Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
15. apr 2010

dik, zajtra robim nejake maso so zemiakmi, esteze budeme len sami doma 🙂

minius
15. apr 2010

moni este nerodis po tych vcerajsich kontrakciach 😀, mala asi nechce zdielat narodky s tebou 🙂

zuzi neboj nie si sama s tym kolotocom, my to tu mame to iste. Hlavne ze je babo stastne a druha polka sa musi postarat o nase zaludky 😉
Vsak su to len dva tyzdne keby ze je to tak po 6 mesiacoch tak nech sa vsetci stazuju ale este si zvykate s babom na seba. 😉

Fleu ako vas pekne privitali. 😵

tak tatino vcera malemu kupil na koliku a na tie vetriky kvapky tak sa mu hned polepsilo tak som rada lebo ked som ho chudeno videla ako sa trapi tak som si s nim skoro aj ja poplakala. 😔
Zuzi neviem ci u nas maju kvapky Infacol ale su vyborne, po prsniku ani moj nikdy neodgrgne ale po flaske vzdy taky riadny grg ako stary chlop 😀

jankako
15. apr 2010

ahojte žienky,maminky...Fleury malá je klasnučka...a ten nápis na stene,až mi slze vyhrkli...
no seuska a ja som myslela že len ja mám poporodnu depku..ja som revala zo dva dni... ☹ seuska,tak taky super porod,gratulujem...kiežby som aj ja mala take spomienky...
ja nestačím čítať sledovať kto rodi a tak..takže aj frucht sa dočkala...Aj maťa to máš už zasebou.

moni
15. apr 2010

minius, no asi chce mat potvora vlastny datum 😅 ale ved ja jej doprajem 🙂
mne laktacna povedala ze po kojeni si nemusi vzdy odgrgnut lebo sa nenahlce tolko vzduchu ako z flasky.

cicimon
15. apr 2010

mini - a podla coho vies ze ho boli brusko?
ja nemam ani strach z kojenia a pod, ale z toho, ze ked malej nieco bude, ze nebudem vediet co

minius
15. apr 2010

moni vsak ona si rozkaze kedy pride a ak nahodou nie poslem ti moju mamcu a vyzenie ako mojho maleho o tyzden skor. 😀

cici strasne tlacil az mu tvaricka z toho modrela a nozkami kopal a plackal takym lutostivym az mi to srdce lamalo ☹

sanyk
15. apr 2010

ahojte kočky tak sa to tak rozrástlo. gratulujem všetkým čerstvým maminkám.

konečne sme po piatich týždňoch s naším vrabčiatkom doma pustili nás s krásnymi mierami 2055g a takmer 46cm. všetko vyzerá byť ok. podarilo sa nám aj prejsť na plne kojených síce to bolo ťažšie takmer som to vzdala ale trpezlivosť zvíťazila keď ma prijali fľašu ktorou Chrisa dokrmovali som zlikvidovala a prešlli sme na alternatívnu metodu krmenia a dokrmovala som striekačkou po prste podarilo sa a po týždni sme postúpili do klubu plne dojčených 🙂 a aj mliečko sa rozbehlo viac.bála som sa či mi neschudol doma bo je taký malý spáč a zdalo sa mi že málo vytiahne no včera sme boli v poradni a po 6 dňoch už vážime 2300 tak som šťastná jak blcha.konečne sa mi podarilo nahodiť fotky do albumu tak mrknite

marika1902
15. apr 2010

Sanyk no nadherne modre oci ty brdo to sa casto nevidi 😀 😀 S takymi ockami bude baby balit jedna radost 😀 😀 A super ze sa vam podarilo zacat kojit, S kojenim tu ma problem asi kazda nova mamicka ☹

sanyk
15. apr 2010

vďaka, no šak sme sa potrápili s tým kojením ale vyplatilo sa

moni
15. apr 2010

sanyk, no to je krasny chrustik! statocne ste bojovali, klobuk dole. hlavne nech mas mliecko aby maly papacik mohol vsetko dobehnut, drzim vam palce!

civavava
autor
15. apr 2010

ahojte kocky,

zuzkabar, ja mam PRESNE taky isty rezim ako ty..cize ziadny....cas na nic nie je..maly papa tiez kazde 2 hodky, utisovanie, cakanie kym ho prejde bolenie bruska... ☹
uz len dufat, ze po 6 tyzdnoch bude lepsie!! vtedyje uz vraj vytvorena crevna mikroflora a travenie by malo byt lepsie...

s jedenim - ja jem vsetko, aj jahody, citrusy, a zatial OK, nejem len cibulu a kapustu. akurat vcera malemu nesadla zapekana spargla - prdkal ako o dusu, takze spargla nieee 🙂

civavava
autor
15. apr 2010

sanyk, gratulujem k nadhernemu syncekovi! ma uzasne ocka, wow...

cicimon
15. apr 2010

🙂

civavava
autor
15. apr 2010

cici, jeej aka super podarena fotka! Martinka je kraasnucka 😵

dnes Renko skusal lehatko a pacilo sa mu 😉

cicimon
15. apr 2010

civi dik
a zvieratka sa ako maju k Renkovi?

minius
15. apr 2010

sanyk chris je naaadherny a riadny bojovnicek, gratulujem a nech vam dalej pribera do sily 😉

civa ved to je dobre ze ti po tej spargly prdkal, moj sa tak strasne trapi poprdkat. Co to je ta spragla? Mala by som aj ja vyskusat!

cici jeeej tinka je riadna fesandicka! 😵

moni
15. apr 2010

minius, spargla je asparagus..poznas to pod tym menom?
to ja nebudem riskovat, z toho kruti brucho aj mne, a hrooozne po nej smrdi moc. teda aspon ja to tak travim 🙂

cici, no to je ksichtik maly 😵

civi, renko vylihuje ako na plazi 😵

cicimon
15. apr 2010

moni - ona sa vie tak uzasne tvarit.....a super sa vie zabavat pozorovanim svojej ruky 😀

moni
15. apr 2010

cici, no sak 9 mesiacov bola potme tak teraz ked ma konecne svetlo tak sa musi poobzerat co jej to narastlo 😅

marika1902
15. apr 2010

baby krasne deticky mate 😀 😀 Uz sa aj ja neviem dockat na toho mojho tulena 😀

minius
15. apr 2010

moni dik za vysvetlenie 😀 aspragus som este neskusala ale ak to pomoze Olliemu poprdiet tak zjem aj kilo 😵

rene je uz velky fesak a ako tam peknucko lezka, nas maly v tom nechce byt ani na sekundu. Mozno vyskusame neskor.

babule moze sa dat 2 tt babo na brusko?

cicimon
15. apr 2010

mini - ze len na chvilku ale tiez len pod dozorom, nenechavaj ho tak spat

moni
15. apr 2010

minius, ale radsej opatrne...aspon mne obcas spargla robi riadnu sarapatu, nie ze by som bola z toho nafuknuta, ale tak mi kruti crevami ze az 😖 ale zas je pravda, ze ja nepoznam mieru, a zozeriem strasne vela 😀

ttiffanny
15. apr 2010

ahojte!
tak ja sa pridávam k tým, čo majú "žiadny" režim 😒 . môj malý niekedy spí dve hodiny, niekedy tri, niekedy pol hodinu. dnes bol celé doobedie hore. tiež nás často bolí bruško a už som zúfalá, že čo mám jesť. už som sa síce pýtala, ale neviem, či niekto reagoval. myslíte, že môžem piť mlieko a jesť jogurty, syry???

moni
15. apr 2010

ttiffanny, niekto spominal ze kravske mlieko robi niektorym detickam problemy. vraj mliecne vyrobky (joguty, syry) su v pohode, ale samotne mlieko treba obmedzit. mne to sice stale nejde do hlavy, ale uz som to pocula od viacerych dievcat 😕

cicimon
15. apr 2010

ja jem zatial vsetko mliecne okrem plesnivych syrov a pod....rano granko, na desiatu jogurt

gajana1
15. apr 2010

Ahojte mi sme už doma nestiham ale čitať čo ste popisali

zuzuj
15. apr 2010

baby zdravim vas a gratulkujem novým mamičkam....je to take zvlastne, smiesne dokopy...najskor Vas v priebehu dni citam ako nezvladate posledne dni...potom tu nie ste...vzapatí pisete, ze malicke je na svete...a kuknem a uz ste zas tu.... 😀 ale v uplne inom stave a s malym zazrakom.....
Ja to v poslednej dobe tiez uz nezvladam, malicka sa skoro vobec nehybala a precitala som si omylom k tomu zly pribeh...som mala depku a normalne som chvilu ani babatka nemohla vidiet, lebo mi bolo luto , ze ja este nemam...az tak sa bojim, a uz chcem aby bola mala pri mne....
Bohuzial len vcera som dostala po tej alerg. reakcii na Macmiror nove vklady na 10 dni...tak ma ide rozhodit lebo ani psychicky nemozem este rodit...a to ma vsetko v noci štípalo a dráždia ma aj tie nove...tak už mam asi tu moju sliznicu uplne predraždenú...no neviem co ja idem robit...ale uz teda na dalsie vysetrenia a zase cakat kedy budem mat nove lieky-vklady nevydrzim cakat...stale sa bojim ze ked ma chytí porod nebudem v poriadku....uz ako strasne som nechcela cisarák uz by som aj prijala...len nech malicka je TU a zdrava...zajtra idem na poradnu ale pri predstave, ze dnes musim absolvovat dalsiu vkladaciu tabletu mi je nanic....
Zajtra mam poradnu, tak dufam, ze je vsetko ok....
gajana: a mas fotecky ? ako prebiehal porod? necitala som dozadu, tak rodila si nakoniec normal ci nie?
tifanny: nam vraveli na priprave, ze mlieko velmi nie...ale ze jasne neprehanat ale mliecne vyrobky sa mozu a tiez syry.... 😉

moni
15. apr 2010

zuzuj, vela trpezlivosti! zdravotne problemy vedia pokazit naladu, a potom sa tie posledne dni a tyzdne vlecuuu. ale musis trosku optimistickejsie mysliet (ja viem, lahko sa hovori). vsetko bude v poriadku, o chvilu sa dockas svojho pokladu 😵
zajtra drzim palce na poradnu, nech lekarka vymysli co na tie tvoje potvory!

gajana, vitajte doma...kooopu deticiek pribudlo, a my pupkate sme uz v mensine 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre