Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

oliinka
2. apr 2010

už aby som mala drobčeka pri sebe.je jedno či to bude chlapček alebo dievčatko,len nech je a je zdravé.vejuli aj ty si myslím taká menšia ako ja .kolko važi malý dominik?

michalag
2. apr 2010

oli, ja citim malinku oproti Samkovi dost casto a hlavne ked si lahnem, ked sedim alebo chodim tak pomenej

veji, neviem ci zato moze doki alebo nie, ale podla mna je vela "keby" ..... ale v niektorych pripadoch mozes byt sledovana aj kazdy den a moze sa nieco taketo stat 🤐

vejula
2. apr 2010

oli jj tiež som menšia, no a malý mal v 37+6tt 3350g podla odhadov, a tvoja maličká????

moni asi máš pravdu je to všetko o šťastí-nešťastí, a my to neovplyvníme, teda vo väčšine prípadov, ale ten strach sa uplne zahnať nedá, dá sa iba potlačiť.

oliinka
2. apr 2010

no moja malá mala v stredu 2700 g to som bola 37+3 tt

oliinka
2. apr 2010

baby idem si ja spraviť bryndzové halušky.

michalag
2. apr 2010

oli a neposlespotom trosku 😝 🙂

tak ja mam 155cm a mala mala v 30tt 1670g a teraz neviem ☹

oliinka
2. apr 2010

michali pošlem 🙂 tak ty si potom asi také pivko ako ja

vejula
2. apr 2010

michalag jj to máš pravdu, že niekedy tomu nepredídeš, no ja len tak že ked si pisala že by si vedela k tomu niečo napisať, tak som myslela že či nemáš nejaké pochybnosti o tom vašom lekárovi alebo tak...

Inač ja mám 161 cm a v 31tt mal drobček v 30+6tt 1700 takže michalag naše bábatka maju asi podobnu váhu, teda aspon podla odhadov. Ak potiahnem do termínu tak to počítam tak na 3,7 - 3,8kg a to je dosť na prvý krát 😅 Ale nech hlavne len aby sa zdravučký narodil na bolesť rýchlo zabudnem ked budem mať drobčeka pri sebe

oli ja som mala včera halušky s kapustou a paradnou slaninkou, mnam

oliinka
2. apr 2010

no vejuli veru mnam....

vejula
2. apr 2010

No som si pochutila, len ma potom do večera záha palila 😅

civavava
autor
2. apr 2010

jezis malalady....to je strasneeee....je mi to tak luto! placem a zelam si, aby si nasla co najviac sil na prekonanie tejto hrozy..musis byt silna, kvoli Tobiaskovi.....myslim na teba... 😔 😔

kiwinka, tebe zo srdca gratulujem ku Karolinke....

baby ja to nejak nezvladam, noci su hrozneee s nasim malym certikom....a navyse mam obe bradavky do krvi rozhryzene 😔 , pomooooc ..... 😖

kats, diki za IP 😉

moni
2. apr 2010

no este ze mam po obede lebo by ste mi robili chute s haluskami 🙂

ja sa tiez pridavam k malym pivam...mam 162cm, v 32tt mala krpata 1.8kg, teraz na konci 36tt 2.7kg..vraj to nebude velke babatko. zevraj ma kratky trup takze okolo 50cm a 3 kil, tak odhadla teta. tak uvidime 🙂

moni
2. apr 2010

civavka, tu na koniku je kocka annag ktora radi pri kojeni, skus jej pripadne napisat ci by nemala nejake finty ako na zbojnika. asi to chce len cas lebo ste na zaciatku, tak sa drz, nevzdavaj to!

oliinka
2. apr 2010

no to by boli aj fajn miery pre naše kočky ani ta moja nebude asi nejaká velká

oliinka
2. apr 2010

civi aj by som poradila,ale nemám skusenosti moc s kojením,nakolko som kojila možno mesiac a aj to s dokrmovaním

moni
2. apr 2010

oli, no veru aj ja by som brala 🙂 lenze mne nejde do hlavy ze ked za posleny mesiac moja pribrala kilo, a este mam 3 tyzdne pred sebou tak ako teta prisla na tie 3 kila, ked uz teraz ma 2.77kg.....takze beriem s rezervou tie odhady 🙂

oliinka
2. apr 2010

no moja mala v 34.týždni okolo 2100 g a v 37+3 tt 2700 g takže myslím,že by mala mať pri narodení tak pkolo 3300 g.pri malom mi povedali pred porodom že bude mať okolo 3300 g a mal 3080 g ale on bol vždy pri sone o 2 týždne menší

moni
2. apr 2010

no ved deko sem, deko tam...hlavne nech su zdrave deturence!

sasikas
2. apr 2010

malalady- uprimnu sustrast a vela sil....viac asi nema zmysel pisat.... 😔 😔

aktakk
2. apr 2010

Veji- chapem co tym chces povedat...ja by som mala tiez strach.

Baby- ja osobne tiez nemam velku panvu si myslim a nasho "drobca" som vytlacila...Hlavne ak vam mam poradit tak sa uz zbytocne nenamahajte a nevycerpavajte. Ja som v den porodu este upratovala a pocas kontrakcii (som ale netusila ze su to kontrakcie) behala po obchodaku a nakupovala....a potom som bola samozrejme po nocnom bdeni pocas kontrakcii unavena, ked uz islo do tuheho a mala malinku vytlacit.

vejula
2. apr 2010

moni mne sa zda že posledný mesiac je prírastok hmotnosti aj 200g za týžden, teda tebe by to vychádzalo presne na 3,5kg 😉 to je ideálne, ale tak samozrejme každé bábo určite priberá inač aj v tých posledných týždnoch.

čivavka, auuu, a skušaš anejaké mastičky, vraj mastička od aventu na bradavky je super... Písali nejaké kočky si ju pochvalovali.

sasikas
2. apr 2010

civi- ja teda s kojenim nemam skusenosti, ale ja mam popraskane bradavky uz teraz, a to este ani nekojim 😅 😅 , a natieram si to tou mastickou od Aventu co pise vejul, a fakt je dobra.....
kiwi- gratulujeemmmm... 🙂

moni
2. apr 2010

veji, no ved prave 200-250g za tyzden naberu takze preto mi to nepasuje 🙂

idem sa ja odgulat na metro, neviem kedy sa mi podari ozvat, ale netreba po mne vyhlasovat patranie 😀 buduci tyzden som tu ako na koni 🙂
dufam ze cez vikend sa narodi kopec zdravych babatiek, opatrujte sa vsetky!

aktakk
2. apr 2010

Ja mam tiez krem od Aventu a zda sa mi super.

roxi
2. apr 2010

civi - neskúšala si chrániče bradaviek, nepamätám si presne názov, niektoré baby ich musia používať ak majú vpadnuté bradavky, ale viem, že ich používali aj baby, ktoré mali saním rozdrásané bradavky, takže skús to možno to pomôže, ak budeš niečo potrebovať ohľadom kojenia, kľudne napíš do IP, lebo to tu môžem prehliadnuť, ak budem vedieť rada poradím, malú som kojila dlho, ale ona bola super, hneď sa vedela prisať a v podstate sme s kojením nemali problémy, ak chceš pošlem ti aj číslo na laktačnú poradkyňu, ktorú poznám z materského centra, iste ti poradí

vejula
2. apr 2010

moni takže žiaden poplach, hej???? Ale budeš nám chybať, ty si taká naša každodenna prispievatelka. No snad to nejako bez teba vydržíme. Maj sa krásne a uži si velkonočný víkend 😉

janulka04
2. apr 2010

kocky, prepacte, ze vam sem leziem, zacinali sme s malalady v rovnakej teme
chcela by som jej popriat uprimnu sustrast, velmi ma mrzi co sa stalo...bud silna a statocna, babulka...mas sikovneho synceka. Hlavne sa drz, myslim na teba... 😔 😔 😔

moni
2. apr 2010

veji, tak zmena, ostavam este chvilu, manzel ma zaukoloval :-P
tu sa velka noc vobec neoslavuje, nie je ziadne volno....a kedze my zajtra stahujeme, tak si asi moc sviatky neuzijem. hlavne aby sme to mali z krku!

april_2010
2. apr 2010

babule dakujem, moni skusim najst tu annu....

chranice bradaviek mam, aj tu masticku, tak skusame s tym ... ale problem je, ze ked ho nakojim, a kojim 30-40min., potom trocha akoze spi a zrazu zacne strasne plakat, kym si neodgrcne (lebo ked ho dam odrgnut na plece,vtedy neurobi nic)..a robi take divne pohyby, skruca sa, vrti, ako keby ho bolelo brusko, ci co...treba ho este aj prebalit, ukludnovat a cele kojenie tym padom trva aj 2 hodiny, kym zaspi....no a za chvilu place zas, lebo chce zase papat..... 😕 😕

moni,jeej tak sa dobre prestahujte do noveho hniezdocka 🙂

april_2010
2. apr 2010

to som ja civavava, len som lognuta pod APRIL_2010, lebo som updatovala tabulku 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre