Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ivka1603
23. dec 2010

@maya30
to som rada, že pomohlo 🙂

vejula
23. dec 2010

@karmelka77 moj sa pri kojeni len tak zakucka, ale toto bol fakt brutal, mu ten čajik striekal z pusinky gejzirom 😒

@p69majka my moc neslintame, sa mi zda ýže tak dva mesiace do zadu slintal viac, teraz je len skor taky dravy že mi bradu okusava a tak 😀

p69majka
23. dec 2010

@vejula mne okusáva aj nos, aj uši 😀 to je sranda.

lenocka84
23. dec 2010

@karmelka77 gratulujem k rozhodnutiu a verim ze vsetko bude OK

lenocka84
23. dec 2010

@p69majka nam teraz pomaha po utreti vlhcenymi prejdeme uterakom s cistou vodou do sucha a natriet sudocrem, tak snad sa to vylieci

aaangella
23. dec 2010

Ahojte vsetky tu pisete ako sa vam deti u stavaju a ja teraz rozmyslam ci je vsetko v poriadku my este nelozime lebo na bruchu nevydrzi hned sa mi obrati na chrbat a ani sa nestaviame akurat sedime a behame v choditku co vy na to ?

p69majka
23. dec 2010

@lenocka84 držím palce 🙂

p69majka
23. dec 2010

@aaangella každé dieťa je iné a určite si s tým nelám hlavu 🙂 .všetko chce svoj čas. pohybovo máš tiež určite nejaké rozmedzie čo je kedy u šikovnejšieho dieťaťa a čo kedy zase celkom normálne a bežné v danom mesiaci. hlavne, že sa ti malá sama posadí. niektoré deti vôbec neštvorkujú, ale skôr chodia. 🙂

karmelka77
23. dec 2010

@aaangella ten moj sice sedi, ale sam sa este nevie posadit, na nohy sa stavia, ale tiez iba ked ho chytim, sam to este nezvlada...neboj...sme na tom rovnako, takze nenormalne to urcite nie je🙂)) v choditku sme tiez, ale to ze sa posuva je iba vdaka tomu ze melie strasne nohami, a skor sa nejako nechctiac odraza🙂)) vies su mamicky ktore povedia ze sa im dieta v 4 mesiacoch samo posadilo a este aj postavilo...(baby toto neplati pre Vas ktore pisete v tejto teme aby ma niekto zle nepochopil🙂)) maju cas, este su stale v norme, a mozno budeme mat zajtra darcek pod stromcek a sadnu si same, alebo sa postavia🙂))

maya30
23. dec 2010

@aaangella podla mna ste uplne v poriadku, ani moj sa neposadi uplne sam, a liezt tiez nevie, ked ho dam na brucho tak vidiet ze sa snazi dvihat ritku a odtlacat sa nozkami ale maximalne sa len otoci okolo vlastnej osi 😀 a na styroch stoji ale iba vo vanicke, ja neviem ci ho voda nadlahcuje alebo co, ale mimo vanicky ani za svet 😀 Takisto stat vie ked ho ja postavim, ale sam sa este nevystvera...kazdy ma svoje tempo

maya30
23. dec 2010

@karmelka77 ja si myslim ze tych nasich 10-kilovych fesakov ani nemozme porovnavat s lahsimi detickami, predsa len maju o cosi vacsie zavazie ked sa maju postavit ci uz na styri alebo na dve 😀 😉

karmelka77
23. dec 2010

@maya30 presne tak🙂)) ale snaha tam je to je hlavne...ja som sa bala ked mal 6 mesiacov ze sa mi este nepretaca, a potom zacal, tak som pochopila vtedy ze naozaj ma kazde dieta ine tempo, a o nic nepridu, a hlavne my🙂)) lebo ked nam zacnu behat to bude nieco🙂)) uz teraz z neho nemozem spustit oci🙂))

cinocka
24. dec 2010

babule, VESELE VIANOCE prajeme s Timonkom 😵 😵

annika11
24. dec 2010

@aaangella to je úplne v poriadku 🙂 naša sa dlho nepretáčala, stále protestovala, ked bola na nbruchu a potom objavila ,,ameriku,, 😀 😀 😀 že čo všetko sa dá na bruchu robiť a už to išlo...jeden deň ti sám niečo urobí a potom už zistí ako na to...ja malú do chodítka nedávam, radšej nech si poradí sama, má možnosť sa chytiť gauča, stolíka alebo svojho kresielka, ked sa chce postaviť, ale najlepšie jej to ide v postieľke... 😀

Od včera nám malá spoľahlivo štvornožkuje, dokonca začala reagovať na ,,pod sem,,, tak sa v tom vyžívame a stále ju voláme na iný koniec izby 😀 😀 😀 a večra mi dala krásny darček...po prvý krát povedala ma-ma 😀 😀 😀 táááák sa teším 😀 😀 😀

Prajeme vám ženičky krásne sviatky, aby vám drobci robili radosť a vaším malým bubáčikom ,aby mali nádherné prvé vianoce 😉 🙂

aaangella
25. dec 2010

@annika11
@p69majka
@maya30
@karmelka77
Babulky dakujem za podporu ze ste mi napisali hned som kludna
Prajem krasne sviatky

aaangella
25. dec 2010

Inac mame prerezany druhy zub juchuuu ale to ide rychlo prvy pred par dnami a hned aj druhy ale tento nas trosku potrapil

roxi
25. dec 2010

ahojte baby, dlho som tu nebola, ani teraz nemám moc času, tak aspoň vám chcem zaželať,

Krásne a pokojné sviatky, plné lásky a pohody 🙂 😵

roxi
25. dec 2010

ozaj baby, chodí tu už nejaké bábo popri nábytku, Leo už začal, ale Lea začínala o pár týždňov neskôr, neviem či to nie je ešte príliš namáhavé na klby, ale keď ho dám späť na zem tak spustí strašný krik, ale ešte nevie chodiť po štyroch, len sa plazí takým zvláštnym prískokom 😀 , zubov máme 5, ďalšie idú, váhu 81?? g, posledne sme ho nemohli v poradni odvážiť príliš sa na váhe vrtel, výšku tuším 71,5 cm, hoďte prosím info, ohľadom svojich neskôr mrknem, nech viem či sme v norme alebo sa nejak vymykáme,
- papáme jogurty, zeleninu, ovocie, cestoviny, mäsko
neviete od kedy môžu aj šunku? asi až od 1,5 roka? či skôr, vôbec si už nepamätám, a čo sa týka jedla, tak som si pri Lee nerobila poznámky 😖

karmelka77
25. dec 2010

@aaangella no oni potvory ked zacnu ist tak idu jeden za druhym...my mame teraz koli tomu celkom pokazene vianoce, lebo nam ide ocny zub a fuuu, maly stale place, nechce jest iba mlieko vypije, dnes sme uz museli dat panadol proti bolesti...neda sa ho nechat ani chvilku nech sa sam hra, stale sa mu musime venovat...jedina vyhoda, co ale uz vobec nechapem ze v noci spinka...ale cez da dobre zabrat, chudatko ubolene...

karmelka77
25. dec 2010

Takze maminy pekne vianoce zelam vsetkym🙂)) aj ked my ich mame riadne unavne, ale tak co uz, este to tak nevnima, a dufam ze druhe budu uz uplne ine🙂))

aaangella
25. dec 2010

@karmelka77 no moja mi mrncala dva dni tak som s nou skoro stale bola vonku lebo tam sa jej pacilo v noci 3 krat budicek a o 5 vyspata do ruzova tak tiez mi dala zabrat dnes spala do pol 7 bez zobudenia kukla som do pusi a je tam ale neviem si predstavit ako bude mrnkat ked pojdu horne a stolicky

karmelka77
25. dec 2010

@aaangella no unas horne vzdy boleli viac ako spodne...ale teraz ani neviem ci ide dole alebo hore, ale podla toho ako to bolo doteraz tak dole, si neviem tiez predstavit co bude ked pojde horny ocny...ale co pocuvam este mozem byt rada ze nase zuby maju taky priebeh ako maju...ani sople, ani teploty zatial....len mrzutost, tento je zatial najhorsi...

maya30
27. dec 2010

ahojte baby tak ako ste sviatkovali ? My sme teplotovali a plakali a zvracali, dokonca jednu noc som nespala vobec, lebo maly mal horucku a kazdu chvilu spustil strasny plac tak ho bolo treba brat na ruky, no strasne... A dnes v noci spal ako poleno celu noc v jednej polohe az som ho chodila pozerat ci zije...rano pozrem do pusy a tam dalsie dva zubky 🙂 az na to ze som cakala horne a zase nam len spodne vysli, takze dole mame teraz 4 a hore nic 😕

karmelka77
27. dec 2010

@maya30 ahoj no my podobne, az na to ze som nenasla este tu svinku ktora ho trapila, reval cele dni...ani jest nechcel, teplotu sme sice nemali a v noci spal, ale cez den bola hruza...tie zuby vedia potrapit a riadne teda, chudence male, namiesto toho aby sa venovali pohybu, aby nam zacali lozit a chodit, tak sa trapia s tymto...

p69majka
27. dec 2010

@maya30
@karmelka77
ahoj. my celkom v pohode. Sárka mi už asi 3 krát prespala od večera do rána do pol ôsmej. to je radosti 🙂 . len aby jej to vydržalo. zaspávanie je stále divočina. zub nemáme žiadny. Už štvorkuje ako žeravá, všade je strčená, všetko ťahá a potom žužle. No je to zeberák, ale som rada, že jej to tak pekne ide, aj to sedkanie. tak to hádam máte z tých zúbkov, už teraz sa obávam čo to bude u nás. ☹ držte sa.

karmelka77
27. dec 2010

@p69majka no my nastastie spime celu noc uz asi od 2,5 mesiaca, takze toto je nastastie vec ktoru riesit nemusim🙂)) a velakrat sa tym utesujem, ze aj ked je zly den, ale aspon v noci spime🙂))

annika11
27. dec 2010

ahojte ženičky,
tak naša je chorá 😒 presne na štedrý deň začala sopliť a včera už aj kašlať. Dnes sme pre istotu zašli k lekárke a na počudovanie jej nič nie je, horúčky nemá, priedušky a pľúcka čisté, dostali sme zas len fenistil, máme zvlhčovať a sledovať, či to nebudú zúbky 😒 malá je zlostná, nič ju nebaví, takže všetky nové hračky stoja pod stromíkom. Takže na to, že to boli naše prvé sviatky, boli doooosť o ničom a som sklamaná ☹
Inak malej som na sviatočnú večeru nakoniec urobila rybku so zemiačikom, že na ochutnanie a ona ju spráskala celú a potom ešte jednu celú výživku, takže aspoň jedno pozitívum 🙂

karmelka77
27. dec 2010

@annika11 a aku rybku si jej dala??? Ved to by este nemala🙂)) no ako vidim tak nase prve vianoce si asi malo z nas predstavovalo take ake boli🙂) tie nase deturence si vybrali cas na rast zubkov teda...🙂)) aj ked zacinam pochybovat ze u nas to boli zubky, lebo maly sa ukludnil a ja som mu nic nove nenasla🙂)) tak nech ste cim skor o.k.:))) a ten Fenistil ti naco dala? Na ten kasel?

annika11
27. dec 2010

@karmelka77 akože rybku nemôže....čo sme nakúpili papaničky v maďarsku, tak tam bola s rybkou od 6. mesiaca. 😨 už aj pred tým papala a dr. mi na to nič nepovedala 🙂 a tak sa zdá, že malej chutí, takže to neriešim
fenistil je proti soplíkom, to sme brali už aj pred tým, na kašel a hlieny v hrdielku sme dostali sinupret, ale moc nešmakuje, myslela som si, že sa pozvracia, ked sme jej ho dali, ráno dávam do čaju 🙂

cicimon
27. dec 2010

@annika11 ryby by sa mali az od roku.... napr aj vyzivy s jahodami su ze 4+ a pritom jahody tiez az od roku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre