Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
17. máj 2010

a ako sa budu zadavať tie nicky???? Podla tabulky???? Lebosom napriklad rozmyšlala že taka zuzadula by sa tu nedostala, a myslim že nam viacerym celkom pomohla alebo psychicky podporila, že by bolo fajn keby sme ju tam tiež dali... Suhlasite?

cheerlady
17. máj 2010

ja som tiez za sukromnu...predsa len tu mame fotky a hocikto si nas moze najst a ked este piseme aj o rodine,svokrach,atd,tak to moze byt aj na skodu 😒

cheerlady
17. máj 2010

nicky si zadame ake chceme,napr.aj zuzkudulu,to nemusi byt len z tabulky,ved aj tu sme si vytvorili same-teda civavka 😀

juliap
17. máj 2010

tak my sme doma z poradne, pribrali sme za tyzden 300 g, takze tak akurat, a sme doma, lebo pocasie sa akosi nie a nie umudrit ...

vejula
17. máj 2010

cheer 😉 tak ako pišeš nahodou sa k tomu dastanu a mame po vtakach 😀 😀

saudi
17. máj 2010

ahojte aprilovky, ja som sem moc neprispievala, lebo pri starsej dcere nestiham, ale sem tam vas citam, tak by som bola rada ak by ste ma vzali so sebou ak by ste robili skur. skupinu 🙂

inak tu vineu si pred pitim vybublinkujte a zriedte s vodou, netreba ju pit cistu. ja tiez uzivam tie homeopatika ricinus. zo zaciatku mozete mat pocit, ze mate menej mlieka, lebo prve tyzdne sa tvorba len ustaluje, takze trpezlivost a nevzdavajte sa moc skoro. ja som pri prvej mala presne taketo pocity, kojila som snad kazdu hodinu, co sa mala nevedela poriadne najest a nakoniec sme to "rozchodili" a kojila som ju az do porodu druheho 🙂

ked vase deticky bolia bruska a date ich vtedy na prsnik, prestanu plakat a piju? lebo ja niekedy neviem, ci maly place preto ze ho boli brusko, alebo je hladny.

ozaj a ku grckaniu a prezliekaniu. ja som tiez prvu dceru vzdy ked sa ogrckala prezliekala, az mi mama povedala, ze jej mam dat podbradnicek, potom staci vymenit len ten 🙂 lahsie preprat x podbradnikov za den, ako x krat prezliekat 🙂

tak zatial pa a nech babatka priberaju 🙂

alinka01
17. máj 2010

Ahoj mamicky, moj pokladik prave spinka, bolelo nas dnes brusko ☹ Citam, ze viacere s tym mame potiaze, my uzivame sab simplex a brusko masirujeme s mastickou pupik a dnes som skusala aj teplu plienocku prilozit na brusko a myslim ze aj to mu pomohlo, lebo si potom aj prdkal pekne. Mliecka mame zatial dost. Pijem cajik na kojenie, aj vineu a sem tam aj trosku cierneho piva.

Kedy nam skonči toto skarede pocasie, ani von sa neda ist. U nas fuka ako besné.

alinka01
17. máj 2010

a mozem ist aj ja do tej sukromnej skupiny? Ja sem sice nepisem vela, ale ked mozem tak vas citam a vela krat mi vase rady pomohli.

civavava
autor
17. máj 2010

ahojte babule,

len na skok, lebo maly place 😒
bola u nas dula, tak vazime 4660g, za 11 dni pribral 650g , zrutik jeden 😀
naucila ma aj viazat baby-satku , maly je v nej ako anjelik, tak sa tesim 😉, kuk foto. ale uz som ho z nej vybrala a hned to dava nahlas najavo 😖
vcera sme mali tazku noc, snad dnes bude lepsie...

dufam, ze ste vsetky OK, aj babatka 😵

martina05
17. máj 2010

ahojte, tak už mám konečne net -hurá
dnes je teda hrozný čas, malá by sa len mojkala. inak máme rekord ---prespala celú noc od 22 do 7 ráno!!!!!

veji, ja som brala ricinus a som spokojná, teraz si ho asi znovu nasadím, lebo mám tú krízu...

frucht, ako ste zvládali tú cestu?? robili ste pauzy?? renko spal?? my sme pozvaní na svadbu do prahy a trošku sa toho obávam...

ad plienky, nám huggies aj pampers sedia, vyhádali sme sa od babylove...

zajtra ideme na poradnu, tak dúfam, že bude všetko ok..

mm konečne zajednal krst - 19.7.

ad súkromná skupina - nie je to zlý nápad

martina05
17. máj 2010

jeej ste super v tej šatke, ja mám baba sling ale ešte som ju neskúšala !!!!

martina05
17. máj 2010

baby, mám z vás depku, vy ste ako kráásne pribrali a naša vanda má len 4200g .... za 3 týždne pribrala 400g - je to dosť??? Čo ak nás budú chcieť dať na UM???

fruchtbar
17. máj 2010

jeeej Civi,tak si si aj ty kupila tu satku? Skvele je to,ze? Aj moj mm chvali,on ma operovane obe ruky v zapästiach,v jednej nema dokonca ani klb a pre neho je to super moznost maleho nosit bez toho,aby vecer neskapinal od bolesti......a celkovo si otec vytvara hlbsi vztah s dietatom!

Martinka,my sme isli bez zastavenia 350 km,cestu tam prespal a cestou spät som si sadla dozadu k nemu a som ho krmila a prebalovala a hrala sa s nim,bo bol trochu nervoznu..... a ano,vybrala som ho pocas jazdy zo sedacky! 😉

martina05
17. máj 2010

No veď to , pokiaľ by Vanda spinkala, je to fajn, len si neviem predstaviť cestu, pokiaľ bude nervózna a nekľudná, to ju v autosedačke neudržím... Takže asi tak, jedine vybrať a zabaviť...

cinocka
17. máj 2010

joj, ake mame hrozne pocasie 😒 ani von sa neda ist, by ma aj odfuklo keby som sa odhodlala 😀 aj ked teraz sa to nejako ukludnilo, len sa bojim ze ked sa vychystame tak zacne prsat 😅 ved uvidim, ak sa drobcovi nepodari zaspinkat v postielke tak to risknem 😝

ja tiez beriem ricinus a myslim ze pomaha..vcera som si spravila drink (cierne pivo + vinea) a ciciky boli na maxime 😀 😀

civavava
autor
17. máj 2010

uz som tu 🙂)

zuzanka, GRATULUJEM k Maxikovym 2. mesiacikom 🙂 😵

frucht, hej, super je ta satka, sme si to podeli, mm pouziva manducu a ja didymos 😀

my ideme tiez na svadbu,do Amsterdamu, je to na 4 hodky autom, ale az 20 juna, to uz bude mat Renko skoro 3 mesiace snad to zvladne...no a v juli hura1000 km do Blavy 😎

frucht, no uzas na ambasade, mm mal nastastie v Bruseli dobry zazitok, vraj teta bola ochotna, az sa mu to nezdalo 😉 len ta cakacia doba ze 3 mesiace..v dnesnej dobe..je to nehorazne ☹

ad sukromna skupoina,moze byt,len zuzanka mi pisala, ci ju nezalozim,ja ale moc cas na net nemam, babule co ste tunak castejsie, nezalozite ju ?? 😉

martinka, podla mna Vande sa v autosedacke bude pacit, nas krpec ked je aj ako cert, akonahle ho dam do sedacky a nastartujem auto, tak spi 😲

fleury
17. máj 2010

jeeej civi uz aj satku mas? 🙂 nam mala v manduce sice nespi, ale aspon neplace 😀 Stale ostava ako uspavadlo lehatko, ale aj to len ku veceru, cez den si mala proste uziva ako dospelak 😝 😀

konecne sa vycasilo, len kedy uz prestane fukat ten hrozny vietor???!!! 😝

fleury
17. máj 2010

maxik ma uz 2 mesiace??!! gratulujeme 😵 Boze, za chvilu uz budeme do skolky tie nase poklady nosit 😝 😀

fleury
17. máj 2010

ta autosedacka inak funguje aj u nas ako uspavadlo, akonahle je malinka v autosedacke zachrapka, len na krizovatkach ked stojime tak zacne kricat, ze co sa deje 😀

civavava
autor
17. máj 2010

fleu, no manducu mi znarodnik muz, si ju nastavil podla seba a mne sa nechcu furt tie popruhy prestavovat..tak nech si ju ma 🙄 😅

nas spi aj v nej aj v satke... a este pomaha fitlopta, na nej kedhopsam s malym v naruci, to sa hned skludni...

jankako, vcera sa sapytala, ci neopalujem Renka, 😀 on ma taku snedu pokozku po mm, ale aj ked kocikujem, tak nanho svieti slniecko ..odkedy sme doma z nemocky, tak mimo 3-4 uprsanych dni tu furt svieti slnko a sme vonku kazdy den, tak ho asi aj osmahlo trocha 😝

jankako
17. máj 2010

baby o tej šatke som aj ja rozmýšlala..hm..moja malá dnes len spi a je..asi to bude počasim.von sa neda isť ani náhodou.. ☹
aha civi,tak preto je taky fešák maly.Malý španiel opáleny 😀

fleury
17. máj 2010

jankako co by som ja za to dala, keby nasa len spala a jedla, aspon jeden den!!! 😀 Ale tak sa aspon spolu vyrehlujeme cez den, samozrejme len do doby, pokial neupadam do komy od unavy 😀

dejnas
17. máj 2010

ahojte kočky,
ozývam sa znovu po dlhšom čase.... nejak net veľmi nestíham, pri 2 drobčekoch 🙂
my sa máme celkom fajn, samik si už zvykol, že v noci sa spí, a tak keď dopapá, zalomí 🙂 cez deň si trošku pomrnčí, lebo keď nespí, chce, aby sme sa mu stále venovali a nosili ho na rukách 😅
naopak sofinka, sa začala v noci budiť s plačom, nevieme, čo sa deje, či sa bojí tmy alebo má zlé sny 😔 doteraz vždy spala krásne, aj sama zaspávala a teraz už asi 4 noc po sebe plačká...
takže mám momentálne deficit spánku, ráno síce spíme dlhšie, ale aj tak 😒
najhoršie je, že ešte aj to počko je také o ničom, som z toho celá otreštená... chýba mi slnko 😔 už nech je konečne leto 😵 😵

fleury
17. máj 2010

btw prave ide hokej a nasa mala velka fanynka spi!!!! to su mi moresy!!! 😀

fleury
17. máj 2010

dejna ahoj, teba tu ozaj nebolo dlho vidiet 🙂 Ale pri dvoch malych je to aj pochopitelne 😅 To slnko a teplo chyba uz aj mne 🙂

fleury
17. máj 2010

inak je to nezvyk nevidiet tu poobede moni 😅 Pozeram, ze tu vypisujem nejako sama teraz, nasa ocividne spi vtedy ked vase jedia alebo ste vonku 😀

dejnas
17. máj 2010

fleury, ahojky 🙂
mm práve uspal samiho a rozložil na posteľ zástavu a uložil ho spať na ňu... a on leží vedľa neho 😀 😀

fleury
17. máj 2010

dejna 😀 odfot ich 😅

cicimon
17. máj 2010

mala konecne spi, zjavne jej to pocasie nerobi dobre, ja som sadla pred TV medzi zehlenim - este donesiem kapucino k dalsej tretine 🙂

fleury
17. máj 2010

cici ake kapucino??!! ku hokeju jednoznacne pivo!! aspon to cierne nooo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre