Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
25. feb 2011

@aaangella a boli ste vonku dnes? Lebo fukal ladovy vietor...moze to byt od zimy, my to mame uz celu zimu🙂) treba to premastovat, ked ides s nou von ju nakremovat nejakym kremom proti vetru a chladu, a ked pridete tak niecim ako je ten Lipobase, co sme tu rozoberali...ako hovorim my to mame celu zimu a zatial jediny ten Lipobase pomohol...

aaangella
25. feb 2011

@karmelka77 hej boli sme vonku ale ja jej davam deku cez budu kocika takze jej tam nemoze fukat ale radsej kupim ten krem da sa aj volne kupit?

karmelka77
25. feb 2011

@aaangella da sa volne kupit...len ta deka tej zime a chladu nezabrani...🙂) treba ju natierat vzdy ked ides s nou von...

karmelka77
27. feb 2011

Tak a sme v tom!! Filipko sa v noci stale budil, neobvykle unho a od rana mu taaak tece z nosa...ze uz sme 4 x odsavali a stale mu to samo vyteka...ale inak nic, ani teplota ani kasel, myslite ze su to zuby??? Lebo zevraj mu idu stolicky ale to uz dost dlho teda...neznasam odsavanie, robili sme to sice iba raz ked bol chory ako pol rocny, ale aj tak....

maya30
27. feb 2011

@karmelka77 my dnes tiez nie sme v poriadku, naobed behom polhodiny ochorel, vyskocila mu teplota, zacal byt malatny iba oci prevracal a to len chvilu predym vstal ☹ dostal paralen cipok a zase spi, ale v spanku stale vzdycha akoby od bolesti....myslim ze mu ide druhy horny zub, chudatko
Filipkovi mozu ist zuby, od toho byva podrazdena sliznica, ved uvidis ci mu do vecera nevyskoci horucka, ak bude len do 38, tak su to zuby...a to odsavanie - aj ja mam z toho vacsiu traumu ako to dieta, pripadam si ako nejaky mucitel 😒

karmelka77
27. feb 2011

@maya30 no u nas to tiez bolo tak odrazu, vcera navecer sa zavesil na svokru na rukach a ukladal sa...vecer som uz pocula ze zle dycha, noc hruza, a doobeda tieklo jak blaznive...a teraz sa mi zdalo ze mu ten soplik nejako ustupuje, ale je taky uboleny...teplotu zatial nema stale 36,9...a co sa divim dnes velmi dobre papa...na obed mal polievocku...ale spi malo, spal len 45 min. doobeda a po obede a teraz s nim isiel mm von nech si este pospi...no som strasne zvedava ako to dopadne...lebo ked dostal gelik na zuby sa trosku ukludnil...ale inak sila jak to vie rychlo prist aj Alexkovi chuda male...nema on dnes meniny??? Ak ano tak vsetko najlepsie🙂))) drzim palce aby ste neboli chori🙂)

lenocka84
27. feb 2011

unavenaaaaaa som jak kon
2 noc bez spanku, hotova som
ale malemu je uz lepsie, nastastie

luka03
27. feb 2011

@karmelka77 Ahoj! Prosim ta, kde ja ta kaviarnicka? Ja som tiez z ruzinova, niekedy by sme sa mohli pripadne stretnut 😉

luka03
27. feb 2011

@karmelka77 Precitala som par peispevkov nizsie a nasla som to 🙂 aj tak dakujem 🙂

maya30
28. feb 2011

@karmelka77 tak ako vam je dnes, je to lepšie ? My o ničom, teplotoval 24 hodín v kuse, teraz uz ma aspon trochu naladu, vcera aj v noci bol ako duchom neprítomný, hrozne....priznam sa ze som necakala ze bude takto vyvadzat za zuby, ved u Igiho som ani nevedela ako mu vysli. Meniny mal drobec 9.1. na Alexeja, v niektorych kalendaroch je za Alexejom aj Alex, tak aspon dufam ze to oslavujeme spravne 😀

karmelka77
28. feb 2011

@maya30 no u nas to nie su zuby nakoniec:(( mame nejaku virozu bohuzial...dnes sa nam pridali teploty, aj ked 37,5 ale mlady pan sa straaasne lutuje chuda moje...boli sme u lekarky, na atb to nastastie nie je (esteze maju uz povinnost robit crp vysetrenie) akurat som sa divila ze mu nezabral panadol na teplotu, tak som kupila nurofen...tak dufam ze to nebude dlho trvat...lebo uz to chytam aj ja od neho...ja som myslela ze maly je Alexander🙂))

maya30
28. feb 2011

@karmelka77 a to na teplotu mu davas sirup alebo ? Lebo ja mu davam paralen cipok ale place uz ked vidi co sa ide robit a davam dost pozor aby som mu neublizila ...
inak neviem ci je toto normalne tak dlho teplotovat pri zuboch, nemate s tym niekto skusenost - alebo mam ist radsej k doktorke ?

cicimon
28. feb 2011

@karmelka77 u nas to bolo podobne... mala mala teplotu, 38.3..kaslala, siople... ale nie zuby...teda podla mna to zuby neboli, nejaka viroza... ju to preslo za 3 dni a potom to preslo na mna, tak ja som sa 2t liecila z kasla, nadchy a mozno aj teploty... ale neostalo mi ine ako prechodit

karmelka77
28. feb 2011

@maya30 sirup davam, ja sama nemam rada cipky a bala by som sa ze to aj tak vykaka🙂)) ale citala som dnes tu na MK niekde ze paralen sirup je taky je nezaberie vzdy, ze lepsi je nurofen, a nam sa to dnes stalo tak je to pravda nakoniec🙂) inak nechapala som lebo ked sa zobudil po tom co dostal nurofen, tak tu zrazu lietal v choditku akoby mu nic nebolo, smial sa vyskal....🙂)) no uvidime aka bude noc...a vy mate iba teploty??? Lebo u nasej lekarky v cakarni som si vsimla, ze ked su iba teploty bez inych priznakov ze sa ma priniest hned moc...ale asi by som na tvojom mieste radsej isla k lekarke, vidis ja som si tiez myslela ze su to zuby...a nakoniec toto...ja som sa mu do ust nevedela dostat a ona ano a videla aj cervene hrdielko, ale ze to ma so soplov...

karmelka77
28. feb 2011

@cicimon toto poznam, filipko bol chory iba raz ked mal 6 mesiacov ale on sa z toho dostal rychlo a ja som sa trapila tiez dva tyzdne, tak teraz pre istotu pijem coldrex, aj ked uz citim hrdlo, ale snad to nejako vyzeniem z tela...🙂) a tiez to zatial vyzera ze jemu mozno zajtra uz nic nebude, no teda bodaj by🙂)

maya30
28. feb 2011

@karmelka77 no uvidim co bude v noci, ak to nebude dobre tak radsej pojdem k doktorke, ma iba teploty, teraz mal 37,9 to ja maximum co mal, no a ten nurofen sirup si radsej tiez zajtra kupim

karmelka77
1. mar 2011

@maya30 no ako boli ste nakoniec u doktorky? My sme mali najhorsiu noc snad, ani ked sa narodil nebol tolko hore a neplakal ako dnes, vobec som nespala, lebo kazdu pol hodinku plakal...nad ranom mu stupla teplota na 38,5:(( tak som ju zrazila...ale stale ma zvysenu, som zistila ze tie sirupy treba striedat...no ale aj tak, vzdy ked ho zoberiem na ruky sa tak zatvari akoby ho vsetko bolelo...hruza, uz som si dnes aj poplakala...kedy to skonci? Alebo aspon prejdu teploty, uz ich mame druhy den...soplik sa stabilizuje nastastie...najhorsie je ze nemozem s nim ist ani von, ale rozmyslam ze ho zbalim do kocara a pojdem ho von aspon uspat a necham ho v kocari v chodbe potom...lebo ved on chudak ani vyspaty nie je...doobeda spal v postielke a za hodinu som bola pri nom 4 x...

maya30
1. mar 2011

@karmelka77 u nas nastal obrat o 180 stupnov...vecer sa este zobudil a taky rev spustil akoby ho z koze drali a za tym zaspal a spal ako poleno celu noc...no a dnes mu uz nic nie je. Aj som mu pozerala do pusy a naozaj zub je prerezany.

Ak ma Filipko nieco ako chripku tak ho naozaj moze boliet cele telo a zato place...teraz ked uz nemrzne tak ho podla mna mozes dat von, aspon mne vravela doktorka ze ked svieti slnko a nie je mraz tak moze byt vonku aj ked je chory. Tak ale hadam uz tato noc bude lepsia ked je nevyspaty tak mozno uz dnes bude spinkat. Drzim palce nech vas to co najskor prejde 😔

karmelka77
1. mar 2011

@maya30 tak super ze to boli zuby nakoniec, ja som si to tiez tak strasne priala, az som dopadla, no co uz...snad uz tato noc bude lepsia, aj ked teraz mal uz 38 ale nurofen zaucinkoval...uvidime dokedy, ale asi bude mat dnes filipko vynimocnu situaciu a bude spat pri mne v posteli, tatino bude vystahovany...🙂) jaaaj ako si strasne zelam nech je uz zajtra pokoj s teplotami. Boli sme nakoniec vonku asi hodinku, ale bohuzial po tom co sme dosli sa mu ta teplota tak zvysila...ale teraz si mlady stoji v ohradke, vyska na cely dom a ceri zuby...🙂)

lenocka84
2. mar 2011

ahojte
tak nam vysiel konecne prvy zub. v tomto veku 😀
najprv som si myslela ze tie hnacky a vracanie su od zubov, ale mne zuby nejdu, z coho by som to mala ja?

ivka1603
2. mar 2011

@lenocka84
Ahoj Lenka....Gratulujem Paťkovi k prvému zubčeku....už bolo na čase 😀

lenocka84
2. mar 2011

@ivka1603 dakujeme, no ano, bolo uz na case,

aaadinka
2. mar 2011

kocky aj vam si buchaju deturence tak hlavicku?Ja som z toho uz na nervy!

ivka1603
2. mar 2011

@aaadinka
Ahoj.....tak môj malý si vôbec nebúcha hlavu, ale dnes si už stihol 3x za deň privrieť prsty pri jeho obľúbenej činnosti - otváranie a zatváranie dvierok na komode 😀 našťastie to nebolo silno, ale plakal, lebo sa zľakol ☹

borocka
3. mar 2011

AHOJTE MAMINKY,
AK BY STE MALI NIEKTORE ZAUJEM, V MOJOM BAZARIKU NAJDETE KOPEC VECI PO MOJOM SYNOVI, JE O ROK STARSI OD VASICH DETI, TAKZE URCITE SA VAM TO BUDE VELKOSTOU HODIT 😉

aaadinka
3. mar 2011

@ivka1603 Joj tak to mas super,privieranie prstikov je isto menej bolestive...☹Nase trdielko je take sidlo, ze sa stale vrti ,kolenackuje ,zrazu sa rozhodne , ze prudko zmeni smer,lenze este nie je natolko sikovna,ze to ustoji a tak rohy stola ci stena,ktora nam predeluje kuchynu s obyvkou su nasi uhlavni nepriatelia ☹.Oblubenou cinnostou je hadzanie sa do paplonov na nasej manzelskej posteli,ale tam sa chvalabohu zatial nestihla buchnut ale trpnem pri jej kazdom skoku....Ked vidim kolko nebezpecnych hran mame v byte,tak je to hrozne,to aby som stvornozkovala rovno za nou,aby som dala lepsi pozor ☹(((

karmelka77
3. mar 2011

Caute, tak choroba je na ustupe, teploty nam klesli🙂) nechcem to prerieknut🙂) ale mame novy problem - totalne rozhadzany rezim, mlademu panovi sa v noci nechce spat, uz 5 noci som nespala...chapala som to ze ma teplotu a ze mu tecu sopliky, ale vcera som mu aj dala na noc 1/4 dithiadenu a nic doprial nam 3,5 hodiny spanku a koniec, akoze on, ktory spaval 11 hodin vkuse...cez den tomu tiez moc neda...2 x po 50 min. A co sa tyka jedenia ani nehovorim, kazde druhe jedlo vynechava...a potom sa vecer naje a doslova vytyckuje celu veceru, to bolo vcera...ako to ustalime?? A vratime sa do starych kolaji??:(((

luka03
4. mar 2011

@karmelka77 Tak super, ze uz je lepsie!!! podla mna sa vam rezim casom utrasie. Ked to mal teraz take rozhadzane chudatko male... A okrem toho - doteraz vam spaval 11 hodin v kuse?!?! Tak hadam si si nemyslela, ze budes mat taketo stastie stale 😉 Niekedy sa to muselo pokazit 😀 A 3,5 hodiny spanku je z mojho pohladu uplna pohodicka 😉 A 50 min denne spanky mi tiez niekoho pripominaju...
Neboj nic, urcite sa to zase utrasie a zase pekne nabehnete na rezim 🙂 Len asi musis na nom trvat (na rezime) a snazit sa o pravidelnost aj v tom papani. Ked nechce nech neje, skus mu dat len mliecko a potom vecer mu dat len tak normalne aby sa neprejedol.
Krasny dnik a pekny viiiikend!!!

karmelka77
4. mar 2011

@luka03 ja viem ze sme rozmaznani, tak ale on nas rozmaznal...od druheho mesiaca nam spaval celu noc🙂)) ja som sa len bala aby mu to neostalo...dnes v noci spinkal sice po dithiadene, ale konecne, bol par krat hore a plakal ale my s mm sme uz boli tak hotovy, ze sme ho iba vnimali, ale neisli k nemu🙂) a teraz doobeda mi spal 2, 15 h. 🙂)) no vyzera ze to je za nami, este trochu sopliky, ale teploty uz nie su...som rada🙂) jasne ze rezim mu spravim taky aky mal, nech nerata s tym ze ho budem v noci cickat na rukach🙂)) dik🙂) aj Vam🙂)

maya30
4. mar 2011

ahojte, tak my aby sme si nahodou nepochvalovali ako je nam dobre tak mame pre zmenu sopliky zatekajuce do hrdielka. Takze nespime, placeme, kasleme, zvraciame 🙄 K doktorke som nesla lebo teplotu nema, naordinovala som mu Spiropent alebo tak nejak sa to vola, na zriedenie hlienov, snad to trochu zaberie.
Dnes som teda sla kupit nejake nove mlieko, lebo HA sme uz dojedli, lenze ked som videla ze sunar stoji 10 Eur a beba je len o 99 centov drahsia, tak som kupila tu...ja neviem, ale cele mesto som obehala a vsade stal tolko
@karmelka77 ty ho kupujes za menej ? Alebo zeby zdrazelo ? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre