Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
14. máj 2010

ahojte babule,tak vcera asi nase babatka reagovali na zmenu pocasia-ani nas drobec nechcel cely den spat-iba pol hodinku poobede a potom zaspal az podvecer na hodinku,aj to az ked s nim mm isiel von v tom dazdi 😅 ale za to spinkal vecer od pol deviatej az do tretej rana,napapal sa,hned zaspinkal a spal az do siedmej rana-spinkal by aj dlhsie,ale hnevalo ho brusko 😒

boli sme na sone klbikov-vsetko ok,uz nebalime na siroko 🙂

civi moj maly robi to iste-papa a asi po 20minutach sa zacne krcit,odtahovat od prsnika a strasne plakat 😖 chce papat a pritom sa vzdy po chvilke odtrhne ☹ nastastie ho potom vzdy nejak ucicikam 😖

baby,ja davam Riskovi papat kazde kojenie len z jedneho prsnika,aby sa dostal aj k tomu zadnemu mliecku.

inak dnes boli u nas moje kamosky este zo skoly a dostali sme plienkovu tortu a na nej boli prilepene hocijake vecicky-bodynko,ciapocka,podbradnicky,ponozticky,kusatko,plysacik,plysova hrkalka,olejcek a kremik,dudlik 🙂

cicimon
14. máj 2010

cheer - my sme tiez dostali podobnu tortu na krstiny, zajtra snad odfotim - plienky, nocnik, teplomer do vody a neviem co 🙂

michalag
14. máj 2010

nasa mala dnes taha rekord v nespani, hore je od 17:00 a stale nespi 😒 , zato ja by som uz bola mrtva kebyze si este len lahinam do postele

stanusa
15. máj 2010

dobre ranko,
dnes by uz mohlo byt pekne 😎
cicimon sa mi lubi vasa foto 😉

aktakk
15. máj 2010

Bre ranko-

Cicimon peknucka foto!!!

Inak, co sa tyka zadneho mliecka, skuste stlacat prsnik pri kojeni a malo by dostat babatko vsetku dobrotku. 😉

martina05
15. máj 2010

Ahojte, tak som si Vás dočítala ... vidím, že všetky máme asi podobné problémy.. Naša Vanda už pribrala na 4200g a strašne narástla do dĺžky - už vyše 6-7 cm ... Stále len kojím, neprikrmujem, mliečka mám dúfam dosť , je to ťažko odhadnúť ale Vanda spáva pekne aj v noci tak snáď jej stačí. Dnes spala od 21 hod. do 6 hod. bez zobudenia, to som už mala strach, inak sa budí 1x.. Dni mávame také všelijaké,niekedy spíme , niekedy je hore. 1x sme mali takú bruškovú krízu ale pomohol nám na to rascový čajík... ten som si vypila ja a prešiel do mlieka..

Chcela by som sa poradiť či si myslíte, že je vhodné kupovať odsávačku? Ja som myslela, že či je to praktické napr. keď by som niekam chcela ísť... Kŕmite potom drobcov z fľaše alebo dávate mlieko do striekačky alebo na lyžičku?? Neodmietajú potom bábätká prsník?? Akú značku odsávačky máte??

A ešte jedna kojíte podľa režimu alebo kedy si bábo pýta?? Ja kedy si vypýta, ale niektorí lekári to neuznávajú, tak neviem.. nám toale vyhovuje...

maxii
15. máj 2010

Caute 🙂

Martinka, ja tiez kojim na poziadanie, neviem si predstavit ako by som malu inak utisila ked sa zobudi 😀
nasa Natalka uz par krat papala moje odsate mliecko z flaske ked ju babina strazila a moj prsnik teda vobec neodmietla 😀 😀 islo jej to pekne aj z flasky a takisto sa okamzite prisala aj na prso ked som prisla, cize bez problemov 😀 😀
Ja mam avent rucnu (na packu) a som spokojna, uz mam aj 10 flasiek namrazenych.

Nasa sa v noci stale 2x budi, ale uz som si zvykla, jej rekord je 6,5 hod ale to je skor ojedinele 😉 vacsinou 3hodinky a papat treba 😀
ved uz mame 4800 g a 59 cm, cize o 9 cm narastla

jaj, a mali sme vyrazky po celom ksichtiku a pomohla nam kozmetika znacky Babe, zabralo to okamzite 😵

Pekny vikend vsetkym 😉

jankako
15. máj 2010

ahojte maminy.dávno som nepopísala a ked som sa minule odhodlala,nešiel net 😠 .Ja ani neviem čo je tu nove...nie som vobec v obraze..Ako sa ma Kami??neviete??
my stále bojujeme s očnou pliagou... ☹ ☹ Vaneska tiež pekne priberá,má 4250g a 55cm... 🙂
pediatrička jej tleskla pri uchu a nezlakla sa,tak že nepočuje..Ma nasrala,lebo viem že počuje.Som jej povedala:mali ste sa predchvilou pozrieť ako sa zlakla ked sestrička buchla zásuvkou..no a nedrži si hlavičku..no dobre,mala som s nou viacej cvičiť na brušku..ale už sa to lepši..
maťa ja kojim kedy si vypýta,tak mi bolo aj lekármi povedane,aj v nemocke...
koliky nám ustúpili,chvalabohu...
pridávam foto z krštenia čo sa mi minule nepodarilo dať...
maxi,Natalka je krásna...naozaj všetky máte krásne detičky..

jankako
15. máj 2010

cheer moja sa odťahuje a plače ked chce grgnuť..

cinocka
15. máj 2010

minius: a ake vitaminy uzivas??

cicimon: krasna fotka 😉

jankako: krasna bambulka 😵

zuzana1971
15. máj 2010

maxii natalka je rozkosna 😵 a ako vela vyrastla, ze 9cm 😵
my mame poradnu v utorok tak som zvedava ake miery bude mat Maxik 🙂 ale sa mi zda kazdym dnom dlhsi a dlhsi 😅

jankako aj Vaneska je krasna, Maxik bude mat tazke rozhodovanie, ked si bude vyberat nevestu 😅 a nerobili vam kontrolu sluchu takym pristrojom v porodnici? lebo nam ano...a to si maju uz drzat hlavicku? maxik si nerzi, len ked lezi na brusku, on sa dako stale mece celym telom aj hlavickou 😝 a potom mu hlavicka lieta 😝

kamilka mi prave volala, su ok, Dominicek jej dnes prespal skoro celu noc 😵 sikovny chlapcek 😵

maxik pre zmenu reval asi 6 hodin vkuse rano 😝 ani som nemohla na WC ist, ani sa najest, no a ked som sa uvidela v zrkadle..hotova prisera 😅

zuzana1971
15. máj 2010

cicimon krasna fotka, mne sa mooooc lubi, ako si tu postupne vsetky menime foto v profile na fotku kde sme s nasimi certikmi...este moni zaostava 😅

zuzana1971
15. máj 2010

baby pamatatae si na taku hracku ze tamagotschi? ja som si rano na to spomenula, ked som dookola Maxika prebalovala, krmila, cicikala....ja som to tamagotschi sice nemala ale aj to bolo treba krmit, starat sa o neho inak tusik zacalo pipat neprijemnym zvukom...akurat, ze potom bolo ticho ked sa najedlo, ale Maxik reval vkuse aj ked uz bol syty a prebaleny 😀
teraz spinka uz 3 hodiny , dobieha co prereval vcera vecer a dnes rano 😝
zajtra musim kupit ten infacol na brusko 😝

jankako
15. máj 2010

zuzka/tamagoči 🙂/,jasne že počuje.lekárka je šiši.ved sa často laká a otáča za hrkajucou hračkou..lenže ona by od nej chcela za minutu aby robila všetko hned..aj jej merali sluch ked sa narodila a bolo všetko ok..
no vidiš,a mňa inak dodžubala za tu hlavičku.už ju mala pekne držať ked bola na brušku.vie ju trošku podržať,ale jej to trvá..
moja mama vravi,že od nich to v živote nevyžadovali lekári že aby cvičili s deťmi,aby už v 6týž.držali hlavičku...no čo už.tak cvičime..

fleury
15. máj 2010

Cafte baby,

tak my sme si dneska vysli na nakupy a Emusku nechali doma s babkou. A hadajte co sme si kupili??!! No predsa veci pre Emusku a pre tatka a maminke trt makovy 😀 😀 Ale ked mna tak bavi nakupovat pre malu 😵 ze normalne ignorujem veci pre mna, ktore by som za normalnych okolnosti hadzala do kosika jedna radost 😀

Ja som uz aj poupratovala cely byt, malinku kocikuje babka, tatko chrape, co len budem robit??!! 😖 😕 😀 😀

A kupili sme uz aj nausnicky!!! Z bieleho zlata s modrym kamienkom 😵 Neskor hodim foto. O 2 tyzdne mame poradnu, tak dame Emuske prepichnut uska, uz teraz sa toho desim ☹

jankako no konecne si sa aj ty ukazala!! 🙂 Malinka bola zlatucka na krste 🙂 Nas caka krst o 2 tyzdne :- 🙂

cicimon
15. máj 2010

caute,
vdaka - musela som si spravit foto s malou, kedze ja fotim mm s malou a mna nema kto...

ja som sa dnes konecne vybehla prevetrat, malu som nechala s mm a sla som na trh 🙂 dopadla som ako fleu, sebe nic a malej 2 vecicky 🙂
mala spi a ja vegetim 🙂

jankako
15. máj 2010

fleury správna mama,zapálena pre rodinu... 😀

jankako
15. máj 2010

moj červik sa najedol,pokadil ako vždy v rovnakom čase,grgla,ešte pojde jesť,unavi sa a šup dokoča,naprechádzku... 🙂

cicimon
15. máj 2010

u nas sa prechadzka nekona, fuci ako dive..

marika1902
15. máj 2010

Ahojte babeny tak po tyzdni sa zase hlasime . Sale nemam pc tak len cez vikend sa mi da ked mi mm necha svoj laptop ☹

pisali ste o kojeni tak my mame stale prolemy to ze ma stale prsa bolia ked sa drobec prisaje uz ani neriesim skor to ze asi mame zlu techniku a Kubko si nevie vytiahnut mliecko cize je stale hladny. A ked ho prilozim do minuty zaspi tak ho polozim do postielky do piatich min je hore s placom a chce zas jest a takto je to cely den uz som z toho unavena preto na vecer ho prikrmujem potom aspon v noci spinka. Moj rekord v kojeni je pat hodin. Dr mi sice povedala ze to ma uz kubko zneuziva ale ked som mu zo zufalstva dala um tak vypil 70ml cize musel byt hladny. ☹ Neviem ako dlho to takto vydrzime. mne Kubko spal zatial max 4hod inak jeho standard je dve hodinky aj to je niekedy zazrak

michalag
15. máj 2010

marika to ma mrzi ze sa trapite s kojenim ☹ , my sme na tom podobne ..... niekedy mam pocit ze malicka by jedla a jedla a ked zaspi na dlhsie tak mam strach ci nezaspala z vycerpania a hladna

Ja som dnes isla do mesta a odstriekala som malickej mlieko (60ml) a ked som sa vratila tak som sa hned pytala ako papala a drahy mi vravi ze najskor zjedla 40ml a za pol hodinu tych dalsich 20 (bolo asi 10 minut pred mojim prichodom) a ked som prisla tak este papala odo mna dalsich 10 minut .....

zuzana1971
15. máj 2010

fleury daj ten trt makovy do albumu, co ste si kupili 😀 😀 😀

moni
15. máj 2010

marika, no vy ste sice vacsi ako my, ale ani u nas sa nespava dlhsie ako 2hod. maokedy potiahne dlhsie. ale ja si nemyslim ze je to malo, ved to mliecko sa velmi rychlo travi.
nechces skusit odsavanie a tak davat kubkovi, ked vravis ze sa trapite s prisatim?

zuzi, nasa herecka sa moc nechce fotit. teda, ona je este malicka takze bud spi alebo papa, malokedy je hore a pozera na svet. takze moja profilova fotka asi zostane nacas bezdetna 🙂
ale pridam aspon jednu sem:

marika1902
15. máj 2010

Michalag asi mame peknych hladosov. Aj ked viac ludi mi povedalo ze je to preto lebo Kubko sa nevie poriadne prisat a tym si nevie vitiahnut mliecko z prsnika. Uz som rozmyslala aj ye prejdem na um lebo sa obaja iba trapime ale niak nemam to srdce o urobit. Uz som skusala aj cumik ze ci naozaj nevymysla a len chce dudkat moj prsnik ale nechcel ani ten niekedy som uy naozaj zufala lebo nic nemozem cez den urobit. prespi mi cez den max 2 az 4 hodiny aj to z toho polovicu v kociku ☹ Esteze v noci spinka asi uz od unavy.

marika1902
15. máj 2010

moni uz som aj odsavala z jedneho prsa ale prestala som lebo som mala malo mliecka odsala som max 40ml a to kubkovi nestacilo ☹ aj ked sa mi nezda ze mam malo mlieka lebo vzdy nieco ide

marika1902
15. máj 2010

moni krasna je ta vasa herecka 😀

moni
15. máj 2010

marika, takze kubko spi len 2 hod za cely den? ci medzi kojeniami? medzitym place?
no to musi byt ozaj na palicu 🤐
a priberate?

fleury
15. máj 2010

marika najdi si nejaku laktacnu poradkynu, ta ti povie, ci mas spravnu techniku kojenia ..

zuzi zajtra sa chystame zase na nakupy, tak beriem aj fotak 😀 😀

fleury
15. máj 2010

jankako tak ako pises, som zapalena pre rodinu!!! 😀

moni pozeram, ze tiez mate licka pekne 🙂

marika1902
15. máj 2010

nomi spinka tak do osmej rano potom je do 12tej hore a potom spinka tak do 16tej s jednou prestavkou na kojenie potom je yas hore do tej desiatej az jedenastej vecer a v noci spinka s dvoma az troma kojeniami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre