Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
5. dec 2009

Kika mne to už tiež vidno ked kopne aj mužík cíti ked ruku položí... ale nieje to také že by ma to bolelo... Také to bolo iba raz a to som zažila mierny šok, srdce sa mi rozbuchalo a maličké to asi prežívalo so mnou, lebo vtedy bolo uplne divé, až to bolelo... Tak také šoky mu už nikdy nechcem spôsobiť, ale niekedy to človek nemá v moci.

cicimon
5. dec 2009

chystate sa niektora piect medovniky? ja chcem prvykrat skusit, tak som zvedava na vysledok 🙂)

tarinka333
5. dec 2009

Cicimon, ja som piekla minuly rok prvykrat, podarilo sa, len musis ratat s tym, ze 2-3 tyzdnepotrebuju na zmaknutie, oni totiz po vytiahnuti z rury stvrdnu na kamen 😀

blondy12
5. dec 2009

no my sme to skusali asi pred 4rokmi a ani do silvestra velmi nezmakli 😀 😝

cicimon
5. dec 2009

tari - ja ich dam piect dnes, tak hadam do vianoc budu ok...

majca424
5. dec 2009

cicimon, ja sa tiež chystám piecť, v pondelok asi, so segrou a ja tiež prvý krát 😀

silvia7
5. dec 2009

ahojte 🙂 no aj ja chcem tento rok piecť prvýkrát, tak uvidíme, čo všetko sa mi pripečie a čo nedopečie a čo bude ok - jedlé 😉

baby bola som v tescu a neodolala som, kúpila som také dupky disney trojbalenie, veeľmi pekné veľkosť 0-3 a zdajú sa mi doooosť veľké oproti jedným iným, čo mám... sranda, z každého obchodu je to inak veľké aj keď číslovanie majú normálne...

musím sa posťažovať.. mám už asi 4.tý deň kyselinu či čo... tak ma páli v hrdle, musím len čistú vodu piť a papať také suché veci... a tiež sa mi urobila pod pravou lopatkou na chrbte taká hrčka, kvôli ktorej nemôžem ležať na chrbte 😒 drahý mi to skúšal masírovať, ale bolelo to keď pritlačil... tak som ho hneď zrušila 🙄

ozaj netušíte, že keď idem k dr 17.(aaaž) a má mi robiť ten test na tehu cukrovku, či mi bude robiť aj sono alebo niečo inéé?? ja cem vidieť mimiii 😉

blondy12
5. dec 2009

a silvi si uz bola?no ja som bola naposledy na tripple testoch a viem, ze mi bude robit sono ked k nemu pojdem az 21ho dec.asi si ho bude aj viac obzerat ... 😀

inac taka debilna otazka, ale schvalne ci ste to neskusali?stare kuzlo urcenie pohlavia, prsten zo zlata na retiazku?vyslo Vam to?teraz robim hocico len nie sa ucim.. 😝 aj kamaratka do mna huci nech to skusim, ze pozerala nejaky dokument kde to robilo par zien a nasledne na to im bolo urobene sono,resp.aj inokedy ked nevideli pohlavie, a ze to vyslo tym zenam...tak neviem 😀

blondy12
5. dec 2009

teda silvi som mala namysli ci si uz bola na tom sone kde pozeral ci je vsetko ok,tak viac dopodrobna? lebo mna pozeral iba v 11tt, a v 18tt iba tak narychlo

silvia7
5. dec 2009

no ja keď som bola minule, tak mi robila sono, drahému všeetko ukazovala a vysvetľovala, ale neurobila nám foto - som myslela, že to automaticky mi dá ako prvýkrát a nedala.. a keď som jej potom volala o pár dní, či sa dá, tak že niee.. že nabudúce pri sone mám povedať... 😠 ale teraz mi bude robiť asi len tie testy na cukrovku..

heh, mne to skúšala "svokra" (nie sme manželia zatial, ale vypisovať stále že drahého mama sa mi nece...) nebolo to síce so zlatým prsteňom, ale s mojím prsteňom - som jej ho musela dať, dala ho na šnúrku a nad pravou rukou mi s ním visela - musela som myslieť na mimi a ona dávala v duchu otázky, no a potom aj drahému to robila a musia vám vyjsť rovnaké odpovede na otázky.. nám vyšlo, že budeme mať babu, potom chalana a toť vsjo.. a vyšlo nám to rovnako ale dr mi oznámila, že to bude chalan.. a svokra sa len pousmiala, že také už hovorili kadekomu.... 😝 tak som zvedavá čo a ako dopadnee 😀

silvia7
5. dec 2009

asi to bolo také podrobné, ona si tam merala kadečo cez sono a zapisovala ... no tiež nechápem, že každý doktor robí v inom čase tie vyšetrenia ?? ako tak počúvam.. lebo mne dala do knižky, keď som bola 18.11. že som v 22+6 tt a až teraz pôjdem o desať dní na cukrovku - ona mi nehovorí nejak tie názvy testov, čo mi robí.. skoro vždy mi berie krv a cikám na taký papierik, ohmatá ma, počúva srdiečko.. sono mi robila 3x - keď som došla, že som "asi" tehu, potom v 12tt a potom v 22+6 tt a ja by som ho chcela vidieť vždy 😀

silvia7
5. dec 2009

seeeekla som sa... 18.11.09 som bola že 20+6 tt 😅 😅 😅

blondy12
5. dec 2009

no mne dokonca ani moc nesleduju az teraz si mam doniest akurat mi zmeria tlak a zvazim sa a to je vsetko ale doktor ma tak podrobne pozeral v 11tt a teraz mi bude tiez robit sono tak uvidim..snad uz povie co to tam mam.. 😀 😝

vejula
5. dec 2009

Nom mne to s tým prstenom robila jedna paní a vyšlo že dvaja chlapci... Ale ked som si to potom robila ja sama tak vyšli dvaja chlapci a dve dievčatká.... To už by somskôr brala, lebo mi chcem veľa detičiek a dve mi príde dosť málo 😒 No a teraz to vyzerá skôr na chlapca tak v tomto to vyšlo zrejme pravdivo... Ale moc by som sa na tom nedržala.

blondy12
5. dec 2009

ale tak ja to beriem iba ako zabavku... 😀 samozrejme neverim...a uverim asi az na 100% ked porodim...len by som uz chcela vedite co to bude...uz som nedockava... 😝

blondy12
5. dec 2009

no veji a obdivujem, rozhodnutie mat vela deticiek..teda viac ako 2, my budeme mat jedno a mozno o par rokov tak 5,6 druhe ak to pojde...

vejula
5. dec 2009

nom, ja tiež nemôžem povedať na isto, ale tak aj s mm, by sme chceli štyri deti... Teda ja som hovorila že max 4 a on že min 4 tak sme sa zhodli na tom čísle 4 😀 😀 😀

blondy12
5. dec 2009

no chapem ze nic nie je iste, ale my mame isto, ze viac ako 2 nie..ako snaha urcite nebude...

grekyna23
5. dec 2009

ejha, tu sa riesia pocty, tak najskor nech sa nam podari stastlivo to prve 😉
a my by sme chceli 3 deticky, asi preto, ze ja som z 3 deti a aj mmm je z 3 deti, tak sa nam ten pocet zda celkom idealny 😉 😉 😉

cheerlady
5. dec 2009

ahojte babule,ja som do stvrtka chora-zacalo to hrdlom,nadchou a co je najhorsie aj teplotou 😲 tak som isla vcera na pohotovost,prvu noc som si musela aj paraleny dat,no snad mimcu neuskodili 😔 tuto noc som si dala uz len jeden a dnes zatial ziadny,snad tato noc uz bude lepsia 😖

kika29
5. dec 2009

no človek si na chvílku odbehne a riadne vás nestíha čítať. Ste sa rozbehli. Ha riešite detičky kolko no my sme chceli stále dve detičky ale v poslednom čase mi mm ohovorý aj o treťom a to ešte ani druhé nieje na svete 😀
Ja sa chystám ten pokus s tým prstienkom vyskúšať ale len tak pre srandu že čo ukáže ale nejako na to zabudnem stále. 😅

kamilakd
5. dec 2009

ahojte baby tak nas nepustili ani dnes domov ale zajtra na obed podla vysledkov hadam uz ano

aj ja som piekla perniky a poviem vam tie nezmakli ani do februara 😀 tak sme so synovcom chodili krmit rybky v trencanskych tepliciach ale mam doma recept ze po vychladnuti su meune vysusam a supnem recept a by ste mali zujem...

a deticy sa tu riesia super ja zostanem urcite len pri jednom 🙂 aj to budem rada 🙂 eby sme mohli chceli by sme aj tri,ale v nasom pripade fat postaci toto jedno co nosim 😀

blondy12
5. dec 2009

joj kamilka tak to je skoda ze este musis byt v nemocnici..ale tak nech hlavne bude vsetko ok 😉

kamilakd
5. dec 2009

blondy ved hej ale je to tu atastrofa,,,a z tych ATB mam strasnu chut v ustach tau dotorinu uz som si dala jablo a este horsie,teraz som slohla uso coolady a furt ta hnusna chut,dufam ze mal tieto chute neciti 😒 no ja fajnova nie som ale ta rieda vustach,neviete poradit?orem zuvacy to by som bola za 10min hladna ako vlcica

blondy12
5. dec 2009

juj kamilka ked ani cokolada nepomohla, tak neviem neviem 😒 ...

cicimon
5. dec 2009

kamila...ked mas dobry recept na "do vianoc" makke perniky, tak sa podel, pls 🙂

kamilakd
5. dec 2009

inak zuzka bola na prieskum v polsku a nieco bolo dobra vec kupit a nieco tak narovnako a tie postielky tam maju vseliake ale sa mi zdaju drahe to kupite lacnejsie aj tu ak je daka akcia...napr ta moja co sme objednali tu stoji 109e a v polsku 99e a este sa tam musis trepat autom...a tie kociky su lacnejsie to je pravda ale zaruka je v polsku...no neviem...a oblecenie to sa da v tychobchodakoch toho maju viac,inak aky je v BA mothercare?da sa?to je v avione?

kamilakd
5. dec 2009

cicimon podelim hned ako pridem domov z nemocnice ho zavesim

kika29
6. dec 2009

Dobré ránko babenky. Vidím že ešte bud spinkáte alebo už varýte obedík. 🙂

stanusa
6. dec 2009

ahojte 🙂

kamilka drzte sa, dufam ze dnes pojdete domov 🙂
som zvedava na tvoj recept na medovniky, tak ak budes moct tak ho sem prosim ta hod

makke medovniky tiez nepoznam, lebo doteraz sa mi podarilo upiect len tvrde 😀
nasla som na nete recept na makke 😀 a chystam sa ho vyskusat

tu je http://www.nanicmama.sk/node/1327

kika co dobre varis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre