Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
23. jún 2010

@lenushka
ahoj ja prikrmujem, ale iba raz na večer, pretože mám málo mliečka, cez deň normálne kojím. Tiež som si myslela, že mám dosť mliečka,ale malá bola v kuse hladná, cez deň sme to ešte nejako uhrali, ale na večer to bolo strašné, v kuse by len cuckala, ale nič nešlo a sa len hnevala na prsníku. A tak sme asi dva týždne dozadu začali dávať na večeru umelé mliečko. O 19.30 dostane mliečko a potom ju pravidelne o 22.00 ešte prikladám na prsník, potom spí do 6.00 ako dudok. No a cez deň ju normálna prikladám a snažím sa kojiť aj viac krát, neviem či je to dobrý prístup, ale zatiaľ nám to vyhovuje.

katma28
23. jún 2010

@annika11 a malicka nema problem sa preorientovat flaska/prso? My sme totizto v strasnom teple davali z flasky vodu a moj drobec bol z toho uplne vyvedeny z miery a na prsniku nevedel co ma robit, len zuril.

annika11
23. jún 2010

@katma28 zatiaľ som s tým nemala žiaden problém, malá je napapaná a spokojná a v pohode sa prisaje, asi mám šťastie...ale s prisatím sme mi chválabohu nikdy nemali problém, od prvej chvíle papkala pekne. Čajík som spočiatku dávala poctivo lyžičkou, ako mi nakázali, ale raz manžel stratil nervy a dal do fľaštičky a odvtedy je to takto na striedačku...ja neviem, asi si nejako privikla. Kým sme všetci spokojný, ani to neriešim. 😉 😉 😉 a teraz dúfam, že som to neuriekla 😉

katma28
23. jún 2010

@annika11 tak to je parada. ked to uz vie rozlisit, tak myslim, ze sa jej to uz nepopletie. my budeme teraz len lyzickovat, kym sa to v hlavke neutrasie 🙂

annika11
24. jún 2010

teda baby tu je to jak vymreté....nijaká aprílová mamička nepíše??? 😒 🙂

improvizacia
24. jún 2010

vidím, že s večerným papaním tu máme problémy viaceré. My zatiaľ neprikrmujeme ale večer mávame tiež problém, tak uvidíme dokedy to ešte budeme zvládať.

annika11
24. jún 2010

ja som skúšala čaje, vitamíny, častejšie prikladanie na prsník, aj napriek tomu som večer ,,prázdna,, nič nepomáha. Ked som jej dala po prvý krát um na večeru, plakala som....ale potom som sa rozhodla, že kým je malá spokojná, nebudem to riešiť...lebo potom z toho mám aj ja len stresy

zuzanka.j
24. jún 2010

ahojte. pridam sa k teme - uz som si myslela, ze stracam mlieko, tiez je to navecer biedne. no vidim ze niesom sama. 🙂 ...a este som aj predvcerom dostala mrchu. a to len dojcim... 😒

annika11
25. jún 2010

@zuzanka.j - to fakt??? ja som ju ešte nedostala....som zvedavá, kedy ma to čaká, som si dajako už zvykla, že ju nemám 🙂 🙂 🙂

zuzanka.j
25. jún 2010

@annika11 ved aj ja som myslela, ze tak skoro nepride 🙂 a nepresiel ani rok odkedy som otehotnela a bum. niektore byby nemaju mrchu aj 9 mesiacov po porode... asi je to znamenie, aby sme zacali pracovat na druhom mimi 🙂 😀 😉 . tak asi aj zacneme 😀 😀

annika11
25. jún 2010

🙂 🙂 🙂
@zuzanka.j asi to tak bude...sestra kojila malú skoro do dvoch rokov a rok a pol to nedostala 😉 dakomu je hej...my tak skoro druhé neplánujeme, tak dúfam, že to ustriehnem 😀 😀 😀

katma28
25. jún 2010

ahojte, pripajam sa aj to..rovnake starosti ma trapia. mam nocne mory, ze kazdym dnom stratim mlieko. pritom cez den ziaden problem. zaujimave je, ze mam pocit, ze jedno prso nie je schopne tvorit tolko mlieka, co druhe. to jedno mam vzdy makke..ale ked stlacim, tak ide...tak ja teda neviem. je to vobec mozne, aby jedno "zaostavalo"? Inak...mne na mlieko definitivne pomaha vinea. Hoci uz jej mam plne zuby, pijem, pijem.

zuzkabar1983
25. jún 2010

@katma28 ja vypijem 1.5l vinei denne a mam pocit, ze uz ani to mi nejako nezabera ☹ No uvidim, ako tuto ''krizu'' zazenieme. Ocividne som neni sama a asi to je nejake blbe obdobie .. okolo tych 3 mesiacov. ... Som si dokonca povedala, ze budem aj viac jest .... prave som sa napchala gulasom 😅

annika11
26. jún 2010

vineu mi odporúčali, aj som pila, no malá sa nám vyhádzala, takže 😒 😒 😒
teraz nedávno som dokonca čítala jeden článok, v ktorom sa písalo, že tvorba mlieka nie je podmienená ani jedlom, ani tekutinami, ale je to genetické. Ked sa matka nesprávne stravuje, pije málo tekutín, neovplyvňuje tým mlieko, ale svoj organizmus. Mlieko sa naďalej tvorí,ale oslabuje seba.Tiež zaujímavá teória.

lenushka
26. jún 2010

@annika11 Ahojte🙂 Trosku neskor, ale predsa... 🙂 chystali sme krstiny 😉 Annika, opisujes presne moje problemy... Vecer nam to trvalo vacsinou od osmej az do 23:30 sa napapat. Mozno s dvoma 20minutovymi prestavkami, kedy zadriemal... S vynimkami zaspal okolo 22hej, po sustavnom 20-minutovom pekladani zo strany na stranu. A ked nam povedala dokyna, ze dokrmovat, mala som slzy v ociach a doma som si pri 1.flaske aj poplakala... Ked som sa s tym zmierila, aj som dufala, ze bude v noci lepsie spinkat, nie vtavat é 3hodinky, ale nic pravda.. Vstava stale rovnako a teraz dokonca posledny tyzden é 2 ☹ Sa mi nechce verit, ze ti takto malinka krasne spinka celu noc. Ved to je necelych 8 hodin 🙂 Super 🙂 Zavidim 😉 A kolko jej davas ml na vecerne papkanie? A ake mliecko? My mame Nutrilon HA1, mali sme davat 60-ku, ale to mu je v kombinacii s mojim mlieckom uz davno malo... Davame 90-ku... V stredu mame poradnu, tak som zvedava, co sa dozvieme 🙂
A co sa tyka flaska vs. prsnik, toho som sa strasne bala, ze ma bude odmietat. Nastastie sa tak nestalo, hoci niekedy vidim, ze sa zlosti, ked mu mliecko nekde, ako by chcel, ale musi sa potrapit 😉 Zvladame to zatial a dufam, ze vydrzim kojit min. do roku. Chcela by som aj viac, no uvidime 😉
Na tej teorii nieco bude, tiez sa k tomu priklanam 🙂

annika11
26. jún 2010

@lenushka
my sme začali s nutrilonom HA1, lebo manžel je alergik, teraz sme kúpili obyčajný nutrilon1, skúšame a zatiaľ malá nevrackala ani sa nevyhádzala, ani nemala žalúdočné problémy, tak dúfam, že nezdedila alergie po manželovi 🙂
Robíme jej takú dávku, čo píše na krabici, pre 2mesačné- 150ml
Čítala som raz, že treba dieťatko navyknúť na jeden večerný čas krmenia, napr., že o 22.00 nakrmiť a do postielky, a hociako bude, tento čas treba dodržiavať, stále každý večer, po čase si malé zvykne, že vtedy je večera a potom spánok. Ja to tak robím a zaberá to. O 22.00 kojím a malá krásne spinká do rána 🙂 len dúfam, že to neurieknem

lenushka
27. jún 2010

@annika11
ja som tiez "vyliecena" alergicka, mmtalne neberiem uz ani lieky, len vynimocne, ked som citila, ze budem chora...Samozrejme, nie pocas tehotenstva a kojenia ;)
Ja som myslela, ze sa HA-cko dava, aby sa zamezdilo pripadnej alergii. Preco ste zacali davat obyc? Je lacnejsie? Ja radsej asi nebudem riskovat... Ved polovicu sumy do 1.roku aj tak preplaca poistovna.. 🙂
Na tvoj podnet som mu vcera spravila 120-ku, spapal celu+kojenie, spinkal 3 hodinky, ale ja si myslim, ze bol este rozruseny z vela ludi z krstin. Dnes som mu dala tiez 120-ku plus kojenie po kupkani, asi o 20:15 a spinka od 21:30 🙂 Tak uvidime, co to bude za noc dnes ;) Dam vediet ;)
My sme naucili na rezim, kupkanie o 19:30, papanie asi okolo 19:55 a si predstav, ale to asi vies aj podla Rebecci, ze uz vie, co ako nasleduje 🙂 Ked je po kupkani vesely a dlho sa este "rozpravame", po chvili je nervozny a zacne vyplazovat jazycek a pracovat s pusinkou, pretoze uz je nedockavy na mliecko 🙂🙂
A ako ti mala zaspava? Ja maleho neviem inak uspat, ako na prsniku :( A na to kojenie o 22.-hej malu budis? Alebo sa sama zobudi po flaske?
Drzim palce, nech vam to drzi aj dalej ;)

cicimon
28. jún 2010

baby - chcem sa spytat, kvoli akej alergii sa davaju tie HA nutrilony?

annika11
28. jún 2010

@lenushka
Rebča väčšinou zaspí ked jej dám fľaštičku a potom spinká hoďku...ale ak zaspí tvrdo, tak ju na o 22.00 budím.
Úspávať sa mi darí tak, že si ľahnem a pritúlim si ju, akoby som chcela kojiť. U nás to zaberá, nechcem ju učiť na nijaké kolísanie alebo niečo také. Alebo ju uložím do postieľky a pevne ju chytím za rúčku, aby sa nevrtela, aj to ju uspí 🙂
Robili sme aj také ,,triky,, s manželom, že sme jej hladkali oči, aj to zaberá, ale po čase nás vymákla a stále otvárala oči. Myslela si, že sa chceme hrať 😉 alebo sme ju pevne zamotali do periny, aby sa nemohla vrtieť, ani veľmi pohybovať 🙂

annika11
28. jún 2010

Aj my kúpeme o 19.30, potom nasleduje fľaštička, ked zaspí tak ju necháme spinkať, ale väčšinou sa po hodinke preberie, tak sa s ňou už len maznáme, len taká kľudná hra, aby sa nerozkekešila 😉 no a o 22.00 ju trocha nakojím, podľa potreby, koľko sama vyžaduje, niekedy 10 min, niekedy 20 a uložím ju do postieľky. Snažím sa, aby sa už naučila postupne zaspávať sama, trocha ju držím za rúčku, kým nezatvorí očká...väčšinou rýchlo zaspí, ale to je moja Rebecca, každé dieťa je iné

cicimon
28. jún 2010

annika - preco ju o 22hej budis? ja som to prve dni tiez robila ale potom som si povedala,ze ked bude hladna, sama sa zobudi a vypyta si - tak si pospi ona aj my

lenushka
28. jún 2010

@annika11
Ciii, super, ze vam to zabera 🙂 Skusime to aj my, lenze ako pises, kazde dieta je ine... Ale ako sa vravi, za pokus nic nedas.. Problem je ten, ze ak bude plakat, ja nemam to srdce nechat ho tak.
Cize bez kojenia jej das len flasku, zaspinka a potom nakojis. Ano? Po tej 120-ke mi spinkal opät len 3 hodinky. Skusim dnes 150 ale budit ho asi nebudem 🙂 Nakojim, ked sa zobudi ;)
Raz sa mi ho podarilo uspat len hladkanim po licku, ale to bol unaveny a raz, ked som ho mala vedla seba a drzala mu cumlik.
A dalsiu chybu som asi spravila, ze som ho zacala okolo 3tej, ked sa zobudi, bravat a kojit k nam do postele. Je pravda, ze lepsie spinka, ale ja sa nevyspim 😀 Stale som v strehu, aby som ho nezapucila a v tom pripade nie je ani na monitore dychu... 😖

lenushka
28. jún 2010

@cicimon
Nam, ked dokyna povedala, ze dokrmovat a pytala som sa, ze cim, tak sa nas pytala, ci je niekto z nas alergik. Manzel je cisty, ale mam aj pele aj roztoce, klasika.. Myslim, ze nech to je akakolvek alergia, babätko je ihned nachylnejsie na ziskanie nejakej, preto sa tomu snazia zabranit predpisanim HA-cka.

annika11
29. jún 2010

@lenushka a ked ho nakojíš, nedávaš ho späť do postielky? ja malú nakojím a ked už vidím, že zaspáva, tak šup s ňou do postielky, ale občas sa stane, že si ju nechám pri sebe, ale to hlavne ráno, ked už ja vstávam. Dobre sa im spinká v posteli, lebo cítia mamkinu vôňu.

annika11
29. jún 2010

@cicimon áno aj ty máš pravdu, ale ja chcem rebeccu naučiť pravidelnosti v stravovaní a pravdupovediac mi nezaspí tak tvrdo a väčšinou sa do 22.00 preberie sama, budiť ju musím len raz za čas.

anicka20
1. júl 2010

ahojte mozem sa k vam pridat?? 🙂 🙂

annika11
2. júl 2010

@anicka20 samozrejme, že môžeš...akosi to tu viazne 😎

annika11
2. júl 2010

inak pridávam, čo je nové, včera som rebču uložila už o 20.00, s tým, že ju necháme, koľko bude v kuse spinkať...a ona spala do 7.00 rána 😲 😀 kiežby to tak bolo každú noc, uvidíme čo bude dnes v noci. Vraj deti v 3 mesiacoch by už mali prespinkať celú noc....noooo nebolo by to zlé 😉

cicimon
2. júl 2010

caute
moja bezne prespi tak 7hod v noci, kedy ako, na jedenie ju nebudim, na take je este mala 🙂

anicka20
2. júl 2010

@annika11 ahoj no vies baby spravili si sukromnu temu tak uz tu skoro nik nechodi ja som tu chodila stale a ako som vcera pozerala tak vidim ze tu este niekto chodi tak som rada lebo mne sa tiez moja mala narodila v aprili a je dobre si tak hocikedy pokecat s mamickami co maju take iste stare deti tak som rada ze ste tu super mne tiez moja zaspi vecer o osmej a spinka az do rana do 7h treba aby si mala stale ten denny rezim uspavania stale v tu jednu hodinu a mala ti bude spinkat krasne celu noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre