Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
12. máj 2010

no ja som sa vychystala ze ideme von a ono to zacalo prsat, ma porazi..

kikarv
12. máj 2010

že vraj takto by mala vyzerať moja Vanda blond no to je dobrá konina 😀 😀 😀 😀 žeby môj muž nebol otcom 😀 😀 😀 ha ved ani jeden nemáme blond vlasy.

zuzkabar1983
12. máj 2010

Ahojte,

Julia som rada, ze vsetko dobre dopadlo, nech ste zdravucky a stastnucky!!!

Janicka, s tym jablkovym dzusom ... ja som spravila to iste minuly tyzden a s malym sa nedalo vydrzat 😒 Ja som si neuvedomila, ze je to na neho vela a potom som sa docitala, ze liter jablkoveho dzusu je pre neho ako 2kg jablk. Ze sa moze pit ale max pol litra denne a to riedeny s vodou.

My sme akurat dosli z poradne a som total zmatena. Ked sme tam boli naposledy pred dvoma tyzdnami, tak ma dr dodzubala, ze maly vela pribral (1200g za 3 tyzdne) a ze ho mam menej kojit, cize nie kazde 2 hod. ale kazde 3 hod. No a dnes sa ma pyta, ci maly velmi neplace, lebo ze za 2 tyzdne pribral len 100 gramov!!! Mne sa to dako nezda. On place ale nie dako velmi, hlavne ked sa napapa, ale potom ked zaspinka tak je v poho ...
Tak ideme na poradnu zas o 2 tyzdne, ale ze ak by moc plakal tak mam prist na prevazenie. Tak ja asi pojdem tak ci tak aj buduci tyzden, lebo som z toho dost nestastna.
Ja si myslim, ze ona ho musela zle odvazit minule, lebo vsak stolicu ma stale zltu, sice redsiu ako maval, ale zltu. A som sa rozhodla, ze ked bude chciet, tak mu dam papat aj kazdu hodinu!!!!!!

zuzkabar1983
12. máj 2010

Sasikas, s kamilkou som v kontakte ... maju sa fajn, su zdravy, len asi nestiha uz tolko na net .. ale verim, ze sa coskoro ozve

kikarv
12. máj 2010

na porovnanie. toto je Vanda

janicka11
12. máj 2010

Zuzkabar,dakujem,už aspon viem z čoho bola taká zlá celý den aj noc.A prosím ťa,ako to je s čokoládou?možem jest,či?

zuzkabar1983
12. máj 2010

Janicka .. s tou cokoladou sama neviem. Ja som skusala cokoladove pudingy a myslim, ze malemu nueskodili, ale samotnu cokoladu som este neskusala.

janicka11
12. máj 2010

tak si dám aspon ten puding,dakujem...

janicka11
12. máj 2010

😀 😀 😀

sasikas
12. máj 2010

janicka- no ja som do minuleho tyzdna tiez nejedla cokoladu, ale potom uz som mala abstak, tak kusok horkej som si dala, to v pohode, tento tyzden si tak po troske davam kazdy den 😀 a zatim sa mi zda ze malej to nic nerobi..... 😉 fuuuu ale dala by som si colu alebo kofolu....to sa asi nemoze, coooo? 😅 ale zas si hovorim ze ked slaba kava sa moze, a ja kavu nepijem, tak ze by som to mala ako miesto toho.... 😀 😀

kamilakd
12. máj 2010

ahojte dievcata tak som len na skok ja fakt nestiham a obdivujem ako situ mozete mamicky pismenkovat 😅 ked budem mat rezim aj ja sa pridam nemam vas docitane ..ked mozem tak si lahnem...som total mrtva...

a k mojmu porodu uz sme vsetky porodili tak mozem...

pre mna to bol hrozny zazitok rodila som 28.4. teda som bola 40+6 porod mi vyvolali ja som bola dost opuchnuta a nic so mnou nerobili..ked mi rano kazali prist povedali ze o 8:00daju vyvolavacku a ze max do 13tej porodim...no nestalo sa tak davali mi cipky inekcie aj daco vypit asi okolo 14tej som zacala dostavat take vacsie bolesti a o 18tej uz boli neznesitelne a pravidelne asi kazde3min od 20:00kazdu minutu na CTG kontrakcie neboli ale maternica bola tak zblbnuta ze si robila co chce...mali sa zacal velmi vrtiet a ozvy mal az dako cez 400 to ma nechali na pozorovani a napichali daco ale neviem co potom sa to trosku umudrilo ale k porodu sa nehlasil stale otvorena len na 4cm 3x mi urobili hemiltona az dako okolo 6:00 prisiel primar a povedal dame klistyr a kukneme to tak mi dali ja som bola totalne vycerpana a mala som uz triasku ked ma kukli bola som uz na 8cm a ze ideme rodit pustili vodu a bum voda skalena zelena a ako blato zrazu okolo pobehovalo vela lekarov a ze ideme to rychlo porodit..tak ma dali na stol napichali zas dacim a tlacila som o dusu pomahali mi docent primar a lekar a maly nie anie von zrazu sa stracali ozvy a maly sa mi vracal ako stupel....ja som mala uz hlavu medzi nohami a primar nakazal akutnusekciu tu sme zacali bojovat uz obaja ja som na tom nebola najlepsie a maly ani nevravym....kratky pupocnik len 30cm a este k tomu omotany 2xokolo krku ked maleho vytiahli bol zeleny od tej plodovky hned mu dali ATB.stali pri nas asi vsetci...ale nakoniec to dobre dopadlo....mna tam este davali do poraku lebo sa placenta odtrhla a keby tlacim dalej maleho asi zadusim..tolko moja hroza...

zuzana1971
12. máj 2010

kika vanda sa trochu podoba 🙂 az na tie vlasy

kamilka hrozny ten tvoj porod este minule ked si mi to hovorila som si po nasom telefonate aj poplakala 😝

baby z BA mate nejake specialne miesta v BA kam chodite s drobcami vyvencit?

kamilakd
12. máj 2010

zuzanka aj mne bolo do placu ked mi povedali ako to mhlo dopadnut....a este je otazne ako to je so mnou...ale to uvidime az po kontrole....

hm ze kde v BA co ty nevies?aupark polus avion 😀 😀 😀 zartujem prepac...inak dnes nam dolo take lehatko a stolicka 2v1 od peg perg perega tatamia vecer to chcem poskladat 😉 dufam ze maly dovoli

vejula
12. máj 2010

kami, fakt katastrofa... KEd čitam taketo prihody z porodu najradšej by som všetkych tych lekarov zaškrtila... ˇYe ako možu takto dlho nechať ženu trapiť, ked vedia ako môžu ohroziť babatko... Inač kami si čitala čo pisala juliap??? KEby prišla o den neskôr tak Jarko zrejme umrie. A to len preto že jej ta blba doktorka nedovolila rodiť ked mala a napichala ju všelijakymi blbosťami.. OTras. Ale som moc rada že vaši chrustikovia to zvladli a vy tiež... Ale zaslužili by si tí lekari teda 😠

zuzana1971
12. máj 2010

kamilka ja dufam, ze bude vsetko ok na kontrole

a dominicek by ti mal dovolit poskladat lehatko, ked sa chce hojdat 😅

no polus aupark avion to mi bolo jasne 😀 chcela som vediet okrem toho 😀
ja zvazujem Devin, ZOO a tak 🙂
sme boli doteraz vacsinou zavreti doma, tak mam chut uz niekam ist...ale asi az o 10 dni, ked najblizsich 9 ma prsat a byt zima 😠
(este neratam, ze aj cele tehotenstvo som stravila medzi 4 stenami doma alebo v nemocnici tak mi uz fakt svitori a potrebujem maly vylet 😅 )

zuzana1971
12. máj 2010

vejulka len skoda, ze 2 babatka na slovenskych doktorov doplatili zivotom 😝 vcelku dost vysoke cislo na to kolko nas tu je 😝 a dufam, ze ich nebolo viac 😝 kedze vsetky baby sa neozyvaju 😝

ja som fakt vdacna, ze maxik je ok, ak neratam jeho drobnejsie zdravotne problemy oci, anemia, atd, atd

zuzana1971
12. máj 2010

idem ja zas daco porobit, odkedy mi skoncilo sestonedelie som zas hypertaktivna v upratovani 😅 som mala dlhu pauzu tehotenstvo+sestonedelie 😀 robila som len co bolo treba, teraz dohanam 😀

zuzana1971
12. máj 2010

ale na frucht v upratovani aj tak nemam 😀

kamilakd
12. máj 2010

vejulcek ved to keby to je u mna o den neskor uz by sme tu neboli ani ja ani dominko...to povedal primar...a do nemocky sme sli preto lebo pali na tom vyslovene trval!ze ma tam ide zasikovat lebo sa mu to nezda

zuzka no pekne posli troska tej energie aj mne.....no pekne to ma byt kosa????frucht je dracica

cicimon
12. máj 2010

tak my sme nakoniec sli von, ked ta prehanka skoncila 🙂
zuzi - my chodime k mrtvemu ramenu dunaja a tak rozne okolo blokov 🙂 v lete dame drazdiak 🙂

kamila - no sila ten tvoj porod, clovek aby sa bal byt tehotny.,

kamilakd
12. máj 2010

cici no mi hovor ved ten normalny porod nie je az taka katastrofa ale ten CS no klobuk dolu pre mna to bolo zle velmi ja by som ho len tak dobrovolne nechcela

cicimon
12. máj 2010

no ja som bola so svojim porodom celkom spokojna, az na to 6tyzdnove krvacanie v sestonedeli. 6t menzes som veru este nemala 😕

grekyna23
12. máj 2010

kamilka, uz len cita sa to zle, no si si zazila teda, ale uz je to za tebou a tesis sa zo svojho slniecka Dominika 😉
a ta stolicka s lehatkom Tatamia vyzera uuuuzasne 😲
zuzi a co Zelezna studnicka?

fleury
12. máj 2010

kami hroza citat ten tvoj porod, ty si asi mala najhorsi porod z nas apriloviek podla toho co tu citam, ak neratam samozrejme veve a malalady ☹ Hlavne, ze ste obaja v poriadku!

baby to lehatko, co sme v pondelok kupili je hotovy zazrak!! Uz som nevedela co s malou tak som ju dala do lehatka a prepinala telku a ona zachrapala pri CT24, nevadilo jej ani, ze pri nej trham papiere (triedila som dokumenty) 😀 Takze telka pustena, ja som stihla utriet prach v ostatnych izbach a teraz tu pri malej konikujem a ona je tuha 😀
Triedila som aj veci spred tehu a vyhodila som nemalo veci, lebo su mi velke 😕

kamilakd
12. máj 2010

grek ta stolicka je fakt super to som dostala porodne tak som malemu kupila stolicku 😀 maju maminu slak triafal ked videla kolko stoji...aj ja som myslela ze porod pekne zvladnem a aj som zvladala no ale tak co zabudneme ved uz je to zo dna na den lepsie...

fleu a ty mas ake lehatko? lebo ja toho mojho nevladzem tak dlho drzat na rukach

grekyna23
12. máj 2010

fleury, emku nebavilo stale iba lezat a v tom lehatku je troska vyvysena, tak sa jej tam paci a teraz ked budes mat viac casu, tak sa hadam stihnes uz aj najest 🤐 😀 😀

juliap
12. máj 2010

kamilka, tak to sme mali viacere koncoaprilove take horory s porodom a strachom o malickych ... ale uz ste tiez domka a v poriadku, tak nech nam pekne priberaju a rastu nase pokladiky ... 🙂
ja si mozem dnes konecne 1 den sadnut trocha normalne, mala som zapaleny 1 steh ale tak fest, a uz som dnes hapy, ze uz ma tak neboli ...
svistik je super spac, vecer kupeme o 20, napapka sa a spinka do 2h30-3h00 rana, takze necha vyspat mna aj tatika ... 😀

fleury
12. máj 2010

kami my mame toto http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... V manduce nam zatial nespala a to je 2x drahsia 😀 😀

grekyna ale to si musim stihnut aj nieco navarit 😀 ale ved rozky to istia 😀 😀

kamilakd
12. máj 2010

babule svistik place opustam vas fleu lehatko je super....juli hlavne ze mame po 😉 ja este nic nestiham

moni
12. máj 2010

ahoj kami, uz si asi het...veru julka ma pravdu, koncoaprilovky to mali dobrodruzne, chvalabohu ze vsetko dobre dopadlo. uzivaj si zbojnika 😵

ja som zatial jedla skoro vsetko, odmietla som jedine papriku lebo z tej mi byva tazko. paradajky a ananas v pohode, cokoladove keksy, aj jablkovy dzus. mala neragovala tak hadam je to ok 🙂
nam sa dnes vycasilo, hadam by sme isli 1x na prechadzku. som sice stale ubolena, ale do nekonecna nemozem cakat 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre