Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fiffinkaa
16. nov 2010

@lenocka84 no ja podobne ako maya30, len s tým rozdielom že ja nekupujem hotové pokrmy, malý mi to neste..,len tieto domáce, inak maya dík za tip, špenát som ešte neskúšala..a ani hrášok, sa bojím aby nemal hnačku,alebo bolesti bruška..

fiffinkaa
16. nov 2010

@lenocka84 cestoviny ani jogurty som nedávala ani ja..ryžu ano🙂

lenocka84
16. nov 2010

@fiffinkaa my sme mali uz hrasok a na spenat sme asi alergicky, lebo sa po nom vyhadzal
a cestovinky chceme skusit

maya30
16. nov 2010

@lenocka84 uz mozes davat aj jogurt, ja malemu do bieleho jogurtu najemno nastruham hrusku alebo jablko so susienkou a spapa vsetko...a co sa toho lepku tyka tak od 6.mesiaca mu davam bezvajecne susienky, rezance a vecer kasu (momentalne osemzrnnu od nestle)

lenocka84
16. nov 2010

@maya30 my sme mali bezlepkove kase, aj teda mame, ale uz mal nadrobeny rozok v pyre, to mu chutnalo
jogurt som tiez myslela ze s bananom alebo niecim
vyskusame, uvidime aky bude vysledok

maya30
16. nov 2010

@fiffinkaa no ja som prvykrat hrasok pre istotu prepasirovala aby bol bez supiek, ale potom som uz dala cely a nebolo mu z neho nic

karmelka77
16. nov 2010

@lenocka84 uz radsej nasadzuj lepok a tie jogurty tiez uz v pohode mozte...my papame uz aj ochutene, lebo biely samotny nezje do toho mu primiesavam presnidavku...🙂)

lenocka84
16. nov 2010

@karmelka77 ja chcem skusit s bananom
tak teda dat vajecne ci bezvajecne cestoviny? bo uz mam chaos, ale asi bezvajecne
lepok ma v tom rozku, obcas , ale chystame sa uz na rozok s masielkom

karmelka77
16. nov 2010

@lenocka84 bezvajecne cestoviny treba....ja som nedavala surove ovocie do bieleho jogurtu,lebo ani mne by to nechutilo🙂)) ale jasne kazdy podla chuti...u nas banan ani nekupujeme, ani jablka, lebo maly to nema rad...u nas ficia hrusky, marhule, broskyne🙂))

lenocka84
16. nov 2010

@karmelka77 ja ked nedam banan maly mi to neje
dnes mal pol bananu, nastruhanu hrusku, marina keks a polovicu vyzivky
a to zbastil

karmelka77
16. nov 2010

@lenocka84 veru kazdy je iny...🙂)) mne banan a jablko zje ale iba hotove vyzivy, co nechapem...ale zacnem mu to skusat nejak do hrusky primiesavat, len teraz mi zacal kakat raz za dva dni, tak ho nechcem moc zapekat...idu nam dalsie zuby, a vsetci hnackuju pri tom a mi naopak:(((

lenocka84
16. nov 2010

@karmelka77 mne zatial papa vsetko, tak sa z toho tesim
uvidime co ten jogurt, necham sa prekvapit
zacneme asi na desiatu, olovrant sa snazim este mliecko aby ho na vecer nebolelo brusko

karmelka77
16. nov 2010

@lenocka84 ja davam na olovrant kasu🙂) a vecer pije uz malo mliecka, aspon mu nie je zle v noci...tiez davam na desiatu jogurty, alebo ovocie, alebo presnidavky...

lenocka84
16. nov 2010

@karmelka77 ja ked mu dam kasu cca okolo 16:30 tak mi uz nechce jest vecer nic
a vacsinou je to tak ze o 4tej ma nieco male, mliecko mensiu davku
a na veceru cca o 6-7 kasu, a asi tak hodku potom ide spat

karmelka77
16. nov 2010

@lenocka84 ja davam kasu cca o pol 4 tej, to ze mi vypije malo mliecka vecer mi nevadi, je dost velky a prespi celu noc tak mi to vyhovuje🙂) maly je hrozny rezimista a vecer by mi uz kasu nechcel, a nie este nechat ho hore🙂) my sme nauceny, o 19.00 kupanie + papanie a hned spinakat🙂) takze aj dnes uz spime🙂)) hura, lebo dnes bol hrozny den, cely den mrncal, uz som bola na nervy...a ked prisiel tato z roboty zrazu dobra naladicka..., nie som zvyknuta na to ze je taky...tak ma to trochu rozladilo, ale tak snad bude lepsie...🙂)

lenocka84
16. nov 2010

@karmelka77 my uz tiez spime asi polhodku
nam sa to cele posuva lebo doobeda chodi spat o 9tej a spi do 11, takze desiata sa nam posuva, a tym padom aj obed aj olovrant
dufam ze dnes prespi celu noc, vcera bol hore min 15x

p69majka
16. nov 2010

@lenocka84 ahoj, ja dávam tiež cestoviny do príkrmu bezvaječné alebo ryžu alebo ovsené vločky. Jogurt sme už tiež skúšali, ale moc nechutil. máme od nestlé tie jogurtíky od 6.mes a tie jej chutia, ale zatiaľ mala len dva krát. 🙂

p69majka
16. nov 2010

@karmelka77 no moja je skoro stále umrnená. pohrá sa iba keď som pri nej. ešteže cez deň dobre spinká, tak 2 krát po dve hodky. No ale v noci hrozne, dva krát sa budí na mlieko. A túto noc sme akosi všetci zle spali ☹ . dnes som už tiež riadne ustatá a ten môj chrbát, des a hrôza. No ale spinká od siedmej, tak som rada, že som sa mohla v kľude okúpať a pozrieť si Ordináciu. 🙂

annika11
16. nov 2010

@lenocka84 nám momentálne veľmi chutí ryža, tak obmieňam k mäsku zemiaky alebo ryžu 😀 😀 😀
ja som malej ten týždeň začala dávať už normálne dva chody- polievočku, sem tam pridám cestovinky a druhé jedlo.
Už papá aj biely jogurt s ovocím alebo piškotkami. Cestovinky dávam bezvaječné, lebo ešte nesmie bielko. Dva krát do týždňa dávam namiesto mäska žltko a raz týždenne čisto zeleninový chod.
Ja mám taký malý nestle zošítok, čo som mala v krabici z pôrodnice so vzorkami a tam je celkom pekný jedálniček na celý týždeň rozpísaný.
Ak by niekto mal záujem, naskenujem a priložím ho do fotoalbumu.
My sa riadime pomerne podľa neho.

karmelka77
16. nov 2010

@p69majka no ja nie som zvyknuta na mrnkanie, asi by ma porazilo zachvilu...rozmaznal ma ten moj maly...🙂)) a spava celu noc uz velmi dlho, praveze ked sa zobudi je to iiba ked mu nieco je...preto ma potom vie vykolajit taky den ako bol dnesny...🙂)

karmelka77
16. nov 2010

@annika11 pocuj ved ty tej svojej malej das zahvilu pribor a bude papat sama🙂)) ze dva chody na obed🙂) ty nemixujes asi ze?? Lebo ja este mixujem ale uz chcem prejst na kusky a vobec sa nam nedari...mohla by si ten jedalnicek oskenovat, to je dobry napad🙂))

annika11
16. nov 2010

@karmelka77 že pani učiteľka som to sa pozná hehe 😉 😀 😀
ja to riešim tak, že ked varím zeleninku, malej odoberiem z tej vodičky, niekedy pridám cestovinku a má polievočku...zeleninku nastrúham nahrubo, tak sa lepšie pučí vidličkou, ako ked sú kocočky 🙂
a druhé jedlo mixujem, aj pučím podľa nálady, niekedy nemám čas babrať sa s pučením 😅 😀
Zajtra to naskenujem, celkom fajn je, dá sa podľa neho zariadiť a aspoň mám celý týždeň prehľad. To aj ja som naňho len náhodou natrafila asi pred 2 týždňami, ked som triedila, čo už vyhodím. Lebo v pôrodnici sme dostali tooooľko letákov a somarín...vtedy som si myslela, že budem všetko potrebovať. Teraz už viem, čo z toho je mi na nič 🙂

annika11
16. nov 2010

Baby ja neviem, čítam tu o spinkaní...naša prestala spinkať doobeda 😒 vstane o 6.20 vypije mlieko a spí ešte do 8.30. Potom je hore do 12.00 😒 aj ked by ešte o 11.30 spinkala nedovolím jej už, lebo by poobede nevedela zaspať, rovno dám obedík a potom ide spinkať a spí 3 hodiny, no a potom je zase do 20.00 hore a prespinká celú noc...niekde som čítala, že by mala spať aj dopoludnia, ale u nás sa to jednoducho nekoná...

cicimon
16. nov 2010

@annika11 mozno ked spi do 8.30, tak uz potom nie je unavena... moja vstane o 6.00 cca a o 10tej je mrtva, pospi tak 1-2hod a potom poobede este hodku v kociku

p69majka
16. nov 2010

@karmelka77 🙂 to sa máš, ja to nepoznám. malá spinkala iba jeden krát od deviatej do rána do piatej a som sa tešila. 🙂 no dnes má 7 mesiacov a ja som sa už poriadne dlho nevyspala, no nevadí. Vydržím, hlavne nech je zdravá. Aspoň, že cez deň pekne pospinká. Sárka je permanentne umrnčaná, ja sa skôr čudujem, keď sa dlho sama hrá 😉 . Niekedy som už z toho trochu na nervy, ale nejako sa to musí zvládnuť. Nič iné mi nezostáva. 😒 🙂

fiffinkaa
17. nov 2010

@annika11 lepšie ničítať, pokial si ty sama nevšimneš niečo čo ta znepojojí, je to v poriadku 🙂 ..

karmelka77
17. nov 2010

@annika11 aj my vstavame o 6.00 a o 10.00 ide spinkat, niekedy spi 3/4 hodinku, niekedy viac...je lepsie ked ti apson rano takto pekne spinka, vies ze doobeda budete hore no a za ten 3 hodinovy spanok poobede by som dala neviem o🙂) my poobede spime tak max. hodku a navecer asi pol hodku🙂)

fiffinkaa
17. nov 2010

@annika11 aj my spíme poobede cca 3 hodky 🙂

aaangella
17. nov 2010

Dievcata potrebujem poradit dali ste uz varovat dietatko dakomu na noc?? mna to caka v sobotu je to svagrina a vychovala 3 deti ale ja sa hrozne bojim priam mam az depku z toho stale mi beha po rozume ze co ked tam nezaspi alebo co ked bude plakat alebo ja uz neviem co neni to nahodou skoro dat 7 mesacne babo na cely den aj noc dakomu babi poradte alebo ma podporte

miska246
17. nov 2010

@aaangella Ja som este nikomu nedala svoju princeznu a myslim, ze by som stresovala presne tak, ako ty 😀 😀 😀 Ale ak sa ti to inak neda zariadit, musis vydrzat... 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre