Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
30. sep 2009

až teraz som si všimla .. jasné, že by musel byť s dieťaťom on doma...

matenka
30. sep 2009

dejna, nám ide už štvrtá stolička, ale musí ju to strašne bolieť, lebo už tretiu noc sa zo spánku budí a plače, tie prvé zúbky vyšli ani neviem ako, len mi odrazu štrngala lyžička o ne 😀
teraz pri stoličkách máme teploty, hnačky a niekedy mi nechce ani jesť ☹

dejna3
30. sep 2009

ani my o zuboch takmer nevieme, zistíme vždy až keď je vonku... len spätne spozorujeme, že bola v ten deň viacej mrzutá

carrie4
30. sep 2009

dejna, za to fakt nemôžeme... to su tie hormony... netráp sa, určite sa to skôr či neskôr zrovná a vrátime sa do svojej kože 🙂 . to tak býva, najhorší sme k tým, koho máme najradšej, lebo vieme, že tí nás pochopia a aj tak nás majú radi.

na rodičovskej dovolenke môže ostať aj tato 🙂 , ale mne by asi srdce puklo, keby som odišla od pol ročného miminka do roboty...

matenka
30. sep 2009

kočky pozeráte modré z neba, ty kokso, nejaké dievča tam po injekcii ochrnulo ☹

dejna3
30. sep 2009

jejdá, ani ja si nedokážem predstaviť, že by som utekala do práce od polročného drobčeka... radšej sa troška uskromníme, ale detičky si chcem vychutnať 🙂

dejna3
30. sep 2009

matenka, je takéto relácie fakt nemôžem pozerať, lebo by som potom príliš nad všetkým rozmýšľala a stresovala.. ani reflex nekukám, teda ani neviem, či ho vôbec ešte dávajú

matenka
30. sep 2009

asi tak, ja aj s druhým chcem ostať, čo najdlhšie
ozaj dejna, ty budeš mať celkom malý rozdiel medzi deťmi, to je pekné, ale aj to budeš mať trocha náročnejšie

matenka
30. sep 2009

reflex nekukám ani ja, toto mám skôr náhodou pustené, lebo manžel sa ešte nevrátil z práce, inak by bol u nás pustený futbal 😀

cheerlady
30. sep 2009

dejna presne tak - tak ako som niekedy taketo relacie pozeravala,tak asi rok ich uz nemozem ani vidiet,lebo potom mam vsetky choroby a zijemv neustalom strese co vsetko sa moze stat a nerobi mi to dobre 😔 cim som starsia,tym si tie veci viac uvedomujem a bojim sa... preto to radsej nepozeravam 😒

dejna3
30. sep 2009

hej malý 😀 my sme plánovali taký 2 -ročný (najmä kvoli tomu, že prvý bol cisársky), ale "pošťastilo" sa skôr... no aj preto, že malá je fakt dobré dieťa, sme ani neboli nejak veľmi zaskočení, iba mám trošku obavy z tej zdravotnej stránky, lebo mi doporučili ďalšie tehu po 18 mesiacoch...
bude to určite náročné, ale každý mi vraví, že tak do roku a potom bude fajn, detičky budú spolu rásť ako vrstovníci a bude im o.k. ... tak aspoň dúfam 😅

matenka
30. sep 2009

cheerlady, keď som porodila tak išiel v telke nejaký videoklip od jacksona o deťoch, ja som pri ňom plakala ako nikdy 😢 , po pôrode sa mi úplne zblbli hormóny, a doteraz som dosť precitlivelá keď vidím nejaké deti malinké deti v telke, tak mi z toho dosť smutno

matenka
30. sep 2009

dejna, aj ja som mala cisársky, preto sme čakali dlhšie, a mám pocit, že teraz ešte občas cítim jazvu, a doktorka mi už povedala, že ďaľši bude určite cs ☹
aj naša je zlatučká, ale tie prvé mesiace mi dali zabrať, takže mi je jasné, že zo začiatku to nebude ľahké

dejna3
30. sep 2009

však toto je tiež príklad toho, že niekedy je lepšie vedieť menej... ja som si tu prečítala o ruptúre maternice a teraz som z toho ľaknutá... ja mám tiež niekedy pocit akoby ma trošinku pichalo pri jazve a už neviem, či som si to nevsugerovala... v každom prípade to ale treba sledovať a keby niečo okamžite povedať gyndošovi..

blondy12
30. sep 2009

asi neviete co?no na tej socialke u nas su take neochotne, a hlavne podla mna oni to tam tiez nebudu vdiet, resp.nebudu sa o to zaujimat zistit mi to a ma akurat odbiju, ze si mam precitat novelu ....

blondy12
30. sep 2009

aha no nic, lebo ja viem, ze ten zakon sa da aj nejako obist, ak je to pre mamicky nevyhodne, a matka bude doma s dietatom, ale otec bude poberat rodicovsku, no to asi nedaju na tu sumu 256 eur..

matenka
30. sep 2009

blondy s týmto ti fakt neviem pomôcť, a najhoršie je, že to čo platí teraz už v apríli platiť nemusí
dejna, ja som to čítala tiež, a nebolo mi všetko jedno, som si aj povedala, že už nebudem nič také čítať

blondy12
30. sep 2009

ja chcem inac ostat s babom na materskej, a uzit si ho...... 🙂, tatino ma pracu dobru a skoda by ho bola doma 😀 😀 😀 a hlavne aj ma viac volna, takze zas az tak nebudeme pocitovat, ze nie je velmi s nami

dejna3
30. sep 2009

to je pravda, bez ohľadu na to, či to zvýšia alebo nie, osatnem s detičkami doma 🙂 ale ak pridajú, bude to fajn 😵

blondy12
30. sep 2009

vsak to pridanie by pomohlo hlavne detickam, ani nie tak nam ....lebo asi to navyse aj navyse na nich minieme...aspon ako seba poznam 🙂

matenka
30. sep 2009

blondy, tak to určite, ja míňam peniaze len na malú 😀

stacynka
30. sep 2009

baby, od vcera poobedia mi nesiel net, tak som sa uz neozvala
bola som u toho dr. a povedal ze to neni az take hrozne, takze si mam kloktat florsalmin, kludovy rezim a vela tekutin, mozem paralen keby teploty. ak by sa zhorsilo tak v piatok mam dojst. ale mam pocit ze ten florsalmin zabera tak uvidime
baby chcem sa spytat, ze ked idem z materskej do materskej tyka sa ma to zvysenie, predtym som pracovala

matenka
30. sep 2009

stacynka ja idem tak ako ty, takže dúfam, že hej, ale kamoška teraz porodila po dvoch rokoch mimi, a neboli problémy, tak hádam
a čo ti je, máš chrípku? lebo ja len kýcham, nič viac, a je mi blbé ísť s tým k doktorovi, tak sa tlačím ovocím a cečkom

matenka
30. sep 2009

tak ja sa lúčim, konečne došiel manžel z práce 🙂

dejna3
30. sep 2009

stacynka aj ja som rovanký prípad... pokiaľ ti vznikne aj pri druhom mimi nárok na materskú, tak budeš mať aj zvýšený RP 😉

cicimon
30. sep 2009

blondy - a ak matka bude doma s dietatom bude ako co? nie som v tom celkom doma, ale mam dojem, ze moze byt bud doma s dietatom a poberat RP alebo ho dat do sukromnej skolky/jasli a pracovat a poberat plat aj RP. Ale neviem, ci otec moze poberat RP a matka byt doma s dietatom

jannuulik
30. sep 2009

dejna ja si tiež platím DNP, pri prvom som to nemohla využiť lebo som išla predčasne na PN, takže som dostala materskú len z roboty. Platím si to aj teraz, takže ma to fakt naštve ak to v januári zrušia 😠 , ale pozitívum je aspoň to, že pri prvom sa mi materská vypočítavala z r.2007, to som začínala vo firme a vraj teraz by sa mala vypočítať z 2008, čo už som mala lepší plat 😎 , takže DNP už tak moc nezaváži ale potešilo by......

čo sa týka toho zvýšeného rodičovského je to fakt super, len som počula v správach, že žena musí pred materskou robiť,...... to by ma fakt zaujímalo ako to bude u nás, ktoré budeme OPÄŤ 😀 na rodičovskom 🙂 , aj keď sme pred tým robili.....toto sú veľmi komplikované veci, ale určite sa to dozviem až keď mi socialka pošle papiere 🙄 🙄

matenka
30. sep 2009

toto dala jedna kočka pred chvílou na net
Nárok na príspevok budú mať aj tie matky, ktoré počas materskej alebo rodičovskej dovolenky znovu otehotnejú. V tom období za ne totiž platí odvody štát a podmienky teda spĺňajú. Ostatní rodičia budú dostávať súčasných 164,22 eura. K tejto sume sa vrátia po dvoch rokoch aj rodičia, ktorí splnia podmienky poberania vyššieho príspevku. Ako Tomanová dodala, návrhom vychádzajú rodinám v ústrety a kritici nechápu jeho princíp.

matenka
30. sep 2009

takže aj matky ktoré sú už na materskej a čakajú druhé majú nárok na 256eur, ak mali splnenú podmienku tých 270 dní pred prvým tehotenstvom, aspoň tak som to z toho celého článku pochopila
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/rodicovsky-..., tu je ten článok

cicimon
30. sep 2009

matenka - presne, tazko sa da chapat, ze dieta po 2 roku a matka skoci z tych 256 na 164e..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre