Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
21. dec 2009

po hube by som dala najradsej jemu haha 😀

vejula
21. dec 2009

zuzka tak to je sila toto. Fakt debilek poriadny a ak sa ešte môžem spýtať koľko ste spolu chodili????
No inač ja som tiež taká povaha že by som sa asi nedokázala vtierať niekomu kto na mna kašle a našiel si niekoho iného. Asi by som mu už vživote nedakázala aj tak veriť.
A s tým kamrátom to skús. Možno že ked mu povieš ako sa to všetko zomlelo tak to pochopí a nebude to ani brať ako nejaku prekážku. To bruško myslím...

kamilakd
21. dec 2009

vejul presne to som povedala aj ja ze co by sa stalo keby ma zobral ze co tam sama budem robit 😠 som povedala ze asi h..o ved on troska polyzuje a ja pockam a pojdeme sa prejst a napapat ....ale vies ide partia tak ,som povedala nech sa rozhodne a mame tichu domacnost

zuzka ved to nie je vnucovanie to je oznamenie nech sa postara otecko

a tak toho na FB oslov ja mam kamosku co mala podobny pripad chlap ju nechal ked bola tehotna nasiel si inu a o nu sa zaujimal jeden a nevadilo mu ze caka mimi s inym su spolu a maju dievcatko ktore si on adoptoval...vyskusaj

vejula
21. dec 2009

jj Kami bojuj si za svoje. Ved samej by ti bolo veľmi smutno 😢 To by nebolo dobré ani pre mimi aby si sa sama doma utapala. Ja viem čo je to ked som len jeden večer sama doma necítim sa dobre... Takže držím prsty nech to tvojj mm pochopí.

kamilakd
21. dec 2009

vejul ved ja dufam i ked som doma casto sama lebo ten moj chodi neskoro z prace 😅

kamilakd
21. dec 2009

baby musim si odskocit tak zatial paa

vejula
21. dec 2009

a čo kočky už všetky spíte???? Ja som sa strašne najedla zas a ledva dýcham tak musím chvílu pretráviť až potom sa uložiť do postele nech nemám ťažké sny.

silvia7
21. dec 2009

som s5 😉
no sa to tu trošku prebralo navečer..

jeeej no tak ste pekne dopadli na tom 3D civi 🙂

kiwi - tak predsalen máme "známeho" v nejakej pôrodnici 😝 hehe..

kami - len ho trošku schlaď, nech si nemyslí, že bude všetko po jeho, šak ste už rodina.. ono ja celkom aj chápem, ten môj chce, aby sme šli dakam na lyže do tatier alebo len do rakúska, keď aj na víkend a ja na to že a čo tam ja budem? sedieť v bufete a kukať sa ako ty lyžuješ? napr. aj na silvestra chce ísť dakam von s partiou, ale ja nemám najmenšiu chuť nikam ísť, šak piť nemôžem, v tej zime asi umrznem a tlačiť sa dakde v dave ľudí opitých a neviem čím ešte opojených to teda nemám chuť..

zuzka - rozumiem, že sa nechceš nikomu vtierať a vnucovať, pokiaľ on nemá záujem, ale máš zo zákona právo na to, aby on sa postaral o teba počas tehu a aj potom o malého.. len treba mať na všetko bloky a potvrdenky o platbe.. a už len kvôli tomu malému, aby som mu dopriala viac ako môžem ja sama .. no sama vieš najlepšie, čo robíš..

normálne som bez hlasu (drahý má už vianoce tým pádom) 😝 a tie atb čo mi predpísala, tak som čítala návod a že prípadné nežiaduce účinky - žltačka a neviem aké zažívacie ťažkosti.. tak faaajn že?? 😠

fruchtbar
22. dec 2009

Dobre ranko zienky!
My mame uz 785 g,teda mali sme v piatok...inac sa mame fajn,chlapca stale kopka,a silno,s manzelom sa karaju,on klopka jemu a babo klopka naspat,je to srandovne......
Na predcasnu matersku neidem,rozpravala som sa so sefkom,chvalabohu nemusim uz viacej pracovat v krcme,boli trosku nasrdeni,ale je mi to jedno,tu ide o moje dieta!

Zajtra ozdobime stromcek,prajem vam prijemnu predvianocnu naladu,aj tym ktore nemozu vstat,a usmievajte sa na svet,aj ked je to niekedy tazsie ako cele kila nestastia ,ktore nosite ukryte v srdci. Smiech je ta najlepsia zbran......Prajem vam vela stastia a dobrej nalady!

Ozaj,ja sa porodu vobec nebojim,berem to ako moju maturitu.....cize s rezervou,zvladli to ine,blbsie,slabsie,skaredsie.... 😉 zvladnem to i ja! A celkovo sa na to tesim...

stanusa
22. dec 2009

dobre baby,
fruchtbar to uz nebudes vobec pracovat alebo ta presunuli inam? ako to tam vlastne funguje 😕

kiwinka
22. dec 2009

zuzka,, aj v noci aj cez den by mal byt skuseny a maldy lekar ,,takze nemas sa coho bat si myslim,, a lekarov co maju rizikove neni vela,,ta tvoja lekarka, moj ujo,, a to je asi vsetko ha,,neviem presne.. inak, tam su vsetko dobry lekari neboj sa,,,ty mlady su neskuseni to je nevyhoda.. ale teba nemozu dat rodit mlademu preboha! a ja osobne by som nesla rodit k primarke! inak je mi jedno kto ma odrodi,,nikoho nebudem zazmluvnovat ani.. ale primarku neceeem! ale tak kazdemu vyhovuje nieco ine,,neviem..
moZNo aj mne daju vyvolavacku,, tiez som rizikova a od zaciatku tehu na PNke.. mam 1 vajecnik len. a mozno moje prve aj posledne tehu,,tak by bola skoda keby sa nieco zanedbalo...

kiwinka
22. dec 2009

ano Silvi :D presne tak! :D preto ja to mam jasne kde budem rodit - kramare :P
inak uz som tam lezala na gynde na 8poshodi,, 9 dni.. mam dobre sksuenosti,,sestri su rozne,,cm mladsie, tym horsie inak :P xi no ale 100 ludi 100 chuti,, :P

fruchtbar
22. dec 2009

Stanusa,pracovat musim este jeden mesiac,teda do konca januara,tu idu vsetky tehulky posledne dva mesiace na matersku! Teraz pracujem nadalej v obchode,iba do krcmi vyse neidem (krcma je spojena s obchodom),tak sa mi hned lahsie dycha!

Ja chcem porod vo vode,celkom sa mi to pozdava,ja len nechcem,aby ma nastrihli!!!!! 🤐

silvia7
22. dec 2009

no sranda, že čím mladšie, tým sú horšie... hlavne, keď sú ešte mladšie od maminiek - to by si aj zaslúžili poza ucho 😝 😝 ja viem, že sestra môjho spolužiaka zo ZŠ robí na kramároch sestričku na pôrodnici.. tak snáď by to bolo trošku milšie stvorenie ku mne 😀 jedine, čo ma odrádza od kramárov a aj všetkých nemocníc v BA je to, že sú preplnené vkuse, že nie je možnosť si zajednať nadštandard, pokiaľ nemajú prázdno.. a to nemávajú.. 😕

mám pocit, že tie ATB mi celkom účinkujú, i keď neviem, zatiaľ som vzala dve tabletky len a ten bioparox a je mi lepšie ale.. aj dýcham 😉 a normálne mám chuť vybehnúť von so psom, jak krásne je vonku... 😠 ale neriskujem to..

oliinka
22. dec 2009

ahojte tak zase som akási nascípaná,oči mi teču,nádcha jak svina,neviem čo si mám zase dať.antibiotiká sa možu?aké berieš silvi?mi máme stromček ozdobený,ako tak už upratané,len napečené nieje,a akosi sa mi do toho nechce,najradšej by som ležala.malinká kopká,ale dnes akosi velmi málo.

silvia7
22. dec 2009

oliinka - mne dala dr. na predpis volá sa to že ZINNAT 500mg a bioparox na hrdlo a nos môj nešťastný, sa usmrkám asik až k pôrodu... 😒 no môj mrňous dnes začal kopkať viac - dokonca okolo obeda, čo teda nebýva zvykom uňho.. on začína ráno kol 7mej a večer tiež okolo 7mej .. čiže som ostala prekvapená, aj celkom silno mu to šlo.. 😉

oliinka
22. dec 2009

ja mam doma ten zinnat 500 je tam 10 tabliet?može sa v tehotenstve?neviem či si ho možem dať a ako často ked tak

silvia7
22. dec 2009

áno, môžu ho tehotné a aj dojčiace - ja som sa bola aj u gynekologičky opýtať radšej a povedala, že tieto môžeme, ak sme choré.. no mám nakázané každých 12hod 1tabletku - a hej, je to to balenie 10ks čiže tých 5 dní to by si sa aj preliečiť mohla trošku.. ale pre istotu by si mala skočiť k lekárke radšej, nechcem ti poradiť niečo, čo ti ona neodporučí.. alebo jej cinkni len, že si stále chorá teraz a tehotná a že toto a tamto ti je a či to môžeš.. ale mne to včera predpísala moja dr a aj hľadala v letáku, či to môžem a že môžem..

oliinka
22. dec 2009

no lebo ja som bola asi mesiac dozadu chorá a brala som homeopatiká a vrátilo sa mi to tak by som bola rada,aby som sa vyliečila už a neprechodila tu chripku,skusím si zavolať a uvidím čo mi povie.letáčik som niekam dala a teraz neviem či možem.

silvia7
22. dec 2009

mne to lekárka hľadala,či to ako tehu môžem a aj gyn. mi povedala, že to môžem, jediné, čo sa ma ešte opýtala, či som alergická na penicilín - vtedy ich nemôžeš.. ale hej, radšej si cinkni 😉

silvia7
22. dec 2009

babulky vy už šetky sviatkujete?? ja sa tak nudím, nič nemôžem, tak brázdim aspoň na nete a pozerám všetky tie detské vecičky, oblečká, súpravy že adidas, nike a aj h&m - no naozaj nádhera.. už nech máme mimi, nech si ich môžeme užívať 😵 😵

moni
22. dec 2009

ahoj baby jagy, asi ozaj vsetky peciete ked je tu tak ticho 🙂

oli, veru radsej zavolaj lekarke, zinnat je velmi ucinne atb ale radsej to mat odklepnute od lekara. aby si ho zbytocne nebrala. to je problem tej nestastnej chripky, na to ti atb nepomoze, ale kedze v tehu mame oslabenu imunitu ovela lahsie chytis dalsiu infekciu. a to sa moze vliect dlho 🙄 skore uzdravenie aby si si mohla ako-tak uzit sviatky!

silvi, veru krasne su tie detske vecicky, take miniaturne 😵

kamilakd
22. dec 2009

ahojte dievcata baby dajte sa do poriadku nech na vianoce nesmrkate drzim palceky aby ste sa rychlo vyzdraveli...ja som prave prisla z mesta baby ja som tak zabazila musela som si kupit kebab s tatarkou ja som ho ze nie zjedla ale zozrala 😀 a musela som kupit este jeden lebo mi bolo malo a zaliala som to politrom fanty 😅

silvika nikam ho nepusti to inak ktoto kedy videl ze nas takto jeduju...ten moj mi urobil rano ranajky do postele a cakam co bude s tou jeho lyzovackou bezomna ci si to premyslel ked sa dnes uz vtieral....

moni chi uz mame aj napecene inak idem vyskusat robit laskonky potom vam napisem ze co vyslo za zazraky

silvia7
22. dec 2009

jaaaj kami - no hlavne, že Ti chutí 😉 mňam.. ja som tiež mala minule chuť na kebab, dala som si, ale fakt, že nestál za veľa.. a pritom keď som ho tam mala prvýkrát, tak bol mňamkaaa 😠 tak nefim..

akurát som si troškku "zacvičila" - vyskúšajte, ak máte pár minút času, také fajn na uvoľnenie niektorých partií a svalov.. že zacvičme si s bruškom aj bez neho 😉
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=490&...[page]=0

alicc
22. dec 2009

ahohte babulky,
ja mám už tiež napečené,
ak by som sa už nedostala k PC tak vám želám krásne sviatky, vela rodinnej pohody a tým, ktoré sú choručké nech vás tá mrcha choroba 😝 rýchlo opustí.
krásne vianoce 🙂

cicimon
22. dec 2009

caute,

tak ja som od nedele u svokry, cez den sa ako tak zamestanam alebo ona mna 🙂 a vecer zaspavam...

teraz akurat riesime dilemu, ci 25. ostat na obed este u nej ci ist k nasim....(lebo tu sa musi ist aj 24. aj 25. do kostola a fakt neviem, ci tam stravit 2 hod s xx babkami a zime bude dobry napad)

a ten GYN FIV - ja som si tiez myslela, ze s vymennym listkom od lekara to bude lacnejsie, ale nie, cena je rovnaka - 63E..

a som rada, ze ste na tom 3D dobre dopadli, ja idem 11., uz sa tesim

dnes som chodila po obchodoch, chcela som si kupit kabat, ale nakoniec sme sa zhodli, ze teraz sa neoplati, az o rok...ale som si kupila nocnu koselu a zupan do porodnice - zlte 🙂

ludka140281
22. dec 2009

zuzka....mas to tazke,drzim vam obom prsty:tebe a dietatku 😉

vejula
22. dec 2009

cici ja idem 24 na polnočnu. Na to sa teším lebo je vždy super atmosféra 🙂 A 25 nejdem lebo polnočná je už akoby 25 vlastne... Takže ked je svokrička tak nábožensky založená tak určite vie že polnočná platí už na 25 😉 Ale ak sa necítiš do kostola ani na tu polnočnú, tak jej povedz, že sa na to proste necítiš. Myslím, že to určite pochopí. Inač dens som celé poobedie koláčiky piekla u starkej a také slané syrové slimáčiky, mnam.

kamilakd
22. dec 2009

uz som tu aj ja vejulcek prisiel kamos a doniesol nam darcek dostali sme krasny biely overal na buducu zimu 🙂 juj sa tesim ..inak dali sme si palacinky s nutelou mnam ja tomu dnes davam sakra...a teraz by som si dala tie tvoje slane syrove slimaciky

vejula
22. dec 2009

🙂 kami, tak vám už začali Vianoce hovoríš ked už darčeky dostávaš...
No ja som dnes tiež tomu dala totiž sme u starkej piekli aj štrudle... makovú tvarohovú orechovú.... mnááám všetky sú uplne super a ešte ku tomu aj moravšké koláčiky. To je hrôza, človek si proste nerozkáže ked toľko dobrôt má pred nosom 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre