Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

norika30
25. okt 2010

@cicimon no mna to len caka, mliecko 120ml niekedy pijeme aj vyse hodinu....medzitym furt vymysla, sada si, vypluva....atd..., som zvedava co nam povedia na kramaroch, ci uz mozem prikrmovat a dufam ze tu intoleranciu laktozy sme uz vyrastli...
kde si rodila? vy ste 3.4.2010 a my 30.4.2010 🙂, ja som rodila v ruzinove...

norika30
25. okt 2010

@cicimon no mna to len caka, mliecko 120ml niekedy pijeme aj vyse hodinu....medzitym furt vymysla, sada si, vypluva....atd..., som zvedava co nam povedia na kramaroch, ci uz mozem prikrmovat a dufam ze tu intoleranciu laktozy sme uz vyrastli...
kde si rodila? vy ste 3.4.2010 a my 30.4.2010 🙂, ja som rodila v ruzinove...

juliap
25. okt 2010

@norika30 @norika30 to im treba uz teraz zacat zakazovat, moj ma zakazane cigarety, chlast, drogy a lahke zenske ... vstepovat od malicka treba a este ked sex, tak bezpecny 😀 😀 😀
@norika30 jedna kamoska pri 1 mimcujej nic nepovedali, len jej zastavili uz v nemocke mliecko, tak nevedela, no a pri 2 mimi skoncili po 2t v nemocke, co ju kojila a az tam jej povedali, ze ma nejake protilatky v mlieku, pre ktore nemoze kojit deticky, a to bolo uz mimi v ohrozeni zivota , nastastie sa z toho dostali

norika30
25. okt 2010

@juliap no neviem ako presne...niektorí vraveli ze som si to nazbierala v porodnici....iní nevedia, proste som mala take mliecko..., pravda ale je ze som tiez musela brat protilatky, lebo som 0RH-neg a manzel poz....

cicimon
25. okt 2010

@norika30 na antolskej

norika30
25. okt 2010

@cicimon mhm... idem daco rychlo porobit, kam mala spinka, pekny dnik vam. dufam, ze uz prestane prsat, chcem ist von nachvilku....

karmelka77
25. okt 2010

@norika30 ani my sme nemali pol roka ked nam vysli tie zuby🙂)) je to v pohode...

norika30
25. okt 2010

@karmelka77 🙂))), ja som mala si 9mesiacov ked mi vysiel prvy..norika ich bude mat dovtedy urcite aspon 8...

p69majka
25. okt 2010

@norika30 ahoj. Tak malú máš skutočne šikovnú. Moja sa na brušku len točí ako kolotoč a snaží sa plaziť, ale štvornožkovať? to ešte nie a som aj rada, lebo viem keď mi malý chodil po štvornožky, tak bol ozaj všade strčený a niekedy ho bolo beda aj vytiahnuť, keď sa niekde zastrčil. Sárka nech ešte trošku vydrží, aj tak máme čo robiť 🙂 .

p69majka
25. okt 2010

@juliap no to sa teda máme na čo tešiť 🙂 s tými naháňačkami a toto robí aj moja malá, že keď ju chcem oprieť do sedu o gauč, tak sa vystrie ako struna a mám pocit, že ju prelamujem, keď ju chcem ohnúť do sedu 😀 .

juliap
25. okt 2010

@p69majka takze mas tiez kulturistu doma, vzpiera sa a vzpiera ... 😀 ale inac je ten nas poklasik a smejulo

p69majka
25. okt 2010

@karmelka77 no jasné, šak pri bábätkách sú soplíky celkom bežné, ale niekedy sú aj príznakom choroby, myslím prechladnutia. Nemusí mať teploty. Môj starší Filipko nemal vždy teploty, keď bol chorý a soplíky mal vždy číre, len problém je v tom, že mu to zatekalo stále do hrdla. To je zlé, že mimčo nedokáže siakať, ale tou odsávačkou mu pomôžeš. Dávaš aj nejaký fyz. roztok? My používame pravidelne Libenar. Malá nemá soplík, ale skôr máva také suchšie šušníky, tak si dávam na vat. tyčinku Libenar a tak vytierame. Filipko má aj inhalátor, tak aj s malou inhalujeme Vincentku, ono to tak uvolňuje, ak by boli hlieny. Môžem sa spýtať, koľko stála tá odsávačka na vysávač a ako si s ňou spokojná? Nieje to príliš drasťák. Mne sa pri malom raz stalo, keď som mu odsávala tou klasickou, že mu praskla žilka a valila mu krv, to bolo hrozné, až som plakala a odvtedy som neodsávala. Pri malej mámbalónikovú odsávačku a to nieje nič moc. Nech sa vám to teda zlepší, aby ste mohli ďalej plávať 😉 .

p69majka
25. okt 2010

@norika30 ahoj. My máme 6 mesiacov a 1 týždeň a máme okolo 6700 g, takže v pohode a lekárka vraví ako dobre prospieva. My sme trošku stagnovali, keď som prestala v 2,5 mes. kojiť, vtedy mala ovčie kiahne a málo papala a raz bola aj chorá, mali sme aj antibiotiká, lebo dlho kašlala. Mala aj hemofila v hrdle a vtedy tiež trochu horšie papala. Teraz papá pekne, síce viac ako 120 ml mlieka nevypije, ale príkrmy je super a pije ešte aj v noci, tak myslím, že má dosť. No a ešte po príkrmoch vždy vypije 60 ml mliečka. Tú hmotnosť máte v pohodke. 🙂

p69majka
25. okt 2010

@norika30 tak, to je ako moja! 😎

p69majka
25. okt 2010

@juliap a zlatý smejulo!!! 🙂

karmelka77
25. okt 2010

@p69majka no ved uvidim, je to prvy krat tie sopliky, a dnes sme boli plavat a bola tam mamicka, ktorej mala ma to iste...ze bola aj u lekarky a dala jej iba kvapky do nosa...davam kvapky - otrivin pre babatka, po kazdom odsati mu to takym kvapatkom dam...dnes je to lepsie sa mi zda, uz tak nechrapci...kaslat prestal hned ako sme zacali odsavat, kaslal koli tomu asi ze mu to stekalo do hrdielka...ta odsavacka stala 13 EUR a napojis ju na hadicu vysavaca,, dava sa na najnizsi stupen na vysavaci, je to fajn, lebo aspon nieco to vytiahlo, narozdiel od tej na baterky...to bolo hned pocut ze mu je lepsie ked sme prvy krat odsali...no uvidim ako bude zajtra a mozno skocim k lekarke...

maya30
25. okt 2010

@karmelka77 nam na sopliky vzdy zabrali kvapky Pamycon, na vatovu tycinku a vytriet nostek, ale su na predpis lebo su to antibioticke kvapky, tak ak pojdes k doktorke tak ti ich mozno sama da....u nas je zas chory starsi Igi, zapal priedusiek, kasel ako tuberak, hroza. Fakt je problem drzat 2 decka od seba ked je jedno chore, len sa modlim aby nenakazil Alexa, ale pri takom kasli...neviem ☹

karmelka77
25. okt 2010

@maya30 ideme zajtra k doktorke uz som jej volala...pre istotu lebo ja som prieduskarka a viem co to je vlemi dobre ked sopel ztecie na priedusky...fuuuj...chuda male cely den ako tak a vecer ked ide spat sa nevie ulozit, on to do seba normalne taha...odsavame, nahrievame, naparujeme, snad to bude mat nejaky ucinok a nebude treba atb...:(( chuda a kde chytil zapal priedusiek? Toto pocasie je otrasne..tak drzim palce nech to alex nechyti🙂))

maya30
25. okt 2010

@karmelka77 a moze sa naparovat ? Mne sa zda ze pri soplikoch sa len nahrieva, lebo naparovanim sa mu mozu usadit a zapalit v dutinach (teda dufam ze teraz netrepem, ale mne to povedali ked mi prepichovali dutiny)
Nas mlady to chytil pred tyzdnom na oslave - vnutri horuco, vonku zima a on musel samozrejme lietat s ostatnymi stale von a dnu...

karmelka77
25. okt 2010

@maya30 jaaaj tak to netusim, ale naparovali sme ho iba 2 krat aj to chvilku, ved on este nevydrzi pod dekou...ja neviem ale mna vzdy kazdy presviedcal ze naparovanie je na chorobu najlepsie, ze sa to aspon pusti...lebo jemu sopliky netecu, praveze su v nutri...ved uvidim co mi zajtra povie doktorka..

annika11
25. okt 2010

@p69majka my máme tiež odsávačku na vysávač, stála kolo 13 eur, ale malá nám začala stresovať, ked počula vysávať, nejako sa jej to nepozdávalo a ked plakala, nevedeli sme to odsať, a tak manžel vymyslel, že bude ťahať ústami....dokonca sa nám to zdá lepšie, lebo to vie regulovať...tak ked sa bojíš vysávača, skús ústami...

Inak my ked sme boli choručké, používali sme nasivin pre kojencov a ten nám pomohol. Dr.nám aj predpísala niečo, neviem ako sa to volalo, ale namiešavali to v lekárni, ale to bolo o ničom, vôbec to nezaberalo.

p69majka
25. okt 2010

@annika11 My sme tiež mali pamycon do nošteka, keď bola Sárka chorá a pri Filipkovi tiež často, ten je dobrý. no tá odsávačka ústami to tiež nieje výhra, tou sme malému praskli v nose žilku a tiekla mu krv. Ja sa strašne bojím tých odsávačiek. Nieje to drahé na ten vysávač. Malá sa vysávača nebojí, bežne pri nej vysávam a v tedy je úplne ticho a fascinovane ma sleduje. Nám zastiaľ stačí Libenar a inhalátor Filipkov. 🙂

karmelka77
26. okt 2010

tak aj my sme dostali Pamycon:(( je to zevraj nejaka vyroza...uvidime, mame aj nejaky antihistaminikovy sirup (co asi je, lebo mi maly zaspal vnutri, co normalne mozem robit co chcem a nepodari sa...) a ze v piatok na kontrolu a ak to nepomoze tak dostane atb...tak dufam ze je Filipko silny chlap a pobije sa s tym do piatku...a mimochodom schytala som to aj ja od neho:(((

cheerlady
26. okt 2010

caute baby,tak masovo-zeleninove kupovane hovadinky my spapa Risko skoro cele,tak zajtra mu do toho primiesam aj normalne varene,nech si chalanko nezvyka 😀 inak vcera mal trosku vyhadzany krk-som myslela,ze asi bol tplo obleceny,ale dnes to ma uz aj na hrudniku,takze fasa,asi nejaka alergia na potravinu 😖
@karmelka77 tak sa skoro vyzdravte! 😉 a ako sa to prejavuje? 😕

karmelka77
26. okt 2010

@cheerlady mame sopliky, ale nechcu tiect...ale chrci ja traktor chuda🙂) a ked mu to stece, tak kasle...no a u mna to iste...len ja si nejako pomozem, ale jeho chudaka len nicim, uz sa so mnou ani nebavi, lebo ho trapim, same kvapky, odsavanie...ked mu mam dat vsetko naraz tak je to dobry boj, az mi je do placu ako strasne place a brani sa a este viac ked potom nechce na mna ani pozriet...:((
No pri tych kupovanych je aj tazko zistit z coho to je...a co si mu dala? Fenistil na to?

cheerlady
26. okt 2010

@karmelka77 no to poznam,moj uz ked pocul vysavac,tak skrivil pusu a hotovo,neznasam to odsavanie a ani on 🙄 tak nech sa skoro spustia,aby ste sa cim skor vyzdraveli 😉
ja si myslim,ze je to asi z vyzivy,co mu doniesli-bola jablkova s prichutou lesnych plodov a jahody,takze asi ta jahoda spravila svoje,aj som rozmyslala,ci mu to dat,ale potom som si povedala,ze vyskusam,ked je tam od 4.mesiaca,no ale mal to este predvcerom a vcera tiez,tak ze by tak neskoro?a dnes mal prvy krat aj vyzivu jablko-banan a tiez prikrm kralik-spenat-zemiak..tak fakt neviem..ozaj a ja som vcera vypila pohar jahodoveho sirupu,lebo na navsteve nemali nic ine 🙄

cicimon
26. okt 2010

@cheerlady jahody az po roku...ved to ze na tie vyzivy napisu ze od4+ a pod a pritom je tam barsco..od paradajok,papriky, psenice a neviem coho...
my ked u svokry odsavame,tak oni len lamu rukami ,ze co to robime....to akoby sme malej sli nohy lamat..

cheerlady
26. okt 2010

@cicimon ja viem,uz som sa poucila 😠

karmelka77
26. okt 2010

@cheerlady ja som davala s jahodovou prichutou vyzivy a aj jogurty a nic...kazdy inak reaguje to je fakt, ze to moze byt z toho...ale aspon vies co mu nerobi dobre...hlavne ze to je len vyrazka...lebo z jahod su aj horsie veci...tak drzim palce...

almita
26. okt 2010

Ahojte maminy.Aku stolicku na jedenie ste kupovali?Poradte nejaku dobru.Dakujem.

cheerlady
26. okt 2010

@almita ahoj,my mame nieco podobne http://www.chicco.sk/index.php?page=shop.produc...
akurat ma inej farby potah a nohy su trochu ine.ale kupili sme ju z bazaru pouzivanu za 40eur,vyzera ako nova 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre