máme kontrolovať, lebo to môže reagovať...sestrička nám povedala, že niekedy to reaguje aj o pol roka 🙄 čistá radosť...
Zaujímalo by ma koľké dávate zaočkovať proti rotavírusom alebo pneumokokom???

cicimon
10. aug 2010

my ideme na ockovanie zajtra...tak snad to bude ok

miska246
10. aug 2010

Ahojte maminy!!! Mozem sa k Vam pridat? Aj moja mala Timejka je narodena v aprili... 🙂 Chcem sa Vas opytat, ma niekto z Vas dietatko, ktore sa neznasa vozit v kociku? Ja som si uz koli tomu musela kupit klokanku... 😵

miska246
10. aug 2010

@cicimon Ahoj, ja plne kojim, preco???

cicimon
10. aug 2010

@miska246 moja pol cesty prereve a 1/4 sa vykruca, akoby z kocika chcela vyskocit.....aj ked teraz ked je viac hore a pozera okolo seba je to trochu lepsie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre