Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
31. okt 2009

ahojte,

ja som zatiaľ pribrala cca 2,5kg a pravdupovediac, som aj rada, lebo pri malej som mala v 18tt na sebe už takmer 5kg a potom šlo na 19 😝
bruško už mám viditeľné, a nebyť toho, že nosím kabát alebo bundu, tak už by to každý vedel, resp. vo svetri je jasne viditeľné 🙂

cheerlady
31. okt 2009

ja som si inak vcera kupila nove topanky na zimu-tentokrat bez podpatku,aby som sa niekde nenatiahla,ked bude lad 😝

blondy12
31. okt 2009

no tak to som rada babenky, inac vecer aj ja mam take vacsie po celom dni co chodim,

a co vy a alkohol? ako ja som teraz mala poharik vinka, viem, ze by sa to nemalo, ale snad to nebude nic zle... 😖
nepopijam kazdy den, a ani vo velkom mnozstve a pila som 2dc vinka asi 3hodiny..no viem, ze niektore tehulky maju strasne chute na pivko..

samozrejme, ze chcem pre babo to najlepsie, no bola som aj fajciarka a fajcit som nefajcila odkedy som zistila, ze som tehotna, no na to vinko mam obcas chut 😀

pipimiska
31. okt 2009

ja alkohol nepijem teraz ani troska,ale napriklad vinny ocot si dam na salat alebo na huspeninu 😝
som citala,ze ani ocot nesmieme koli par percentam alkoholu,ale tak myslim,ze az tak prehanat netreba..a myslim,ze neuskodi ani pohar vinka alebo piva,ale tak ja sa priznam ze zatial nemam chute.. 😉

baby mate chute?lebo ja na nic obzvlast 😉

blondy12
31. okt 2009

ja sa priznam teraz som si dala pohar vinka asi 2x do tyzdna...riedeny, mali sme oslavu a proste som neodolala 😀

ale inac nemam nejake chute takisto, jem to co som jedla vzdy, mozno menej vyprazaneho..ale ked necitim ako sa to vyprazai tak to zjem v pohode no ta vona vyprazaneho mi nejako neberie.... 😀

dejna3
31. okt 2009

ja nemám nejak extra chute... ale veľmi mi začali chutiť polievky - už som to spomínala a veľa ovocia... robievam si miešané ovocné šalátiky, mňam, aj poobede urobím 🙂 a prestalo mi chutiť sladké, lebo inak som čokoholik - aspoň 100g čokolády denne 😝 fakt 😀
ale keď to porovnám, zatiaľ sú obe tehotenstvá veľmi podobné takmer vo všetkom, až na to, že teraz - chvalabohu - ľadviny fingujú a trošku menej som pribrala 😅

mala som zo 2 krát pohár prosecca, ale to je veľmi ľahulinké vínko, tam alkohol ani nie je cítiť a pifčo pijem nealko 😉

vejula
31. okt 2009

čafte kočky... No tak ja sa radšej ani nejdem priznávať koľko som pribrala 😅 No je pravda že jem dosť ale celkovo váha nieje až taká hrozná... Pred tým som bola moc chudá.... Fuuuu teraz som si bola pozerať novú podprdu a z mojich ledva C-čok som už vyrástla na plné D-čka... Brutal. No a bruško mám už tiež veľké. No aj so svadobnými šatami mám problém, lebo bruško mi už riadne vyčnieva.... Tak budem musieť asi len nejaké tehu svadobné šaty nahodiť... No nevadí.

blondy12
31. okt 2009

vies dejna, ono ked si vies obajit, ze to co pijes je slabucke na alkohol, tak si to vyijes 😀
a niekto by ta aj za to mohol odsudzovat....to zalezi od toho ako to berie ta osoba
ja zas som bola cokoholik 😀 , a som nim aj ostala 😝, radsej ako nejake ovocie, priznam sa, ze jem malo ovocia 😒

vejula
31. okt 2009

A ozaj ešte sa chcem spýtať, zohrievate si jedlo v miktovlnke.... Ja občas, ale nemám z toho moc dobrý pocit... Príde mi to také nezdravé to vlnenie... A aj mobilom sa vyhýbam, aj ked samozrejme celkom sa to nedá, aspon sa snažím... Vy čo si o tom myslíte a ako tieto veci používate?

blondy12
31. okt 2009

no vejula pravdu povediac, nejako som to neskumala, ani sa nad tym nezamyslala, ze vyhybat sa mikrovlnke alebo mobilu...obcas si v mikrovlnke zohrejem jedlo, a mobil vyuzivam denne, tak neviem ako sa mu mam vyhnut 😅

vejula
31. okt 2009

No ved to.... Ja sa len snažím nemať ho vo vačku aby nebol tesne pri brušku a tak... Chcela som ho nechávať doma ale priateľ ma pporiadne zrušil, že ako sa mi dovolá a tak. Tak si ho dávam do takej tašičky. No hádam to bude OK.... Akože čítala som také študie, že deti ktorých matky používali denne mobil a potom do šiestich rokov ho používali, tak mali poruchy správania a myslím aj učenia... Ale tieto výskumy beriem trochu s rezervou... Ale aj tak mi nejde to uplne ignorovať 😒

dejna3
31. okt 2009

vejula, tak nad týmto sa nezamýšľam, pretože takmer všetko okolo nás je škodlivé 😝 aj napr. taký ultrazvuk, ktorým sa kontroluje bábätko... ale tým myslím fakt všetko - od jedla, cez kozmetiku, techniku, oblečenie... takže tak.. 😒
blondy, ja som inak takmer abstinet, a nepijem alkohol ani ako netehu... 😉 ani sa veľmi nechystám ... len si šetrím miesto ešte aspoň pre jeden vianočný punč - ak pôjdeme na viedenské vianočné trhy aj tento rok 🙂

vejula
31. okt 2009

Máš určite pravdu dejna. Asi je zbytočné sa nad všetkým zamýšlal. Aj to žiarenie je všade okolo nás 😒 No ja som alkohol ešte nepila, pár krát som si len tak na jazyk dala ochutnať. No o dva týždne mám svadbu, ale neviem či si mám dať prípitok. Ešte uvidím...

dejna3
31. okt 2009

vejula, ja mobil tiež používam denne a moja malá tak dobrunkavé pokojné dieťatko, snáď by sa už nejaká hyperaktivita začala pmaličky prejavovať... ale určite máš pravdu, že to vlnenie je škodlivé... len neviem, či za poruchy správania môže fakt LEN denné používanie mobilu.. 😕

adasik
31. okt 2009

Ja si jedlo zohrievam v mikrovlnke, nepočula som a ani zatial necitala, ze by to malo nejak skodit-ak sa dozviete nieco nove, dajte vediet na forum a mobil si cez noc nechavam radsej vo vedlajsej izbe, vraj bez uplneho signalu a vlnenia je to len vtedy, ak z neho vyberiete baterku...Ja som zatial pribrala 3.5-4kg, tiež mi to pripada dost a fakt sa mi zda, ze jem tak ako predtým...tak neviem, no ale dietovat budeme až po porode, nie?A ten alkohol-ja som predtym pila rada vino, no aj teraz mi pride , ze by som si dala, ale ta vona ma nejak vzdy odradila. Sem-tam si dam nealko pivo-ked mam kyselinu-pomaha, ale citala som, ze je tam moc chemie, kvoli odstraneniu alkoholu, tak preto len sporadicky.

dejna3
31. okt 2009

ja som mala prípitok na svadbe, ani som ho nedopila (veď vravím - skoroabstinent 😀 ) a to som ešte nevedela, že som tehu...

vejula
31. okt 2009

No to je určite pravda že to je celá kominácia faktorov.... Väčšinou tie deti ktorých mami fajčili cez tehu tak majú problémy so správaním... Malý bráško má spolužiaka, ktorého mamina drogovala počas tehu... Ako zdravotne je normálny, ale tiež trpí veľkými poruchami správania... Chudáčisko ani za to nemôže... Minule ked mamina išla pre bráška tak tento chlapec na nu už vo dverách kričal, že nehnevajte sa na Lukáška( to ako na môjho bráška), to ja som mu tu čítanku roztrhal... Je to také zvláštne akoby to ani nechcel, ale niečo vo vnútri ho nuti robiť takéto somariny.

dejna3
31. okt 2009

baby, ja som sa pýtala dokiho na to pivko - nealko, či si môžem dať - kvôli žalúdku - a on na to, že kľudne aj také slbšie alko, že to neuškodí, keď je to len sporadicky 😉
ja som bola veľký strachopud v prvom tehu a so všetkým som hneď bežala za ním... brala som asi 5xATB a neskutočne veľa infúziek a injekcií... hodiny som presedela pri nete, kde som hľadala všetky možné aj nemožné info... takže, teraz mám na to už asi trošku pohľad 😉
a veľakrát sa s kámoškami nepohodneme, pretože majú napr. absolútne bezproblémové a pohodové tehotenstvo, čo samozrejme každému doprajem 🙂 , a vôbec si nedokážu predstaviť, žeby užili napr. aj paralen počas tehu... 😔

blondy12
31. okt 2009

vidite co vlastne nie je skodlive?tak odpoved na tuto otazku by sme podla mna nenasli, lebo vsade najdete nejaky clanok na to, ze nie je a potom inde, ze to zas je...ja nefajcim, obcas som si dala vinko, s mierou, tak raz do tyzdna, a chvalabohu malicke, je zatial v poriadku..o dva tyzdne idem na tie tripple testy tak uvidim aj potom, ze ako na tom som, ale tak snad bude vsetko ok..
ked by nedajboze malo byt nieco zle, tak to sa moze stat aj bez toho, ci ste sa maximalne snazili vyhybat skodlivym veciam alebo nie..mam znamu, ktora nefajcila, nepila cele tehu, a maju synceka, ktory ma istu formu autizmu, vypada normalne, no spravanim je iny, a zas dalsiu, ktora pila dokonca aj tvrdy alkohol, aj si zafajcila a ma krasnu dcerku dvojrocnu, ktora este ani raz nebola chora doteraz...a vobec si ta matka na seba nedavala pozor...a neverim tomu, ze citala co je skodlive a co nie..

inac vejulka mas uz pekne brusko 😀 , to ja neviem kedy budem take mat..zatial iba malicko vypukle..kde nikto nespozna, ze som tehu

pipimiska
31. okt 2009

ja mikrovlnku vobec neriesim,zohrievam si v nej jedlo casto..
mobilu sa aj ja bojim,tiez sa ho snazim nedavaat k brusku ale telefonovaniu sa vyhnut neviem 😒

vejula
31. okt 2009

No dejni tak ty už máš skúsenosti, a vieš ako to beží. Je pravda že každý to berie inak podla toho v akej je situácii. Moja mamina mi hovorila, ked sa tak stále všetkého bojím, že ked čakala mladšieho bráška nevedela že je tehu až do 3 mesiaca pretože ma kojila, som mala úpol roka. No a malá silnú chrípku aj antibiotiká brala, do toho aj mna kojila, a ešte bola v takej finančnej situáci, že koľkokrát boa celý den o suchých rožkoch. No a potom ešte aj začala silno krvácať do toho a asi týžden krvácala doma. Tak to bol brutal.

vejula
31. okt 2009

Čaves pipi som ťa tu zas dlllho nevidela. Ako bolo na poradni????

blondy12
31. okt 2009

dejna tak to mna ked boli hlava tak si ten paralen musim dat..lebo inac by som asi zosalela od bolesti..ako ATB som este nebrala, ale mala som aj take cukriky na hrdlo, lebo som nemohla ani prehltat, aj kvapky do nosa pri nadche, a vidis, vlastne aj to mozeme povazovat za skodlive...a aj choroba moze ohrozit babo, co som o tom citala...

dejna3
31. okt 2009

baby, naša malá, sa práve prvýkrát sama vyliepala na gauč.. a strašne sa z toho teší 😀 ja trošku menej, lebo teraz stále zlieza a liepa sa naspäť 😝

pipimiska
31. okt 2009

cau vejuli,no nakoniec bude poradna az v utorok 😉
ako idu pripravy na svadbu?? 😵 pripitok si kludne mozes dat 😉

kika29
31. okt 2009

dejna to je pre ňu velký úspech. ja si pamätám ked moja sa vyškriabala prvykrát na gauč s tou velkou plenou na zadku bolo to super aj sa mi ju podarilo nakamerovať takže máme aj pamiatku.

vejula
31. okt 2009

Prípravy idú celkom v poho. Už som si aj kyticu objednala aj topánky kúpila... Jediný problém mám so šatami. Tie ktoré som si skúšala pred 2 mesiacmi už na mne nevyzerajú zdaleka tak dobre ako vtedy. Tým že mám už dosť veľké bruško mi tak zvláštne odstávalú. Ako spredu to vyzerá celkom v dobre ale z boku vyzerám hrozne, práve preto že ten strih nieje pre tehu. Tak musím nejaké iné šaty nájsť, také čo nebudú vystužené na brušku a od prs budu rozšírené.

cicimon
31. okt 2009

caute,
ja som bola dnes na trhu, nasla som tehu rifle za dobru cenu - 13e, len som sa nevedela rozhodnut, ci kupit ci nie..
a kupila som tekvicu, tak mame tekvicovy den - privarok aj polievku 🙂) moj muz zje aj to, co mu mama nikdy nevarila 🙂

adasik
31. okt 2009

Cicimon, kde si bola na trhu? V BA? Len pozor, aby neboli moc farbene,myslim tym nejake umeliny a tak...i ked aj v znackovych obchodoch nemame nikdy zaruku, ze kvalita zodpoveda cene 😠

kika29
31. okt 2009

cicimon no mňam to mám rada len môj mužík tekvicu neznáša takže ju ani nevarím ☹ pošli prívarok dala by som si 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre