Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ivka1603
26. jan 2011

@karmelka77 dnes som sa vôbec nevyspala..malý je hore od 4:30 😠 , potom sme spolu "bojovali" v našej posteli a nakoniec sme to o 6.h. ukončili raňajkami...až okolo 7.h konečne zaspal 😵 vy ako spíte?

karmelka77
26. jan 2011

@ivka1603 no my sme posledne dni vstavali o 5.00 ale dnes konecne spinkal od 19.00 - 6.35:)) vcera sme mu dali vecer prvy krat Sunar tak neviem ci z toho, alebo ako...ale tiez mi to uz liezlo na nervy ked tak skoro vstaval...ale obcas sa budi v noci a potom zaspi...

aaangella
26. jan 2011

@ivka1603 ahoj ja to tiez poznam dva dni mi vstala o 4 potom zaspala o 8 dnes konecne vstala o 6:30 ale bola som pripravena na to ze zas o 4 budicek tak som isla skoro spat
Moja je tiez lenivcek nelozi ani nestvornozkuje ale sama sedi teraz sa stale dava na bucho a snazi sa ale toci sa len dookola tak uvidime co z toho bude

miska246
26. jan 2011

@aaangella Aj moja sa najprv len na brusku tocila dookola, uvidis, coskoro sa zacne plazit 😉 😉 😉

miska246
26. jan 2011

@ivka1603 Aj my sme mali tuto noc strasnu, idu jej horne zubky obidva naraz. Stale mraukala, krutila sa, zo spanku plakala, no som absolutne nevyspata... Dufam, ze tato noc uz bude ok 😖

miska246
26. jan 2011

@karmelka77 aj nasa Timka si zacala sadat a tiez to robi asi zo tri dni... Ja sa stavim, ze nase deticky zacnu naraz aj chodit. Vsimla si si to, ze postupujeme takmer rovnako? 😉 😉 😉

aaangella
26. jan 2011

@miska246 no uz by som tak chcela aby sa plazila doma mame vsade kachlicky tak uz som jej aj kupila koberec tak uvidime mne vie sediet aj z lahu si uz sama sadne ale bijim sa ju len tak nechat lebo ked sa tesi tak sa mi stalo ze sa hodi dozadu tak radsej za mu davam stale vankus

karmelka77
26. jan 2011

@aaangella vsak to ze oni si sadnu ked su na styroch...aj nas dlho sadal z lahu ale teraz to prislo ako ma🙂) neboj zachvilu budes nadavat ze nestihas za nou behat...🙂)

karmelka77
26. jan 2011

@miska246 no asi ano🙂)) kedy ste narodeny? my 8.4.:))

p69majka
26. jan 2011

@karmelka77 tak my toto máme asi stále, lebo ja musím pri Sárke byť skoro furt. 😉 Ju už nebaví ani sedieť , ani štvorkovať, ale ku všetkému sa stavať to je zábava 😀 najlepšie, keď tak niečo robím a ona sa o mňa postaví a ja sa nemôžem ani pohnúť, lebo by spadla. 😀 dnes som tak čistila sudovú kapustu a ona sa o mňa dvihla a nie a nie sa pustiť na zadok a ja celé ruky špinavé, no iná sranda to bola. ona by len za ruky chodila alebo vymýšľala. najradšej sa hrabe v tom čo pozametám na lopatku a metla je tiež zaujímavá a potom je špinavá ako prasiatko. 😀

p69majka
26. jan 2011

@ivka1603 moja je vždy v noci dva krát hore, málokedy raz, no vypije mlieko a spinká ďalej, tak do , siedmej,pol ôsmej. cez deň spinká dva krát, doobeda 2 hodky a poobede hodku. dnes spala doobeda tri hodiny a teraz spinká v kočíku od pol piatej. boli sme vonku, stále sneží. no musela som ju už zasunúť z verandy dnu, lebo už je tam teda riadna kosa. len keď sa zobudí, tak bude spotená, no čo už. 😉

p69majka
26. jan 2011

@aaangella no to Sárka je jak strela, štvorkuje, o všetko sa stavia. sedenie je už pre ňu nudné. nestíham za ňou, stále chce len chodiť za ruky. 😀

annika11
26. jan 2011

ahojte ženičky, no tak nakoniec predsalen 6. choroba... 😖
dnes ráno žiadna horúčky, na brušku mala asi tri červené fliačiky, tak som si povedala, že sa v noci asi spotila od horúčky, že sú to potničky. Išli sme na krv, moč, všetko je v poriadku, výsledky super, akurát trombocity mala znížené a dr. nám na to povedala, že prekonala virózu, že to od toho...tak nám poradila len vitamíniky, ktoré teraz berieme namiesto vigantolu, vigantol zatiaľ nemusíme, lebo tie vitamíny ho obsahujú.
Prišli sme domov, ideme večer okúpať a aha, celé telíčko vysypané....takže 6.choroba 😒 ale aspoňže vieme, čo to je a je to už na ústupe.
Trocha ma dnes nasrdila lekárka 😒 vôbec nás neupozornila, že to môže byť 6. choroba, viróza... 😔 🙄 🙄 keby som o tom tu nečítala, tak sme už asi na pohotovosti, lebo som myslela, že môjho muža vystrie, ked sme ju vyzliekli....ukľudnil sa až, ked som mu ukázala na nete, že čo to je...

karmelka77
26. jan 2011

@annika11 tak aspon si vedela co to je to je hlavne🙂)) aj tej kamoskin syn sa vyhadzal az den po ustupeni teplot...vidis, mna tiez nenapadlo mat doma diazepam, az vcera ked sme sa tu o tom bavili...🙂)) nato to tu je super, ze sa clovek aspon nieco dozvie🙂) tak nech vam to cim skor zmizne🙂))

annika11
26. jan 2011

@karmelka77 teraz som dostala nový titul od muža ,,domáca lekárka,, 🙂 🙂 🙂

karmelka77
26. jan 2011

@annika11 tak pri takychto krpcoch sme vsetci zachvilu lekari🙂)) aj psychologovia🙂))

miska246
26. jan 2011

@karmelka77 Ja viem, aj my sme 8.4. 🙂 🙂 🙂

miska246
26. jan 2011

@aaangella Aj mne to mala robievala 🙂 Niekedy by som si priala, aby bola Timejka malinke mimco 😅 Strasne rychlo to uteka...

p69majka
26. jan 2011

@annika11 no je to zaujímavé. ja som o tom tiež nepočula, až tu som sa o tom dozvedela. tak hlavne, že už nemáte horúčky. držím palce a prajem skoré uzdravenie. 🙂

p69majka
26. jan 2011

@annika11 mne to stále známi hovoria, že som sa minula povolaniu, keď im začnem popisovať všetky názvy liekov a radiť, čo na ktorú chorobu je dobré brať. 😀 no my to máme v rodine, tak sa niet čomu čudovať. sestra je totiž magisterka ošetrovateľstva.

annika11
26. jan 2011

@p69majka hehe ty sa potom vyznáš 😀 😀 😀 ja som už tu toľko prečítala, že radím aj sestrám 😀 čo majú staršie deti ako ja...

karmelka77
27. jan 2011

@miska246 nebola som si ista ci si to bola ty🙂)) no budeme to sledovat a uvidime, aspon vieme ze 8.4. sa rodili lenivci povelkonocny🙂))

lenushka
27. jan 2011

@annika11 ciii jo.. no ale uz je mala v poriadku, dufam. Som rada, ze vysledky su v poriadku, ale tiez som na to myslela, preco to aj doktorke nenapadlo 😒 Ved ona je na to skolena a my tu mame len take dohady, co sme sa docitali... Hlavne je, ze ste v poriadku 🙂

annika11
27. jan 2011

@lenushka na dnes sa mi už poriadne vyhádzala, som hned zavolala moju mamu, však mala tri deti, tak vedela o čo ide...hned skonštatovala, že je to naozaj 6.choroba....
Ja som len rada, že nemá malinká teplotu, usmievavá je, konečne nebehám s teplomerom a panadolom, takže dnes už ,,normálny,, deň
Môj muž hovorí, že ju to možno ani nenapadlo, že by malá mohla mať toto, ale ja si myslím, že ako detská pediatrička by mala myslieť na takéto veci a aspoň upozorniť, že by to mohlo byť toto... 🙄

Máte tu niektorá skúsenosti s vitamínmi cebion? Doktorka nám ich odporučila po chorobe doplniť vitamíniky, ale ked ich malej podám za chvíľku ju bolí bruško, obsahujú možno niečo, čo ju dráždi? Voňajú po pomarančoch, niečo ako celaskon, len sú to kvapky...tak neviem, či jej ich budem dávať aj naďalej

lenushka
27. jan 2011

@annika11 clovek sa stale uci, este ze sa mame 😀 😉 Nech to rychlo prejde 😉

Chcela som sa opytat na tie vitaminky, lebo uz davnejsie som na to myslela... Dospelaci maju vitaminy od vymyslu sveta a co take male deticky? Ale neviem nic blizsie..nemam to nastudovane.. Mozno ci aj zelezo neobsahuju... nasho po zeleze bolelo brusko...

miska246
27. jan 2011

@karmelka77 No tak to mas pravdu ze lenivci 🙂 🙂 🙂 My sme mali termin 31.marca a nejako sa nam nechcelo na svet 🙂

miska246
27. jan 2011

@annika11 My ich davame malej pocas zimy, nam ich odporucila nasa dr., ako prevenciu 😝 A som s nimi spokojna.

karmelka77
27. jan 2011

@miska246 no zato my sme mali termin 28.4.:))) lenze mlademu panovi sa uz asi nechcelo byt v bruchu tak mi prilahol pecen a musel von🙂)) ale dobre aj tak...aspon som si nemusela uzivat cakanie na to ze nto na mna pride🙂)

miska246
27. jan 2011

Ja som na tom takisto, mne porod vyvolavali, takze tie klasicke zaciatky porodu, ako odtecenie plodovej vody, ci nastup kontrakcii nepoznam 🙄 🙄 🙄

p69majka
27. jan 2011

@annika11 ahoj. ja som ich dávala Filipkovi, keď bol malý. nemal žiadne vedľajšie účinky. tak neviem, ale ja malej som zatiaľ vitamíny žiadne nedávala, len probiotiká. 🙂 malá si dnes pichla do očka a to som pri nej sedela. je veľká výmyselníčka. tak som si s ňou poplakala. dala som jej mastičku Ophatlmo azulen a uvidím, lebo tam mala malú červenú bodečku na bielku. Možno zajtra budem utekať k lekárke. ☹ no dúfam, že ráno to bude mať pekné.dnes mala celkovo nanič deň, akosi padala a zle spinkala, aj večer tak dlho zaspávala. udivíme, čo bude... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre