Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
24. aug 2010

@annika11 na internete sa pise ze sa to moze davat...

fruchtbar
24. aug 2010

@karmelka77 no potom spinka jeho trojhodinovku,asi mu to staci.... 😉 ....ale on pije rano 150,na desiatu 120 a potom zeleninku,o tretej-stvrtej mliecko 120 a potom kasicku s ovocim a potom este raz stovku mliecka.....satci,nestazuje si,a k tomu vypije este asi pol litra caju! 😉 to je asi dost,nie?

annika11
24. aug 2010

@fruchtbar ja si myslím, že má toho dosť...Akú dávaš kašičku?
Ja ráno kojím, potom o 9.00 vypije 180tku, na obed zeleninka+150tka, na olovrant o 15.30 180tku, ale chcem nahradiť kašičkou a ešte na večeru 180tku. Ešte pije cez deň aj čaj. Malá je spokojná...

fruchtbar
24. aug 2010

@annika11 kasicku davame od milupy .mliecnu alebo ryzovu a do toh zamiesam presnidavku....tvoja mala toho tiez nevypije zrovna malo 😉

annika11
24. aug 2010

@fruchtbar 🙂 🙂 🙂 ona je papkáč po taťovi 🙂 odmalinka, už na sále, ked mi ju priložili sa prisala na prvý krát ako taká malá pijavica 😀, doktorka vtedy skonštatovala, že sa mi už bude na prvé poriadne kojenie tvoriť mlieko, lebo kolostrum vycicala hneď 😀 nemala nikdy problém striedať prsník a fľašku a teraz jej chutí veeeeeeľmi, všetko 😀 len dúfam, že jej to dlho vydrží

karmelka77
24. aug 2010

@fruchtbar aj ano, kasicku preco uz davas? Mne bolo povedane ze az ked sa zvladne prve jedlo celkovo zeleninove, az potom sa moze pridavat dalsi prikrm🙂)) no moj maly niekedy stiahne aj vyse 200ml...jeden krat denne🙂)

maya30
24. aug 2010

baby poobede som sem napisala prispevok, ukazalo mi ze odpoved bola pridana, pozeram a prispevok nikde ! To sa da niekde skontrolovat ze kde to skoncilo ? 😕 😲

karmelka77
24. aug 2010

@maya30 asi neee🙂))) mozno to akurat padlo...

maya30
24. aug 2010

bola som dnes u tej koznej, povedala, ze do 6mesiacov po porode je normalne ze vlasy vypadavaju...dostala som na predpis roztok alpicort a tobolky so zinkom, namiesane v lekarni. Okrem toho si mam kupit pantenol a odporucila mi sampon kerium anti-chute od La Roche-Posay
boli sme aj s klbikmi, vsetko ok, ale mame balit nasiroko az do 5 mesiacov 😉 😝
Maly sa predviedol - v cakarni sa pokadil, ledva som ho stihla prebalit a uz nas volali dnu 😀

karmelka77
24. aug 2010

@maya30 preco ste boli az teraz s klbikmi?? Predtym si ho nebalila nasiroko? My sme balili hned ako sa narodil a na kontrole bolo vsetko o.k.:)) ano to vypadavanie suvisi s tehotenstvom a porodom, mne hovorili ze po 3 mesiaci od porodu to zacne vypadavat...

maya30
24. aug 2010

@karmelka77 dnes sme boli na kontrole, u nas sa chodi v prvom mesiaci a potom vo stvrtom aj ked je vsetko v poriadku. Balila som ho nasiroko iba prvy mesiac, potom uz nie, sam si kladol nozicky nasiroko aj bez plienky 🙂

fruchtbar
24. aug 2010

@annika11 prsne ako Rene,este len vysiel a uz hladal,kde by sa prisal 😀

@karmelka77 ako to myslis? Na kasickach je napisane od 4.mesiaca, a zeleninovy obed uz zvlada....ci ako si to my<slela????

karmelka77
24. aug 2010

@fruchtbar tak ste asi popredu, lebo mi druhy tyzden papame zeleninku na obed, ale este musim dokrmovat mlieckom, tak nemozem zacat inym prikrmom..aspon tak sa to vsade pise...ale vy ste sikovnejsi🙂)

karmelka77
24. aug 2010

@maya30 a kde u Vas? My sme boli nejak okolo 2 mesiaca...a ze aj v 9tom pojdeme...

maya30
24. aug 2010

@karmelka77 to je zvlastne, maleho prvykrat pozerali v porodnici v BB, potom v 1 a teraz vo 4 mesiaci a uz nam doky povedal ze nemusime prist, nuz, iny kraj, iny mrav 🙂

firstbaby
24. aug 2010

ahojte kocky....mh,som rada,ze som nasla temu April 2010,aj my mame aprilovu slecnu....pozeram,ze vacsina z vas uz zacala s tuhou stravou....no my sme este plne kojeni...je tu nejaka mamina co zatial len koji?ja by som chcela zacat s prikrmami az po ukoncenom 6.mesiaci,co v nasom pripade pripada po 7.oktobri... 😉

annika11
24. aug 2010

@maya30 aj naša sa nedávno predviedla:
Svokra prišla po dvoch týždňoch ( z Rakúska) domov a samozrejme hned chcela malú vidieť. A tak prišli so svokrom hore k nám ( obývame podkrovie 🙂 ). Upozornila som ich, že malá akurát dopapala, takže ešte neodgrgnutá a, že sa pokakala kým papala (neviem prečo, ale pravidelne kaká, odkedy má na večeru UM počas večerného pitia mliečka). Ale svokra, že to nevadí, že ju dá odgrgnúť...mojkali sa s ňou, stískali ju až natoľko, že jej vytlačili smradíky z plienky... 😅 😀 😀 😀
Všimla som si, že svokor má okakanú ruku, tak som krpatú zobrala a svokra ho vysmiala a ja na to, že ,, čo sa smejete, pozrite si na tričko...,, Tak rýchlo od nás ešte neutekali 😀 😀 😀
A tak si naša Rebecca označkovala svoju svorku 😉

miska246
24. aug 2010

@firstbaby Ahoj, ja tiez malu este stale kojim a dokrmovat sa tiez chystam az po ukoncenom 6. mesiaci. Uz teraz sa na to tesim, naposledy som v Tescu neodolala a kupila som malej taniericek a lyzicku 🙂 🙂 🙂

annika11
24. aug 2010

@karmelka77 my sme boli po prvom mesiaci a pre istotu sme dostali frejkovu perinku na tri týždne, potom sme boli na kontrolu a dr. povedal, že už nemusíme chodiť vôbec, že nie sú potrebné žiadne ďalšie kontroly. Povedal nám, že by trebalo ísť, keby ešte nemala vyvinuté jadierka, tie sa myslím vytvárajú do 4.mesiaca, ale naša už mala po prvom 😀 vraj dobré mlieko...takže ozaj, asi je to všade inak.

firstbaby
24. aug 2010

@miska246
super.....som si normalne zacala mysliet,ze robim nieco spatne....mojej malej zatial mliecko chuti a myslim,ze aj staci....zajtra ideme na prehliadku,tak som zvedava,kolko krpana zase pribrala...ja mam malu naucenu na lyzicku od malicka,davam jej tak vigantol,odstriekam troska mliecka a sup do bruska a ma z toho obrovsku radost....a dobry napad s tym tanierikom...musim sa aj ja poobzerat po niecom.... 😉

cinocka
24. aug 2010

@firstbaby - ja tiez len kojim 😉

firstbaby
24. aug 2010

supeeeer....a prikrmujes uz?ja som strasne za kojenie,velmi si zelam kojit co najdlhsie ak to bude mozne.... 😉

miska246
24. aug 2010

@firstbaby Nie, neboj sa, moja sestra by jej sice uz najradsej dala banan do ruky, ale ja som v takychto veciach trosku pedant 😝 A na aku prehliadku idete? A kolko ti ma mala? My mame riadnu slaninku, ale som stastna 😉

firstbaby
24. aug 2010

@miska246
no to ta starsia generacia aj u nas chce uradovat... 😉 urcite som aj ja za prikrmy u kojeneho babatka az po 6.mesiaci....mh,pocitam,ze mame okolo 7 kg,plus minus...pred styrmi tyzdnami mala 6390 gramov...my chodime tak raz za mesiac,raz za tri tyzdne,ako nam povie doktorka....mame ju tu za rohom... 😉 a tvoja slaninka ma kolko? 😀

miska246
24. aug 2010

My sme boli naposledy na ockovani a mame ist az 30. septembra 😨 No ale to bolo pred troma tyzdnami a vtedy sme mali 6740 gr., tak mozno teraz by mala asi 7500? Sranda... 😅 A kedy ste narodeny? My 8. aprila 😅

karmelka77
24. aug 2010

@annika11 dokelu to by som aj ja brala, lenze ten moj si to vacsinou odkruti doobeda🙂)

karmelka77
24. aug 2010

@annika11 no mne povedali ze jadierka su o.k.m ale ze este su nejake ine a tie este treba skontrolovat neskor, neviem...to je fakt sranda, ze vsade je to inak...

karmelka77
24. aug 2010

@miska246 jeeej aj my sme 8.4.:)) a mame 68 cm a 8400 g.🙂)

annika11
24. aug 2010

@karmelka77 nám dr.odporučil aj cvičiť s nôžkami, naťahovať a pohybovať akoby plávala, pritiskať kolienka k brušku....tak sme poctivo cvičili 😀 a ked sme teraz boli na očkovanie, pediatrička sa čudovala, že málokedy vidí u dojčaťa také svalnaté nôžky. Až sa jej báli pichnúť injekciu, lebo tak zatínala svaly 😀 😀 😀

miska246
24. aug 2010

@karmelka77 Jeeej, to je zlateeee 😅 a kde si rodila? Ja DK. To mate krasnu hmotnost, taky malicky spekacik, vsak? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre