Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
13. jan 2011

@annika11 ja sa ani teraz neviem nanho vynadivat, tak sa z neho tesiiiim, ak bude este zlatsi, co neviem ci sa vobec da, tak ho asi z lasky zjem 😵 😵 😵

@karmelka77 on rozok nikdy nezje, ani si z neho neodhryzne, len ho cely ozuzle a ked je rozmoceny tak ho rozmrvi v ruke a roztrusi kde sa da 😀 ale necham ho lebo mu to asi robi dobre na dasna
Necitala som dozadu - zmenila si malemu mliecko ? A uz je to dobre s kakanim ?

karmelka77
13. jan 2011

@maya30 nezmenila som zatial mlieko, kupili sme Bebu Sensitive a to sme mu dali, len som nepochopila navod a davali sme mu toho viac ako bolo treba a cely jeden den kakal a kakal🙂)) som sa aj divila ze ci sa precistuje...takze teraz uvidime, uz dostal podla navodu zatial nic, ale este jednu davku dnes dostane🙂)) ale chystam sa mlieko zmenit, len musim prist na to ze ake...lebo Bebu sme kupovali v rakusku za necelych 7 eur, a napr. Sunar tu stoji skoro 11 EUR, tak sa chcem ist este pozriet do rakuska po kolko idu ine mliecka a uvidime...🙂)) ale zatial nam teda zabera ten Sensitive...🙂)) som rada ze som aspon nieco nasla, lebo uz fakt nic nezaberalo...iba sirup ktory nam dala lekarka a to sa zas neda dlhodobo...

annika11
13. jan 2011

@karmelka77 to je dobre, že si natrafila na také dobré mliečko 😉 konečne ti bude kakať ako má, už mi ho miestami bolo ľúto, čo si tu písala, že ako sa trápi...my sme už prešli na 3 mliečko a malá pekne pije. Ja neviem, ale ona sama si vyžiada iné mliečko, tak bolo aj ked sme prechádzali na 2ku. Len neviem, 3ka je od 10.teho mesiaca, tak dúfam, že to bude v pohode, ved aj na 2ku sme prešli trochu skôr...

karmelka77
13. jan 2011

@annika11 ja myslim ze trojka je uz v pohode, aj ja rozmyslam ze ked prejdem na 3 -ku tak dam asi rovno nove, nejake ine...no este uvidim ci nam pomoze toto co mame, lebo ako som pisala kakal preto ze sme ho predavkovali🙂) odvtedy zas len bobky🙂) ale dnes sa mi podarilo donho dostat konecne 90 ml. detskej ovocnej vyzivy, zacala som davat ovocny cajik, nech si zvyka zas na chute ovocie, tak uvidime, pit uz celkom pije, no dufam ze sa to zlepsi...

maya30
13. jan 2011

@karmelka77 no ja som chodila nejaku chvilu do temy Umele mlieka a tam u bab jednoznacne vedie Sunar, kazda si ho chvali aj kvoli tomu ze je dobry aj kvoli cene, tak som prekvapena ze v At nakupis o tolko lacnejsie 😕

p69majka
13. jan 2011

@aaangella ahoj, aj my máme toto chodítko, je super.máme len trošku iné farby. 🙂

karmelka77
13. jan 2011

@maya30 no to aj ja som bola, ale chodime do jednej drogerie Bipa sa vola a tam ju zatial vzdy mali za 6,95 EUR...preto mi je to luto...tak ale co uz...:((

cicimon
13. jan 2011

@karmelka77 teraz maju v tescu akcie na detske vyzivy, mlieka a aj na sunar... tak skus

karmelka77
13. jan 2011

@cicimon dik🙂)) akoze nebol by problem aj ten kupit, len sa mi to zda taky krok dozadu, tak sme sa tesili ked sme nasli v rakusku toto aj ked maly uz tolko mlieka nepije ako na zaciatku bola krabica na 4 dni...🙂)

lenushka
14. jan 2011

Ahojte 🙂 Krasne mame deticky, to musite uznat 🙂 Uzasne 🙂 @maya30 nas sa tvari pri rozku uplne rovnako :D:D

miska246
15. jan 2011

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, uz sa chyta niektore babo chodit? Lebo my obcas chytime Timusku popod pazusky a trosku aj smidlikuje nozkami, no je na spapanie 😝 😝 😝

ewicka223
15. jan 2011

Narodili sme sa 5.4.2010-velkonocny pondelok 🙂 o 16 :45......je to niekto taký?

ewicka223
15. jan 2011

@miska246 náš Miško už spraví pár krôčikov

karmelka77
16. jan 2011

@miska246 no my tak chodime uz asi dva tyzdne ked nie viac, strasne sa stavia na nohy a chce chodit, ked ho chytime tak pekne prepleta nozickami🙂)

karmelka77
16. jan 2011

@ewicka223 my sme 8.4.:))) a 16.12 hod.

lubenka01
16. jan 2011

Naša Tami už tiež prepletná nožičkami jedna radosť. Okolo nábytku, stolíka a postielky sa jej podarí obísť aj samej. No niekedy to končí pádom na zadok.

lenushka
17. jan 2011

Ahojte 🙂 Mam 2 otazocky 🙂 Mozu alebo uz davate detickam klasicku detsku krupicu? Ak ano, z coho ju uvarit? A druha otazka.. Mamka do mna stale huci, ze maly ma stale tu istu stravu..len s obmenenou zeleninkou... Co mu mam varit na obed ine, ako zeleninku?? Co davate papat svojim drobcom?

cicimon
17. jan 2011

@lenushka da sa kupit aj kukuricna krupica.... no a okrem zeleniny ryza, maso, cestoviny, pohanka..

cicimon
17. jan 2011

@lenushka da sa kupit aj kukuricna krupica.... no a okrem zeleniny ryza, maso, cestoviny, pohanka..

karmelka77
17. jan 2011

@lenushka mamu nepocuvaj, ja som sa s tym tiez trapila a lekarka mi povedala, ze nam sa do zda jednotvarne, ale ze oni to maju bohate dost...staci im to...maju to urcite pestrejsie ako my...s tou krupicou, dnes mi kamoska hovorila ze vari krupicu s vodou a potom k tomu prida umele mlieko...🙂)) ja to nerobim ale...

maya30
17. jan 2011

@lenushka
@karmelka77 no mna by toto tiez zaujimalo ked chcem uvarit nieco mliecne tak ako ? Mne uz davnejsie doktorka spominala ze aj puding budem moct davat, len ma vtedy nenapadlo spytat sa ci kupensky alebo z umeleho mlieka - no som z toho jelen. Ryzovu krupicu mam, ale to je taka bez chuti a davam ju len na zahustenie zeleniny...da sa robit aj s UM ale nedavam, lebo sa bojim ze vacsie mnozstvo maleho zapecie

maya30
17. jan 2011

@lenushka ja davam malemu na obed rozne kombinacie z tejto zeleniny : mrkva, brokolica, karfiol, cuketa, kalerab, hrasok. K tomu mu na striedacku dam zemiak, ryzu alebo cestovinu. Doma varim len z kuracieho masa a sem tam mu dam z flasticky prikrm z telaciny. Ine nekombinujem. Neviem ci robim zle alebo dobre, ale neviem co by som mu este mohla pridat.

denisa1111
17. jan 2011

@lenushka ahoj tak si to tu troch citam,tiez mam drobca v tomto veku,vlastne som sem dakedy chodila,my malemu davame aj krupicu a z kravskeho plnotucneho ju varime,bo bol kojeny az doteraz a ine nechce.na obedik mu robim plievocky ako kuraci vyvar,vajickovu zaprazenu na masle a so zltkom alebo brokolicovu plus druhe,vacsinou masko rozne druhy ako nam len bez korenin a podla potreby rozmixujem,inak nieje moc papkac moc si vybera....hadam som ti trochu pomohla

cicimon
17. jan 2011

@maya30 ono velmi uz nie je co kombinovat... este max kukuricu,tekvicu, pohanku... mozno cviklu - tu som este neskusala... ja som jej dala vcera trochu kelu do zeleniny
a ten puding... UM sa smie varit? lebo kravske mlieko do varenia po 10mes az. ja napr doma tiez len kuracie/morcacie maso a ked chcem ine, tak len ta vyziva

cicimon
17. jan 2011

@maya30 alebo skus este cervenu sosovicu
a rascu na ochutenie

lenushka
17. jan 2011

baby, dakujem za tipy 🙂 Noo, ono to je presne to, ze aj ja kombinujem presne tak, ako @maya30 plus este morcacie maso. Ine maso, okrem kur., mor.a kral. este nemal. @cicimon, lenze kukuricna je ina ako detska a tu velmi ani ja nemusim. Ja som mu chcela praveze tu detsku,myslim, ze je psenicna 🙂 @karmelka77ja viem, ze ju nemam pocuvat, ale ked ona stale, ze a co mu polievku nespravis a neviem co... A ked sa opytam, ze ako alebo aku, tak uz mi nevie povedat... Len hucat furt :D:D Skusim tu krupicu, ako pisala @karmelka77
@denisa1111 dakujem za tip. S tou vajickovou to ako myslis? Poprazis maslo, zalejes vodou a hodis zltka? asi trosku rasce ale muku este nesmu, ze? zahustujes nejak? Plnotucneho mlieka sa trosku bojim, este nechcem pouzivat, asi az po roku aj to len do varenia..Do 8.mesiaca sme papali HA mliecko...
Este raz vsetkym dakujem 🙂

maya30
17. jan 2011

@cicimon ved to ze UM sa nevari a o kravskom som myslela ze az po roku sa moze...a tu sosovicu s cim davas ? Aj to pasirujes alebo aj so supkou moze ?

denisa1111
17. jan 2011

@lenushka tak s tym kravskym pockaj ked ste mali hackove,ja mu robim pudingy z neho uz dobre 2 mesiace a v pohode,ine mu nechuti a z materskeho sa neda a flasu nechce tak ked som chcela aby sa najedol tak som musela,,,,polievocku robim :maslo rozpustim oprazim muku a trochu papriky potom voda a ked sa povari zamiesam 2 rozslahane zltka,ako pre dospelakov...co sa tyka muky je to diskutabilne,ked si zober ze pecivo mozu aj piskoty a dokonca sa doporucuje zaviest lepok po pol roku do stravy...samoyrejme pokial nieje v rodine celiakia...inak mu davam aj pribinaky,bo z jogurtov grckal a ztohto nikdy a veelmi mu to chuti,co uz ked do mojho drobca nedostanem cistu zeleninku ani ovocie...

karmelka77
17. jan 2011

@maya30 ta kamoska co mi to spominala s tou krupicovou kasou mi hovorila ze uvari krupicu s vodou a ked to je uvarene primiesa do toho UM - to uz nevari, to sa nemoze varit🙂))
@maya30
@lenushka baby este mozte aj spenat davat, tekvicu, baklazan napr...co sa tyka toho mlieka, kedze sme skoro pred 10 tym mesiacom - mozme uz pomalicky nenapadne primiesavat kravske mlieko. Ved aj v masle je mlieko a to uz davame, tiez sa chystam na puding, kamoska uz dala a zatial vsetko o.k. a dokonca som dnes kupila zakysanku a rozmyslam ze mu to skusim zajtra dat...co sa tyka muky - hladku uz mozu, aj ked som to este neskusala, ale ked im davame bezvajecne cestoviny aj v nich je muka, a jedna lekarka hovorila zeby sa uz mali robit polievky zo zaprazkou, ale tiez som neskusala🙂)) takze hor sa asi do novych napadov a recpetov🙂))

denisa1111
17. jan 2011

@lenushka este ma napadlo,ten kuraci vyvar mu veelmi chuti a je to aj zdrave,robim ju klasicky so vsetkou zeleninou z kuracieho chrbatika aj cibula a robim ju v kuchte aby som nemusela dochucovat a to mu fakt chuti a je to aj vyzivne,popripade rezance...alebo hraskovu :uvaris hrasok vo vode a potom rozmixujes a do hotovej pridas kyslu smotanu(to som citala v hami knizke a v poho)ale nam chuti aj sosovica so smotanou (rozmixovana)a vobec ho nenaduvalo...inak tu krupicu mozes uvarit v mensom mnozstve vody a potom um primiesat,ja som mu tak robila z mojho ale bez vanilkoveho cukru ju nezje

maya30
17. jan 2011

@karmelka77 na spenat som zabudla, ten davame, jasneee 🙂 A ta krupica - to nie je nahodou to iste ako hruba muka ? Tak ak moze takuto krupicu, potom lyzicka muky na zaprazenie ozaj nehra rolu 😝
My mame zatial stale HA mlieko tak s tym kravskym asi radsej pockam....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre