Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
29. sep 2009

jéj baby čo všetky spíte??? 😀

klongova
29. sep 2009

Maxii gratulujem a som rada že je všetko OK. Ja už nevraciam no nadrapuje ma stále, spomeniem nejaké jedlo a už je to tu neviem to ovládať no hrozné. Ráno som síce vracala ale bola to žlč možno leží na žlčníku - to sa teda teším hahaha 😀

zuzana232
29. sep 2009

Ahojte🙂 no čo toto? dneska fakt hajinkáme lenošíme všetky? 😀

tantama
29. sep 2009

kongova na žlčníku to už by bolo riadne vysoko.... 😀 neboj to prejde už sa začnú hormóny ustaľovať a bude to lepšie 😉
zuzi to bude tým počasím 😀

cicimon
29. sep 2009

ja dnes tazko pracujem 🙂

tantama
29. sep 2009

aj ja pracujem ale dnes nie ťažko 😀

zuzana232
29. sep 2009

no také striedave raz je tak raz je tak 😀 hehe..

aktakk
29. sep 2009

Ja tiez dneska pracujem ako drak, ale nechce sa mi ani prstom pohnut.
Klongova- mne prestalo byt zo dna na den zle. V piatok mi bolo hrozne, a od soboty akoby utal. Ale maso mi stale nechuti
😒

tantama
29. sep 2009

baby bolí ma zub ☹

lucinka1104
29. sep 2009

maxi gratulujem ja idem 26.10 vy chodíte dako často sa mi zdá..... 😉
tam to ma mrzí aj mna pobolieva chystám sa k dr ale bojíííííím 😝

tantama
29. sep 2009

no luci ja nebojím tak ma bolí že keby som mohla aj hneď idem.. ale vieš ja som taký tvor nezodpovedný od rána do večera v práci a na lekárov nie je čas a tak mi teraz treba 😖

klongova
29. sep 2009

baby keď píšete o zuboch boli ste už na preventívke - zubnej ja ešte nie no som objednaná na 8.10. tak dúfam že bude všetko v pohode. Má mi robiť kameň to tak nerobí. Celý rok mi robil zuby tak dúfam že už nič nenájde. Aj ja sa bojím zubárov 😠

bubinkaaa
29. sep 2009

ahojte 🙂 ma niekto termin 24.4.2010 tak ako ja????? 😅

cheerlady
29. sep 2009

ahojte babulky,tak ja som dnes bola aj s mm na NT screeningu v tej sukromnej klinike GPN a vsetko je v poriadku,NT je 1,1 a podla UZV som 12+1 a dostali sme aj 2fotecky a bol so mnou vnutri aj mm a ten bol hotovy,az sa mu oci leskli 😵 a male si teda poriadne kopkalo a mrvilo sa,bolo to naaaadhernee 😵 😵 😵

nika12
29. sep 2009

Bubinkaaa ja mam tiez 24.4.2010 🙂

aktakk
29. sep 2009

AHojte....no pokial viem, tak v I. trimestri by sa malo ist zubarovi povinne ale neviem ci to niekto sleduje. Ja som bola a dala som si to aj zapisat do knizky.

nika12
29. sep 2009

a aj klongova ako pozeram 🙂

maxii
29. sep 2009

cheeerlady gratulujem 😵 😵

ja som bola na preventivke tesne pred otehu a odvtedy nie, ja sa zubarov strasne bojim 😝 😝

aktakk
29. sep 2009

Este ak smiem, tak pridavam taky "clanocek" k tomu zubarovi:

Možno aj vás prekvapil váš gynekológ, keď vás po potvrdení tehotenstva poslal na preventívnu prehliadku k zubárovi. Potvrdenie o preventívnej prehliadke v stomatologickej ambulancii sa zaznamenáva aj do tehotenskej knižky. Poviete si, načo? Hneď dostanete vysvetlenie:
Hlavný význam tejto preventívnej prehliadky nie je v ošetrení zubných kazov, ale vo vylúčení tzv. fokálnej infekcie, ktorú spôsobujú mŕtve neošetrené zuby. Ich ošetrenia sa netreba báť, lebo keďže sú mŕtve, nebolia a ani ich ošetrenie nebolí! Každý takýto mŕtvy zub, vylučuje do organizmu škodlivé látky, ktoré môžu spôsobiť rôzne ochorenia. Infekcia z takéhoto zubu sa dostáva krvnou cestou aj do plodu tehotnej ženy, čo je nebezpečné najmä počas vývoja životných orgánov bábätka, čo je v druhom a treťom mesiaci tehotenstva. Preto je dôležité, aby tehotná žena absolvovala návštevu zubného lekára čo najskôr a nenechávala si to na poslednú chvíľu. Dôležité je napríklad aj odstraňovanie zubného kameňa, v paradontálnom vačku je takisto množstvo baktérií, preto sa ani v prípade neodstráneného zubného kameňa nedá vylúčiť fokálna infekcia.

Čo sa týka bežných kazov, samozrejme, že ich treba aspoň podchytiť, resp. zabrániť jeho rozširovaniu. Predchádza sa tým bolestivejšiemu ošetreniu v neskoršom štádiu. Treba počítať s tým, že žena je v tehotenstve vnímavejšia na bolesť. Pokiaľ budúca mamička chodí pravidelne každý rok na preventívnu prehliadku, tak nie je predpoklad, že by mala nepreliečené zuby. Týka sa to najmä žien, ktoré idú na prehliadku k stomatológovi len preto, aby im dal potvrdenie do tehotenskej knižky. Pokiaľ však pacientka príde až v druhej polovici tehotenstva, hlavný význam prehliadky je už zameškaný.

Pri ranných nevoľnostiach a častom zvracaní v v prvom štádiu tehotenstva, sa výrazne okysľuje prostredie v ústach a zuby sú väčšmi ohrozené kazom. Je preto potrebné opakované umývanie zubov, alebo minimálne vyplachovanie úst ústnou vodou, najlepšie fluoridovanou. Fluór je pre zuby rovnako potrebný ako C vitamín pri chrípke. Fluoridy vytvrdzujú povrch zuba. Môžeme ich získať v nápojoch (čaj, minerálne vody) a jedle (ryby). Vývin chrupu plodu sa začína približne vo štvrtom týždni tehotenstva. Pre jeho stavbu sú nevyhnuté vápnik, fosfor, fluór. Nachádzajú sa v mlieku a mliečnych výrobkoch, surovej zelenine, rybách a minerálnych vodách.

civavava
autor
29. sep 2009

tantamka sup sup k zubarovi, nech ti to cim skor opravi 🙂

aktakk, vdaka za super clanok

cheerlady, gratulujeeeem k usper vysledkom

baby ja som na obed zjedla salamovu pizzu, som zvedava kedy ju uvidim znova 😖

aktakk
29. sep 2009

Cheerlady- tak to je super sprava, ze vsetko je v najlepsom poriadku..

Ozaj, kocky co ste z Bratislavy. Kto mi viete povedat, kde je lepsi vyber tehulkovskych veci v C&A? V Avione alebo v Auparku????

aktakk
29. sep 2009

Civi- za malicko. Mam "polovicu" rodiny zamestnanu v tomto sektore, tak som vedela, ze mam ist. Inak mi moj gynekolog nepovedal vobec nic.

cicimon
29. sep 2009

ja urcite pojdem k zubarovi, ale cakam najprv na tehu knizku

a dajak ide na mna bolenie hrdla a obavam sa, ci toho nebude viac.....

civavava
autor
29. sep 2009

mne gynekolog povedal ze musim ist, ale ze do 5.mesiaca.

Inak, ja chodim kazdy rok na preventivne, tak sa nejak extra neobavam. 😉

cicimon
29. sep 2009

ja som bola v juni 🙂

to bude super ist 3x v priebehu roka 🙂

matenka
29. sep 2009

ahojte, chcem sa spýtať, máte občas aj vy také nepríjemné pocity, ako keby ide menzes? neviem, či sa to už maternica rozťahuje, a pri druhom je to horšie, ale ja mám posledné dva dni také nepríjemné pocity

martina05
29. sep 2009

Ahojte baby, tak k zubárovi budem musieť ísť aj ja .... Preventívky absolvujem pravidelne, tak snáď to bude v pohode.
Porada prebehla... no robíme všetci málo a pomaly ale to je asi klasika ...
Na obed som si dala granatír a idem sa zblázniť, strááášne ma bolí brucho, kyselinu mám a nafukuje ma.....hrôza...

cheerlady -gratulujem....

kiwinka
29. sep 2009

aktakk, v auparku aj v avione maju veeelmi velke cisla tehu gatí =/ neviem ci si vyberies , naozaj obrovske cisla len.. =(
a vrchy ,,no majuzopar,, taky cely biely na telo,,pekne vynikne brusko ten som si kupila 🙂
ale inak Vam poviem , ze nic moc =(

martina05
29. sep 2009

http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/t...

Pozrite čo som našla !!!!!!!!!!!!!!!!!! SUPER

nika12
29. sep 2009

Matenka taketo pocity mam aj ja, zopar krat za den a uz dlhsiu dobu a povedala by som, ze hlavne ked som uz v posteli, vecer, vnoci alebo nad ranom, alebo niekedy aj cez den...aj mne je to neprijemnee, ale vsade citam, ze je to normalne, ze sa roztahuje maternica, tak si nad tym nelamem hlavu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre