Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
7. apr 2010

ahojte kočky
lienkad ja som mala presne tie isté pocity. Neboj myslím že to stačí len vydržať, nemyslím že ti niečo hrozí... Teda ale ak si z toho nejaká znepokojená tak povedz dokimu

tarinka dakujem už to mam aj skopirované 😉

zuzadula
7. apr 2010

ahoj lienkad 🙂 rebra ta mozu boliet preto, lebo mas stale vysoko postavenu maternicu, ktora pravdepodobne tlaci na tvoje rebra.. alebo je babatko ulozene v takej polohe, ze sa opiera viac o rebra.. preto ti je pravdepodobne lepsie, ked zmenis polohu. Myslim, ze ked brusko trosku klesne nizsie, tak to polavi.. ale ak mas z toho velmi neprijemny pocit a citis vyslovene bolest, tak by bolo asi najvhodnejsie povedat to lekarovi ..

tarinka333
7. apr 2010

Seuska, zajtra na Teba silno silno myslim. Daj vediet, az nieco budes vediet 😉 Sa mozno aj stretneme - dufam.

zuzadula
7. apr 2010

ahoj tehulky 🙂 prisla som sem nakuknut.. co je noveho.. 🙂 Kika, ty este zehlis? tak to klobuk dolu.. 😉 .. tak ak by sa nieco rozbehlo v noci, tak drzim prsty 🙂

vejula
7. apr 2010

zuzadula a v skratke, čo pri pôrode robí dula?

zuzadula
7. apr 2010

dula mamine poskytuje podporu.. psychicku.. aj fyzicku.. tak, aby sa dokazala mamina uplne sustredit na porodny proces a nic ju nevyrusovalo.. a pomaha jej zvladat porodne bolesti.. navrhuje jej rozne polohy, masaze.. alebo len osobnu blizkost.. je tam proste len pre nu..

vejula
7. apr 2010

aha, vdaka za vysvetlenie. A ty robíš dulu??? Už si bola pri takom nejakom pôrode?

zuzadula
7. apr 2010

ano.. ja som zacinajuca dula.. vo vycviku.. ale mam za sebou uz potrebne studium, tak uz mozem dulovat .. sama som este pri porode nebola.. teda okrem svojich 🙂 .. tu v Za sme teraz tri.. v rovnakom stadiu vycviku.. a ak si citala, prave dnes bola jedna z nas prvy krat pri porode tu v ZA.. 🙂 .. tak sa tesim 🙂

kikarv
7. apr 2010

zuzadula áno žehlila som 😅 ja teraz len periem a hned žehlím aby tý moji mali čisté veci. už som myslela že toto čo som dnes žehlila tak nestihnem. pri najhoršom by urobila svokra alebo sestry aby mali. ide hlavne o malej veci. ona dakedy príde zo škôlky ako baník 😀 nedá mi odísť a nechať plnú pračku alebo sušiak tak kým vládzem tak urobím a potom už sa budú musieť starať oni 🙂
a za dulu je nejaký príplatok?

kikarv
7. apr 2010

mňa pri prvom pôrode velmi podržala sestrička a povzbudila. bola velmi milá a dnes som sa s ňou aj stretla na pôrodnici tak sme sa zasmiali že zase ma tam budú mať 🙂

vejula
7. apr 2010

jj si písala... Tak to je fajn, že to tak vyšlo. Ja idem rodiť do CA... Takže tiež ZA kraj. No mne bude robiť dulu moj mm 😀 Tak som zvedavá ako obstojí 😝

Dobre kočky vidím aj tak že ste akési prispaté a moc sa vám nesce písať. Idem sa ja osprchovať a hajať. Tak bru noc 🙂

zuzadula
7. apr 2010

ano vejul.. aj v CA budeme moct pravdepodobne chodit s mamami.. ale nechcem predbiehat 🤐 .. je fajn, ze ta manzel pojde podporit.. 🙂.. drzim vam obom prsty.. nech je to vas velky den.. a nech vsetko dobre dopadne a vy sa mozete vytesit z drobceka 🙂

kikarv
7. apr 2010

vejula dobrú noc.

kikarv
7. apr 2010

zuzadula a ako si sa k tejto práci dostála?

zuzadula
7. apr 2010

Kika, no to poznam.. mne ti moji dvaja drnduliaci stale pripravuju program pri pracke a zehlicke 😀 ... a teraz na jar mam pocit, ze extremne.. chodia zo zahrady ako prasiatka 😀 .. ano.. za sluzby duly sa plati.. podla toho kolko stretnuti si mama praje.. , za pohotovost pred porodom a samozrejme porod.. ale je to individualne.. podla skusenosti duly a oblasti ...

zuzadula
7. apr 2010

no s myslienkou pracovat s maminkami a tehulkami som sa pohravala uz dlhsie.. pracovalal som vzdy s ludmi.. a hlave po svojich porodoch som mala pocit, ze nieco take v nemocniciach chyba.. prislo mi to velmi neosobne.. slo to tak mimo mna.. a ked som niekolko krat poradila aj svojim kamoskam.. tak ma jedna naviedla na myslienku stat sa dulou.. : -)

zuzana1971
7. apr 2010

ahojte, maly napapany, vymojkany, uspany a len co som mala volne ruky vnucuje sa kocur na mojkanie a hladkanie 😀 ale dnes bol kocur zlaty, lebo maly plakal ked som ho prebalovala, jemu sa nepaci ked sa prebaluje alebo prezlieka a kocur mu doniesol v papuli svojho najoblubenejsieho plysaka potkana z ikey

moni je stale nezvestna?

este som chcela nieco reagovat, ale uz neviem co 😝

kikarv
7. apr 2010

a teba niekto zamestnáva alebo to robíš na živnosť? nehnevaj sa ked sa vela vypytujem ja len zo zvedavosti. u nás som sa s takou dulo nestretla a ani neviem či tu vôbec niekto taký je.

kikarv
7. apr 2010

zuzi moni sa ešte neozvala.
už si kocúrik zvyká na Maxíka 🙂

zuzadula
7. apr 2010

nehnevam.. 🙂 nemam s tym problem.. zatial mam svoju normalnu pracu.. a dulovanie skusam popri .. uvidim,ako sa to rozbehne.. ale pacilo by sa mi venovat a pracovat len s maminkami 🙂
Inak.. Kika... ako ti je po tom H. hmate.. ?

zuzana1971
7. apr 2010

juj tak by som si lahla spat, ale neviem ci sa mi na hodinu oplati 😝 , lebo za hodinu zase bude maly papat, tie 3 hodiny vzdy utecu jak blesk 😝

ale kazdopadne sa lucim, kinderka drzte sa 🙂 dobru noc

zuzadula
7. apr 2010

Zuzka.. 🙂 trosku som tu citala o tvojom pribehu.. a chcem ta podporit.. a povedat ti, ze si uzasna, ako celu situaciu zvladas.. skutocne klobuk dolu !! Ja som tiez vyrastala sama s mamou.. tak viem o com to je.. a moja mamina bola tiez taka skvela.. mame uzasny vztah 🙂 moc ti drzim prsty.. 🙂

kikarv
7. apr 2010

zuzadula vieš čo dobre sa cítim. asi mi to nepomohlo ☹ trocha ma bolia kríže ale asi zo žehlenia ale momentálne nemám bolesti len bruško mi stvrdne sem tam a potom je mäkké. podľa toho ako sa pohnem. ale teraz ležím tak možno aj preto ma nebolí nič. ale ked sa otáčam na druhý bok tak mám bolesti.

kikarv
7. apr 2010

zuzi dobrú noc.

kikarv
7. apr 2010

mám pocit že tak skoro neporodím ☹ . zajtra má môj svokor narodeniny a svokra by bola rada kebyže sa to narodilo 😀 to by bola sranda.

zuzadula
7. apr 2010

tak to je dobre.. a neboj.. ono to pride.. a mozno sa uz pekne takto pri zehleni a behackach po dome pomalinky otvaras a bolesti pridu uplne na zaver 🙂 .. aj moja kamoska dula mala taku maminu... tiez mala len take menstruacne bolesti.. nic moc. tak este rychlo vyupratovala, poutierala podlahy.. a pekne poklaciacky.. a ked prisla do nemocky, tak ledva stihali.. tak ti drzim prsty.. nech ste v pohode .. 🙂 idem ja uz tiez hajat.. pa

kikarv
7. apr 2010

zuzadula dobrú noc.

kikarv
7. apr 2010

asi som už každému popriala dobrú noc a ostála som tu sama ako kôl v plote 😀

michalag
7. apr 2010

bruuuuu noc 😔 😔 😔

kikarv
7. apr 2010

michalag aj tebe dobrú noc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre