Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
19. apr 2010

SUSANITKA no v bojniciach bude veselo 😀 prave som po ranajkach dnes sa mi dobre spinkalo ale osla som dat sprchu baby ja mam dako napnute brusko a take bordove 😅 a vidno mi tie zily velke to som este nemala co to moze byt?nic take som nejedla rohlik s maslom parada 😅 jkou retkovkou a kalerabik...ale nesvrbi...

NINUSKA co az na maj??? 😀 tak to moje bude potom asi obor 😀 vraj uz je teraz celkom fajin.... 😕

ZUZUJ tie krce su paradna vec len neviem ci je lepsi ten do lytka alebo stehna 😠

CIFROSKA nepredbiehaj sa 😀 a gulas sa?mas uz aj dake tazkosti?neboj vydrzime...

CHEER kupis v lekarni alebo dakom obchode s detskym oblecenim,pytaj si 2ks na striedacku ale nie su dako vacsie od c.1.
ja budem balit na siroko do sona len som pocula ze niektore maminy nebalili a bolo dobre aj ked babo malo bolacky bruska tak bez postoliek si lepsie poprdkavali tak neviem... 😅

sanyk
19. apr 2010

ja neviem ja som sa na to furt vypytovala lebo som tiez cakala ze budem balit nasiroko aj na patologickych novorodencoch ked nas pustali povedali ze nebalit na siroko tak teraz som z toho fakt mimo rodila som na antolskej a stravili sme tam 5 tyzdnov

cicimon
19. apr 2010

caute
cheer - ja balim nasiroko, tak ju zabalili ked sme sli z nemocky domov. Postolky som kupila v obycajnej drogerke - TETA

ludka140281
19. apr 2010

ahojky maminky...hlasim sa konecne..mam len chvilku,nasa Karinka malo spinka,stale chce papat,ale zaspava na ciculke 🙄 ...v noci vystraja..........mamka je ako po flame 🙄 unavena,ale stastna,ze sme tu spolu.....po dramatickom porode
blahozelam vsetkym maminkam,neskor si vas precitam

zuzkabar1983
19. apr 2010

Ahojte babenky.

Aj my dnes ideme na sono klbikov .... tak velmi dufam, ze to bude ok. Ja to balenie na siroko vobec nemam rada, nie kvoli mne, ale maly si vobec nevie poprdkat, ako pisala kamilakd. Aj teraz sa napapal a pucil sa a cerveny bol ako repa, tak som mu ich dala dole. Nam v nemocni kazali balit nasiroko, pokym sa neurobi sono klbikov. Oni ho zvyknu robit hned v nemocnici po pororde, ale kedze maly sa narodil 1.4 a cely cas boli sviatky, tak sa sono nerobilo.

Inak co sa tyka tych postoliek (ortopedickych nohaviciek). Ja pouzivam velkost c.2, lebo c.1 boli tesne. Mne kazali davat pampersku, dve latkove plienky a postolky ...

zuzana1971
19. apr 2010

ahojte,
dnes v noci som nic nenaspala, uvidim ci sa mi podari cez den /pochybujem/ 😝

dobre, ze tu spominate tie klbiky, zajtra ideme zase pediatricke, tak sa jej na to spytam...a my nasiroko nebalime, v porodnici povedali, ze sa to uz nerobi...

malinky furt mrnci place, necudujem sa uz je treti den co nekakal a takto to mame stale s tym kakanim 😝 len divne, ze ked ho mojkam na rukach tak neplace 😀 tak neviem ci to bude bruskom alebo sa chce len furt mojkat 😅

gratulujem lucinke k babatku /som rada, ze nakoniec to je Timea ako bolo povodne planovane/

kinderka drzte sa
aj maminy s babatkami

ludka140281
19. apr 2010

zuzi...nam to sono robili,nemusim balit nasiroko,ale balim aspon do mesiaca...pamperska a jedna latkova vraj nam staci..pouzivame velkost 1

juliap
19. apr 2010

ludka, tak vitame domka, potom napis, aky dramaticky priebeh si mala, potrapili ta?

ludka140281
19. apr 2010

jojojoj...malinka bola malinka,ale urobila riadne velku dieru....17stehov:od dierky po dierku 😅 tak sedime na plavajucom kolese....neodisla mi voda,dostala som maternicove krce,a roztrhla som sa...Karinka sa narodila na poslednu chvilku:mala snuru na krku a bol aj nastrih....prisla na svet na 4 zatlacenia....po 6 vyvolavackach,ked uz chceli urobit cisarak,ale akurat som dostala kontrakcie a uz sa nedalo cakat.........takze ubolena,ale najstastnejsia na svete...........................................ved sme spolu

tantama
19. apr 2010

ahojte babule nechce sa mi všetko po takom čase čítať dokola takže gratuľujem všetkým mamičkám k babulkám a tie čo ešte čakáte tak držím palce.....

zuvinka102
19. apr 2010

ahojte maminky aj kinderka takze mna by mal dnes cakat den D ale nic tomu zatial nenasvedcuje uz mam povisane, umyte dlazky a prave dokoncujem obed, este ma caka zehlenie a pranie.. no snad to drobceka rozhybe.. 😀 ja by som chcela tu cenu za porod na TP 😅 😅

malalady
19. apr 2010

zuzuj.. ahoj.. no není to bohviečo.. ale musím ísť dalej nejako.. ☹

juliap
19. apr 2010

ludka, tak hlavne ze uz ste doma ...
tamtamka, dlho si nebola, ako rastie mala princeznicka?

juliap
19. apr 2010

bambulky, tak som si teraz vybavila ctg pre istotu, idem v stredu, tak som zvedava, co mi povedia, ze mi urobi v nemocke aj dr poradnu ... jupi

tantama
19. apr 2010

juli no malinká rastie som teraz dala do albumu nejaké fotky.... no nebola som tu dlho lebo si len hladám nejaký systém doma a nie vždy mi vyjde čas na pc🙂

majca424
19. apr 2010

ahojte
moni, až teraz som si to prečítala, lebo maly začal práve plakať, no veru bude mať meniny, už teraz rozmýšľam čo mu kúpim 😀 😎
no nám tiež hovorili, že už sa nemusí baliť na široko, ale o týžden ideme na kontrolu nožičiek tak aspoň dovtedy chcem baliť naširoko, ale keď ideme niekam von, samozrejme urobím z neho fešáka a dostane len pampersku 😀

minius
19. apr 2010

ahojte mamule a kinderka,

my ideme na sono s klbikmi v maji, tunak sa to bezne nerobi ale ked nas pediater preputstal z nemocky tak sa mu cosi s pravym klbikom nepozdavalo takze uvidime.

malicky ma strasne bolesti s kolikou uz neviem co na to. Museli sme ist s nim az do nemocky v sobotu lebo cely den bol uplne nesvoj a potom na vecer zacal hrozne plackat ale az tak ze dych stracal a omodrieval. Nepomahalo ani na rukach nosit ani bubina ani dudina.
Davali sme mu kvapky na ulahcenie ale ani to nezaberalo. No ale v nemocke ho skontrolovali a ze vyzeral uplne zdravucky len mozno ide na neho nejaky bacil a spojene s tou kolikou ☹ tak momentalne nemame najstastnejsie babatko ale teraz na chvilinku zaspinkal.
A prisla k nas "svokra" cez vikend a povedala ze dedo-"svokor" mal koliku az do 5 rokov. 😲 tak dufam ze maly nebude po nom.
Vyhodila som par potravin z jedalenho listku a zda sa ze mu to trosicku ustupuje,
Novym maminam gratulujem a kinderkam nech to mate rychlo, zdravo a stastne za sebou! 😵

majca424
19. apr 2010

minius, náš malinký máva tiež strašné problémy s bolesťami bruška, keď ho bolí tak to hneď spoznám, lebo tiež strašné až tak kričí, ja mu dávam tiež kvapky a vraj sa môžu dávať aj stále ako prevencia ale tiež ho ešte sem tam chytí taký krik, že dávame až takú rúrku do ritky a potom si poprdka 🙂 a je mu dobre 🙂
skús ho sem tam dať poležkať na bruško, im to strašne dobre robí vraj 😉

juliap
19. apr 2010

tamtamka krasna je princeznicka, cela maminka ... 😉

babulky a skuste ked uz nic nepomaha na koliku, strcit do ritky teplomer, vacsina deticiek reaguje na to prdknutim a je dobre ...

tantama
19. apr 2010

čo sa týka bolestí bruška tak o tom vieme svoje..... to že bruško bolieva ovela viac chlapcov je známe ale u nás je to naopak... syna nebolievalo iba trošku a Grétku strašne... tiež to riešime espumisanom a rurkou ak je to nutné..... ale masaž bruška je každý deň nutná......ale u nás je to aj preto že je strašne pažravo a nahltá vela vzduchu tak musim dať počas jedenia aj 2x grgnúť potom je to lepšie..

marika1902
19. apr 2010

Ahojte babeny tak ja som stale 2v1. Baby tie co uz ste mamicky aj vy ste mali bolesti aj 5 dni v kuse a nic? 😒

Lucinka Gratulujem k malinkej 😀 😀

Tantama Gretka je nadherna 😀 😀

juliap
19. apr 2010

mamicky aj kinderka, davam do pozornosti str so super vecickami, ked je tam meno vasho drobceka, vyzera to uzasne www.bess.sk

cicimon
19. apr 2010

baby a co teraz obliekate malym von?

kiwinka
19. apr 2010

ahojky babule. co nove?
nam malinka zacala nejako vela grckat =( aj ked si odgrgne,,, tak vracka,,snad je to vporiadku..
za 2tt sme pribrali 400g zhruba ani neviem ci je to dost alebo malo,, vcera sme kupili smm vahu,,lebo uz mam strach ci pribera ked toho vela vygrcka 😖
a tusim mam malo mlieka,stale chce papat,, ani prsia nemam take nalite lebo vsetko spapa a nestihne sa akoby vytvorit nove mlieko,no ja neviem ach jaj..

vejula
19. apr 2010

no dievčatá, takže ja som mala dnes nočnu 😒 Dominik bol od pol 12 do pol 5 hore, už som znôh padala od unavy... Ja neviem ked to takto pôjde dalej, bude to dosť ťažké...

Inač v noci som si ho tak položila na bruško na seba a normalne ako dvihal hlavičku tak ju mal zdvihnutu dosťdlho... Teda aspon sa mi to zdá na také malé dieťatko priskoro takto zdvihnutu hlavičku... Take obavy mám či je to v poriadku. Vám drobčekovia od kedy vydržali tak dlhšie so zdvihnutou hlavičkou???

kiwinka, aj ja mám určite menej mlieka ako som mala v nemocke, ale malému zatial stačí aj z jedného prsa ani to všetko nevypijie, no ale časom uvidíme... KEd je vela tak je zle a ked málo tiež, no snad si to nájde nejakú tu normu.

juliap
19. apr 2010

kiwi, grckanie treba sledovat, ak by sa ti zdalo, ze az vela, tak lepsie sa poradit s dr, moze mat reflux, alebo jej nemusi vyhovovat tvoje mliecko, moze byt potom viac pricin, jednu kamosku mam, co jej dcera zacala tiez po 2 tyzdnoch zvrackat, no a v nemocke jej zistili, ze ma alergiu na jej materske mlieko, ze maminka vytvara v nom akusi protilatku, ktora tam nesmie byt ...

cinocka
19. apr 2010

Ďakujeme krasne za gratulky, len som este stale nestihla precitat vsetko...ste sa proste neflakali 😀

civi: meno TIMON som si nasla na nete...a aj v tej knizke: Vyberte si meno pre svoje dieta bolo 😝 som strasne chcela na T, a ziadne ine mi nepreslo u draheho 😖

juliap
19. apr 2010

vejulka, ak maly dviha hlavicku a udrzi ju, je to o.k., znamena to, ze ma dobre vyvinute krcne svalstvo ... moja emka to urobila hned po narodeni v nemocke, ked ju po kupani polozili na brusko a do karty jej s vykricnikom napisali ze dviha a udrzi hlavicku hned 1 den ... a doteraz ma take pekne "silne" svaly na vrchu chrbata ...

sasikas
19. apr 2010

Ahojte babule.....ideme sa pochvalit.....tato vela oslavoval a nemal ani cas napisat na konika....a to som mu 3x pripominala..... 😀no ale pre tento krat je mu odpustene.... 😀
14.4 o 14.04 sa nam narodila nasa bambulka Sara, ma 3700g a 50 cm...... 😅mame z nej veeeelku radost.....od dnes sme domka....tak uz sa tesime na prebdene noci..... 😅 😅
na svet sa zacala pytat vecer pred planovanym vyvolavanim, asi sa zlakla.....porod nakonec skoncil akutnou sekciou.....malinka nas trosku vystresovala ale nevadi a sme radi ze vsetko dobre dopadlo....... 🙂
idem trochu pospat a potom vas docitam...a vsetkym novopecenym mamickam gratulujem a kinderkam nech to cim skor uz pride....ozaj su tu este vobec nejake kinderka?..... 😅

kiwinka
19. apr 2010

juliap dakujem za radu,,ano budem to sledovat a vazit ju a asi aj brnknem dokine a informujem ju o situacii. 😲

sasikas blahozelaaam 🙂 krasne miery !

no dnes je taky pekny dnik,,nejde sa rodit dnes? heeeeeeeeeeeeej baby šup šup 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre