Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
26. apr 2010

evil, akurat som docitala tvoj zazitok z dnesnej poradne...no skoda ze ta nehmatol, ale zas ber to tak ze kedze bol protivny, isto by to dobabral.
do polnoci este stihas pekne krasne na termin porodit 😵

moni
26. apr 2010

zuvi, a mas dobre vyratany TP?
ked ta maju pod kontrolou tak sa nemusis bat...bodaj by to prislo cim skor, treba sa obrnit trpezlivostou. mala by si dostat bobrika za tolke cakanie!

zuvinka102
26. apr 2010

moni hej vyslo mi to aj z ultrazvuku a aj ked mi brali krv tak tam bol datum okolo 19 presne 21.4 takze aj ten uz bol.. no ale aj ine maminky tak dlho cakali pozerala som vcera tabulku, najdlhsie cakala fruchtbar sa mi zda 8 dni a to je az zajtra takze mam cas.. ako ja som v tomto flegmaticka.. mna to len niekedy chyti vecer ked uz idem spat alebo len tak pozeram do blba.. no ale vsak kazdy den ma kontroluju a drobcek si kope stale tak ja sa nebojim..

moni
26. apr 2010

zuvi, vies ja som myslela ze je nejaky zmatok v datumoch...ale vyzera ze ten tvoj zbojnik len robi drahoty. no ale je to hlavicka, uz mu nikdy nebude lepsie ako teraz 🙂
podla mna lepsie ako by ta mali nasilu vyvolavat chemiou, pokial nie je telo a babatko pripravene, a vsetko je v poriadku, tak veru cakame dalej.
co si vymyslela na to varenie?

evil15
26. apr 2010

moni moja zlatunká rada by som to stihla ale vieš ako sa hovorí človek mieni a pán boh mení 😀 no ale snád to do piatku dám 😉

moni
26. apr 2010

evil, no panboh a v nasom pripade aj babatka menia 😅 ...ja som uz mala tolko datumov vybratych, ze to vzdavam a ozaj to nechavam na nu 🙂
najneskor 5.5. ju mam pri sebe, takze nohy hore, a pripijam malinikovym cajom 😀

zuvinka102
26. apr 2010

na obed som mala cestoviny(spagety s gramkom 😀) a teraz sa mi rozmrazuje maso na znojemske dostala som chut na nieco s uhorkami..a mm chce aby som jedla vela ryze lebo jeho mamina niekde citala ze pomaha pri opuchnutych nohach a tak a to je mam teraz uz moc az mi praska koza a zacina to dost boliet.. ale nestazujem si 😀 😀..

evil15
26. apr 2010

moni aj ja to už nechávam na nu ked sa jej bude chcieť tak sama sa prihlási 🙂 hlavné je že je v poriadku a ja to už nejako potiahnem tých pár dní 😉

zuvinka102
26. apr 2010

moni tebe tan caj zabera lebo ja mam pocit, ze to nic nerobi tak som si kupila ten druhy alchimelkovy a ten sa mi zda silnejsi..

evil ale ved aj marika to tak mala, ze si tu s nami pisala a len si odbehla a uz mala drobceka pri sebe

evil15
26. apr 2010

no vidíš to zuvinka natú som aj zabudla 🙂
ten čaj už nepijem lebo mi nerobil dobre bolo mi zneho divne a citila som sa pod psa tak som ho radšej vysadila ja to nechávam na matku prírodu tak sa nechajme prekvapiť 😅

zuvinka102
26. apr 2010

babulky asi idem umyt dlazku ale neviem ci sa potom postavim.. nakolko uz ma neposluchaju ani kolena.. no ved snad mi potom niekto pomoze vstat 😅 😅

moni
26. apr 2010

zuvi, na zaciatku mi zaberal, citila som ze mi tvrdne brusko viac, a to som pritom pila jednu salku (s jednym sackom) denne. teraz pijem 2x denne (dva sacky/salka) a ziadna zmena. ja beriem aj tie pupalkove tobolky, ale vlastne ani jednemu poriadne neverim. mozno tam je chyba 😀 uz to pijem len tak zo zvyku, mne ta chut nevadi, a aspon mam zmenu a nelejem do seba stale tie sladke dzusy 😝
mne nejako nohy prestali opuchat, zato namiesto prstov na rukach mam spekacky 😝

zuvinka102
26. apr 2010

evil takze stale malu nadej mas, ze sa malinka rozhodne dnes prist na svet 🙂

zuvinka102
26. apr 2010

no ja praveze toho caju vypijem aj viac nakolko mi voda nechuty a sladke veci tiez nie.. no a tie caje mi nepridu az tak strasne.. ale vsimala som si, ze malinky zacal reagovat na ananas len musi byt cerstvy a nie z konzervy.. potom mam pocit, ze sa aj nieco deje.. takze sa tesim na vecer ked pride mm a mi ho nakraja lebo ja to neviem rozkrajat 😀

moni
26. apr 2010

zuvi, este ze si mi pripomenula, vcera som mala strasnu chut na ananas, musim dnes pripomenut mm aby pritiahol z obchodu 😅

zuvinka102
26. apr 2010

no tak to treba mu povedat.. inac moze sa ananas aj po porode??

moni
26. apr 2010

zuvi, neviem veru, na slovensku su ovela prisnejsie obmedzenia v strave ako tu 🤐

zuvinka102
26. apr 2010

moni inac to mi pride dost vtipne ved babetka su tie iste.. ako ja si myslim, ze niektore su prehnane ale uvidim aka budem mamina

moni
26. apr 2010

zuvi, no mne to pride tiez zahadne ze tu babatkam nevadi kapusta, fazula, pikantne, exoticke ovocie....
no ale iny kraj, iny mrav 🙂

no som si ista ze budes pre maleho ta najlepsia mamina, ved inak by si ta nevybral 😉

marika1902
26. apr 2010

baby pridavam niake foto Jakubka. Inak Vam poviem uzivajte si 😀 😀 my mame trochu problem s kojenim Kubko mi zaspava pocas kojenia takze kojime niekedy aj dve hodiny. Dnes sme 5 hodin bojovali. A bojim sa ze mam aj malo mliecka preto sa mu nechce sat ☹ ☹ Prikrmovat ho vsak nechcem.

zuvinka102
26. apr 2010

moni tak ako kazda z nas.. inac uz nechodis dufam, ze vobec do prace??

idem si dat zas kolecko okolo baraku s krpcom a potom sa vrhnem na dlazku a tu veceru nech ma mm ked pride domov

zuvinka102
26. apr 2010

marika malinky je zlatucky a ten pankacik je uzasny.. no snad si coskoro nejadete s Jakubkom nejaky ten system v kojeni

moni
26. apr 2010

zuvi, uz som doma 🙂 v piatok som sa akoze bola rozlucit so sefom, ale nebol tam, takze smola 😅
uz mi je najlepsie v teplakoch na gauci, tie blbe rifle ma tlacia lebo malu mam uz velmi nizko 😖

marika, krasny fesak, ukazujem malej mozno ju to pohne 😀
veru, snad si najdete nejaky system aby bolo dost mliecka a mlady pan bol spokojny!

utekam do poradne, som zvedava....

juliap
26. apr 2010

ahojte babulky, tak sa hlasim po tyzdni doma este stale kinderko, som mala aspon zazitok, tak v pondelok 19.4., mi tvrdlo poobede brusko, to boli uz kontrakcie pravidelne po 4 minutach, len mna to nebolelo, no a nechali ma v nemocke na infuzkach na zastavenie porodu, lebo samozrejme podla mojho blbeho PM, ktory mam uz ked som tehotna, tak TP je az 15.5. a dr asi mala toho dost, tak si to nechcela dat vysvetlit, ze ja uz mam tesne pred terminom, tak mozem rodit ... samozrejme v utorok na ultrazvuku zistila, ze babatko je pekne, velke a ze kludne som mohla odrodit, ale co uz, ked infuzky stiekli, no a potom zacal v utorok kolotoc, maly najprv bol v brusku hyperaktivny po tych infuzkach. no a o 2 hodiny na to mal pre zmenu spomalenu cinnost, takze ma pre zmenu napichli infuzkou na podporu babatka ... no proste otras ... nastastie v stredu rano velka vizita a viedol ju dr pitonak, tak ked pozrel do papierov, tak sa hned pytal, ze naco mi davaju tie infuzky, co je to za blbost, ked mimi je riadne donosene a videli, ze infuzka mi nezrobila dobre, vsetko vyskrtal, dali mi len tabletky na plucka, aby sa rozdychal pekne, no a od stredy som si tam vyvalovala sunky, pretoze teraz sa mi musi vyplavit to magnezko z obehu, inac nedostanem kontrakcie ... poviem vam na nervy, ctg 3x za den, este som dostala hned pri prime zdrba, ze preco ma moja dr neposlala uz od 34 tyzdna na ctg, hlavne ked som bola rizikovka ... tak ma dali dnes domov, kontrolovali svistika aj na sono, tak mame 3700g, prietoky zatial o.k., no a budeme cakat ... nemam sancu docitat, co ste popisali, tak mi len napiste, kto sme este kinderka

fleury
26. apr 2010

jeeeej, julia, som ta prave dneska spominala, ze ci uz si neporodila...tak to si mala fakt huste v nemocke, nezavidim..nakoniec pekne dlho si potiahla..zelam ti porod aky si mala aj s dievcatami! 🙂

marika..ten tvoj Kubko ma uz taky dospelacky vyraz!!! 😀

juliap
26. apr 2010

no ved teraz kazdy 2 den na ctg, lebo to prehnali s tym magnezkom, tak zase ci vobec dostanem kontrakcie, tak ak by svistovi zase klesali ozvy, asi CS

cicimon
26. apr 2010

tak my sme po prechadzke, aj kropit zacalo a nejako sa ochladilo

konecne mi dosiel papier o MD 🙂 neviete, ako sa pocita koniec MD? ci mam nadrzovku zobrat kalendar a ratat 28t?

vejula
26. apr 2010

zuvi, mne povedala detská doktorka že z ovocia len banán jablko bez šupky a čučoriedky 😅

marika jakubko je zlatučký, a fakt už vyzerá taký dospelák 🙂

vejula
26. apr 2010

juliap tak ta tvoja dokina to riadne dos*ala 😠

juliap
26. apr 2010

no najlepsie je, ze ked tam pride nasa pociernejsia spoluobcanka, ktora ani nevie, kedy mala PM a na sono tiez nechodila, tak tu odrodia a nestaraju sa ci je uz v termine ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre