Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
3. jan 2010

veve - veľmi ti neporadím ohľadom tých obličiek, hádam len nejaké čajíčky a veľa piť, ale je pravda, že už beztak musíme na wc každú chvíľu a ak máš ešte veľa piť, tak to tam budeš sedieť v kuse, ale asi iná pomoc nie je, držím palce, nech sa to zlepší

moni
3. jan 2010

roxi, to pravdupovediac tych papierovaciek sa desim viac ako porodu. seriozne 😅 a to este rodicia byvaju uplne mimo nasho bydliska, takze zas budem musiet otravovat nejakych kamaratov, joooj. netesim sa.
som si povedala ze zacnem tak koncom januara, kedze mam termin az koncom aprila. to je v podstate tak ako vy zaciatko-aprilove teraz 🙂 mas pravdu ze to ubehne ako voda, ja ani na materskej nebudem pred porodom a chodim z prace dost neskoro. este ze vsetko nakupujem cez internet po odporucaniach od kamosiek tak aspon to mi setri cas 🙂
no a je jasne ze vy maminky co uz mate deticky, sa musite venovat aj im 😵

roxi
3. jan 2010

moni - ja som takto stresovala pri malej, ale nejako sa to postupne postíhala, ono je pravda, že manžel sa pár dní nabehal hore dole po celej BA, ale inak sa nedá, proste obehať sa to musí, aj keď si myslím, že by tie úrady už mohli byť prepojené a tlačivá by sa mohli vypísať cez internet a len zaslať, veď predsa väčšina údajov sa dá overiť na matrike, tak načo toľko dokladov, ale bohužiaľ u nás to stále funguje takto 😖

moni
3. jan 2010

roxi, neviem ci ta to potesi, ale aj tu to funguje podobne. papier je papier, darmo vypises cosi cez internet. uradnik si ovela radsej zalozi papier 😅
manzela uz pripravujem, ale aj tak budem musiet pripravit manual 😀

minius
3. jan 2010

zuzi pocuj to je riadny zoznamisko a to ides vsetko kupit 😲 , prepana skrachujeme 🙂

Moni ty si kde v zahranici? Ide mat tvoj maly slovenske obcianstvo alebo oboje? Ja ti vobec neviem ako to funguje az som z toho na stresy a tak ako ty sa ani porordu nebojim ako tych vybavovaciek. Hlavne ked mi s "daddym" sme neni ani zobraty a on je Anglican no to si zas na SK ambasade uzijeme tej ochoty 😖

zuzana1971
3. jan 2010

roxi dakujem
ale je to paradne dlhy zoznam a ked si predstavim tie dlhe rady na uradoch (niekedy 2x najprv na tlacivo a potom uz s tlacivom), neprijemnych ludi v rade, neprijemnych uradnikov a este cesta busom na tie urady - kazdy inde a bus plny netolerantnych ludi...no uz teraz mi je z toho vybavovania zle 😝 😠 🙄

zuzana1971
3. jan 2010

minius co si 😀 co som milionarka? 😀 radsej som upozornila dopredu, ze su to len tipy a nech si kazdy kupi co uzna za vhodne 😀 , no ale keby som tie miliony mala ja som taka, ze poctivo by som vsetko zo zoznamu pre istotu kupila a poctivo si kazdu kupenu vec odskrtla 😀
ale kamoska co rodila v auguste tvrdila, ze ju vybavicka stala 120 tisic...tak ale oni na to mali, ona aj za porod dostala...podrzte sa...AUTO

moni
3. jan 2010

minius, momentalne sme v usa, a mala bude mat dvojite obcianstvo. neviem sice ako dlho to bude trvat a co vsetko k tomu budem potrebovat 😕 teoreticky by malo byt jedno ze nie ste zobrati, ak bude daddy na rodnom liste tak co koho do toho 🙂 najlepsie by bolo keby si sa spytala kociek z UK temy aby ti poradili.

minius
3. jan 2010

moni veru skusim aj ten Porod v Anglicku temu, nasla som tam aj jednu babenku ona byva kusocek odomna a rodit bude v tej istej nemocnici ako ja o mesiac predomnou, joooj Modry konik je fakt super vec.

Zuzi ta tvoja kamoska to nejako neprehnala???? To sa mi zda byt az prehnane ved male z tych vsetkych veci vyrastie ani sa clovek nenazda.... a minut tolke peniaze, ale vsak ked clovek ma 😵

moni
3. jan 2010

120tis.? no nehrozi aj keby som mala 😀 nie ze by som svojmu dietatu nechcela dopriat, ale tak co je vela to je vela. ved tomu drobcekovi je taaaak jedno ci je v znackovych handrickach alebo no-name. no ale ved kazdy nech sa podla seba zariadi.

minius, veru, taka kamoska sa ti urcite zide 🙂

cicimon
3. jan 2010

zuzi - dobry zoznam, da sa vybrat a preskocit, co netreba

k tym tlacivam...ono sa da vela stiahnut z netu, tak by to malo byt aspon o to jednoduchsie. Kolegovi sa v dec. narodila dcera, tak on potom siel v 1 den behat po 5 uradoch, celkom sila

a neviem, ci to tam bolo ci nie, ale este poziadat o danovy bonus u zamestnavatela -to asi skor otec a prip. o nejaky prispevok od mestskej casti, ak dava (ja ako som pozerala, Petrzalka vraj nedava)

zuzana1971
3. jan 2010

minis no najlepsie na tom je, ze ona celu vybavicku nakupila v ruzovom, aj kocik cerveny este v 4 mesiaci ked este ani netusila, ci to bude dievcatko alebo chlapcek...nakoniec to bolo dievcatko, takze ruzove vecicky vyuzila, no ona aj detsku izbicku kupila za 60 tisic (to uz asi ratala do tych 120 tisic), no ale nech kazdy kupuje na co ma a co sa mu paci 😅

cheerlady
3. jan 2010

ahojte babule,ja len tak pre zaujimavost-jedna znama mi poradila,ze pri prvom dietati sa da takmer na den presne urcite TP - je to 4,5mesiaca od dna,kedy mamina 1.krat pocitila pohyby dietatka 😵 samozrejme za predpokladu,ze nema vpredu placentu alebo na to nevplyvalo nieco ine. takze podla toho by sa moj drobec mal vypytat v polovici marca 😨 😵

dejna3
3. jan 2010

nerátala som to úplne presne, ale my sme pri malej minuli na výbavičku cca cez 50tis. Sk... kupovali sme komplet všetko nanovo, ale je pravda, že za kočík a vajíčko sme dali spolu asi 30 tisíc 😝
teraz nepočítam s veľkými výdavkami, len dokúpim zopár kúskov oblečka, novú prebaľovaciu podložku, matrac a hniezdo a obliečky do postieľky a pre malú asi nejaký bugypod ku kočíku, ak sa ešte bude chcieť vyvážať 😉

zuzana1971
3. jan 2010

cheer tak potom aj moj v polke marca podla pohybov 😀

kika29
3. jan 2010

zuzana no to dobre dostála kamoška tiež keby som mala bohatého mužíčka 😀 ja som dostála zlatú retiazku na ruku a velkú pusu ked sme prišli domov z pôrodnice od manžela a potešilo ma aj to 😀 som zvedavá či aj teraz pri druhom bábu niečo dostanem 😀

teraz asi ten môj drobček spinká a okolo deviatej začne kopkať až do noci. v čera ešte o polnoci vystrájalo. ono je v noci horte a cez deň drichme 😀 mám sa načo tešiť.

moni
3. jan 2010

cheer, to som citala aj ja, a aj je to pravda tak moja mala pride uz v polke aprila 🙂 co by mi vobec nevadilo, aspon by sme narodeniny spolu oslavovali 😵 ja som ju citila strasne skoro, takze si myslim ze som skor mimo priemeru 🙂

zuzana1971
3. jan 2010

kika vsak zlata retiazka je super 🙂
mne by stacili aj kvety 😀 ale nie je od koho 😝

kika29
3. jan 2010

zuzi neboj raz aj to bude aj ty nájdeš určite niekoho kto ti tie kvety daruje

minius
3. jan 2010

kika aj moj maly je taky sinter, v noci riadne kope, aspon tato tak hovori no ja spim ako babatko 😉 a cez den je maly vacsinou kludny.
Ale vcera sa na tom 3D riadne hybal a to pekne spinkal a sonografka hovoirla ze oni sa vrtia aj ked spinkaju 🙂, tak mozno ze sa tym nasim nieco pekne iba sniva.

Zuzi neboj mozno budes mat nejake mile prekvapko, tvoja mamca bola na Vianoce v pohode nie? Tak mozno nieco malicke od nej 😉

kika29
3. jan 2010

kolko ste platili za tie 3D ultrazvuky? mate aj záznam na cd alebo len fotky?

ludka140281
3. jan 2010

tak to ja dostanem novy bytik... 😀 😀 😀 akurat v aprili sa mame stahovat konecne do svojho 3 izboveho bytika.....uz sa tesim 😀

zuzana1971
3. jan 2010

kika, minius nechajme darceky radsej tak 😝 moj najvacsi darcek bude ak bude lahky porod a Maxik zdravucky 😵

bola som posmirovat v januarovkach, uz maju min. 13 babatiek (lebo neviem ci uz maju vsetky zapisane v tabulke) a vedu chlapci - 8 chlapcekov a 5 dievcatiek 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

kika29
3. jan 2010

máš pravdu zuzi to bude najvädší a najkrajší darček 🙂 a drahé blbosti nestoja za vela.
prenás všetkých sú najdrahšie a najkrajšie naše bábätká 🙂

minius
3. jan 2010

kika ja som to mala tunak v UK, mame iba fotky na CD lebo tunak je to riadne predrazene. Ja som to mala hlavne koli tomu aby som sa uistila ze vsetko je s malym v poriadku lebo tu uz od 21 tt az do konca nemam zdarma ziaden ultrazvuk.
😠

Zuzi a to mas pravdu, najkrajsim darcekom su zdravucke babenka a stastne maminy 😉
No vsak uz aj nam sa to tunak krati! Ked si len pomyslim ked som bola v 12 tt a teraz mi uz iba chyba 12 do konca
😀 😕

kika29
3. jan 2010

baby a kedy si začnete pripravovať vecičky do pôrodnice a pre malé? my sme dnes s mm troška rozoberali výbavičku a mám ešte asi čas na pranie plienok a žehlenire. myslým tým vecičky čo mám odložené po malej že ešte nemusím preprať ešte to má čas. preperiem ich len preto že mi to dlho stálo aby boli také svieže voňavučké 🙂 joj keby už bolo tu na svete 🙂 ja sa na to dieťatko tak teším akoby som čakala prvé 😀 a ešte keby sa mi splnilo že by to bol chlapček 😅 ale nech je čo chce len nech je zdravučké 🙂

zuzana1971
3. jan 2010

kika no aj uz od zajtra asi zacnem pripravovat tasku do porodnice, ale takym stylom, ze nachystam tasku a vzdy do nej vlozim ak uz budem mat kupene co treba zobrat, alebo oprane, atd...cize postupne budem zaplnat...ja som vcera Maxikovi uz vysila meno na vecicky do porodnice, lebo vraj sa to tam zvykne stracat (na vnutorne stitky som to vysila kde pisu ako sa to ma prat), tak sa mozno budu z toho sestricky rehotat 😅 😀
a ktoze to teda este pojde rodit na Kramare okrem mna a kiwinky?

dejna3
3. jan 2010

ja už sa taaaak teším, už sa to kráti... dnes som si kuki fotky malej, keď mala len zopár hodín, či dní... potom 2,3 mesiace... nebolo to síce až tak dávno, ale mám pocit, že to ani pravda nie je, keď bola taká malulinkavá 😵 😵 😵

ja začnem chystať veci pre mimi a do pôrodky, cca tých 6tt pred termínom...

kika, v HC stál 3D/4D 40 - 45eur, sú k tomu foto a DVD 😉

ludka140281
3. jan 2010

kikus ja tie pripravy a pranie,zehlenie robim uz teraz........kamoska cakala babo 1.4 a uz ho ma,tak ma postrasila...radsej si vsetko pripravim

moni
3. jan 2010

45eur za 3D je super cena, tu je to take predrazene ze az hruza 😠
ja budem chystat tak koncom februara, alebo az v marci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre