Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
8. nov 2010

caute
tak my zas 3x hore a od 5tej celkom. od 22.30 sa mala na hodku a pol zobudila ale stylom "ja uz nespim".

karmelka77
8. nov 2010

@annika11 hej jasne, ved to robi pre Vas🙂) ja som si chcela matersku uzit so vsetkym co k tomu patri, zivot to zariadil za mna, ze mam dieta az ked mam uz kde byvat a nemusim riesit tuto hlavnu vec...ked sa Filipko narodil strasne som sa tesila ze je jar lebo po tej zime s bruchom a dvoch tyzdnoch v nemocnici, som sa nevedela dockat kedy pojdem kocikovat...no a mlady pan si na to nejako zvykol, ale teraz mi bez pohybu v kocari nezaspi🙂) som zvedava co budeme robit v zime🙂)) Odkedy je v sportovom kocari tak sa mu to hrozne paci, lebo vidi na svet okolo, a nemozeme nanho ani prehovorit vtedy lebo vsetko musi sledovat...🙂) takze jemu sa vonku velmi paci...no a ked zacne byt mrzuty, dam kocik do lahu otocim Filipka na brusko, chvilku prejdem po trave (pri zaspavani cim horosi povrch a vacsie otrasy tym skor zaspi) a maly si pospi niekedy kludne 2 hodiny a viac...🙂) niekedy mu staci pol hodinka a je v pohode..

annika11
8. nov 2010

@karmelka77 🙂 🙂 🙂 to naša musí ísť po rovnom, aby zaspinkala 🙂 🙂 🙂 čo je u nás problém...pri našich chodníkoch
Možno aj preto radšej spinká v postieľke. Ked sme vonku, chce sedieť a vidieť všetko kolo seba, ona je príliš čulá, aby vtedy spinkala a na brušku??? nehrozí...
Ja neviem, ale Bebinka nespinkala na brušku vôbec, ani raz odkedy sa narodila. Stále dvíhala hlavu a sa obzerala dookola...zaujímavé, aké sú odlišné detičky...

annika11
8. nov 2010

posielam vám kočeny fotku 😀 😀 😀 takýto bejbybúúúúm máme v rodine. Včera sme sa všetci zišli u našich na odpuste...pomaly sa už nemestíme, obedovať sme museli na dvakrát, bo malý stôl 😀 😀 😀 😀

karmelka77
8. nov 2010

@annika11 no vidis a Filipko nespal zas na chrbatiku ani raz, ked bol malinky spaval na boku a potom uz iba na brusku, raz som skusala ze zaspal na brusku a potom som ho otocila na chrbatik a hned bol hore a protestoval🙂)) veru kazde dieta je ine...🙂)) no aka parada kolko deti mate, aspon sa bude mat mala s kym hrat 🙂))

dzlucia
8. nov 2010

Ahojte nakuknite k nám pekné nové vecičky
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=28945

juliap
8. nov 2010

@annika11 ste malli plodne minule leto vsetky? pekne foto, ja som tak mala so segrou deticky vzdy po 2 rokoch, tak jak rebrinka pekne boli ... 😀
@karmelka77 v zime ho budes salit, ked bude blbe pocasie, bud na balkon a hybat s kocikom, alebo v byte, len ci chytrak nepride na to, ze nie ste vonku ... 😉

juliap
8. nov 2010

my sme sa tiez teraz cez vikend vyprechadzkovali do sytosti, este aj dnes cele doobedu, no a teraz uz prsi ... fnuk, chcem 😎

annika11
8. nov 2010

aj ja chcem slnkooooo, my sme dnes ešte vôbec neboli vonku, pršíi, prší len sa lejeeee....

karmelka77
8. nov 2010

@juliap uz teraz ho tak klamem🙂) mame taku chodbu ako vstup do domu, kde sa nekuri, tak ho vzdy obecem dam do kocika a je tam, aj dnes ked nam tu prsi🙂)) tak bol...

karmelka77
8. nov 2010

@annika11 my sme sa teraz vratili z plavania - tak aspon to mame ked je take pocasie...a teraz pekne spinka spolocensky unaveny🙂))

p69majka
8. nov 2010

@karmelka77 tak si šikovná. No môj muž stále pracuje, on mi teda so Sárkou nemá šancu vôbec pomôcť a poobede už je doma aj Filipko, tak sa aj jemu musím venovať. Teraz je to už horšie s tým stmievaním. Budeme musieť chodiť von asi na druhé spinkanie a tretie budeme doma spať asi v babyvaku, lebo to mi už asi v postieľke nezaspí. No a dnes je taký čas, že ani von sa nedostaneme, lebo prší ako z krhly celý deň a tma jak v rohu, fuj. Ja pri malej max. umyjem riad, keď je hore, stále sa s ňou hrám,lebo keď zmiznem dohľadu tak vykrikuje mama a mrní. 😉 no čo už, veď si porobím keď spinká. Ona doobeda spinká pekne,tak dve hodky a to stihnem veľa. Nenechám ju revať a ja si budem robiť, veď práca nieje zajac a radšej sa venujem jej, na to som doma. Večer chodí skoro spinkať a aj potom sa dá čo to urobiť. Mamina mi príde sem tam pomôcť ako dnes, ožehlila a tak. 🙂

p69majka
8. nov 2010

@annika11 ale ste zlatí! 🙂

karmelka77
8. nov 2010

@p69majka ja nemam kam zmiznut z dohladu lebo obyvacku mam s kuchynou a cely den sme tam, takze na mna stale vidi...ma na zemi deku na nej kopec hraciek...tak sa hrame, alebo sa hra sam, lebo on je taky ze ked sa hra nemozme mu do toho zasahovat, lebo sa hneva...najradsej mam ked si ma pritiahne zdvihne hlavu a chce aby som ho pusinkovala po krku🙂)) kde je to nehybne male babatko??🙂))) nenachavam ho plakat, on moc ani neplace...a tym ze mm pride skoro domov tak potom aj navarim...🙂)) ale neviem si to predstaviz pri dvoch detoch to je fakt...

p69majka
8. nov 2010

@karmelka77 tie decká nám tak rýchlo rastú, sú chutní. 🙂 Ja malú tiež rada bozkávam po krku a ona to má rada. teraz u nás fičí ťap ťap ťapušky. Ja jej dám ruku a ona mi po nej ťapká a smeje sa na tom. A tie jej reči, mama, tata, baba, papa. Nemusíme mať ani telku. Malý ti sedká? Moja ešte nie, už by mohla, možno by sa lepšie zahrala.

karmelka77
8. nov 2010

@p69majka sam sa este neposadi, iba ked ho ja posadim tak sa drzi, bol v predklone pri tom, ale uz sa zacina vyrovnavat...🙂)my teraz pistime🙂) to sa mu najviac paci, nedavno sa zacal tocit, tak teraz sa hra tym ze sa toci a pisti🙂))blabotal predtym ale teraz nejak prestal...

fiffinkaa
8. nov 2010

@karmelka77 no ja mám dve deti a u nás to je uplna pohoda.Nica odvezie ráno ocino do školky, ja zotávam s malým sama do tej 16 tej, ked sa vrátia, malému dám deku do obývačky a Nico sa s ním hrá až do večera..uplne mi to vyhovuje, kludne si oddýchnem a na malých je radosť sa pozerať🙂su užasný..starší stále malého hladká a pusinkuje, dáva na neho pozor, som mooc rada, žiadna žiarlivosť sa medzi nimi zatiaľ neobjavila🙂

fiffinkaa
8. nov 2010

otázka!!: 😝 možem dať malému dlhé piškoty? obsahuju aj vajcia...hmm?...dakujem, nevedela som že ich je viac druhov..

cicimon
8. nov 2010

@fiffinkaa pravedepodobne obsahuju vajce, pozri zlozenie

fiffinkaa
8. nov 2010

@cicimon ano obsahuju vajcia, mám doma dva druhy a oba obsahuju vajcia, tak také sa ešte asi nemožu dávať..zatial som nedala..poradte 🙂 ?????????

cicimon
8. nov 2010

@fiffinkaa no radsej bezvajecne...prip sa skus spytat v teme zaciname s prikrmami

fiffinkaa
8. nov 2010

@p69majka už vykrikuje mama??? to je supeer, to moj si len mrmle čosi a teraz začal výskať..a rehotať sa na všetkom...moj je zase naučený byť dosť sám, hlavne doobeda, hrá sa potišku v postielke, ja varím, upratujem, učím sa, pečiem..uplna pohoda....od druhej my spí v kočiariku do pol piatej na dvore a potom sa aj starší vracia zo školky a to už sme spolu do večera na koberčeku, sa hráme s hračkami, kukáme knižky, smejeme sa 😀

fiffinkaa
8. nov 2010

@cicimon vy ešte nedávate? 🙂

cicimon
8. nov 2010

@fiffinkaa nie....kvoli lepku jej dam bezvajecne cestoviny alebo vlocky
na sladke piskoty ma cas

karmelka77
8. nov 2010

@fiffinkaa ja som uz viackrat dala obycajne piskoty...neviem, ale podla mna tam moc vajec urcite nie je...🙂))

karmelka77
8. nov 2010

Dnes ma Filipko 7 mesiacov🙂) a tu je aktualne foto🙂)

almita
8. nov 2010

@annika11 Kocik sa da dat lezmo,ale dieta le stale v polosede.a aky mas teraz?

almita
8. nov 2010

@juliap uz som zistila 🙂 a to najdem vzdy na tom istom linku?

fiffinkaa
8. nov 2010

@karmelka77 no téééda, to je ale fešááák 😵

almita
8. nov 2010

@miska246 celkom nam zachutilo,ale akurat som sa dozvedela,ze jej nemam davat toho tolko,lebo pridem o mlieko.Vobec neviem odhadnut ake mnozstvo ,lebo Ninka by stale papala 🙂Kolko spapa Timka na jednu porciu? Aku kasu to davas na noc?To ani neviem,ze sa moze,som myslela,ze to zatazuje zaludok.A kolkokrat ste v noci hore?My tak 3-4,lepsie spavala ako novorodenec. 😉 Niekedy sa v noci zobudim a ani neviem ci ninka spi alebo kojim,alebo sa parkrat zlaknem,ze som ju prilahla,taka som unavena.Teraz sme sa prihlasili na fitlopty,tak dufam,ze ju viac unavim a budeme lepsie spavat.My spime nanic aj cez den,mame take 3 dvadsatminutovky.A to sme od siestej hore.Hrozne,neviem,kde berie tolko energie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre