Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

improvizacia
2. jún 2010

uprimne povedané, je mi tiež luto, že táto téma zanikla, lebo ju sledujem dokonca od prvého dňa. Ostatné mamičky majú vlastné fóra týkajúce sa ich mesiaca, len práve tohoto-ročné aprílovky verejne zanikli. Asi sa budem musieť presunúť do marcoviek či májoviek z čoho som smutná... ☹.
Tak všetky pozdravujem do súkromnej témy a prajem všetko dobré ich aprílovčiatkam.

lucyso
9. jún 2010

Aj MArcovcky 2010 su v sukromnej a verejne forum uzamkli....
je to skoda, pretoze i ked som casto neprispievala, rada som si precitala a vela som si tam toho nasla, co sa tykalo aj mojej malej....
no co uz...

michalag
9. jún 2010

Dobre ranko 🙂
tak my sme mali vcera den, malicka neznasa tieto tepla moc dobre, nechce spinkat a ked aj zaspi tak za chvilku je hore a takto to ide dookola a vcera vecer ma dorazilo, pekne sa napapala a len zrazu sa tak pogrckala (islo to z nej uplne oblukom, este aj mna trafila ze som sa musela prezliect) ze sa zacinam obavat ci nemame reflux, lebo vacsinou sa jej zacne ckat po papani a grcka niekedy par minut po ale aj 1-2 hodiny po papani niekedy menej niekedy viac , uz pri papani rozmyslam ci nebude grckat, normalne ma to zacina trapit a asi zavolam dokine lebo si myslim ze to nie je normalne
Vcera vecer zaspinkala az okolo 21:30 ale spinkala az do 6:05
Som zvedava co nas caka dnes ked ma byt este teplejsie, ale prevarila som jej vodicku a budem jej ju davat medzi kojeniami aby sa nahodou nedyhydrovala

Co obliekate na noc detickam na spinkanie v tychto teplach?

adasik
10. jún 2010

Ja som tiez citala aprilovky, aj som prispievala, ale z dovodu nedostatku casu som menej pisala ☹ je mi luto za temami,ktore sme tu rozoberali ☹ tak co uz...
aj moj malý spinka v noci dost dlho-chvala bohu 😉
v týchto teplach spinka len v bodycku-kratky rukav+bavlnene nohavice tenke...

grekyna23
10. jún 2010

adasik, ty si prispievala do temy a si aj v tabulke apriloviek, aj brusiek, tak vyskusaj sa dostat do sukromnej skupiny, malo by ta to pustit, ak nie napis IP zuzke 😉

zuzmag
11. jún 2010

Aj ja chcem ist do sukromnej témy ak možem.... 🙂

alicc
14. jún 2010

ahojte,
nebola som tu už velmi dlho, ale som prekvapená, že je vytvorená súkromná téma. to sa tam teraz nedostanem? a to som si myslela že pozriem ako rastú ostatné detičky ☹

juliap
16. jún 2010

@alicc ty by si mala mat pristup do sukromnej, tak skus, ak sa ti nebude dat, napis zuzke do ip

improvizacia
20. jún 2010

maminy, koľko vaše bábiky vážia? ja mám stále pocit, že sme pribrali za posledný mesiac málinko ☹ máme 8týzdnov a 4750g. a vy ako?

cicimon
20. jún 2010

moja ked mala 7t vazila 3970g

martina149
20. jún 2010

My sme mali v8 týždni 5060 gr. a odvtedy sme ešte neboli na poradni tak teraz neviem ale vidím,že priberáme.Ale my sme na UM.

cicimon
20. jún 2010

no ja neriesim ci pribela vela a kolko, hlavne ze papa - ved to nie su preteky ze v kolkom tyzdni bude kolko vazit 🙂

improvizacia
21. jún 2010

@cicimon mas pravdu, kazde je asi ine, tak mi vari ideme o5 papat...

zuzkabar1983
21. jún 2010

@improvizacia nas maly vazil 4700gr ked mal 6 tyzdnov a ked mal 9tyzdnov tak vazil 5500gr. .... Ale vela zalezi aj od porodnej hmotnosti ... Mna napr. na prvej poradni dodzubali, ze maly vela pribral ... 😕

cicimon
21. jún 2010

tak dnes po poradni ma mala v 11t 4620g - ale neriesim, hlavne ze pribera

matenka
21. jún 2010

v 7t sme mali 4900g na Ďalšiu poradňu ideme budúci týždeň 🙂

zuzkabar1983
21. jún 2010

@cicimon vsak to pribrala nadherne za 4 tyzdne!!

cicimon
21. jún 2010

zuzi - za 3t pribrala 650g

cicimon
21. jún 2010

teda ked niektore priberu tolko pomaly za 2t...

zuzkabar1983
21. jún 2010

@cicimon to je pravda .... ale ani to nie je dobre. vsak ako som pisala, mna na prvej poradni tak vyhrasili ze maly moc pribral .... vtedy pribral za 3 tyzdne 1200 gr. Teraz uz pribera v celku rovnako kazdy tyzden cca 200-250 gr. Ale pokym pekne papa a ma zltu stolicu a hlavne nechudne, tak by som sa nad tym ani nezamyslala ..

cicimon
21. jún 2010

zuzi - presne, ved aj nosit ich treba, tak radsej pomaly 🙂

improvizacia
21. jún 2010

@zuzkabar1983 , @cicimon ...teraz som už v pohode, mala priberá tak 200-210 týždenne a na to že je baba a je len dojčená, tak je to asi v pohode 🙂

cicimon
21. jún 2010

moja je tiez len dojcena, vazim ju len na poradni

improvizacia
21. jún 2010

@cicimon Ja mám váhu aj doma, ale na poradni mi robia taký pekný trojtýždnový sumár, čo je fajn.
Som zvedavá koľko to dojčenie ešte vydržím, skúšam už všetky možné triky na podporu laktácie a zatiaľ sa celkom ako tak podarilo, no nazvyš toho mlieka veru nemám ☹

cicimon
21. jún 2010

my sme vazili asi prve 3 tyzdne a potom nas to prestalo bavit, bol to aj celkom stres, hlavne ze malej chuti 🙂

katma28
22. jún 2010

Ahojte, u nas je to prave naopak. Chrobacik nam pribera, podla mna az prilis. Ale podla lekara je zatial v norme. v 8tyz. mal 5.5kg. V priemere pribera 300gr.tyz. A tiez mam pocit, ze to mliecko mi uz dlho nevydrzi...

lenushka
22. jún 2010

Ahojte, nasho maleho vazili, ked mal 7 tyzdnov a 2 dni. To mal vtedy 4270g. Za tyzden nam pribral 295g. Zda sa mi to vela, kedze priberal len 100 g za tyzden a musela som ho zacat prikrmovat. Tiez musite niektora aj prikrmovat? Ja som z toho velmi smutna, lebo sa mi zdalo, ze mliecka mam dost... Ale je pravda, ze teraz je maly spokojnejsi 🙂 Co sa mi vsak nepaci, v noci mi spinkal pekne 3 hodinky a niekedy aj viac a odrazu je hore presne kazde 2 hodiny :( V sobotu budeme mat 2 mesiace, som myslela, ze sa mu bude spanok predlzovat a nie skracovat.... Co poviete?

cicimon
22. jún 2010

a kto ti kazal prikrmovat?

lenushka
22. jún 2010

@cicimon
doktorka mi kazala, pretoze malo priberal a bolelo ho brusko. Som myslela, ze je to kolika, ale dokyna mi vysvetlila, ze ano, moze to byt kolika, ale aj to, ze je hladny... Nechcela som si to pripustit, ale pravdou je, ze je pokojnejsi... Snazim sa ho prikladat co najcastejsie, mliecko este mam.

katma28
22. jún 2010

@lenushka tak to je skoda, ked mas mliecko..ale doktorka asi vie preco. aj nas doktor si potrpi na min. 150g tyz. Ale hlavne je, ze maly je pokojnejsi. A teraz ho brusko neboli, ked si zacala prikrmovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre