Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ivka1603
7. júl 2011

@karmelka77 neboj sa, rýchlo mu to prejde, najhoršie to býva prvé 2-3 dni ☹ Malý je podarený v okuliaroch, ale bez nich je krajší (podľa mňa) 🙂

karmelka77
7. júl 2011

@ivka1603 fakt je chutny🙂))

fraufrt
7. júl 2011

@ivka1603 Dakujem 😉

ivka1603
7. júl 2011

@karmelka77 Ďakujem 🙂

maya30
7. júl 2011

ahojte mamicky, tak my sme sa vratili z dovolenky v Chorvatsku, maly vydrzal v autosedacke v pohode celu noc, jediny problem bol, ze rano ked sa zobudil som mu dala mlieko a na serpentinach sa povracal...tak aspon vy ktore pojdete, aby ste vedeli ze mlieko radsej ee....kedze maly doteraz vodu poznal len z vanicky vecer pri kupani, tak nam trvalo kym sme sa skamaratili s tou morskou 🙂 zo zaciatku ani nozicku omocit, vysantil sa az posledne dni, ale zato spal tam ako dudok, tak som zvedava ci sa nam to aj doma polepsi 🙂

aaangella
7. júl 2011

Ahojte tak uz mame 6 chorobu za sebou uz ani vyrazky nema akurat to jedlo stale nic len mliecko 😒

karmelka77
7. júl 2011

@maya30 no ved si tu dobre dlhonebola🙂)) a kd ste boli konkretne? Videla som fotky super🙂))
@aaangella ked ti pije iba mliecko davaj jej aj kasu tak nariedko s flase, lebo my ked sme nechceli nic jest iba mlieko co sme potom skoncili v nemocnici tak lekarka sa zhrozila ze maly pil 4 dni iba mlieko, lebo ze v tom uz skoro nic nemaju a povedala ze mam davat aspon kase...

karmelka77
7. júl 2011

Baby mam otazku - ako Vam znasaju deticky podavanie liekov?? Lebo ten moj neskutocne vyvadza a take zachvaty revu chyta ze z toho sa potom zacne drhnut az vyvrati cely obsah zaludka...dnes som mu davala sirup na kasel a zacal vrieskat tak som sa ho snazila ukludnit aby to nevygrcal a moj otec sa do mna pustil zeby mu ukazal keby takto vyvadzal...ze iba sprosto vyuziva to ze ho lutujeme aby si vydobil svoje..a ze musim nanho prisnejsie, lebo nam prerastie cez hlavu, co si o tom myslite??? Lebo pre mna bolo v tom momente dolezitejsie aby ten sirup v sbe udrzal ako to ze trucoval vrieskanim...

maya30
7. júl 2011

@karmelka77 boli sme na ostrove Rab, bolo tam plno rodin s malymi detickami, pacilo sa nam...

Co sa tyka liekov tak my mame bohate skusenosti, lebo stale nieco berieme, ked nie antibiotika tak na exkzem proti svrbeniu....za seba mozem povedat ze liek treba podat hlavne rychlo ( viem ze sa to lahko hovori) Ja mam taky system, ze natiahnem sirup do striekacky, maleho vezmem pevne do narucia, ked zacne vrieskat a otvori usta hned mu to tam supnem a rychlo dam do pusy cumel...aby mohol dudkat musi najprv prehltnut sirup 😝

Aj moj maly trucuje, ale zalezi ze preco, jasne ze uz ho usmernujem co moze a co nie, ale pri liekoch je kazdy rad ked ich vobec do dietata dostane, kazdy kto tie sirupy ochutnal uzna ze su hnusne a ani sa im necudujem ked vyvadzaju, vsak nech si krici, hlavne ze spapal lieky, nie ?

aaangella
7. júl 2011

@karmelka77 jezis ani mi nehovor dakedy sa mi do nej podari dostat jogurt ale nic viac zavolam zajtra doktorke ze co mi povie

cicimon
7. júl 2011

@aaangella pockaj este do zajtra, to uz by malo byt ok, ked uz bude celkom fit

aaangella
7. júl 2011

@karmelka77 inac s tymi liekmi ja som skusala tiez ze natiahnem do striekacky a dam naraz ale skoro som ju zadrhla neviem ci to vdychla alebo co ale od vtedy to robim tak ze ked papa tak jej to nakvapem na lyzicu ku jedlu a takto to do nej dostanem ze si to ani nevsimne proste ju okabatim ale tak aby to nevidela a funguje to

ivka1603
7. júl 2011

@karmelka77 Ahoj Karmelka...ja si myslím, že otec má pravdu v tom, že treba na Filipka prísnejšie a hlavne ho neľutovať, lebo to bude len zneužívať, nechtiac ho rozmaznáš a keď bude mať 3-5 rokov, nepomôžeš si a začne vám pomaly prerastať cez hlavu, bude vychcaný a jedovatý, keď niečo nedostane 😉 Ja to robím s liekmi nápodobne ako @maya30 , len na záver mu nedám dudel, ale Rastíkov pohárik s čajom....všetko to trvá necelú minútu, nič nekomentujem, berieme to nejako automaticky, nezamýšľame sa nad tým, že musí prehltnúť nejaký sirup, proste mu to dám ako súčasť napr. raňajok a nestihne ani pípnuť, nedám mu ani sekundu príležitosť na odpor...a hlavne ho nečičíkam....ak by bol jedovatý, nechám ho poplakať a keď zistí, že bez efektu, o chvíľu aj sám prestane 😵 Nechcem, aby bol rozmaznaný, mám na starosti aj ostatných členov rodiny, nie len jeho...myslím, že už si zvykol, že je súčasťou väčšej rodiny a nikto nebude behať len okolo neho, pokiaľ si to nevyžaduje napr.vážna okolnosť, choroba, horúčka al.nejaký úraz....

karmelka77
8. júl 2011

@maya30
@aaangella
@ivka1603 no ked mu tie lieky davam sama taktak nevyvadza, to iba ked je pri nas tatinko alebo niekto iny...takze naozaj to je vychcanost...vcera som dohovarala mm ze nabuduce ked mu dam lieky tak nech nehra mrtveho chrobaka, ale nech zakroci...a nie ze ja ho mam vychovavat a on sa bude prizerat🙂)) on mi povie ze ved Filipko je taky nikdy ho k nicomu neprinutis...tak ale urcite veci myslim ze sa daju okresat🙂) dakujem baby za nazory...

aaangella
8. júl 2011

@cicimon
@karmelka77
Banan na ranajky s piskotmy zjedeny ale najprv hrozny [protest a plac ale nepomohla si tym proste to musela zjes a po prvej lyzicke jej zachutilo a cely tanier zjedeny uvidime ako dopadnem s jedlom dalej

aaadinka
8. júl 2011

@karmelka77 😀,asi ano,mne to nevadi.Sestra to tak mala minuly rok a ta si to nevedela vynachvalit....Zase lahsie sa mi bude obuvat do topanok xixixi.No a dalsia vec je, ze co ak sa nam to tentokrat nepodari na prvykrat?Skusime a uvidime 🙂

karmelka77
8. júl 2011

@aaadinka ved jasne kazdemu vyhovuje ine, ja neznasam teplo a to ani tehotna nemusim byt🙂)) takze mne vyhovovala zima na velke brucho:🙂) topanky o 2 cisla vacsie a bolo🙂)

ivka1603
8. júl 2011

@aaadinka
@karmelka77
Kočky, ja som si vyskúšala zimnú, letnú aj jarnú alternatívu (1x som finišovala v auguste, 2x v decembri a 3x v apríli) a najlepšie som sa cítila teraz 3x, keď som rodila v apríli 😀 Cez leto ani v zime to nie je bohviečo ☹

karmelka77
8. júl 2011

@ivka1603 ja som tu zimu myslela aprilovy termin🙂))

aaadinka
8. júl 2011

@karmelka77 No ja som zase letny tip.Ked teplomer ukaze 35 stupnov,tak to je teplota pre mna a konecne si mozem dat tilko....Napr minuly rok som ani len slapky nenosila,co som cakala na vyssiu tepltu 😀.Mne bola aj v Egypte zima 😀 😀 😀No ale po porode sa u mna cosi zlomilo a teraz sa skutocne v lete potim,to som este nezazila....Ten aprilovy termin mi pri tomto tehotenstve vyhovoval,len ja nejako nehladim na to,kedy bude najlepsie porodit,ale aby mi vysiel priblizny rozdiel medzi dvoma detmi , a ten by som rada mala do troch rokov.A to je otazne ,ako sa nam zadari....
@ivka1603

karmelka77
8. júl 2011

@aaadinka fuuuj ze 35 stupnov, tu bude tolko zajtra a uz rozmyslam kam zalezem...esteze je vikend a mm je doma...lenze sme chori a to bude este horsie...ale v nedelu pojdeme na chatu tam sa to teplo lepsie znasa...🙂) no drzim palce nech ti to vyjde ako si predstavujes🙂)

maya30
8. júl 2011

baby tak my sme dnes prvykrat strihali juniora...ak ste videli v albume ake ma haro tak uznate ze v tomto teple to bolo nevyhnutne, ale plakal ako by som mu sla hlavu utat....ani som ho nedostrihala uplne tak sa metal a este ked zaspal tak som ho noznickami dokoncovala, som zvedava rano ako to vyzera lebo ani som uz poriadne nevidela...chudacik, riadny stres prezil ☹

aaangella
9. júl 2011

@maya30 ahoj ja som moju malu ostrihala uz 2 krat 😀 😀 😀

karmelka77
9. júl 2011

@maya30 my sme krpca strihali ked mal nieco malo cez rok, kadernicka ktora chodi k nam domov mu hned po zobudeni presla strojcekom po hlave a ani necekol v akom bol soku🙂)) takze u nas uspech🙂))

maya30
9. júl 2011

@karmelka77
@aaangella joj tak to v dobrom závidím, ja s ním budem musieť ešte niečo urobiť lebo je ošklbaný ako kuriatko, možno risknem kaderníčku, ak zoženiem nejaku s pevnými nervami, že by ho dokončila 🙂

aaangella
10. júl 2011

ahojte chcem s spytat ci ste uz niektora kupala svoje dietatko v jazere ? my saa macame v takychto horucavach v bazene ale 50 metrov od domu mame jazero ale neviem ci by som tam uz mohla malu okupat

karmelka77
11. júl 2011

@aaangella ved ked s nou chodis aj k moru myslim ze jazero je tiez ok a to co mas pri dome je bagrovisko strku tak to by malo byt ciste...

karmelka77
11. júl 2011

Takze choroba je na ustupe, aj ked este soplime, ale uz take huste a kasleme len ked spime...ale so sirupu na kasel mame hnacku a dnes sme sa vyhadzali trochu na zadocku asi z Hami prikrmu...som pozerala zlozenie, bola tam bazalka a oregano, moze to byt z toho ze??? Takze si uzivame preddovolenkove santenie filipkovho zdravia🙂)) snad je to vsetko z toho co myslim....

aaangella
11. júl 2011

@karmelka77 no praveze som pocula od dost ludi ze by v jazere nekupali a more je ine tam nic nedostanes ale jazero mi pride ine a hlavne boh vie co tam vsetko je v tej vode tak preto sa pytam

karmelka77
11. júl 2011

@aaangella no to co je v bazenoch na kupaliskach ani nehovorim, tam asi radsej nevlezem...neviem bala by som sa ist na kuchajdu napr. ale k Vam, ved tam sa tazi strk, teda tazil a take byvaju vzdy ciste...ale ked sa bojis tak ostante v bazene, doma mate pohodlie a nie sa na jazere niekde tlacit s ostatnymi...🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre